• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
čauky jsme doma od zubaře, Honzíka hlídal tatínek :slight_smile: pro jistotu jsme odstříkala mlíčko ale nebylo to třeba. Tomášek u zubaře šikulka-povozil se na křesle, nechal se podívat do pusy takže víme že mu rostou špičáky-věděla jsem že něco roste ale ne co mě nenechá at se mu podívám a šli jsme domů, měl jít i manža ale ten to vzdal-zubaře se bojí takže tam prostě nepůjde

jinak Honzíka včera poprvé trápilo bříško takže cca od 18 do 20 řval a řval, až pak mi došlo že mám doma ten polštářek z DM tak jsem nahřála a dala na bříško a fakt mu to pomohlo a o půl deváté už spokojeně spinkal :slight_smile: a spal až do půl páté kdy se vzbudil na kojení takže úžasné :slight_smile:

ivi já ze začátku u Toma taky kojila s kloboučky-v porodnici ale jak jsme přišli domů začli jsme trénovat bez protože s nima mě to štvalo

baru at je ti brzo líp, fakt pomáhá ten tvaroh a masírovat ve sprše a pak odstříkat i když to teda bolí. Ale pokud by to nepřešlo určitě k dr. at to není ten zánět (jak jsem to měla já tak mě to přišlo někdy v noci kolem 2 nebo tak nějak tak jsem volala do porodnice a řekli mi tu sprchu a odtříkat, že si můžu vzít paralen ale kdyby to do večera nepřešlo až přijedu že to asi bude na antibiotika)
18. únor 2010 v 10:49  • Odpověz
Ivi s tím kojením než malá začne natahovat to máte super, my občas musíme malou nechat poplakat aby po kojení usnula. Je to občas pěkný křikloun když není po jejím. Už tak malá a jak to umí s rodiči.
18. únor 2010 v 10:51  • Odpověz
baru, počkej za pár týdnů a měsíců :grinning:

Já jsem nedávno četla Prevíta (všechny 3 díly) od Simona Bretta a krom toho, že jsem se královsky pobavila, jsem zjistila, že to je asi knížka o Martinovi :grinning:
18. únor 2010 v 10:56  • Odpověz
autor
paulie já si to budu muset někde půjčit.. :sweat_smile:

barushka to je dobře, že ji i necháváte poplakat..nám se to u toníka vyplatilo, jinak by si tady začal pěkně diktovat :sweat_smile: :wink: Výchova musí být od začátku :wink: Tak zkoušej na ty prsa, co Ti holky poradily a ť je Ti brzy lépe :pensive:

smar dáváš honzíkovi kapičky nějaký? a když jsi nechávala doma mlíčko tak jsi odstříkala ručně? tomášek je šikulka

:dizzy_face:
18. únor 2010 v 11:14  • Odpověz
mili jo dávám sab simplex tak uvidíme ale Tomovi nezabírali vůbec, kdyby se to opakovalo tak koupím baby calm ale včera fakt zabral ten polštářek. Jo odstříkavala jsem ručně-normální odsávačkou neodsaju nic, chci si koupit elektronickou a nevím zda avent nebo medelu . Jo Tomík mě překvapil, rozhlížel se kde to je, na všechno chtěl šahat :slight_smile: ale na křesle se mu nelíbilo-seděl mi na klíně a pořád mi díval ruce že jdem dolů a jdem chodit-chvíli jsme totiž na dr. čekali ale dobrý zvládli jsme to :slight_smile: a bez křiku
18. únor 2010 v 11:16  • Odpověz
autor
tak to já kdybych odsávala ručn, tak je mlíko všude, jen ne tam, kde má být - teče mi to všudě možně :sweat_smile: já jsem s tou aventkou spokojená.. elektrické jsou prý lepší medely..ale odzkoušeno nemám, tak nevím.
18. únor 2010 v 11:18  • Odpověz
mili jo mlíko taky bylo všude-i zrcadlo jsem musela utírat :grinning: :grinning: :grinning: ale odsála jsem. Já normální aventkou odsaju houby mám odzkoužené tak proto tu elektrickou, že jsou lepší medely jsem taky slyšela asi půjdu do ní, i když jsou dražší. no ale uvažuju i o tom že bych si ji půjčila u laktační poradkyně
18. únor 2010 v 11:21  • Odpověz
autor
smar to půjčení tě vyjde levněji. podle mě ....do toho bych asi šla. a chceš to používat i do budoucna nebo to máš jenom na ted když máš nalitý prsa??
18. únor 2010 v 11:26  • Odpověz
No tak jsme to teď zkusili bez kloboučku a nakonec tahala. Jenže se nenapila tolik,co chtěla, protože jí to moc dobře nešlo, tak jsem nakonec klobouček stejně použít musela, protože už začala křičet a to by kojit fakt už nešlo. Ale snad se to časem naučí.
Mili kolik stojí ten Avent odstříkávačka a co k ní všechno je?
18. únor 2010 v 11:50  • Odpověz
autor
iva já ji koupila od kamarádky za 500 a byla k ní i lahvička a pár kelímků navíc s víčky. Možná tam byly i 2 dudáky k lahvičce - ono to všechno pasuje zároveň i na Avent lahvičky :wink: Ivi ale nový tenhle set stojí myslím 2500,- :confused: :confused: Ale třeba mají i menší nevim..abych nekecala. Jinak já mám zančku odsávačky Avent ISIS.
18. únor 2010 v 11:53  • Odpověz
No to je teda pálka! Kolik teda stojí ta elektrická?! Já myslela, že je to levnější.
18. únor 2010 ve 12:01  • Odpověz
autor
iva elektrické jsou dražší...

mám přesně tohle http://www.zdravotnipotreby.cz/vyberte-darek/pro-zenu/avent-isis-odsavacka-materskeho-mleka-via-system/

..ale dá se to sehnat i levněji než jsem to psala
18. únor 2010 ve 12:04  • Odpověz
autor
jo vlastně mám ještě trochu jinou - já mám pohárky ty větší, ty jsou myslím až na 250ml
18. únor 2010 ve 12:04  • Odpověz
Ivi myslím si že Mili má tuto http://www.zbozi.cz/p12408-avent-odsavacka-materskeho-mleka-isis-s-via-poharky/?q=ods%C3%A1va%C4%8Dka%20avent%20isis&sId=l7VBsM5Lww3lu15Ego6W&r=tab
Taky jsem uvažovala že koupím odsávačku ale na novou nemáme penízky, holky, koupily byste starší třeba z mimibazaru?
18. únor 2010 ve 12:11  • Odpověz
18. únor 2010 ve 12:15  • Odpověz
autor
barush asi bych koupila i použitou..když ji pořádně vyvaříš a vyčistíš, tak je to podle mě v pohodě :wink:
18. únor 2010 ve 12:15  • Odpověz
Mili taky si myslím, díky, a radíš asi koupit už teď v šesti nedělí než potom ždímat když už je zaběhnutá laktace, že?
Jinak díky tobě, Smar a Ivance za povzbuzení a rady.
18. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz
autor
barush no já ji používala i když jsem měla laktační krizi, tak na zvýšení laktace:slight_smile: podle mě lepší koupit hned:slight_smile:
18. únor 2010 ve 12:30  • Odpověz
Ahoj holky.. já jsem si koupila odsávačku až po porodu.. tedy koupila dostala jsem ji od kamarádky..je na balonek, a podobnou jsem viděla v DM za 300, jako já si ji pořídila jen kvůli tomu, kdybych potřebovala odstříkat když půjdu pryč a mám ji tak od měsíce Sofinky, nemyslím si že by jinak byla potřeba zase tak moc..a jsem ráda, že jsem do ní zbytečně neinvestovala.. to je tedy můj názor..
18. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz
když Vás tak čtu tak si říkám, že jsem i ráda že je drobek ještě v bříšku, ale možná čím rychleji toto období bude za námi tím lépe :slight_smile:

Už to není ono všechno mě bolí, špatně se mi sedí, leží, stojí no prostě všechno :frowning2: však víte :slight_smile:
tak už aby to každou chvilku přišlo ani by mi to nevadilo:slight_smile:
18. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
Smardik: to je fakt šikulka, že to zvládnul :slight_smile: Poprvé se chodí k zubaři v roce?

Ivi: já bych možná zkusila odbourat klobouček tím pomalým zastřihováním ... třeba to bude Lucince vyhovovat lépe takhle nenásilně :wink:

Manuální odsávačka od Aventu se dá nová pořídit někde kolem 1500,- výš (http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=AVENT+Ods%C3%A1va%C4%8Dka+ISIS), já jsem ji koupila na mimibazaru za 500,- a pořádně jsem si ji vydrhla a vysterilizovala.
Pokud chcete odsávat nějak častěji, doporučuju začít dříve, protože po 6n už je celkem zaběhnutá laktace a odsávání jde hůř, pokud na to nejste zvyklé :-/ A kdyby něco, tak mlíko může být zmražené cca 3 měsíce :wink:
18. únor 2010 ve 12:51  • Odpověz
baru: :slight_smile:))))))))
18. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz
Paulie, dík za tip tam jsou dobré ceny :slight_smile:
18. únor 2010 ve 12:59  • Odpověz
mili určitě i do budoucna at je něco v mražáku-hned po šestinedělí budu zas chodit s Tomem plavat a Honzík bude s kamarádkou nebo hlídáním a pryč budu min.4 hodiny ale spíš víc takže počítám že bude mít moje mlíko z flašky (plavčo je v jiném městě, člověk tam po plavču chvílí zůstává) takže určitě i do budoucnaYA
18. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz
autor
tak to bych v tom případě teda investovala do svojí...vypadá to, že ji fakt hodně využiješ :wink:
18. únor 2010 ve 13:32  • Odpověz
Baru určitě bych se nebála použité, však v porodce taky každé mamině nekupují extra novou. :wink:

Pauli a poradila bys mi trošku detailněji? Jak moc a jak často klobouček zastříhávat? To na konci nebude mít dírky ale jednu velkou díru, to nevadí? O zastříhávání jsem na tom odkazu četla, ale nevím, jak na to. Budu moc ráda, když mi poradíš. :wink:
18. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz
autor
iva my měly v porodce naprosto příšerný odsávačky, takový pístový a s těma to bolelo až hrůůůůůza :rolling_eyes: Přišly mi takový na jedno použití..ale spíš je vozily někam na sterilizaci a pak opakovaně používaly :wink:
18. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
baru pokud budu odsávačku kupovat tak starší, jak to umyju, vyvářím tak myslím že není důvod proč nekoupit starší

mili já zavolám té laktační poradkyni kolik stojí půjčení a pak se podle toho rozhodnu ale uvidím, zas je fakt že ji asi dost využiju a ráda bych do roka kojila a pak bych ji mohla prodat takže možná ji bude lepší koupit, až budou kluci spát kuknu po nějaké-včera došel rodičák tak mám

paulie jo poprvé by se mělo jít k zubaři v roce, Tom bude mít 16měsíců a byli jsme ted poprvé ale zas to není třeba na den, ono se tak brzo chodí aby si děti zvykli a nebáli se-jak říkám fakt ho povozil a podíval se do pusy a to se nechal, kdyby se nenechal tak se mu tam nedívá. Je to at si zvyknou a ví že něco takového existuje, at se pak nestane že třeba ve 4letech jdou k zubaři poprvé a dr. jim vrtá nebo trhá a oni z toho pak mají šok a blbý zážitek a zubaře se bojí

mili já si myslím že je pro Toma důležité aby měl něco na co je zvyklý, at se mu narozením Honzíka nezmění vše a právě plavání se mu líbí tak chci pokračovat
18. únor 2010 ve 14:05  • Odpověz
iva: já jsem to zkracování pochopila tak, že nejdřív ustřihneš kousek špičky, pak za několik dní zbytek, za dalších pár dní odstřihneš další milimetr, a takhle budeš pokračovat, dokud nebude ten klobouček tak krátký, až bude zbytečné ho vůbec nandávat :slight_smile:
Předpokládám, že kojiš často přes den i v noci, tak bych volila interval cca 2-3 dny, ale ber to podle možností a ochoty Lucinky :slight_smile:
Nebo to můžeš vzít hopem a prostě ty kloboučky zahodit a učit malou bez nich (jsou jí 2t, to by mohla celkem dobře zvládnout :slight_smile:)

Btw - nejsem nějaký poradce, popř. bych tu nerada vyvolávala takový dojem :slight_smile:, jen čerpám z netu a vlatsních či jiných zkušeností :slight_smile: Většinou doporučuju sjednat si osobní návštěvu laktační poradkyně, která je po porodu hrazena pojišťovnou (resp. její 3 návštěvy) - seznam je tu: http://kojeni.cz/poradci.php
18. únor 2010 ve 14:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.