• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Dobré ránko :slight_smile:

tak rýma je hrozná mám úplně zacpaný nos a už je mi z toho i špatně :frowning2: ach jo cítím se pod psa :frowning2: snad to brzy přejde a nevydrží mě to do porodu :frowning2:

jinak přeji krásný víkend :slight_smile:

u nás hustě prší a místy sněží :slight_smile: no hnus
20. únor 2010 v 09:24  • Odpověz
ahoj holky,
ofi: drž se chuďatko, vím o čem mluvíš, já se teď s běsnou rýmou léčila dva týdny :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..konečně můžu napsat, že je to už ok.
Saronka: jsi šikula, že máš semestr za sebou...je to vždy úleva viď :wink: ...na jak dlouho to ještě máš?? Já měla školu při práci, nebylo to to nej řešení, ale při Šímovi bych ji nemohla dělat vůbec :fearful: To jsem byla ráda, že jsem našla čas na autoškolu :grinning:.
-a co naše novopečené maminky, jak zvládáte??
20. únor 2010 v 11:51  • Odpověz
Ahoj Marki: no rýma je hnus, ale pokud se to nerozjede v něco víc, tak se to dá zvládnout. Smad mě to brzi přejde. To je hrozný že nás to chytlo právě ke konci těhu :frowning2: a jak se cítíš jinak ? co doktor u tebe se nic nechystá?
20. únor 2010 ve 13:56  • Odpověz
ofi:ofi, vitamínuj a do nosu Pinosol...už se neskutečně těším na březen. Jednak na malého :dizzy_face: a taky na to slibované jaro :slight_smile: , co by mělo dle slibů meteorologů přijít.
- u nás zatím celkem klid,břicho sice tvrdne několikrát denně, ale nejsou to takový ty bolavý poslíčci, jak mají některé těhulky....na KTG jsem měla klidový záznam a dole pohmatem dle dr. pořád stejný stav...na 1 cm, hlavička naléhá...tak to mám napsané v průkajdě. :slight_smile:
20. únor 2010 ve 14:30  • Odpověz
holky tak Honzík včere usnul až 21:30 a kojila jsem co hodinu a půl a dneska přes den zas po hodině takže fakt asi máme spuríka, doufám že do pondělí večer to přejde nebo nevím jak to budu s Tomáškem dělat, ten je taky ufnukaný a včera ode mě celkem dost dostal po prdeli-brala jsem ho z vany a on ještě nechtěl ale už byla fakt studená tak jsem ho vzala ven a on mě ve vzteku kousnul tak dostal, nerada to dělám ale výchova musí být. No zase jsem dneska s něma sama manža kdysi tančil a ted měli sraz po 20letech tak ve 14hodin jel a dojde bůhví kdy, ale kolem 18hodin si pro Toma přijedou rodiče a bude tam do zítřka a během dopoledne tam pojedu i já s Honzíkem na oběd :slight_smile: :slight_smile:. a zas jdu Tom sice spí ale Honzík už od 14nejedl a už se toho dost hlasitě dožaduje
20. únor 2010 v 15:44  • Odpověz
Ahoj kočenky!
Teda smar, to nemáš jednoduchý. Snad to brzy přejde.
Moc mi to dnes nefakčí a trochu mě berou záda u ledvin, tak jsem sem neměla ani chuť si sednout.

Holky potřebovala bych poradit: koukám na bazaru po hracím kolotoči nad postýlku, ale nevím, co u výběru preferovat. Jestli plyšový nebo plastový, jestli hodně barevný a něco jednoduchého nebo je to jedno, co tam visí? To asi ne co? Radši ať je to různý, ať tam nevisí jen stejní medvídci třeba že? Taky jsem viděla, že jsou i hračky, které se dají z kolotoče "natahovat" dolů a nahoru (že se za ně dá tahat) a že se dají i odepínat - je to plus nebo k ničemu? Budu moc ráda, když mi poradíte. :wink:
20. únor 2010 v 17:02  • Odpověz
Marku příští rok končím .. státnice za rok v květnu a část v září pokud to půjde..
Ivi já mám tento http://ebutik.cz/index.php?men0=19&men1=64 jsou to ty kravičky 302 a jsem spokojená upřímně Sofinku to moc nebere až ted možná, se na to dívá a zkouší šahat..ale zezačátků vůbec, jen jsem natahovala kvůli hudbě ale občas jí dokázala dobře překřičet :slight_smile:)) takže jsem ráda, že jsem nekupovala za litr a víc.. i když jsem zezačátku chtěla..
20. únor 2010 v 18:36  • Odpověz
Mamulky jsem tu znova. Je to asi blbý, ale mám problém s "kočárkováním".... Přišla švagrová, že chce jít zítra s dětma vozit - a kdo ví, kdo půjde další. Nic na tom není, ale mě se jim tak nechce malou dávat, vůbec se mi to nelíbí. :pensive: Asi je to tím, že je tak malinká a je "moje", ale fakt se mi to příčí. Budu na trní ach jo. :pensive: Když jde mamka, tak mi to nevadí, je to mamka, ale ostatní asi nebudu "zvládat".
20. únor 2010 v 18:38  • Odpověz
sari já měla podobný kolotoč a Toma taky nebrali, investovala jsem do pořádného od fisher-price a měl velký úspěch u něj i u jeho kamarádky, vložím fotky jak na něj oba fascinovaně čumí

ivi já švagrové nedala Toma na hlídání, vození dodnes ale nemám ji ráda a vím jak se chová ke své dceři takže ho neměla a v následujících týdnech,měsíících se na tom nic nezmění

ivi já měla u Toma ze začátku takový kolotoč jak dává odkaz saronka ale ten ho nebral vůbec tak jsem koupila od FP a fakt se mu líbil, měla jsem tenhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31001182&tab=0 a líbil se hodně, i kamarádka ho pak kupovala dceři protože se u nás na něj dívala jak fascinovaná, vložím fotky jak se na něj oba dívají hned jak Honzík usne
20. únor 2010 v 18:44  • Odpověz
jo jinak Ivi.. až ti začne Lucinka za to tahtat, tak to stejně budeš muset sundat at to na sebe nestrhne..
no my máme ještě takového usínáčka, prostě to ted není potřeba..zatím nemáme problémy se spaním takže jí to ani někdy nepouštím..
Smar je hezký ale myslím, že u nás je to už zbytečný už mi na to šahá takže tento půjde stejně už brzo pryč :slight_smile:)
20. únor 2010 v 18:51  • Odpověz
Holky díky za rady. Máte každá úplně opačnou, takže jsem zase v pytli :grinning: . No nevadí, nějakej prostě koupím a bude. Hlavně že nějakej bude. :wink: Od měsíce bych jí ho tam chtěla pověsit, i když přesně nevím, kdy ho začne vnímat. Taky bych chtěla nějakého toho "hada"se zvířátky na rám postýlky, anebo nějakou hračku na zavěšení, co má víc funkcí - zrcátko třeba, pískání, šustí atd...

Smar ta to s tou švagrovou chápu, je to něco jinýho - v takovým případě bych to měla taky jasný a nedala. Ale mi si nic neudělali, jen mi to prostě vadí.. ach jo. :pensive: A co budu s takovým prckem dělat u tchánovců na návštěvě taky nevím. Moc tam teď chodit nechci. Ať si zajdou oni někdy ne? I když byly tu jednou a stačilo. Jsou hrozně uječení a malá tu tak moc plakala, celý odpoledne jsem ji nemohla utišit a byla několik hodin vzhůru, až večer se podařilo. Oni mají strašnou sradnu, když brečí až se červená a zaliká - prej se musí ukázat že a smějsou se tomu jak potroublí... Ale já vím, jak moc jí trápí, nikdy tak doma neplače, jen když se koupala a bála se. No hnus holky fakt. :confounded: :rolling_eyes:
20. únor 2010 v 19:09  • Odpověz
Ahoj holky,
ivi moc dobře vím, co cítíš. Já jsem taky klidná jen když hlídá manžel nebo moje mamka, jinak ne... Prostě ostatním nějak nevěřím, nevím no. Maminka manžela je sice fajn, ale prostě taková neopatrná ve všem, prostě nic moc neřeší, povahou spíš chlap :sweat_smile: Moc mi to nevyhovuje. :unamused:
Holky včera jsem jela do centra a koupila si 2 objektivy na foťák, mám radost, snad budou lepší fotky, ale ty peníze ach ach. :pensive: Už jsem si je přála několik let no a manžel přišel ve čt až v 1 v noci i když malou ten den očkovali a já ho prosdila, aby přišel brzo :angry: Tak jsem se v pá sebrala zase já a udělala jsem si pořádnou radost a on se staral :sunglasses:

hedík, zase tu hurá, gratuluju :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
20. únor 2010 v 19:21  • Odpověz
sari jak ti na to už skoro šahá je to fakt zbytečné :slight_smile:

ivi já kupovala starší ten kolotoč, 1 000 Kč se mi taky nechtělo dát a pak jsem ho prodala za stejnou cenu za jakou jsem koupila takže super :slight_smile:, ted pro Honzíka mám tenhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=17608031&tab=0 by v akci takže i s poštou stál 700 takže když se nebude líbit prodám ho. ale zkušenost zatím nemám ještě jsem mu ho nezapínala tak nevím ale oproti tomu druhému nemá tak výrazné barvy tak mám strach že je to blbé, jak se líbit nebude prodám a koupím ten co jsem měla u Honzíčka-
a k té švagrové mi taky nic neudělala ale prostě ji nevěřím tak abych ji svěřila Tomáška, ona to sice nechápe ale má smůlu. u nás dneska byli tchánovci kouknout se na Honzíka-viděli ho poprvé (teda tchýně) protože byli nachlazení tak tu nechtěli chodit ale v pohodě pochovali si ho, pohladili a jak viděli že se mu zavírají očka tak mi ho dali at ho uložím tak šel spinkat do košíku a oni jeli at neruší
20. únor 2010 v 19:22  • Odpověz
ahojte
no mi mame zasa chorobu v dome moja je chory a ma horucky tak dufam ze teras pri konci to nechytim ach jo :frowning2: a s mojim stastim uz zajtra :angry:
len som vas sem prisla skontrolovat a pozdravit :slight_smile:
20. únor 2010 v 19:32  • Odpověz
Ivi, já teda pujčuju malého naprosto všem kamarádkám a příbuzným a užívám si volno...co by mi s ním udělali? Bud v klidu, malá v kočárku přeci hezky spinká a ty budeš mít čas pro sebe. Užiješ si to.
20. únor 2010 v 19:56  • Odpověz
Čau holky, manža je taky nemocnej...už týden :rolling_eyes: štve mě to protože šel minulej pátek s chlapama na pivo a vzal si jen krátkej rukáv a bundu, tam fučela klima a po cestě taková kosa... no druhej den už byl na hromadě...rýma, kašel :rolling_eyes: jenže nemůže ležet jak chodí do práce tak se to táhne...a ještě brble že ho léčím :angry: jenže se ho bojím...co pak já s nemocí, on se nadopovat lékama může...ale spal dnes v obýváku a v týdnu já tři noci u našich, kloktám furt solí a beru C.

Ale holky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: prošla mě Valerie :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: já jsem tak šťastná, úplně se mě ulevilo, akže jestli je to fakt holčička jméno je jasné :slight_smile: manžel ráno souhlasil, říkala jsem, že to tak prostě cítím, že je to Valerka a že na to furt myslím...tak na mě koukal a pak říká: Ok, stáváme, sbal Valču a jedem... :dizzy_face: :dizzy_face: málem jsem ho sežrala láskou :grinning: (jeli jsme k tchánovcům na barák, něco potřebovali pomoct)

Teda Smar máš pěknou honičku :sweat_smile: :slight_smile: :wink:

A vy co marodíte ať to brzo přejde...to je ta dlouhá zima taky.
20. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz
autor
Ahoj holky :slight_smile: Tak jsem se konečně dostala k počítači - včera jsem zpívala na tom plese. Bylo to super, užila jsem si to, přišla na jiný myšlenky...Akorát jsem se do postele dostala až o půl 3 ráno..pak kojila v 5 a o půl 8..takže jsem dnes uplně grogy :confounded: Ale naštěstí mě manža nechal vyspat ráno až do půl 11. Odpoledne pak byla vozit švagrová, tak jsem ještě odpočívala. A pak jsme ještě jeli na oslavu narozenin, jen na hoďku, dali jsme si jídlo a hned jeli domů, protože už byl čas koupání. Takže dneska se těším do postýlky :unamused: :confused: :sweat_smile: Jinak jsem se parádně rafla s tchyní...už mi teda přetekly nervy :angry: :angry: :angry: :angry: Baba jedna.. :angry:

ivi já jsem kočárek s malým nepůjčila dlouho vůbec nikomu. Nejprve jenom manžovi, pak mojí mamce a ani tchyně s ním nemohla jít dlouho sama - musel jít manža s ní. Prostě jí nevěřím. Teď už je to v pohodě, když jde někdo vozit, jsem ráda. Ale tak do 3m jsem ho nedala z ruky, ani kočár. Takže Tě uplně chápu... :confused: Jinak kolotoč jsme měli stejný jako raada, ale rozbil se, tak mám jiný, takový obyč po kamarádce...ale každým dnem půjde dol, Toník už na něj skokro dosáhne, tak aby to na sebe nestrhnul...Jinak ted jeho ajímal snad hned od začátku. Dodnes je z něho uplně paf :dizzy_face:

ivanau: to je super, že Valinka prošla!!!! mám fakt radost :dizzy_face: :dizzy_face: Však ty chlapi umíme teda zpracovat... :dizzy_face: Tak super :wink:

sima: Já si taky občas vyrazím a udělám si něčím radost! Takže ti to moc přeju - musíme se rozmazlovat :wink:

Holky víte co je blbý?? Že mě zase bolí ten palec na noze a udělal se mi tam zase hnisavej váček...já už se z toho zcvoknu..ještě nemám ani venku stehy a bolí mě to znova...už nevím, co s tím... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. únor 2010 ve 20:40  • Odpověz
Holky, tak to já jsem asi pohodlná,fakt malého pujčuju už od narození, vozil už snad každý:slight_smile::slight_smile::slight_smile: a vůbec se o něj nebojím, všem, co jsem ho pujčila, tak věřím. Ted tu mám tchýni z SR a tak vidím Jindříška jen nna kojení:slight_smile::slight_smile: totálně jsme si od něho odpočinula. Já ho teda miluju nadevše a rozmačkala bych ho láskou, ale je to prostě náročné a pauza mi vždy přijde vhod:slight_smile::slight_smile::slight_smile:

Jééé Mili, vyjste měůli ten samý kolotoč? My ho máme ale jen pujčený. On je super barevný, ale štve mě, že se musí pořád natahovat, nejradši bych měla nějaký na baterky, který prostě zapnu a on jede:slight_smile:
20. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz
radi já teda nedávám malému každému, hlídají a vozí mí rodiče a brácha (a to jsme zvažovali kvůli drog zda ano či ne ale nakonec jo když vidím jak ho má rád), pak kamarádka a sousedka a tot vše a tot vše a to dodneška, nikdy nevím komu švihne v palici takže fakt ho mají jen lidi kterým věřím a kteří mi ho fakt pohlídají když je třeba nejen vození a tak je to dodnes a to má skoro 16měsíců ale prostě se o něj bojím. ani tchýni bych ho nesvěřila jak ji znám ale ona o to nemá zájem takže je to jedno, švagrová zájem má ale má smůlu
20. únor 2010 ve 21:02  • Odpověz
Honzíka zas trápilo bříško :frowning2:, ale už spí s polštářkem na bříško, to je jediné co pomáhá i když ho musím tak 3xnahřát, dát na bříško a dlaní po něm jezdit a ho to masíruje a pomáhá, jen tak položit a nechat nestačí ale hlavně že to pomáhá
20. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz
Holky mám na vás dotaz a prosím o radu...jaké velikosti jste kupovali těm vašim miminkům na oblečení hned ze začátku?? A taky kolik??
20. únor 2010 ve 21:37  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile:

ivanou super že Valerie prošla, je to krásné jméno :slight_smile:,já kupovala 50 a 56 ale už pomalu u Honzíka přecházím na tu 56 a měla jsem toho celkem dost, tak 20 overálků a 20bodyček a jsem za to ráda, malý blinká takže ho dost převlíkám-dneska už 2x takže je to třeba. Já raději víc at nemusím každý den prát, ještě budu nějaké body a overalky dokupovat. ale nebýt Tomášek tak nečekám ani Honzíka malého a kupuju 56 a 62 do začátku

dneska jedem na oběd k rodičům tak nemusím vařit a pak jdem za dědou na hřbitov ukázat mu jeho jmenovce-děda byl Jan a malý je po něm tak mu ho musíme představit a jedem 2kočáry, každý porve svůj a jedem :grinning: :grinning:
21. únor 2010 v 07:21  • Odpověz
Ivi tak to je super, že ti Val prošla! :slight_smile:
No holky právě jak píše Mili, je maličká a já mám o ni ještě strach - přecijen je to i pro mě "čerstvá záležitost". Jak bude větší, už mi to nepřijde, ale sotva si na sebe zvykáme a už aby ji kde kdo tahal.... No ale co mi zbyde, musím si říkat to co Radi, však bude v kočárku a spát a nebudou s ní snad nic dělat. Doufám, že ji nepotáhnout k ostatním příbuzným.... To by mě fakt naštvalo. Řeknu hodinku a dost!
21. únor 2010 v 08:45  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:

Včera jsem se sem ani nedostala, manža má volný víkend, tak jsme dopolko nakupovali, odpolko byli venku a u Terezky prababči a pradědy.. Dneska jsme pozvali moje rodiče na oběd, tak budu dělat řízky - taťkovo nej jídlo :slight_smile:

Ivi, chápu tě, také jsem nejdřív Terezku nechtěla půjčovat, ale pak jsem se potřebovala učit na zkoušky, tak jsem jí našim dala asi ve třech týdnech a kdyby mi s Terezkou nejezdili, tak bych ty zkoušky asi nedala.. A samozřejmě měli zákaz jet k nějakým příbuzným nebo do obchoďáku, ale to by je asi ani nenapadlo.. Kamarádkám bych kočár asi nepůjčila, ale naši, tchýně, brácha a švagrová jsou v pohodě..

Jinak dneska to je zhruba rok, kdy jsme splodili Terýska.. To to letí :dizzy_face:

Hedíku, moc gratuluju a jsem ráda, že tady budeš zase s náma :dizzy_face:
21. únor 2010 v 09:26  • Odpověz
Ahojky hollky, jak se máte?
U nás noc z pátku na sobotu super trochu jsme se dospali, avšak včera zase hrůza, usnula v kolem 9 pak spala do půl 1, dokonce u prsu vztekala tak jsem ji zavřela mlékárnu a manžel si ji asi ve 3 vzal a já vyčerpáním usnula a on ji asi hodinu uspával v náručí. Teď ráno se nemohla vyprdět takže jsme cvičili s nožičkama ale moc to nepomohlo, holky poraďte jak ještě se dá miminku pomoct v tomto případě?
Dále se chci poprosit prosím popište mi jak probíhá první poradna a taky kontrola kyčlí? Moc děkuji.

Ivanou je skvělé že Valerie prošla u manžela :slight_smile:

Ivi, s tvým pocitem strachu o malou když by ji někdo vozil pokud to můžu takhle nazvat mě to mrzí zároveň i jak se chová rodina od manžela, já ještě nevím jaké to je protože jsme venku ještě s kočárkem nebyli, ale já doufám že u mě nic takového nebudu protože už teď se mi hlási hodně chůviček na hlídání a já se už těším až si budu moci odpočinout, když malou vezmou ven. Jediný kdo nedostane malou ven je moje švagrová s tou mám problémy takže té se to dá jasně najevo. A s tchýní jelikož měla tu mrtvičku tak malou má pod mým dohledem a vozit asi budeme spolu. :slight_smile:

Mili je super že sis užila zpívání na plese. Hlavně si odpočiň a ten prst to je snad začarovaný kruh snad to už přestane.
21. únor 2010 v 09:32  • Odpověz
Ahoj holky,
reny my máme taky tak nějak rok od splození Nikolky :grinning:
Ivi já právě půjčila před Vánoci Nikolku tchýni s pradědou a oni s ní jeli bůchvíkam daleko a spátky jeli narvaným busem a všude řádily chřipky. Nikolka byla nedonošená malinkatá. Já jsem s ní vůbec nechodila mezi lidi, aby něco nechytla. Byla jsem tak vytočená, že jsem třískla doma s mobilem a ještě jsem musela koupit nový,. Takže nervy v kýblu a ještě pár tisíc v pr... :angry:
21. únor 2010 v 09:34  • Odpověz
Holky jak tady píšete že se bojíte vaše mimísky a že byste je nikomu nepůjčili tak si fakt připadám jako nezodpovědná matka, i v noci si přijdu úplně nejhorší když malá brečí a já nevím co s ní a přitom bych si přála aby ji nic netrápilo a já mohla spát.
21. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
Jinak teď jezdí s kočárkem všichni, kdo chtějí teda z rodiny, taky jsem ráda, že si odpočinu, ale prostě není na všechny 100% spoleh :unamused: No už jsem se s tím nějak smířila, ono ne že by jí někdo něco udělal, spíš mají jiný názor na něco, ale prostě si musí uvědomit, že když půjčuju dítě, tak s ním budou zacházet podle mých pravidel a dělat jen to, s čím souhlasím, Přeci jen je to dítě moje žejo... Oni už se mohly vyřádit na svých dětech, ale někdy je to s babičkami těžký :wink:
21. únor 2010 v 09:39  • Odpověz
baru nezodpovědná nejsi, každý máme jinou povahu a taky já měla po porodu asi hrozně rozhozený hormony, fakt jsem nemyslela normálně, když šel někdo s kočárkem, tak jsem stejně nemohla usnout. Ale teď :grinning: spím jak zabitá a nebo jedu na nákupy atd, nějaké výčitky fakt nemám, jen musím vědět, že bude o Nikolku dobře postaráno :wink:
21. únor 2010 v 09:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.