• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Simi chápu tě. Nechci nijak porodnávat ale my bydlíme na vesnici která má kousek přes 1000 obyvatel, vy v Praze. Takže pak když někdo je nezodpovědný a vyjede s malým miminkem v plném buse nebo do obchoďáky tak bych se taky asi dost rozčílila ale u nás se do města dostanou jedině autobusem nebo autem, autosedačku nemají a upínáky na upnutí hluboké korby do auta taky ne takže pokud někdo u nás chce vozit bude jezdit jenom po vesnici :slight_smile:
21. únor 2010 v 09:45  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: Juj, to je zase příspěvků :slight_smile: Zkusím to vzít najednou, tak pardon za délku :grinning:

Saronka: uf, o to víc máš můj obdiv, že ses dokázala ke studiu vrátit :slight_smile: Já jsem přemýšlela o doktorském během rodičáku, ale fakt bych to nedala :slight_smile: Jediné, co teď studuju je vše okolo kojení a výživy malých dětí :slight_smile:

Ofi: doufám, že ti bude brzy lépe :wink:

Smar: teprve teď jsem jukla na věk Tomáška a Honzíka – zvládáš to skvěle :slight_smile: Manža s bratrem jsou podobného věkového rozdílu a mají spolu hrozně krásný vztah :slight_smile:

Ivanas: my jsme měli jako první kolotoč z Chicca (http://www.babyexpert.cz/produkt/kolotoc-chicco-zviratka-jarni-08/), který se malému moooc líbil, pak jsme mu ještě koupili jeden obyčejnější, ale s delšími „provázky“ (výrobce nevím – podobný je tento: http://www.ebambino.cz/ebambino/eshop/12-1-Hracky/109-3-Plastove/5/538-Kolotoc-plastovy-delfin-s-medvidky ), a z toho byl úplně urvaný … hrozně se mu líbilo chytat ty pohybující se medvídky a pokaždé, když se mu podařilo do nějakého bouchnout nebo jej chytnout, tak se mohl doslova počůrat radostí :slight_smile:))
A jinak – s „půjčováním“ malého mám problém dodnes … prvních cca 5měsíců byl dost uplakaný a do toho nesnášel kočárek, takže jsem po venku chodila s dítkem v náručí a před sebou tlačila prázdný kočár (ve chvíli, kdy byl dost vykoukaný a unavený, tak teprve zvládnul být v kočárku a usnout v něm :slight_smile: Mili by mohla popovídat, jak byl slyšet :grinning:) – v téhle situaci jsem opravdu nebyla ochotná malého komukoli svěřit (chodila s ním jen manžova mamka, ale taky jsem s tím občas měla problém :slight_smile: ).
Ale dodnes pro manžu nebo jeho mamku platí, že se vrací v mnou stanovený čas :slight_smile: Občas se Martin probudí dřív a po chvíli už brečí, protože ho to v kočárku moc nebaví, tak mu ho nechci znechutit tím, že ho nechám trápit se v něm déle :-/

Ivanau: supeer :slight_smile: Je to fakt krásné jméno :slight_smile: Já jsem kupovala jako první oblečky č.50 – měla jsem (a dodnes mám) všeho tak zásobu na týden, týden a půl (cca 10kousků)… stejně každý víkend peru, tak je mi jedno, jestli jsou to dvě nebo tři pračky :slight_smile:
Jinak jsem včera byla v KIKu a viděla jsem tam oblečky velikosti 40 … úplně mě zamrazilo, když jsem si do toho představila to miminko (ale zase je super, že to aspoň někdo prodává).

Mili: no, ty si ten palec „vyžereš“ až do dna :frowning2: Jindra by nepomohla? :frowning2: Kdyby něco, tak ve čtvrtek vezmu kluky ven oba, aby ses mohla natáhnout :-P Připásáme kočáry k sobě a já si budu připadat jako statečná matka od dvojčat :slight_smile:

Baru: chudáček maličká :frowning2: Co třeba nošení v klubíčku? (podle Kiedroňové … Můžu ti ten obrázek zkusit ofotit a poslat … já takhle občas po probuzení nosím malého – to to pak lítá :grinning:)
První poradna u nás: sestřička zvážila, poměřila délku a obvod hlavy (a protože je lakt.por., tak i zodpověděla dotazy o kojení :slight_smile:), paní doktorka pak malého poslechla, vyzkoušela některé reakce malého, jestli reaguje správně, prohmátla ho a okoukala ze všech stran (a pak si zahubovala na porodnici, že nejsou schopni vyplnit žádné údaje do Očkováku :grinning:)
Kyčle si doktor prohmátl a okoukal uzv – během 2min jsme byli venku :slight_smile:

Sima: já se ti nedivím, u mě by asi měli nějakou dobu utrum :frowning2:
21. únor 2010 v 10:46  • Odpověz
Holky díky za rady. Už na nějaký koukám. Pauli ty uchopovací jsem si myslela, že zatím nebude potřeba, že přecijen bude lepší, když bude mít na něco barevnýho koukat. Ale je fakt, že pak bude asi moc fajn. No podívám se v bazárku, tak si pak můžu zase nějakej jinej koupit a starej prodat ne? :wink:

Chtěla jsem se vás ještě zeptat, kdo máte zkušenost nebo víte, co takhle aromalampa v pokoji s prckem? Abych zpříjemnila vzduch? Nebude to vadit? A případně jaká vůně by vadila nebo to funguje jak na dospělý, že některá uklidňuje atd?

A co bylinkové čaje pro mě? Je něco, co bych neměla? nebo nějaké směsi můžu - třeba mám koupeno čaj Vitamín (mix ovocného a bylinného). Díky moc za zkušenosti. :slight_smile:
21. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
Ivi, já nejdřív ty provázky zkrátila zavázáním, takže se mohl jen koukat, a pak jsem mu je povolila, když se zkusil už po těch medvídcích natahovat :slight_smile: Ale je fakt, že postupem času měl čím dám tím větší sílu, takže jsem se chvilkama i bála, že to urve :slight_smile:))
Bylinkové čaje moc neznám - když už, tak jsem pila čaje přímo pro matky nebo fenyklový čaj, aby se malý vyprděl .-)
21. únor 2010 v 11:09  • Odpověz
Pauli děkuji za vyčerpávající odpověď na mé dotazy :slight_smile: V klubíčku nosíme kurz podle Kiedroňové jsem absolvovala jenže jak ji to moc bolí tak se mi hrozně šponuje a moc se jí to nelíbí. No musíme to zvládnout.
21. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
Pauli no to já piju taky, fenykl mi došel, tak v pondělí, ten se snažím pí 3x denně. Ale pro změnu bych ráda zkusila něco jinýho a u nás teď nic neseženu, v lékárně je omezeno, takže zkusím to co mám doma. Snad ta směs neublíží.... jmenuje se Vitamín, tak snad ne.

Baru já se malé snažím po každém vyspání promačkat bříško a dokonce v porodnici malé co největší silou přimáčkly kolínka na bříško (až si na ni lehly skoro) a vyprděla se. Dělám to taky, ale opatrně, někdy u toho začne plakat, protože se jí to nelíbí, tak toho nechám. Když u toho prdí, zkouším to co to jde. Ale většinou se vyprdí při jídle a to se většinou i posere, takže začnu přebalovat až potom. Jenže zas mám problém se škytáním, škytá skoro pořád, když se vzbudí, když se nají... Pak jí zkusím dát ještě a ona to zapije, ale je to fakt dlouhej proces.

A co se pšikáním? Není to doufám jen výraz nachlazení?! Ona má totiž pořád teplý ručičky, nožičky i nosík, ale když ji vyndám po spaní, vždy si aspoň 2x pšikne, někdy i víckrát. No a nosík má taky skoro pořád plnej, protože jak se začne rozčilovat u kadění, tak soplí a hlavně jí to dělá jídlo, protože hltá tak, že jí to teče zpátky ven nosem. No nad tím se ani nepozastaví a jí dál. Až slyším, že chroptí nosem, musím ji odtrhnout a zkusit přisát znova, jinak by byla jak průtokáč. No a z toho má pak zapněnej nosík. Odsávačka nepomáhá, vytírám jí to smotaným vatovým tamponkem a celkem to přejde, takže dýchá normálně, ale i tak pořád při spaní a dýchání ten nosík slyším, i když jen málo. V porodce jí kapali kapičky do nosíka, tak se po nich možná poptám.
21. únor 2010 v 11:20  • Odpověz
Baru: o tom šponování něco vím :grinning: Malému se ty způsobu nošení vůbec nelíbily - manža ho nakonec nosil na tygříka (i když ho nebolelo bříško) a já jsem ho měla v podstatě pořád na sobě jako při odříhávací poloze "na srdíčko" :slight_smile: Nakonec jsem se ho naučila nosit ve "vyvýšeném klubíčku" nebo ho mívám v "hnízdečku" (jako třeba teď :grinning:). Anebo ho prostě zmáčknu do kuličky a la klubíčko - to se mu líbí nejvíc :slight_smile:
21. únor 2010 v 11:29  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

včera u nás byli švagrovci a byli na plese :slight_smile: tak jsem na ně čekali tak jsme šli spát asi ve 3 hodiny :slight_smile: :slight_smile:

holky teda jste šikulky že to tak zvládáte pořád mi přijde že absolutně nebudu vědět co mám dělat :frowning2:

S tím půjčováním miminek bych chtěla půjčovat aby si užili prarodiče ale je fakt že se to musí být až od určitě době, ale zatím mám ten pocit, že bych mimčo půjčila, ale nevím možná za měsíc budu mluivit úplně jinak.

Holky měli jste některá, že jste před porodem neměly vůbec žádné bolesti ani se Vám nezdálo že se mimčo posunuje dolů???????

já pořád nic necítím nemám žádný tlak na spodek ani žádné poslíčky zdá se mi to divné :frowning2: :frowning2:
21. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
Ivi, ona taky často prdí a kaká chvilku předtím než se probudí ze spánku na papání. Ale prostě někdy fakt nejde a to ji dávám na bříško často i cvičíme z nožičkama. Škytavku míváme taky často a to se obvykle i poblinká jak ji nadskakuje bříško, to je u nás časté. Já ji ani nezkouším dávat pít protože to ji nepomáhá prostě ji nechám tak nebo ji ponosím nejčastěji na tygříka :-ú
Pčikáme taky a často, v úterý se zeptám doktorky ale nepřijde mi že by měla rýmu prostě ji asi jenom něco šimrá v nose. Minulý týden mi přišlo že má rýmu takže jsme koupili sprej do nosu a odsávačku párkrát jsme odsávali no byl to cirkus ale podařilo se vyčistit a teď už stačí jenom třeba jednou stříknout do nosu jí se to uvolní a pak to vyteče když jí dám na bok a nebo to vytřu smotečkem.

Ofinko já citíla jenom jednou jakoby mi malá tlačila dolů a to bylo zrovna když jsme jeli do porodnice ty 2 týdny před termínem porodu na planý poplach, pak mi nikdy nepřišel žádný tlak na spodek. Myslím že to není divné nemít poslíčky jak kdysi psala Smar u Tomáška neměla poslíčky nikdy.

Holky, jenom tak pro udivení vám tu vložím popis porodu jedné známé :slight_smile: podotýkám byla prvorodička.
"U mně to bylo jednodušší... já jsem už přenášela 14dní a tak mi to vyvolávali...dali mi první prášek, poslali mně na pokoj a ani po dvou hodinách nic...ani mně nic nebolelo...dali mi druhý prášek a opět ani podvou hodinách nic...to už mi teda řekli, at jdu dolů na první dobu, kdyby náhodou...jenže tam jsem ležela asik hodinu a furt nic, ani žádné bolesti nic...doktor už byl zoufalý...Tomík ještě u mně nebyl, ptz jsem nechtěla, aby tam byl zbytečně, ptz mi nebylo fakt vůbec nic...asik po hodině mně přepadla krutá bolest v podbříšku...přišla sestra, chtěla mi změřit ctg, ale najednou řekla, vy už rodíte..nestihla jsem jít ani na přípravnu...nejhorší ale bylo, že neměli ani lůžko na sále připravené...prostě to nečekali... nakonec jsem porodila málem na zemi :slight_smile::slight_smile:...4 krát jsem zatlačila a bylo po všem...ani doktorka nestihla přijít, odrodila mně PA...a nejvíc mně mrzí, že to bylo tak rychlé, že ani Tomík nestihl přijít...jak už jsem psala...celkocě jsem měla bolesti asik 15 minut!!! "
21. únor 2010 v 11:52  • Odpověz
BArus: tak to jsi měl uklidnila, že jsi taky nic necítila před tím, tak snad to nebude divné a vše bude v pořádku:slight_smile:

ta tvoje známá to měla teda dost dobré tak by se to teda myslím líbilo asi každému, ani by mi možná nevadilo, že by to manžel nestihl. No měla supr rychlý porod.
21. únor 2010 ve 12:04  • Odpověz
Ofinko, neboj, určitě je všechno v pořádku, já se normálně neotvírala ani do termínu ani nic necitila ani břiško mi nekleslo jak mi to někteří říkali, až když mě přijímali tak řekli že nastala velká změna protože se to rozjelo samo do té doby nepomohli ani doktoři kteří se ve mě šťourali.
21. únor 2010 ve 12:11  • Odpověz
Barus : aha :slight_smile: tak jsem aspon klidnější že i ty jsi neměla nějaké příznaky :slight_smile:
21. únor 2010 ve 12:13  • Odpověz
Ofinko buď opravdu v klidu a užívej si dokud můžeš, snaž se spát do zásoby :dizzy_face:, mi to bříško i docela chybí ale na druhou stranu bych malou nevyměnila za nic :slight_smile:
21. únor 2010 ve 12:21  • Odpověz
Iva: popravdě nemám vůbec žádné zkušenosti s bylinkami - piju nejvíc obyčejnou šťávu nebo hodně ředěné džusy :slight_smile: Párkrát jsem se překonala a pila jsem ten fenyklový čaj a asi jednou jsem ochutnala i kojící čaj od Weledy :slight_smile:
Škytáním se nenech vyvést z míry - já ho řešila už v těhotenství (malý škytal i 4x za den), po porodu mi jeho mudra řekla, že je to ok a že to spíš řeší rodiče těch dětí, než děti samotné :slight_smile: Prso k zapití mu nedávám, protože bych ho už nesundala ... Ono to prostě vždycky nějak samo zmizí :slight_smile:
Pšíkání (nebo pčíkání? :grinning:) je úplně normální - miminko se tak vyrovnává s naším prašným prostředím :wink: Pokud bys měla pocit, že hodně chrčí a hůř se jí dýchá, tak jí navlhči nos (vatovou tyčinkou) a zkus to odsát (já používám tu manuální odsávačku, kde to jakoby vdechuješ, ale spousta holek si moc chválí odsávačku na vysavač :grinning:)

Ad prdění - ještě jsme u nás dělali, že jsme malému přitiskli kolínka až k bříšku a z téhle pozice s nimi hýbali i do stran ... a když bylo nejhůř, tak si manža s malým udělali párvteřinovou chvilku s rektální rourkou (já musela jít pryč - nějak jsem nemohla vidět, jak to v malém mizí :grinning:) ... každopádně ty řachy jsem slyšela i vedle v místnosti :slight_smile:

Ofi: neboj, dokud cítíš pohyby miminka, tak by mělo být vše ok ... holt se posune, až bude chtít (nebo už se posunulo třeba ve spánku :wink:
21. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz
Teda Baru, to té známé závidím. Tak nějak měla porod mamka, jen že nějaké ty bolesti předem cítila, ale bylo to tak málo, že ani nevěděla, co to je. Faktu super. :wink:

Na tygříka jsem jí ještě nenosila, jednou jsem to zkusila, ale to už plakala, tak nic. Ale vyzkouším taky.

Ofi já do porodu neměla vůbec ani jednoho poslíčka. Jen mě občas bolelo břicho jako "namožené" (strhaný pupek jak se říká). A jelikož jsem měla dle všech celou dobu břícho dole, ani jsem žádnou změnu ke konci nepociťovala. Akorát přesně při nástupu na mateřskou, 6tt před porodem, jsem cítila, jak mi malá tlačí hlavou na spodek - to jsme ale nevěděla, byla to bolest celého spodku, jako naražený stydký kosti při pohybu. Dr. mě ujistila, že se malá tlačí do pánve. To bylo vše.
21. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz
Teeda Pauli vyčerpávající odpověď. díky :dizzy_face:
21. únor 2010 ve 12:30  • Odpověz
Tak Nikolka a prdíky, radši ani nebudu psát, teď už je to v poho. No ale četlA jsem, že většina dětí má ty problémy stejné, jen některé to snášejí hůř, přijde mi to celkem logické. Protože malá brečela jak šílená a když se zapnul fén, tak ticho během vteřiny, ono nebudou všechno jen prdíky, ale třeba celková rozladěnost, bolí je bříško nemůžou usnout a potom křičí ještě víc, protože jsou přetažené, ale bříško je už třeba dávno tak nebolí...
Nám pomohla pevné zavinutí a bylo po prdíkách, takže bůchví jestli ty děti trápí jen prdíky... :unamused:

Polohy podle knížky něžná náručrodičů jsou dobré, ale Nikolka se taky moc nechce nosit jako v klubíčku, prohybá se :angry:
Ale tygříka miluje a jinak taky nosím na svislo i když se to nemá, ale ji se to líbí :unamused:
21. únor 2010 ve 12:45  • Odpověz
Simi to máš pravdu, člověk neví no... A musím říct, že mi už týden spíme bez zavinutí. Je jen přikrytá. V porodnici zavinutí pomohlo, ale pak se to doma otočilo. No nevím, jen můj dojem. Po kojení v leže usnula tam kde ležela a byl klid. Když jsem ji po chvíli chtěla dát do zavinovačky, celkem taky klid, ale jak jsem ji upnula, začala se tak vehementně z toho dostávat, ruce ven, kroutila se... To dělá občas i tak, asi to bříško no, ale když se jí podaří (je totak půl na půl) usnout hned po kojení, jen ji zakryju zavinovačkou a přes to dečkou a spí, ruce zmotaný před pusinou a je klid. Říkala jsem si, kdyby se jí spalo neklidně, asi by nespala že? :sweat_smile: Připadá mi totiž, že jak se ji po jídle naplní bříško a začne to tam "bublat" a chce se jí kadit a prdět, tak se v té zavinovačce nemůže svázaná pokroutit, aby to ze sebe dostala. Ale je to fakt můj dojem - zatím to ale funguje dobře, takže nezavinuju.
21. únor 2010 ve 13:00  • Odpověz
Jinak simi, ty jsi si to vyžrala úplně nejvíc ze všech. Měla jsem "z tvého případu" úplně hrůzu, že nás to taky potká, ty jsi si to s malou fakt užila. :pensive:
21. únor 2010 ve 13:01  • Odpověz
Holky je možný, aby jsme měli v necelých 3 týdnech spurtíka? Četla jsem, že jsou ve 3 a 6t a pak ve 3 a 6m. Už od noci se mi budí po hodině a půl.... a mlíka mám dost, zkoušela jsem si i po jejím pití zmáčknout bradavku a teklo - nebo fakt existuje nějaké "slabé" a silné mlíko? To myslím ne že?
21. únor 2010 ve 13:14  • Odpověz
baru: ta známá měla pohádkový porod :grinning: Ten jí musí všechny asi závidět :grinning:

iva: díky, ale zas tak vyčerpávající to nebylo :grinning: A jestli se Lucince nelíbilo v zavince,tak jsi udělala jen dobře - některé děti to vázání nemají rády :slight_smile:
Btw - ten spurtík není nikdy načasovaný přesně do týdnů a měsíců, takže ho klidně máte :slight_smile:¨
Jo a na "slabé" mlíko fakt zapoměň! :slight_smile: Je to hovadina, protože se mlíko každý den přizpůsobuje momentálním potřebám dítěte :slight_smile: Tj. jako kdyby si Lucinka dneska objednala steak s hranolkama a do zítra ho dostane :grinning:

Sima: asi jsi četla Karpa, že? :slight_smile: To fénování a vysavače byly nejlepší věci pro Martina - víc ten vysavač :slight_smile: To jsem měla doma sakra uklizeno :grinning: (aby to neběželo nadarmo :slight_smile:)
Já toho Karpa četla, až když u nás bylo skoro po všem - ale na malého ten ztracený 4.trimestr sakra seděl :slight_smile:
21. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz
ivi spurtíki je určitě možný já kojila co hodinu až hodinu a půl včera a předevčírem dneska už je to lepší tak je to snad za námi. A s tím slabým mlíkem souhlasím co říká pauliie přizpůsobuje se potřebám dítěte takže se neboj a koj jak si malé řekne, za 2nebo 3dny by to mělo přejít ale jestli se bojíš že máš málo mlíčka tak si kup čaj pro kojící maminy to je na podporu kojeí nebo gravimilk, popřípadě homeopatika tím nic nezkazíš

paulie u nás byl nejlepší na ten vysavač, to malý miloval a fakt u něj spal a pak ještě pračka :slight_smile: :slight_smile:
21. únor 2010 ve 13:42  • Odpověz
smar: jj, vysavač nebo fén metr od něj - to byla pohodička :slight_smile: Jediné, co mi nějak nešlo, bylo to "třesení" podle Karpa (ani podle videa na netu .-D), tak jsem s ním jen hopsala na balonu, měla ho co nejčastěji na sobě nebo se ho jen dotýkala a vždycky byl v omezenějším prostoru zavinky, deky, ... :slight_smile:
21. únor 2010 ve 13:50  • Odpověz
holky ty polohy jak nosíte miminka jste vyčetly kde?? v knížce a nebo na netu ?
21. únor 2010 ve 14:37  • Odpověz
holky díky za uklidnění. Já věděla, že je to kravina - no názory bábinek no. Musela jsem se ujistit, že to tak fakt je (s tím steakem to bylo dobrý :grinning: ). Já právě vím, že mlíka mám dost, i když teď mi přijdou prsa fut vypitý na pohled. :sweat_smile: Ale teče i po jídle, takže tam je. A kontroluju i jak polyká, což dělá pravidelně po třech tazích, takže ok (a taky to nestíhá a teče jí to všude :grinning: ). Asi teda fakt ten spurtík. Jsem zvědavá, jak dlouho to bude. Díky díky...

Ofi mě to ukázala sestra v porodnici. CHodila tam rehabilitační a ta to fakt ovládala - no házela si tam s dětma jak žongléř. :sweat_smile: Když shrnu porodnici.... po příchodu nám pustili na magneťáku CD s tím, jak se kojí, jak často atd... "když nebudete něco vědět, stavte se".... Pak jeden den ukazovali koupání, druhej den jsme to ukazovali mi sestře. Rehabilitační ukazovala polohování miminek, první den nám ukázali jak přebalit a natřít a toť vše. Starali jsme se sami, jen když někdo třeba z pláče už nevěděl kudy kam, zašel na sesternu. Jo a Nanny jsme měli jen dvě hodiny po narození, pak byli bez nich a třeba i sami na nehlídaným pokoji - no vím, že někdo si řekne, že je to zbytečný, ale člověk tam měl fakt strach. A když slyším, kolik z vás je mělo i v porodnici, tak jsem to jen chtěla uvést.
21. únor 2010 ve 14:43  • Odpověz
ofi. já v knížce s dvd ... ale nepochybuju, že by se to nedalo najít na netu :slight_smile: Zkusím juknout :grinning:

iva: já se s podobnými názory okolo kojení setkávám dodnes (podotýkám, že jsem z celé mojí famílie jediná, kdo kojila a kojí :slight_smile:) ... kecy typu: to mu nemůže stačit, vždyť musí být podvyživený (celou dobu má adekvátní váhu a přírůstky :slight_smile:), dej mu aspoň čajík na žízeň (proč, když mléko je z cca 80% voda? :slight_smile:), kdy mu dáš krupici, pribiňák, omáčku s knedlíkem, ... peklo! :grinning:
21. únor 2010 ve 14:55  • Odpověz
ha, hned na poprvé :grinning: http://zdenka.psenickova.sweb.cz/obrazky/kiedronova.jpg ... tu jsou ve zkratce všechny polohy :slight_smile:
21. únor 2010 ve 14:57  • Odpověz
paulie tak Tom zavinovačku a omezený prostor nesnášel ale jak fak nemohl spát tak šup s ním před pračku to fakt pomáhalo, holky si pamatují jak psali že zrovna uspávám pračkou, je fakt že jsem měla pořád vyprané prádlo a koš na prádlo byl naprosto prázdný :grinning: :grinning:
21. únor 2010 v 15:42  • Odpověz
Smar: :slight_smile: copak praní, ale to žehlení :grinning: Nejdřív jsem si přečetla, že jsi dávala Toma na pračku, tak jsem si vybavila naši starou pračku doma, když jsem byla ještě malá ... hrooozně krásně drncala :grinning: Až pak jsem si to přečetla pořádně :slight_smile:
21. únor 2010 v 15:51  • Odpověz
ofi ty polohy nám ukazovala sestra v porodnici-jeden den nám je ukázala a nechala nám tam papír kde byli nakreslené a popsané a druhý den pak přišla a my ji ukázali jak nám to jde a když tak opravila když to člověk nedělal jak se má

ivi u nás v porodnici přišla sestra na pokoj a řekla asi 3polohy jak máme kojit, zkontrolovala jestli jsou správně přisátí říkala kdyby vám to nevyhovovalo tak přijdte. Přebalování a koupání: dala na pokoj více maminek a na jednom mimčo ukázala přebalování a koupání a pak druhý den chodila a kontrolovala zda držíme při koupání dobře mimčo (mě už teda ne, já si koupala sama bez ní) a jedna paní si schválně donesla kyblík na koupání tak ji učila držet mimčo v něm jen pro ni. ale jinak během dne fakt chodili at už teda z šestinedělí nebo i z novorozeneckého zda je vše v pohodě a zvládáme, zda nepotřebujeme pomoct. a Nanny teda mají celou dobu

paulie závidím že furt kojíš, mě se Tom odstavil v 5měsících a bylo to takže skončil na UM. To s tím čajíkem a proč mu nedávám pribináček a proč mu nesladím čaj (dodnes neví co je to oslazený čaj) a proč mu vařím zvlášt vždyt já v půlroce jedla zelnačku a knedlík apod. mimochodem knedlík měl poprvé v životě minulou neděli
21. únor 2010 v 15:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.