• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
ofi ja jsem kupovala novou Nany za 2350kc a jsem sni spokojena kdyz jedu k nasim tak ji samo beru sebou nechci nic ryskovat mame nani zaruku 4 roky :slight_smile:
23. únor 2010 v 19:44  • Odpověz
jee smar gratuluju k prvnim kruckum ja vzpominam na Mirecka kdyz udelal prvni krucky sam pak vsude cupital bylo to roztomili jsem zvedava na Matyaska :slight_smile: zitra ma Maty svatek a vsobotu ma Mirecek 3 roky uteklo to :slight_smile: :slight_smile:
23. únor 2010 v 19:48  • Odpověz
Smar gratuluju!!!to je úža!

Já mám taky teb BabysensII se 2 deskama, jednu mám v ložnici, druhou v obýváku, ale tu skoro nepoužívám. Jak bude Jindrula ve velké postýlce, tak se ty 2 desky zapojí za sebe a pokryjí celou délku postýlky. A stál 2990 ve zlínské porodce.

Ofi, nebudeš rodit ve Zlíně?

Holky, asi budem muset Joindříškovi už dát postýlku, kolíbka mu už je krapet malá:slight_smile::slight_smile: nevíte, kde se dá koupit levně ta lepší matrace - kokos pohanka nebo tak něco??? matraci jsme ještě nekupovali, ale měla jsme vybranou ze zlína za 600 kokospohanka - ale bylo to přes mimibazar a už to tam nevidím. Nemáte nějaké tipy? a nebo zkušenosti, co je lepší?

Jo a ještě jendou dotaz na oblékání a balení do kočárku v tomto jarním počasí. jak to máte?
23. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz
Ahojky holky, dnes jsem Vás sotva dočítala nakecaly jste toho.

Dnešní poradna dopadla dobře, malá za víc jak 14 dní přibrala 780g váha je 4130g, což paní doktorka okomentovala, že některé děti přiberou toto sotva za měsíc, takže máme doma otesánka. A nebo já jsem hrozná matka že ji nutím prso vždycky když pláče a otevírá pusu protože si myslím že má hlad. A jelikož je pro mě pohodlnější ležet v posteli když kojím tak palá třeba hodinu dudá jak potřebuje a spi, jsem asi blbá.

Ohledně monitoru, taky jsem řešila jestli koupím nebo půjčím nakonec jsem zavolala do ostravské porodnice ve Vítkovicích a tam monitory půjčují na půl roku za 900 kč takže jsem tam zajeli a máme ho, je pravda že člověk je klidnější, já v noci spím jak zabitá vůbec nic nevnímám až jak malá začně kňourat že má hlad.

IVI je fajn že už stěhujete, budete ve svým a časem to všechno doladíte k dokonalosti, hlavně být ve svým.

Raduš je dobře že to není nic velkého a snad se to co nevidět ztratí samo.
23. únor 2010 ve 20:25  • Odpověz
baru tak to jsem ráda že jsem monitor kupovala a nepůjčovala si v těch vítkovicích, vyjde nás to levněj
23. únor 2010 ve 20:30  • Odpověz
klucí spí, to je klidek :slight_smile: a abych si moc neužívala klidu tak jdu žehlit protože se mi to zas nahromadilo (Tom mi furt bere plínky co mám na říhání apod. a pak mi je žužlá, vytírá s nimi tak už je pak samozřejmě nepoužívám a Honzík má značnou spotřebu oblečení, dneska jsem ho 3x převlíkala protože se poblil a 1x byl celý pokaděný :frowning2: takže dneska měl na sobě vlastně 5 overálků a bodyček takže furt peru a peru. ale nezvrací po každém kojení, mám pocit že spíš zvrací že se s prominutím přežere (on tahá jak střelený, kolikrát se zakucká tak mu to musím vzít)
23. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz
autor
smar gratuluju k prvím samostaným krůčkům :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to je super!! počkej, nebude trvat dlouho a Tomášek bude běhat všude kolem :wink: já jsem taky zvědavá, kdy začne chodit Toník...jestli bude po manžovi, tak ten začal až v 15m :confused:

raada tak ta kontrola na gyndě dopadla celkem dobře - cysty mohou i samy vymizet..já si taky myslím, že to je těma hormonálníma změnama..a co ti s tím budou dál dělat?? jinak my máme monitr Nanny, jenom 1 desku, ale až se bude Toník ví hýbat, asi přikoupíme ještě jednu a dáme to do postýlky. chci mít klid...zatím nám stačí jenom 1, Toník ve spaní prakticky vůbec necestuje :wink: A co se týče matrace, tak máme tu kokos pohanka ais za 800,- novou...Kupovali jsme ji normálně v babycentru, ale věřím, že přes net by se dala sehant levněji..

barush: bud ráda, že ti sárinka tak pěkně přibírá!! špatná matka rozodně nejsi, vůbec takový řeči zapomen, fakt..jsi pro sáru ta nejlepší maminka a pokud vše, co děláš, tobě i jí vyhovuje, tak je to dobře. do ničeho se nenuŤ, je potřeba být hlavně v klidu, aby i malá byla vp ohodě :wink:
23. únor 2010 ve 20:44  • Odpověz
Holky,jste hodné, že na mě tak myslíte. Jdu do hajan, dobrou.
23. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz
autor
raada dobrou :slight_smile:
23. únor 2010 ve 20:47  • Odpověz
mili jo Tomášek bude běhat všude kolem a já abych měla oči všude a 4nohy a 4ruce, už v neděli vylezl na křeslo, jak vyleze i na sedačku nevím kde dám košík protože budu mít strach že do košíku něco hodí (Tomášek ho má spíš jako hračku a chce mu dávat své hračky-jak kojím chce jít za mnou na sedačku a sedí vedle mě a blbne, jak je Honzík v košíku tak Tom chce furt na sedačku a kouká na něj, směje se na něj. On je hodný a chce mu dávat své hračky, ale přece jen je malý a nemá cit takže to hodí kdekoli, zatím teda na Honzíkovi přistály jen ubrousky a bepanthen ale už byl pokus i s kostkama a autama)
23. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz
Uf, měli jsme trochu náročný večer, ale už je u nás ticho a mrtvo :slight_smile:

Smar: to je krásný :slight_smile: Teď už ti bude hezky utíkat :grinning:

baru: no, jak to říct - okamžitě zapomeň, že bys byla špatná matka! :slight_smile: Sárinka je ještě hodně malinká a teprve se spolu učíte nějakému režimu :wink:

Holky, jak pořád řešíte ty monitory ... já snad taky nějaký pořídím! :slight_smile:
23. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz
Smar jste hrozně šikovní obdivuju tě. A gratuju k prvním samostatným krůčkům.

Holky děkuji jste hodné ala jak kdysi na začátku psala mili jak najeli krásně na nějaký režim tak já vůbec nevím jak a kde začít, koupeme totiž jednou za dva dny a malá spí jak se jí chce, dopoledne od 8 ráno nespala vůbec jen asi půl hoky před doktorkou jak jsme se vrátili nakojila jsem a šla spinkat kolem 14h poprvé ven na sluníčko na terasu. pak jsme šli na procházku a spala do 17 h pak jsme kojili, asi hodku spaly obě, pak koukala a kolem 19:30 jsme umyli, převlékli do pyžamka a šli kojit aby usnula na noc, do teď ji uspávám protože se budí s bolestmi bříška. Každý den je tak jiný.V noci se různě budí na kojení a pak ve dne taky podle toho jak někam jdeme. Zítra jdeme na kyčle ale až na 13:45 takže to zase budu muset upravovat tak abychom to nějak zvládli.
23. únor 2010 ve 21:24  • Odpověz
Smar : jéééé super že Tomášek udělal samostatné krůčky :slight_smile:

Raduš. Ve Zlíně bych rodit mohla, ale tady v Km to mám blízko a taky na návštěvy a tak :slight_smile:

mrknu na ty monitory a asi koupíme nový. Děkuji za tipy :slight_smile:

Barus : super že malá tak přibývá .-)jste šikulky

dobrou noc a hlavně klidnou :slight_smile:
23. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
Baru: to se teprve vytříbí :wink: Některé děti jsou schopné najet na nějaký režim až třeba v 3 měsících :slight_smile:
I když nekoupeš denně, tak večer stanov podle Sárinky nějakou "umývací hodinu", kdy buď koupete nebo jen třeba myjete ručky a obličej (či co :slight_smile:) a od té se odpíchni :slight_smile: Já tak do dvou měsíců kojila co dvě hodiny a malého jsme ukládali mezi sedmou a osmou, takže jsem si podle toho "odpočítala" hodiny+doby kojení (max. 40min, než jsme to zkrátili :slight_smile:) a případně je malinko poupravila podle malého (a návštěv mudrů, úřadů,...) :slight_smile: Nutno podotknout, že Martin je typické režimové a rituálové dítě, takže mu hrozně vyhovuje mít den jasně rozdělený na různé části (jídelní, hrací, samohrací, odpočinkové, ...) - Sárinka třeba nemusí mít pro tohle pochopení :slight_smile:
23. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz
Pauli moc děkuji za vysvětlení a povzbuzení. Moc mi to pomáhá.

Odpoledně jak přišel manžílek z práce tak si ztěžoval že mu není dobře. Než jsme se vrátily z procházky už spal, a teď večer si mi tu málem složil, je úplně slabý, všechno ho bolí a teď jsem mu dokonce dávala studené zábaly aby mu rychle klesla horečka. Takový hrozný stav jsem u něj zatím nezažila je to až nezvyklé nebývá skoro vůbec nemocný. Doufám, že bude klidná noc ze strany Sárinky ať zítra můžu pečovat o oba.

Dobrou noc a zítra hezký den všem!
23. únor 2010 ve 22:54  • Odpověz
UFFF, vy jste se rozepsaly.. :wink:
Chci se jen zareagovat na ty monitory a pujdu zas premlouvat ke spani toho malyho teroristu. Ja mam koupeny pouzity Nanny asi za 1700, zatim jsme meli jeden plany poplach, ale uplne se mi zastavilo srdce hruzou :frowning2:
Hodne jsem slysela chvalu na monitor+chuvicky od Angelcare.
24. únor 2010 v 01:22  • Odpověz
Baru,my taky nemáme žádný režim, dnes už jsme třeba vzhůru a to obvykle spáváme do 9...my jsme totálně nerežimoví:slight_smile: ale pravidelně koupeme v 18:30 a pak už teda ukládáme malého do kolíbky, kde obvykle usíná sám,pak se budí za 30 minut na kojení a zas sám usíná, ale někdy ho taky musím pomosit na rukách a uklidnit...ted si asi ještě půjdeme trošku lehnout, jsme mrtvá,manžela v noci pálila žáha a nemohl spát a Jindrula se ted budí na kojení v 12 a v 4 a pak už v 6 moc nespí a vlastně jsme v 6 vstávali :unamused: protože se pokakal, tak jsme ho šla přebalit a tím se probral a m´bylo po spánku...holky jak přebalujete v noci, když vám děti spí třeba 12 hodin? já jak v noci nebo v těch 6 nepřebalím, tak potom už to jde mimo plenku:slight_smile::slight_smile:

Holky, ještě jednou moooc prosím, jak ted oblékáte děti do kočárku? a dávate deku, fusak, zavinovačku??? vubec nevím, jak ho ted oblékat.

Leni, vy nespinkáte v noci???
24. únor 2010 v 07:48  • Odpověz
Ahojky holky zdravím a přeji dobré ránko.
24. únor 2010 v 07:58  • Odpověz
ahoj holky, ahoj radus - u nas se asi taky o zadnem rytmu mluvit neda, abyste byly klidne. Natalka tedy usina kolem 22 hod a spi tak do 10hod do rana, s tim ze kojim tak ve 4 a pak v 7. Neprebaluji, pokud necitim, ze by se pokakala, coz tedy ona zpravidla nedela - ona vubec zridka nakaka do plinky, vetsinou pocka, az ji rano rozbalim.

Takze u nas je pevna doba usinani a vstavani - zbytek je volny: nekdy by Natalka porad jen spala, jindy kouka cely den, nekdy ji po 3-4hod, jindy by chtela po 2...

Radi, ja ted davam do kocarku to, co ma doma: body s kratkym, dupacky, tenci kabatek ci mikcu + rukavice, cepici, kombinezu + v kocarku mam dole slozenou samozavinovacku, na ni mam fusak s berankem a pres to jen tenkou decku, spis kvuli vzheldu nez ze by byla kdovijak tepla - no a kocarek ma jeste kryt.
24. únor 2010 v 07:59  • Odpověz
Natalouskovi jsou dnes presne 3 mesice!!! :dizzy_face:
24. únor 2010 v 08:00  • Odpověz
Leni vůbec ti nezávidím že nemůžete spinkat.

Já se do půlnoci starala o manžela zabaly jsem mu srážela teplotu pak jsem nemohla usnout.
Jak sjem usnula malá se ve tři probudila, můžu ji být vděčná že spala těch 6 hodin v kuse a od tří jsme nespaly, protože napřed chtěla koukat a pak jí bolelo bříško a teď už je asi přetažená protože ani prso nezabírá. Připadám si jako na houpačce jednou nahoře podruhé dole.

Raduško včera jak jsme byli venku malá na sobě měla bodyčko s dlouhým rukávem dupačky, kabátek dvě čepičky, rukavičky, a ve fusáku měla deku a bylo jí teplo. když je chladněji tak dávám i kombinézku. Ale to bývá někdy už i zpocená.
24. únor 2010 v 08:04  • Odpověz
Zdeničko, děkuji za uklidnění.

Gratuluji ke třem měsícům :slight_smile:

Hedi tobě taky dobré ráno.

Já jdu tu naši malou treperendu unosit nebo ještě vzbudí manžu, který spí ve vedlejším pokoji. Mějte se hezky.
24. únor 2010 v 08:06  • Odpověz
tak koukám že jsem jediná co monitor nemá :grinning:
Baru krásně rostete..jen tak dál..když kojíš nemusíš řešit váhu mimča..to jen u nekojených děti když hodně přibírají tak se to trošku koriguje :slight_smile:) my taky máme ve 4 měsících dvojnásobek porodní váhy což mají mít děti v půl roce..ale na druhou stranu Sofinka měří to co holčičky tak v 7 měsících.. sám doktor říkal, at jí dávám jak má hlad a nemusím to řešit :slight_smile:
Jinak my taky žádný velký režím nemáme..ptala jsem se doktora a říkal, že není třeba..vstáváme mezi 6:30-7:00, a chodíme spát kolem 19:30-20. to jsou jediné pevné body v našem dnu :slight_smile:)
24. únor 2010 v 08:17  • Odpověz
sary: my taky nemame monitor... a natalka ma dvojnasobek porodni vahy na 3 mesicich, pritom ale porad nosi nejake veci 56 :sweat_smile: zitra jdeme k dr, tak jsem zvedava, co nam rekne - taky nas ceka prvni ockovani :pensive:
24. únor 2010 v 08:20  • Odpověz
Zdeni tak jim holkám chutná..já sí říkám no a co.. ona jak je dlouhá tak nemá žádné velké faldíky..jinak my nosíme 68 či 74.. má dlouhé nohy jsem zjistila... u 74 jí je to na délku ok ale rukávy velké :slight_smile:
24. únor 2010 v 08:24  • Odpověz
sary: tak to my faldiky mame - pekne na stehynkach, na rucickach, dvojita bradicka, tvare jako slabikare, ale co, ma to z kojeni a navic ji to slusi :grinning: my nosime ted 62, ale rukavy jsou taky dlouhe, par bodycek ma jeste 56 a jedny dupacky a jeden overalek taky
24. únor 2010 v 08:27  • Odpověz
Zdeni to je stejně nejkrásnější ty faldíčky :slight_smile:) Jo Zdeni..jak je to v německu s monitorama? mají je maminky..ve FR vůbec..
24. únor 2010 v 08:34  • Odpověz
Ahoj kočenky! :slight_smile:
Baruško buď ráda, že malá tak hezky papá. :wink:
Smar moc gratuluju, že se Tomášek už rozcapkal, to je bájo. :slight_smile:
natálce vše nej k 3. měsícům. :slight_smile:

Holky, můžu se zeptat, jak třeba nastavujete (i když nemáte režim) tu dobu koupání? Aby to bylo třeba vždy mezi tou 7, 8? A ještě se zeptám na "pižamko" - dáváte všechny na noc? Já třeba to dělám tak, že malá má overálek a má ho prostě pořád, třeba 2 3 dny, než se jde koupat (mezítím mejeme jen žínkou a někdy teda sotva stíhám večer nějakou hodinu). Má to převlíkání do jinýho oblečeníčka na spaní nějaký vliv co se týče třeba zase režimu nebo usínání?
24. únor 2010 v 08:38  • Odpověz
sary: tady taky vubec, nikdo to nezna...nemaji je ani v nemocnicich. ja rodila v docela dost moderni porodnici tady u nas, maji tam fakt vse mozne, ale zadny monitor. Koukala jsem, ze tu prodavaji jen angelcare, ale pry ma hodne planych poplachu...
24. únor 2010 v 08:39  • Odpověz
Ivi, ahoj, my pyzamko nemame, mala taky spi v overalku ci dupackach, co ma pres den...na noc prevlekam jen po koupani (nekoupeme denne, mala ma sklon k ekzemum jako ja ), ci kdyz ma pres den satky nebo treba manzestraky, tak aby to mela pohodlne...no a az se dopracujeme k vel.68, tak budeme davat do spaciho pytle, mame dvoudilny, vevnitr se zavinovacim body, takze to prevlekat pak budu
24. únor 2010 v 08:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.