• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
paulie jojo o žehlení mi raději nemluv (nicméně žehlení u nás doma funguje tak že o něj s manžou hrajem člověče nezlob se a kdo prohraje žehlí a naštěstí většinou prohrává manžel :slight_smile: :slight_smile: takže žehlím fakt málo). Nene Toma jsem dávala před pračku-dala jsem ho do lehátka a zapla pračku a on se koukal jak se točí až usnul. On byl totiž ve spaní strašný a spal jen u prsa nebo v jedoucím kočáru a vyřvat nemělo smysl řval i 3hodiny takže tak, dodnes se mi v noci budí
21. únor 2010 v 15:59  • Odpověz
Smar: ahaaa - dobrá telka :grinning:
No, kojím občas s velkým sebezapřením (to když bojkotuje nebo je neurvalej :slight_smile:), ale já se v prvních dnech nějak prostě zasekla a vybojovala jsem si to (Martin se neuměl přisát a pořádně se napít, takže první dny byl víceméně hladový nebo v porodce na dokrmu ... jenže já měla kvůli jedné špatně pochopené radě sestřičky mlíka pro několik dětí, tak jsem se toho chtěla zbavit :grinning: Zpočátku to moc nešlo, ale pak se malý rozjel a tak jsem si říkala, že vydržím 6nedělí, pak že to zvládnu do půl roka a nakonec jsem si řekla, že to zkusím vydržet do roka ... jsem alergik a malý má slaboučký atopický exem) ... ale občas v drogerce vzteky pokukuju po Nutroši, to jo :grinning:
Jinak - to mě ještě nenapadlo, hrát o žehlení :grinning: Skvělý nápad (i když já bych to stejně prohrála) :slight_smile: Já se sice naučila vyndat prádlo ze sušky (díky bohu, že jsme ji koupili!) a vypnout ho na prkno tak, že je to zpoloviny už hotové, ale manža je kravaťák, takže mi pořád zbývají ty zatracené košile :angry: A bohužel - označení "nežehlivé" je reklamní tah :slight_smile:

Btw - před třemi týdny jsem malého podrobila spánkovému "tréninku" - je mi sice líto, že jsem ho tomu vystavila, ale mám za sebou už několik totálně prospaných nocí a musím říct, že je super, když se necítím jako vyšťavená troska a můžu se malému věnovat daleko víc :slight_smile: Sice se mi večer a v noci pořád budí, ale v 90% případů zase sám usne (někdy s kňouráním, nekdy bez) :slight_smile:

Ivi: u nás v porodnici nám jedno odpoledne ukázali koupání a letem světem vysvětlili kojící polohy a způsob odstříkávání (s tím, že vše máme v brožurce na pokoji :grinning:), takže jsem se ptala druho-mamin, se kterými jsem byla na pokoji, co mám sakra dělat + jeden den měla službu prima sestřička, která mě ještě jednou zaučila a zodpověděla mi dotazy :slight_smile: A to jsem byla v baby-friendly porodnici :grinning:

Nicméně - mám pocit, že mi to velmi brzy šlo celkem dobře a tzv. od ruky :slight_smile:
21. únor 2010 v 16:41  • Odpověz
poulie ty začátky jsme měli stejné ale bohužel fakt jsme ze dne na den skončili ale fakt to bylo o mém mlíko protože on ho nechtěl ani z flašky-hladově se na ni vrhl a jak zjistil co to je byl konec, zkoušeli jsme to ale on raději celý den nejedl než to vzít do pusy takže jsme přejít museli i když mlíka bylo dost ale bohužel prostě jsme skončili i když jsem to zkoušela ještě měsíc ale ne-zkoušela jsem i smíchat s Um ale taky ne. probírala jsem to s pediatrem a on říkal že mohlo mlíkko chutnat jít kvůli MS a některé děti že jsou na to citlivé a prostě ho nechtějí a on je to citlivé dítě takže tak no.
no já o to žehlení hraju protože si říkám že max. prohraju a budu to žehlit a to bych žehlila i kdybych nehrála takže můžu jen získat. Šušičku nemáme ale zas manža nenosí košile takže se to dá
21. únor 2010 v 16:58  • Odpověz
Smar: to je fakt, některé děti jsou na tu změnu chuti hodně citlivé :frowning2: Ale prý to hodně z nich zvládne zkousnout ... Na druhou stranu - dneska jsou ty UM kvalitní a co si budem povídat - aspoň může pohlídat a krmit i někdo jiný než ty a nemusíš se bát, že zrovna TU konkrétní zmraženou dávku MM ti dítko nezačne odmítat :wink:
Asi zkusím u nás zavést nějakou podobnou hru co se týká mytí nádobí :slight_smile: Žehlení si obvykle časuju na dny, kdy dávají večer nějakou detektivku, aby mi to nepřišlo tak pekelné :slight_smile:
21. únor 2010 v 17:12  • Odpověz
Ahoj holky.. dneska jsme měly náročný den se Sofinkou ráno křtiny kamarádky pak jsem byla líčit a mezítím vznikli nové fotečky..tak můžete mrknout do albíčka..Sofinka byla uplně mega hodná..jen ležela nechala se fotit, fakt spokojená :slight_smile: asi to bude modelka hihi..a já myslela že vizážistka :slight_smile:)
Simi tvoje fotky jsou super, jaké objektivy sis koupila?? a vlastně jsi cannoňák nebo nikoňák :slight_smile: ?? Jo jak jsi na tom příští týden? někde na Andělu?? ted ne ted co bude..to máme samé doktory ale ten další??
21. únor 2010 v 17:56  • Odpověz
Saronka: mooooc krásné fotečky :slight_smile:
21. únor 2010 v 18:00  • Odpověz
paulie já to kojení obrečela chtěla jsem kojit do roka a zas není problém odstříkat a dát to ale už je to jedno. Pro mě bylo teda kojení příjemnější a lepší,rychlejší-žádné kupování flašek a UM,vyvařovaní, mytí, dělání a chlazení vody, jen člověk vytáhne prso a je to vždy hned připravené. no ale to je jedno, uvidíme jak to bude ted
21. únor 2010 v 19:18  • Odpověz
Smar, já ti věřím :frowning2: Ale holt to bylo Tomovo rozhodnutí ... Třeba ti to Honzík pěkně vynahradí a bude ochotně spolupracovat :wink:
21. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
paulie však jo já jsem ráda i za těch 5měsíců a Tomášek sám věděl co mu chutná. V posledních dnech se z něj stává strašný žrout jen by jedl a taky podle toho vypadá bříško má hezké a nožičky má taky řádně tlusté :grinning: :grinning:
21. únor 2010 v 19:42  • Odpověz
hehe, asi sbírá síly na budoucí lotroviny :grinning:
chtěla jsem se zeptat - když se ti Tomášek začal převracet ve spánku na bříško, používala jsi takovou tu nanny podložku? Martina jsem dneska našla před kojením na bříšku a když se mnou ještě pak spal, tak se na něj zase otočil (a spokojeně chrupkal :slight_smile:). Vím, že zřejmě zbytečně panikařím, ale kamarádky známé teď minulý měsíc zemřela holčička na SIDS, tak ve mně hlodá červík, jestli ji nemám koupit ... :frowning2:
21. únor 2010 ve 20:04  • Odpověz
sari fotky super :slight_smile:
Jsem nikoňák :slight_smile: Objektivy:SIGMA 17-70/2,8-4 DC Macro OS HSM , SIGMA 70-200/2,8 APO EX DG MACRO HSM. No na lepší nemám, ale i tak to pro mě byla pálka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jen se bojím, že ten jeden jsem si koupila starší verzi a měli ho tam poslední, tak doufám že to není zrovna špatný kus, někdy se to u sigmy stává :confused:
sari neznáš někoho, kdo by věděl tenhle problém.: fotky ve photoshopu mají jinou barvu a než na netu, na netu je vidím takové méně syté a nevím čím to.
21. únor 2010 ve 20:23  • Odpověz
holky to převracení na bříško v noci by mě taky zajímalo, monitor dechu mám, ale Nikolka už teď dost cestuje po postýlce. Přemýšlela jsem o těch polohovacích válečcích.
21. únor 2010 ve 20:26  • Odpověz
Dobry vecer holky, tak jsem se na chvilku dostala na net, ale dalsi sanci pak budu mit az za tyden...a astejne tak dlouho vas budu pravdepodobne docitat. Vzala jsem to letmo, ale doufam, ze se mate dobre.

Ofi snad je ti uz lepe, moc jsem na tebe myslela. Na rymu je super Pinosol (kapky do nosu), je prirodni a zabere, mam vyzkouseno.Brzo se uzdrav.

k Nanny podlozce, nam ji doporucili v porodnici, uz jen proto ze je mely drive. Mame ji a jsem mnohem klidnejsi.Z Jedno jsme uz alarm meli, v noci, ale jen jsem na prcka salhla a bylo to dobre.Ma trochu rymu, takze si mozna nadech prodlouzil, ale manny uz to hlasila.

Smar - ke kojeni, prcek ma malou pusinku. jeste se neudrzi, takze jedeme take flasticky, ale s materinou, poctive odstrikavam (zatim rucne) a zkousime prikladat s klobouckem, ale nejak mi na tele nedrzi, padaji a prcek je pak mrzuty.Aby se nevysiloval, tak zkousime tak 10 min a pak dostane lahvicku.

Sima - misto valecku davame do boku ten nahrivaci polstarek, aby nam necestoval po postylce :wink: .
21. únor 2010 ve 20:37  • Odpověz
Teda ted koukam na ty preklepy... :unamused: , musim psat pomaleji...
21. únor 2010 ve 20:42  • Odpověz
paulie Nanny jsem u Toma používala snad do 13nebo 14měsíců, pak jsme ji už vyndali protože strašně cestoval a hlásila poplachy ale měli jsme od narození a ted ji má Honzík. Známým právě taky mimčo na to umřelo a u Toma jsme už taky podle mě nebyli kdyby jsme Nanny neměli t
21. únor 2010 ve 20:44  • Odpověz
jééé Ahoj Oldri :slight_smile: taky jsem na tebe myslela :slight_smile: rýmu mám pořád ale snad už bude ustupovat, je to hrozné mám uplně ucpaný nos a strašně mě slzí oči. mám jen Olynf- zkusím se poptat po tom Pinosolu.

jdu Vás dočíst :slight_smile:
21. únor 2010 ve 20:46  • Odpověz
ofi pinosol mám doma a fakt pomáhá
21. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz
ahoj Oldrisko, koukala jsem do alba a malinký je krásný a šikulka :slight_smile: Na kloboučky mi pomáhal trik trošinku ty okraje navlhčit, aby se lépe přisály na tělo (a když byl Martin jo horlivý, tak jsem si je raději držela prsty :grinning:)

Ještě mě tak obecně napadlo, že tu http://www.kojeni.net/prodam.php se taky dají pořídit kojící potřeby :slight_smile:
21. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz
Smar: to je hrozný :frowning2: My ji nekupovali, protože tenkrát nebyl nějaký objektivní důvod ji pořídit (byl v podstatě donošený, s adekvátní váhou, reakcemi, ...), ale teď plaším :slight_smile:
21. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz
tak jsem Vás dočetla a moc děkuji za rady a taky za uklidnění vidím, že v porodnici mi ukážou asi ty základní věci a pak už to snad zvládnu :slight_smile: tak jsem ted aspon klidnější :slight_smile:

Pauli : super obrázek hned jsem si ho uložila děkuji :slight_smile: jsi zlatíčko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz
ofi: kdybys potřebovala ten text pod obrázky, tak napiš ... přepíšu ti ho :slight_smile: A jinak mi věř, že se o miminko budeš po pár dnech starat jako zkušená harcovnice :wink: :grinning:
21. únor 2010 ve 21:01  • Odpověz
pauli : no jsem na to zvědavá, ale zatím si to nedovedu představit :slight_smile: ale snad jo :slight_smile: mrknu na to a kdyžtak bych ti napsala :slight_smile: díky
jdu se dívat na hokej :slight_smile: fandit našim, ale asi u toho usnu jako pravidelně :slight_smile:
21. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
Oldr : nové fotečky super :slight_smile: malej je krásný a vy ho koupete v umyvadle??? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
paulii my kupovali protože důvod byl-náš strach at se mu něco nestane a donošený byl taky, váha a reakce taky v pohodě ale prostě jsme se báli a fakt jsem ráda, 2x nám monitor pípal a malý vůbec nereagoval-monitor řval, já ho vzala do náruče a on byl jak bezvládná panenka, musela jsem ho dát hlavou dolů a bouchnout do zad a teprve pak začal reagovat takže si myslím že to fakt falešný poplach nebyl a známí měli taky zdravé donošené dítě takže já vůbec neuvažovala že bych monitor nepořizovala stejně jako jsme neuvažovali zda dáme Tomáška očkovat na pneumokok, prostě hned po 2měsíci byl očkováný a Honzík ted půjde taky (u TOma jsme si to platili sami, jedna dávka 2020 a měl 3 a poslední ho čeká ve 2letech)

ofi neboj zvládneš to, základní věci ti v porodnici ukážou a na zbytek přijdeš sama :slight_smile: ale určitě se neboj v porodnici ptát kdyby jsi měla pocit že neřekli vše a že něco potřebuješ, jsou tam od toho a jinak ti poradíme tady my :slight_smile:
21. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz
Smar : jsem strašně ráda že Vás mám :slight_smile::slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. únor 2010 ve 21:11  • Odpověz
smar: oki, tak teď jsem dostatečně vyděšená :slight_smile: asi ho zítra půjdu shánět :confounded:

ofi: fakt to zvládneš :wink: jak píše smar - na všechno se zeptej, nech si to ukázat a zbytek ti poradí okolí a my :slight_smile:
21. únor 2010 ve 21:13  • Odpověz
Ofi, v umyvadle, vejde se tam akorat :slight_smile: .Jinak ted prave odrihavame :wink:
21. únor 2010 ve 21:18  • Odpověz
paulie, diky, zkusim ty mrsky kloboucky navlhcit
21. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz
Oldrisko, já mám tyhle http://www.dahlhausen.cz/katalog/zdravotnicky-material/prsni-kloboucky-pro-kojici-matky-1129/ , takže to s nimi jde, ale vím, že některé firmy (třeba Avent) dělají všelijak vykrojené a s těmi tedy zkušenost nemám :slight_smile:
21. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz
Paulie, ja mam prave od aventu i od medely, ale nez si maleho navstavim, tak mi vetsinou staci spadnout :frowning2: , jinak spatne nejsou....
21. únor 2010 ve 22:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.