• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
autor
paulie: já myslím, že je fajn, že si umíme vzájemně poradit a pomoct :wink: a holky jsou za Tvé rady určitě rády :dizzy_face: co jste měli dnes k obědu??
18. únor 2010 ve 14:13  • Odpověz
Pauli. jak píše Mili myslím, že tady jsme všechny rády za rady :slight_smile: a za pomoc já si Vás ted poctivě čtu snažím se to zapamatovat, ale myslím, že až budu potřebovat tak se budu zase ptát :slight_smile:

každá rada je super :slight_smile:
18. únor 2010 ve 14:24  • Odpověz
Holky mám dotaz, možná to bude blbé ale ráda bych věděla váš názor. Pokud mě odsoudíte, pochopím to. Ale abyste mě lépe pochopily přidám vysvětlení. Byl by velký hazard po 6ti nedělí pokud bude sníh jít třeba jen na 2 hodiny lyžovat? Hrozně mi to chybí. Kamarádka mi říkala že pokud se cítím dobře tak bych měla jet, jenže já ji říkám že nezáleží na tom jak se cítím já, je tady malá a manžel. Já bych šla klidně hned než ten sníh ztaje. V roce 2005 jsem podstoupila operaci kolene a za necelý měsíc už jsem stála na lyžích takový jsem blázen :slight_smile:
Děkuji moc za vaše názory.
18. únor 2010 ve 14:45  • Odpověz
Ahoj holky, tak máme po očkování, první inijekce dobrý, ale při druhé už plakala hodně, chudinka. Chvíli trvalo, než jsme ji uklidnili :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přidala jsem pár fotek z čekárny u doktorky.
Tak dnes jsou Nikolce přesně 4 měs, vlastně 3měs, když se narodila dřív a má už 5250g a 60 cm, mám velkou radost. Za měsíc máme začít s příkrmem, těším se, už je to velká holka :slight_smile:.
Hodila jsem fotky z čekárny :slight_smile:

Jdu vás dočíst :wink:
18. únor 2010 ve 14:51  • Odpověz
baru pokud se na to budeš cítit a nebudeš jezdit jak závodnice tak bych klidně šla :slight_smile:. Upřímně si myslím že i po šestinedělí si dáš 2nebo 3jízdy a budeš mít dost :slight_smile: ale klidně bych jela pokud bude o malou postaráno a ty si tak odpočneš

simi super hezky roste :slight_smile:
18. únor 2010 v 15:12  • Odpověz
Baru, jestli máš hlídání, tak v tom fakt nevidím problém. Já teda první 2 měs, radši spala, když bylo hlídání, jinak bych omdlela :grinning:

smar díky
18. únor 2010 v 15:15  • Odpověz
Simi, fakt krásné fotečky. Hezky rostete malá je úžásná :slight_smile:
Díky za názor. Malá začíná v noci zlobit, takže po pár nocích si nedokážu vůbec přestavit že vy jste to měli v kuse tak dlouho. I bych spala ale mám strach že co zavřu oči malá bude zase vzhůru.

Smar díky za názor.
18. únor 2010 v 15:19  • Odpověz
baru nechala bych to jak se budeš cítit po šestinedělí a pak bych se rozhodla ale já osobně bych klidně jela. Kam jezdíš lyžovat? my na bílou :slight_smile:, jinak Tomášek už má 3 lyže a dvoje lyžáky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:, příští rok už ho asi na chvíli vezmem
18. únor 2010 v 15:37  • Odpověz
mili tak jsem mluvila s paní a půjčení odsávačky 70 Kč + vratná záloha 1 000 Kč, ráda bych do roka kojila a starší medela se dá pořídit za 1200 a pak ji ještě můžu třeba za 500 prodat takže nakonec budu nejspíš kupovat
18. únor 2010 v 15:42  • Odpověz
Holky tak už jsme kojili bez kloboučku a šlo to! :slight_smile: Malá se krásně chytla.
Baruško vůbec bych se lyžování nebála, nemůže to ničemu uškodit. :wink:
18. únor 2010 v 15:50  • Odpověz
holky mám dotaz: Tomášek je pořád na UM a má ho velkou spotřebu a v Polsku to samé mlíko jen pod jiným názvem stojí o 500 Kč mín a je ho o 100g více, co jsem mluvila s maminkama podle krabice je složení stejné a chutově taky, koupili by jste ho? myslím že jak je to z Polska neměl by být problém není to žádná Afrika takže by to mělo být dobré ale nevím, kamarádka mě znejistili že v Polsku by to nekupovala. ale zas ta cena je lákavá, no a totéž plínky taky vycházejí líp a my to máme do Polska kousek.
18. únor 2010 v 15:56  • Odpověz
ivi super jste holky šikovné :slight_smile:
18. únor 2010 v 15:56  • Odpověz
Smar, 15.3. mi končí 6ti nedělí tak doufám, že ještě někde bude sníh abych se mohla někam vydat, samozřejmě podle stavu, nebudu nic riskovat.
My jezdíme často na visalaje tam jsme se seznámili s manžou a navíc tam moje rodina má chatu. Budeme tam učit lyžovat i Sárinku :slight_smile: Manžel se na to už moc těší :dizzy_face:
18. únor 2010 v 16:13  • Odpověz
mili: zase rizotko - jsem asi už maniak :slight_smile:

ofi: koho jiného se ptát, než známých a kamarádek (popř. rodiny, jinde na MK, ...)? :wink:

baru: pokud se na to budeš cítit a budeš mít o Sárinku postaráno, tak klidně jeď ... není nic lepšího než si na chvilku trošku pročistit hlavu od péče o miminko (byť je všechny milujeme :grinning:) a malinko se tělesně vybít. Máš můj obdiv, že máš na to síly :slight_smile:

Sima: Nikolka je fakt krásná a má boží dudlík :grinning:

Smardik: to je 70,- na den? Nebo na týden? :slight_smile: A ten Nutrilon - nejmenuje se náhodou Bebilon? Někde jsem tu zahlédla diskusi ... A jestli je to stejné složení, tak bych o tom uvažovala :slight_smile:

Iva: no vida, jaké jste šikulky! :slight_smile:
18. únor 2010 v 16:15  • Odpověz
baru jo v březnu určitě ještě bude, na visalajích jsem ještě nelyžovala :slight_smile:, já se taky těším jak budu lyžovat s klukama ale hlavně se těší dědeček, už plánuje jak kluky vezme do alp :grinning: :grinning:

paulie 70 na den to se mi právě zdá fakt dost. a to UM není nutrilon ale Hami (v Polsku bebiko) a podle krabice je složení stejné, u nás ted stojí 600g 219, kde ještě mají staré zásoby tak 199 a v Polsku vychází 350g na 83 takže jak vezmu 2 mám 700g takže víc než jak koupím u nás a dám za to 166 Kč takže je to rozdíl a jak vezmu víc krabic+plínky vyplatí se to i s cestou
18. únor 2010 v 16:19  • Odpověz
Ivi díky jste šikovné, já jsem to už taky párkrát zkoušela ale malá je piraňa a když nemohla bradavku najít rozčilovala se. Já jsem zatím nic o nevhodnosti kloboučků nečetla ani nehodlám. Jsem ráda že kojím a budu se snažit co nejdéle a nechci se nechat ničím nervovat, že je něco špatně, to bych pak nemohla malou ani zvedat a dělat s ní cokoliv aby to náhodou nebylo špatně a já ji neublížila.
18. únor 2010 v 16:20  • Odpověz
Paulie k tomu není třeba žádný obdiv jde o to si vyčistit hlavu případně si psychichy odpočinout, lyžování je pro mě relax nade vše.

Alpy jsou splněným snem mnoha lyžařů, loni jsem tam byla poprvé a byl to zážitek.
18. únor 2010 v 16:25  • Odpověz
baru jo alpy jsou super, já už nebyla přes 2roky protože jsem těhotná nebo kojím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale jinak jsme jezdi s bráchou a tatkou každý rok :slight_smile: už tak 10let
18. únor 2010 v 16:33  • Odpověz
autor
tak jsme doma z procházky, už jsem to potřebovala - noha nebolí, tak jsme vyrazili. ani není moc zima, tak jsme s ekrásně provětrali :wink:

barush s těma horama na tom nevidím nic špatnýho, když bude postaráno o malou, tak jdi. Ale já jsem po 6n nebyla schopná ani udělat pár dřepů natož nějaký sport..byla jsem unavená, bolela mě jizva a pořád jsem se strašně potila :wink: Takže můj obdiv máš taky - jstli máš možnost a budeš se cítit, běž :wink: Jo a na kojení s kloboučkama nic špatnýho není, to tu nikdo neřekl neboj. Jenom to obnáší více péče, asi tak :wink: To že kojíš je samozřejmě super a nic špatně neděláš:dizzy_face: :dizzy_face:

smar tak to je fakt dost za tu odsávačku...to si ji kup. a s tím polským nutrilonem nebo bebikem nebo jak to tam mají nazvaný bych problém fakt neviděla. je to normální civilizovaná země a děti to tam pijou taky. Tonáškovi to zkus dát a když mu to bude vyhovovat, tak proč ne :wink: Když tím ušetříš a Toníkovi bude chutnat, není co řešit :wink:

sima máte úžasnou profilovou fotku :dizzy_face: suší vám to a malá je fakt kočka :dizzy_face:
18. únor 2010 v 16:35  • Odpověz
mili uvidím ještě se kouknu jinde ale jak by to bylo všude tak drahé tak to vidím tak že bych si ji na týden půjčila at vyzkouším zda mi vyhovuje a pokud bude tak si ji koupím. jo to s mlíkem si myslím taky že je to normál civilizovaná země a neměl by být problém, Tom je strašný mličkounek a pořád máme krabici na 4,max.5dní
18. únor 2010 v 16:40  • Odpověz
SImi gratuluju vy krásně rostete..to už Nikolka super dohnala :slight_smile:)
Smar chodím ještě do jedné diskuse a holky bebilon či jak se to jmenuje kupují tak se toho neboj, jak začneme s nutrošem taky ho budu kopovat v PL.. prý i příkrmy a tak tam vyjdou od dost lacinější..
18. únor 2010 v 17:02  • Odpověz
Smar: 70,- na den je fakt dost :frowning2: Na MMB bude určo někdo nějakou prodávat, nebo i tady bývají inzeráty ... Jinak to UM vypadá sakra dobře ... pokud by Tomáškovi chutnalo, tak proč ne? Podle mě i v Polsku musejí dodržovat nějaké limity a zákony pro dětskou stravu ...

Baru: máš naprostou pravdu - to už by sis musela i hlídat ton hlasu, abys na dítko nepromluvila příliš nelaskavě :slight_smile: Klouboučky jsou náhodou fajn - když začne dítko trhat hlavou a otáčet se za zvukama, tak se nemusíš bát, že tě poraní (max. mu zůstane v puse ten klobouček :grinning:)
18. únor 2010 v 17:36  • Odpověz
Čau holky, tak jsem vás dočetla a bude to fuška to kojení :sweat_smile: byla jsem cvičit a jsem unavená jak kotě. :slight_smile: Manžel dnesk apoprvé cítil malou :dizzy_face: prej si myslel, že má tik v ruce :slight_smile: to je tak pěkný... Jinak řešíme od včerejška jména...no teda hlavně já...zůstalo nám Valerie a Denisa, zbytek jsem už nějak vyřadili...přijde mě pěkná ta Valerie - Valča, Valinka, Valerka, ale i Deniska je pěkná, jen to na mě působí tvrději než ta Velerie - ale Denča, Deniska, Deni... no je to oříšek :grinning: :sweat_smile:
18. únor 2010 v 18:48  • Odpověz
Ivanau, my měli vybráno Hanička, ale protože si v bříšku naštěstí ještě počkala a nenarodila se už ve 25tt, tak jsem vybírala dál a nakonec je to Nikol, Nikolka, Nikča Niki :slight_smile:
Sari díky no po porodu měla je 43 cm, tak mám z těch 60cm radost a z těch kg taky :slight_smile:
Sari, už máte píchlí ty uši? Naše doktorka to nenastřeluje, ale propichuje, tak nevím :confused:
holky díky za pochvalu fotek :wink:
18. únor 2010 v 18:55  • Odpověz
holky dík, už jsem to mlíčko objednala :slight_smile:, ono 2děti na plínkách něco stojí tak když jde něco aspon na UM ušetřit tak je to dobře a na příkrmy už jsem se ptala taky jak vychází ty co kupujem a plínky taky, paní v sobotu jede tak se mi tam podívá :slight_smile:
18. únor 2010 v 19:05  • Odpověz
Simi můj pediatr to nedělá..to víš asi že je chlap.. tak nás poslal na ORL, ale já nechci jí nechat píchat klasicky..tak jdeme v úterý k jinému pediatrovi na nastřelovací...
jinak jsem koukala na fotečky.. Nikča je kouzelná..
jo já ty klasické nechtěla.. vid
Měla jsem fotku malé od kamarádky jak měla krvavé ouška a jak se jí bálo to ošetřit..tak jsem si řekla že ne..a taky..ono jí to propíchne a pak to té rány dávají tu naušničku..na to nemám..tak prostě nastřelíme za 600 včetně naušničky a po měsící dáme pomněnky co máme :slight_smile:
Smar to je jasné.. každá kačka se hodí, i plínky tam holky kupujou... jsi dobrá že to zvládáš.. :slight_smile: jsi šikula..dvě děti a Tomík je ještě malý fakt klobouk dolů :slight_smile:)
jinak jste tu řešili kdo bude mít první další miminko..tak my chceme tak koncem roku zač. příštího pomalu začít se snažením :slight_smile: ale možná první nebudu hihi
18. únor 2010 v 19:13  • Odpověz
Ivčo Valerie je krásné.. mám kamarádku je jí 19 a říkáme ji Vali nebo Valčo..strašně moc chytrá a tak vůbec to tak hezky zní :slight_smile:)
18. únor 2010 v 19:17  • Odpověz
Sar já bych měla jasno, ale vázne to u manžela :sweat_smile: mě to taky příjde takový vznešený, dneska jsem říkala manžovi, ať si předství, že bude velká a řekne chlapovi, že se jmenuje Valerie - že si chlap cvrkne už z toho jména :wink: :wink: a on prej jestli to je jako dobrý, jestli to chceme :grinning:

Holky k těm naušnicím přidám co vím já - hlavní rozdil mezi nastřelením a píchnutím je ten, že píchnutí se rychleji hojí - při nástřelu se vlastně vystřelí kousek tkáně a ta se musí nahradit a zahojit, při vpichu je to tenoučká a vlastně všechna tkáň zůstává jen se jakoby roztáhne kolem toho vpichu...tak mě to vysvětlovala kamarádka, která mě píchala pearcing a taky ségře uši v 6letech (taťka nechtěl mimi s naušnicema a malá je pak chtěla a v 6letech si sama řekla a pak statečně bez slziček vydržela, byla jsem sní, protože mamka to nechtěla vidět). Oni píchnou tu jehlu a ona má nakonci takovou trubičku tenkou a tou se prostrčí ta naušnice...ne rovnou tou propíchlou dírkou, to by se hned zacelilo.
18. únor 2010 v 19:27  • Odpověz
no mě právě ta doktorka říkala, že to píchnutí je lepší, že jednu dobu taky nastřelovala, ale vrátila se k tomuhle...
Já si spíš neumím představit, že budu Nikolku tkhle mučit, fakt na to nemám, ona tam ani nemá sestru, tak bych ji asi musela přidržovat. Neumím si představit, že by ji propichovali za živa bez umrtvení, asi nebude mít náušničky :sweat_smile:
18. únor 2010 v 19:43  • Odpověz
Simi jo to je blbý, to tě chápu...říkají, že to dělají tak brzo aby to tu holčičku nebolelo, tak jak později, je to jak očkování nebo odběr krve...Mě to teřba tenkrát šokovalo, že to ségra v těch 6letech tak chtěla a to i když jsme jí vysvětlovai, že vezmou jehlu a propíchnou jí ucho, prostě chtěla...u prvního ucha vyvalila oči a bylo vidět, že druhý už nechce, ale už musí a tak neříkala nic a nechala se...horší je asi to nasezení malilinkaté naušničky v té nové dírce, blbě se to zapíná a tak a to je protstě otravný a citlivý
18. únor 2010 v 19:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.