• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Holky uz budu koncit, jdu mlickovat a pak spat, budu tu zas za tyden, opatrujte se.
21. únor 2010 ve 22:09  • Odpověz
Oldri ty se taky opatruj :slight_smile: a budu se ně tebe těšit uvidíme jestli tu ještě budu 2v1 :slight_smile:
21. únor 2010 ve 22:21  • Odpověz
paulie nechtěla jsem tě vyděsit, malý už má 7měsíců tak už je to dobré největší riziko je myslím do 6měsíců

H spí čekám až se vzbudí, nakojím a jdem na ty kyčle. Dneska jsme zas měli veselou noc, Tomášek usnul v 19 protože spal jen jednou takže šel dřív, ve 2:30 se vzbudil na mlíko a rozhodl se že do půl páté prostě spát nebude tak jsme tu seděli s manžou v obyváku a hráli a koukali na televizi, no ale ve 4 se vzbudil Honzík na kojení tak jsme ho šoupli do postýlky že možná usne, tak si pobrečel a o půl páté usnul a spali jsme do 8:15 nebo tak nějak
22. únor 2010 v 08:46  • Odpověz
Dobré ránko,

tak my jsme měli dneska budíček v 6 ráno, začal řvát monitor dechu, tak jsem vylítla a Terezka cestovala v postýlce, ležela úplně nahoře v postýlce a ještě otočená napříč, takže jsem si oddechla, ale byl to šok..
Holky, co vůbec dělat, kdyby nedýchala? Otočit na ruce na bříško a poplácat zádíčka??
22. únor 2010 v 08:58  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
Smar: já to ještě proberu s mudrou na poradně ... asi jen nejsem moc zvyklá na nějakou jeho pohybovou aktivitu v postýlce (ještě před měsícem jsem ho zavinovala :grinning:)
Koukám, měli jste veselo :slight_smile:

Reny: tak to nevím - asi bych ji obrátila hlavou dolů a plácla po zádíčkách, případně šla rovnou na klasickou resuscitaci (masáž srdce + vdechy)

Jinak my dneska měli pekelnou noc - od devíti pořád ze spaní pokňourával, v deset, po půlnoci a ve tři ráno se rozbrečel (ale stále víc spal, než byl vzhůru), a nakonec ve čtvrt na čtyři usnul tak, že se zapomněl vzbudit na kojení po čtvrté ... tak jsem zvědavá, jak na tom bude celý den s jídlem, když jedno v podstatě vynechal :slight_smile:
22. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
tak jsem si uvařila lněná semínka, ale nejsem si jistá, že to vypiji :slight_smile: ale spíš asi ne :grinning: :grinning: :grinning: vypadá to nechutně a ještě nechutněji to smrdí :slight_smile:

jinak jsem stále 2v1 a nic mě nebolí :slight_smile:

my si budeme půjčovat monitor dechu v porodnici odzkoušíme to a pak ho kdyžtak koupíme :slight_smile:
22. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
ofi: :grinning: :grinning: :grinning:
22. únor 2010 v 11:32  • Odpověz
Ahojky holky!
Tak dnešní noc byla super, malá spinkala přes 6 hodin v kuse, akorát večer nemohla usnout tak jsme chovali, pak usnula u prsu.
Včera jsme byli u tchánovců a vytočila mě tchýně, malá měla škytavku a tchýně mi říká ty ji necháš tak trápit proč ji nedáš čaj tak sjem se ji to snažila vysvětlit ale nedala si říct. No holt prostě se u nich necítím dobře.

Pauli tu noc ti nezávidím.

Ofinko, tak se na lněná semínka vykašli já taky ze strachu z toho že budu mít častější a silnější poslíčky nakonec nepila maliník. A vůbec to nevadilo.
22. únor 2010 v 11:47  • Odpověz
Tak jsem to vypila, ale byl to hnus hnusnů :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nevím jestli to budu pít každý den dneska to bylo teda poprvé, ale stálo to za to :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Barus : a při pití maliníku jsou častější a horší poslíčky ????
22. únor 2010 ve 12:06  • Odpověz
Ofi, já jsem pila maliník asi zhruba tři týdny a žádný poslíčky jsem neměla.. A když začaly bolesti, tak jsem myslela, že mám konečně poslíčky a byly to rovnou kontrakce.. Myslím, že je to u každého individuální..
22. únor 2010 ve 12:21  • Odpověz
Ahoj holky..
Baru to je super, že tak krásně spinkáte.to my do 2 měsíců skoro co 2-3hodiny :slight_smile:)
Ofi já maliník pila od 34.týdne.. mě chutnal a nemyslím si že bych měla častejěí poslíčky..má to snad nějak připravovat dělohu na porod či co..
22. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz
Ahoj holky! tak já taky pila maliník a chutnal mi a lněné semínko jsem popražila a dala si an chleba - vynikající. chtěla jsem toho tolik napsat a nestíhám a pak vždycky zapomenu, o čem byla řeč:slight_smile: dnes jse naštěstí vozit sousedka, tak budu mít aspon čas uklidit a uvařit si oběd:slight_smile: a snad se i dostanu za váma na kus řeči:slight_smile: malý už zas na mě povolává,mizím:slight_smile:
22. únor 2010 ve 12:35  • Odpověz
baru: to je super, že takhle krásně spinkala :slight_smile: A z tchánovců si nic nedělej - je to holt jiná generace a lidi s (většinou naprosto) rozdílnými názory :slight_smile: :frowning2:

ofi: fakt jsi to zvládla vypít? já jsem kdysi četla nějakou diskusi tu na koníkovi, a pak jsem ztratila kuráž :slight_smile: Max. jsem si párkrát dala maliník, ale od té doby, co jsem věděla, že půjdu na císaře, jsem ho vypustila :slight_smile:
22. únor 2010 ve 13:43  • Odpověz
Čuz babizny :grinning: tak já si koupila dnesk ašatky na ples ve slevě a cítím si v nich normálně :slight_smile: tak jsem ráda :slight_smile: a mám obarvený vlasy konečně...

Jinak mě dnes dost vzalo náladu, že mamce řekli na gyndě, že má nějaké změny na čípku a musí se to dovyšetřit...tak doufám, že to nic není...sama je mám taky už pár let, ale stejně mě to dost vyděsilo... :frowning2:
22. únor 2010 ve 14:23  • Odpověz
Raduš : no já jsem právě četla, že když si to dáš jen tak na chleba nebo do jogurtu že to tak nepůsobí, že hlavní je z toho udělat ten " sliz" :slight_smile: ale nevím kolikrát to ještě zvládnu :slight_smile: kdyžtak si to dám taky jen na chleba :slight_smile:

Pauli: no vypila jsem ten sliz, ale byl to hnus- hned na začátku jsem si do toho dala lžičku medu, tak to bylo o něco lepší. a proč jsi šla vlastně na císaře? Mimís nebyl otočený?

Ivi: to je super že máš šatky, já bych taky šla na ples kdybych byla tak o měsíc zpátky, ale tedka už jsem to nechtěla riskovat- aby mi někde na parketě praskla voda :grinning: :grinning: :grinning: to by asi nebylo moc vtipné :frowning2:

snad bude mamka v pořádku a budou to jen nějaké nepodstatné změny :slight_smile:
22. únor 2010 ve 14:52  • Odpověz
Ivanau,myslím na tvoji maminu, aby bylo vše OK.

Já jdu zítra na gyndu s tou bulkou v prsu a bojím, bojím. Strašně se zvětšuje, byla tak půlcentimetrová a ten už je to takový oválek, řekla bych 2x1cm:frowning2:

Holky zdrhl mi zas ten náš blbý pes, tak jsem ho šla hledat,viděla jsme ho pobíhat v parku,ale nedohonila ho a tak na něj dlabu, snad se vrátí:slight_smile:
22. únor 2010 v 15:22  • Odpověz
Raduš budu na tebe moc myslet, aby to nic nebylo je to asi dost nepříjemné a ještě když se ti to zvětšuje, ale určitě bude vše v pořádku :slight_smile:

na psa kašli snad se vrátí - přeci ho někde nebudeš honit :slight_smile:
22. únor 2010 v 15:42  • Odpověz
psa už jsme chytla,holky na něho přišlo jaro :grinning: lítal v potoku, honil kačeny, koupal se, jak kdyby nebyl únor a ve vodě nelpaval sníh:slight_smile::slight_smile: on je fakt blbý labrador :grinning: :grinning: :grinning:
22. únor 2010 v 16:47  • Odpověz
ivanau: to je mi líto ... snad to bude ok!

ofi: někde jsem kdysi četla, že některé maminy zkoušely to semínko rozmíchat třeba v jogurtu nebo v čaji, který rychle vypily :wink:
Jinak jsem musela na císaře, protože se malý trošku zamotal a byl koncem pánevním (a ještě příčně :slight_smile:) - orientační (ne)smysl zdědil zřejmě po mně :grinning:

Radi: zítra budu držet palce :wink:
22. únor 2010 v 17:03  • Odpověz
autor
Ahoj holky :slight_smile: Tak jsme přišli z procházky, nakojila jsem a Toník si hraje v postýlce :slight_smile: Dneska měl poprvé k obědu maso a snědlo to, jako všechno ostatní - nové vhutě mu nedělají vůbec problém :dizzy_face: Takže asi hned zítra začnu se svačinkou - podle mě je to Toníovi uplně jedno co a kd yjí, hlavně že má něco v puse :dizzy_face: :grinning: Jinak holky, máme další problém..dnes jsme byli na kontrole na kalmetizaci - sestřičce se nelíbila Toníkova reakce na očkování proti TBC (dostal přímo v porodnici). Po druhé hexe mu nateklo skoro celé ramínko a začala se mu tam dělat hnisavá bulka pod kůží + kolem to má strašně fialový :pensive: Ale ne a ne to puknout, aby hnis vytekl...je to pořád v podkoží. Tak tam musíme znova ve středu asi, až tam bude doktorka...a prej budeme muset chodit na plicní na konroly :confused: :confused: No to se mi teda fakt chce jít čekat někam mezi tuberáky :rolling_eyes: Tak jsme jeli ještě odpolko k dětské a ta nám dala anib. mastičku a máme to omývat heřmánkem a v páterk a kontrolu....No to ještě chybělo, fakt :pensive:

Holky jinak sem si ormálně všimla, že se mi začaly dělat vrásky v obličeji....hlavně kolem očí teda zatím :fearful: Doposavad jsem nepoužívala žádný extra krémy, ale vyhovovala mi obyč Nivea, al ebudu to muset změnit...Chtěla bych onvestovat do něčeho kvalitního - máte zkušenosti? Poradíte?

reny: nám taky 2x monitor řval - ale to byl Toník asi týden starý a bylo to tím, že jak jsem ho polohovala na bok, tak leželk uplně na kraji té podložky a ta už to asi nebrala....houkalo to tu samou noc 2x, ale když jsem viděla, že je ok a dýchá (bylo to zrovna slyšet), tak jsem ho nechala, ani jse ho nebudila :wink: V porodnici nám říkali, že se to může stát... Jinak nám Toník popostýlce vůbec necestuje...od narozená spí pořád stejně - na zádech a s ručičkama z ahlavou :wink: Jen se jakoby sune trochu na stranu třeba..

ofi já nepila ani maliník ani lněné semínko...taky by mi to u císaře bylo nakonec k prdu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

raada zítra na tebe budu myslet..bereš malého s sebou nebo máš hlídání?

baruš s tchánovcema si ještě užiješ...ale to tady asi každá :sweat_smile: hlavně mysli na to, že TY jsi máma a je to VAŠE dítě, ak si všechno dělejte po svém a nenech se nikým zmanipulovat. Jenom ty vís, co je pro Sárinku nejlepší :wink: Já teď vedu s tchyní celkem boje..je to blbý, ale může si za to svejma kecama sama. manžel je naštěstí na mý straně...

ivanau: jakou máš barvičku? :wink: na mamku budeme taky myselt, ale třeba to nic nebude :confused:
22. únor 2010 v 17:08  • Odpověz
autor
paulie jaká byla prochajda? :wink:
22. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
Ahoj kočenky! :slight_smile:
Baru myslím, že takové názory si vyslechla snad každá z nás - naše maminy to měli úpně jinak všechno. A že se necítíš u tchýně - no to bych okomentovala stejně, ... málokdo se u nich cítí dobře. :sweat_smile:

Ivi snad to bude dobrý, přecijen to znáš z vlastní zkušenosti, tak se neboj, mamka bude dobrá stejně jako ty. :wink:

Ofinko tak toho 7. platí? To už je za chvíli co? Jsem zvědavá, jestli se přidáš k předbíhavkám nebo přenašečkám :grinning:

Jinak holky - o víkendu se stěhujeme!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Sice tam nebude všechno a budeme spát na matraci na zemi, ale jinak vše potřebný k bydlení funguje! Jen tam asi nějakej čas nebudu mít net a TV (jen čt 1 a 2) - ale možná se to do týdne stihne rozjet a když né do týdne, tak do 14 dnů určitě. :slight_smile:
22. únor 2010 v 17:12  • Odpověz
autor
ivi tak to je super, že se budete konečně stěhovat - konečně budete mít soukromí co? :dizzy_face:
22. únor 2010 v 17:13  • Odpověz
mili: co si ten Toník chudák ještě nevytrpí :frowning2: Martinovi to týden před první hexou aspoň vyhnisalo na povrch, tak se to dalo vyčistit...
Prochajda byla fajn - sháním teflonový sprej na vrzající kočárek a v každém krámě na mě koukali jak na blba, cože to chci ... :grinning: No nic, zítra zkusím ještě pár obchůdků :grinning: Martin se samo probral v nejblbější chvíli, takže jsem šla dom "s muzikou" (moc ho nebavilo ani polosedět a koukat ... je dneska fakt zpruděný :-/)
Tak jsem tu vyhlásila odpoledne matky se synem a zavřela jsem se s ním v pokojíku :slight_smile:

iva: super :slight_smile: tak ať se vám tam bydlí jen a jen dobře a míjejí vás provozní katastrofy :grinning:
22. únor 2010 v 17:37  • Odpověz
Mili ahoj! :slight_smile: No to jo, i když musím říct, že mi bude smutno. Přecijen s mamkou celý dny jsme tu spolu a debatíme o všem možným..... ta by mi snad nevadila ani doma :sweat_smile: . No ale to, že máš svoje hnízdečko a sama si to tam buduješ je super. No a mamka to má 10 minut pěšky, tak tam stejně bude každej den chodit. Aspoň pokecáme, v klidu si nakoupím (ještě malou nechci nechávat v obchoďáku s lidma, i když je to jen taková sámoška).

Myslíte, že by vadil med do čaje - kvůli prdíkům?
22. únor 2010 v 17:40  • Odpověz
Iva: do tvého čaje ne - někdy se ty čaje bez úpravy moc nedají pít :slight_smile:
22. únor 2010 v 19:17  • Odpověz
Pauli díky, já med radši jak cukr. :slight_smile: Jinak abych se konečně stihla rozloučit, tak už to dnes balím a jdu se válet do peřin... pa pa, snad se sem zítra dostanu dřív (i když asi ne, budu stěhovat věci zase¨. tak pa
22. únor 2010 v 19:44  • Odpověz
hezký večer :slight_smile:

dneska jsme byli na kyčlích a vše v pořádku tak mám radost. A dneska mi končí flákání a zítra mi to s 2dětma začíná naostro protože manža už jde do práce takže s něma bude celý den sama-manža se vrací mezi 17-18 to je fakt tak at se okoupe a dá si večeři, okoupeme Tomáška a jde spát (konečně skoro po 3týdnech zase začíná mít režim a změnil ho takže chodí spát už v 19-19:30 tak jsme museli změnit i koupání). dneska jsme byli venku dopoledne i odpoledne protože tady bylo fakt krásně jak svítilo sluníčko

ivi super že se stěhujete :slight_smile:
22. únor 2010 v 19:50  • Odpověz
Ivi, já myslím, že nevadí. YJá jím v podstatě všecko, i brokolici, česnek, cibuli, pomerače, jen zelí a květák zatím vynechávám. Jo a luštěniny, i když hrášek a kukuřici taky konzumuju zvesela:slight_smile:
22. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
Iva: dobrou :slight_smile: (trochu pasé :grinning:)

Smar: super, že je vše ok :slight_smile: A neboj - to zvládneš :wink: Sice to bude asi zpočátku náročné, ale vy jste šikulové :wink:

Raada: fakt? fíha - mně ta moje malá barakuda seřvala i za malinkatou okurečku k šunkaflekům :slight_smile:
22. únor 2010 ve 20:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.