• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Zdeni díky za info :wink:
24. únor 2010 v 08:52  • Odpověz
Ivi to my se k tomu trošku dopracovali časem..dříve jak spala po každém kojení víc jak hodinu tak záleželo na ní jak se vzbudí nikdy jsem ji nebudila..ted tak v 19:15 (koční na cool simpsonovi :slight_smile: jdeme koupat, oblékat do pyžamka a pak kojení, pusa tátovi a jedeme chrupkat. používám overálky na spinkání a dávám do spacího pytle..ona si dává peřinky přes hlavu a je jedno z jakého materiálu..jednou jsem ji takhle načapala a tak jsme začala dávat do pytlů a je spokojená neodkopaná..do zavinovačky jsem zavinovala asi do konce šestinedělí pak už jí to bylo malé a nechtěla být svázaná..

No ve FR právě že taky ne.. kamarádka se divila co to řeším :slight_smile:)
24. únor 2010 v 08:54  • Odpověz
dobré ranko, dneska tu asi moc nebudu Tomášek se nějak blbě vyspal a je ufnukaný i když zrovna ted se směje protože si hraje s hadicí od vysavače tak to má jako hada-no comment

ivi my koupeme před 20 hodinou, převleču do čistého, nakojím a uložím a on usne (pokud ho zrovna netrápí bříško to cvičíme s nožkama a masírujem), usíná mezi 20:30-21 ale spíš až ta 21, koupat dřív je u nás zbytečné když usíná kolem 21 a i kvůli Toma je to takhle pro nás lepší (Tom už spí takže můžem koupat v klidu) a do pyžamka zatím nedávám, přes den ho mám v body a overalku a převlíkám jak se pozvrací-takže často a po koupání dávám čisté oblečení. až vyroste se zavinovačky tak bude v pytli a to bude že je večer :slight_smile:

holky já tak ted nenavlíkám, je jen oblečený a fusak, žádná deka a zavinovačka
24. únor 2010 v 08:54  • Odpověz
za 900,-, ale je bez záruky :confused: , neb ji používali prý celé 3 roky. Snad nebude nějaký problém a hned se nám nepokazí. no uvidíme.
smar:ty máš s těma klukama docela posilovačku viď, teď když jsi sama doma,ale jak to čtu, tak zvládáš bravurně :wink: :dizzy_face: .
A gratulace k Tomáškově krůčkům :dizzy_face: ...mě se děsně ulevilo když malý začal chodit, člověk sice musí být i tak pořád dost v postřehu,ale už je to další krůček v samostatnosti toho dítěte :wink: .

ivi: já převlíkala automaticky po každým kupku do čistého...overálek, nebo dupky+bodinko... a pak během dne když bylo potřeba...no v podstatě stejně jako Smar. Neměli jsme zvlášť žádné pyžamko na spinkání..a oblečko na denní nošení. I když jsem to tak měla v tom prvním těhu namyšlené, ale přišlo mi to zbytečné a kort u takového miminka. Overálek vyloženě na spinkání jsme začali nosit tuším až kolem 5-6 měsíce.
Jediné co jsem dělala i kvůli režimu pravidelně, tak jsem koupala každý večer před 19,00 a bylo to fajn, neb malý hned pak brzo pochopil, že po kupkání se jde papat a spinkat a vydržel spát až do 23-24,00h no a pak se budil,co dvě hodiny až do rána.
24. únor 2010 v 09:10  • Odpověz
No holky asi taky nebudu trápit nějakým režimem, zatím je asi moc brzy. Snad se nám podaří aspoň nějak koupat v příznivou stejnou hodinu.
A ten spací pylet je asi fakt super záležitost a po nějakém se povídám. Malá už taky asi přes týden spává jen zakrytá, aby se mohla kroutit, když jí bolí bříško - v zavince to nejde a začne mi plakat a vztekat se. Zakrývám jí dečkou a naopak ona vytáhne ručičky a má vepředu (spí na boku) dečku až u bříška pod ručičkama. Zatím nikdy neměla dečku víš jak u krku (a tu tam má jen když ji zakreju, pak si ji stáhne rukama dolů, jak je vytáhne). Takže myslím, že dušení peřinkou snad nehrozí, ale spalo by se jí asi ve fusaku hezky, když je zvyklá mít packy venku. Jsou nějaké velikosti?
24. únor 2010 v 09:11  • Odpověz
jejda neodeslala semi celá zpráva :confused: ...reagovala jsem na začátku na ten monitor, že jsem sehnala na MMB po jednom dítěti Nanny za 900,-..............ale asi jste pochopily :wink:
24. únor 2010 v 09:12  • Odpověz
marku jo pochopili jsme to že mluvíš o monitoru. s klukama se to zatím dá, Tom mi utekl jezdit si s autem a se mnou nechce tak jsem tady ale za chvíli mu jdu dělat obídek, dneska bude mít čočkovou polívku :slight_smile:

ivi jo ty pytle jsou podle velikosti - 0-6měsíců, 6-12 apod., já mám jeden tak uvidím jestli v něm Honzík bude chtít spát a když jo tak koupím ještě jeden at je na střídáčku kdyby se poblil
24. únor 2010 v 09:14  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:

Baruš, vůbec nepřemýšlej nad tím, že jsi špatná matka a že malá přibírá je super.. Moje doktorka taky ze začátku řešila, že Terezku přejídám, že moc přibírá.. Když je mimčo kojený, tak se to nemá řešit.. A režim ze začátku taky žádný nebyl, jednou se koupalo tak, po druhý jinak a do jedenácti se u nás řvalo.. Až poslední dobou se to ustálilo (zhruba tak před 14 dny), že papáme docela pravidelně a koupeme teda v 19:30.. Ale tak nějak se ten režim zajel sám, aniž bych se snažila.. Dej tomu čas a netrap se tím.. Manža snad bude zase brzo fit.. :slight_smile:
24. únor 2010 v 09:15  • Odpověz
Smar, teda klobouk dolů.. Jsi fakt šikula, že to tak zvládáš, si to vůbec nedokážu představit.. A první krůčky musely být super :grinning:
24. únor 2010 v 09:16  • Odpověz
baru nejsi špatná matka, na takové blbosti zapomen, pro Sárinku jsi ta nejlepší maminka na světě :slight_smile: a dělej to tak jak vám vyhovuje, na režim časem taky dojdete některým dětem to trvá dýl a některé jsou bych řekla vysloveně nerežimové děti-vic Tomášek :slight_smile: od něj se den odvíjí podle toho jak vstane takže ti dokážu říct kdy dnes půjde spát ale nedokážu říct jak to bude zítra. ale jídlo je u nás tak +-15 minut stejné a tot vše
24. únor 2010 v 09:17  • Odpověz
Ivi já mám už 4. 2 používáme dva jsou nám malé..jeden jsem měla i s rukávama a super, fakt jsem za ně byla ráda.. a s režimem si nedělej hlavu..Lucinka je ještě maličkatá..vem si že první 2 měsíce si vzyká že není v bříšku tak nemůžeš na ní hned s režimem :slight_smile:) neboj vše se časem upraví a ustálí... podle mě je důležité nenutit..každé dítě je jiné a dáš ji tak prostor at si režím zařídí dle sebe..my usínali zezačátku v 7 ale na hodinu a spaní na noc až kolem 10 a ted sama si to upravila že chodí spát kolem půl osmé osmé už spaní na noc..
Smar jsi fakt šikula.. jako na jednu stranu mě děsí 2 děti ale jak řekla kamarádka..ženská zvládne víc než 2 dětí naráz :slight_smile:) no koncem roku pomalu začneme se snažením a musím říct že se i na těhulkování těším jen doufám, že mi bude dobře jako při Sofi..
24. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

Baru: opravdu nemáš zač :slight_smile: 6nedělí je pekelné jak pro mamku, tak i pro děťátko, které se musí adaptovat na ten náš hlučný, prašný, proměnlivý svět :slight_smile:
Doufám, že se manža brzy uzdraví a bude fit :slight_smile:

Radi, já v noci nepřebaluju :slight_smile: Pokud to bylo akutní, tak jsem ho přebalila před kojením, jinak jsem to řešila vždy až k ránu nebo ráno :slight_smile:
A do kočárku malého balím podle teploty :slight_smile: Od nuly níž má klasické domácí věci (tj. tričko, punčošky, tepláčky a lehký svetřík nebo vestičku + flešový overal a silnější bundu – takhle ho dávám do fusaku (mám emitex), při hodně větrném počasí ještě překryju kočár tím krytem, nebo jak se to jmenuje :grinning:), při nule a výš má jen tričko s punčoškami a zbytek :slight_smile:

Zdezli: gratulace ke 3 měsícům :slight_smile:

Iva: ta doba koupání nemusí být mezi 7 a 8 … á třeba začínám koupat už v 6, protože jinak je Martin už přetaženej … a než „namasíruju“/vyblbnu se s ním, okoupu, obleču a nakojím, tak je sedm :slight_smile:
Jinak mu na noc dávám takový ten propínací overal a teď v zimě pod to ještě tričko s krátkým rukávem, přes den má vždy jiné oblečení :slight_smile: Kojím ho večer jen v tričku a ponožkách (pod lehkou dekou), aby mi moc neusínal – probere se mi právě při dooblékání do overálku, takže jde do pelíšku bdělý :slight_smile:

Holky, jak říká Saronka - pokud čistě jen kojíte, tak fakt neřešte váhu :slight_smile:
24. únor 2010 v 09:30  • Odpověz
paulie - vahu fakt neresim, uz ani u sebe, natoz u male :grinning: ji ty faldiky aspon slusi :grinning: :grinning:
24. únor 2010 v 09:39  • Odpověz
Ahoj holky,
zdez, teda hratuluju ke 3 měsícům :slight_smile:
holky u nás je juen takový režim, že se prostě malá přes den nají, když má hlad, potom si hrajeme, přebalujeme a potom chvíli spíme a tak to jde pořád dokola, ale určitě po ní nevyaduju aby jedla v 7, 11, 14 atd. Záleží na tom, kdy se ráno vzbudí atd, no a když přes den usne déle, tak s ní taky nelomcuju, že už má přece . Vždyť ani dospělí to takhle nedělají. Prostě dodržujeme pravidelnost, ale jen zhruba :wink: Jo a režim máme tak až od konce 3měsíce, oni k tomu ty mimča dospějí. Hlavní je, aby byly mimča spokejené a maminky ne moc utahané, každé to vyhovuje jinak :wink:

Dala jsem nějaké foto :wink:

Jsem ráda, že už je venku tepleji, už se taaak těším na jaro :slight_smile:
Za 3 týdny začnem příkrmy, na to už se taky těším :slight_smile:
24. únor 2010 v 09:48  • Odpověz
SImi uplně s tebou souhlasím.. já taky jím kdy mám hlad a ne kdy se má :slight_smile:)
jdu omrknout fotky..
jee se máš.. my asi až v těch 6 měsících..
24. únor 2010 v 09:51  • Odpověz
Simi je to pusinka vaše Nikolka..jak má už hezké tvářičky naducané :slight_smile: no pusinka..máš ty fotky fakt krásný..:slight_smile:
24. únor 2010 v 09:52  • Odpověz
sari no nám to říkala doktorka že cca v těch 5měs., ale ona než něco sní, bude to spíš proto, aby si zvykla na lžičku atd. Myslím, že než se rozjí, tak i těch 6měs. bude.
Sraz bych si na Andělu dala, ale radši bych počkala, až bude tepleji, ona Nikolka je dost nevypočitatelná a já s ní ještě mhd nejela, to se ani tak nebojím, ale to krmení je trochu problém. Někdy u té flašky hrozně vyvádí a neumím si představit, že bych ji krmila v restauračce. Co počkat, až bude tepleji :sweat_smile: Ale určitě si spicha dáme :wink:
24. únor 2010 v 09:55  • Odpověz
jo jo má je naducaný, ale stejně je hrozně útlá, asi po manžovi, ten je taky jak lunt, já tolik ne :grinning: Nejsou ji vůbec žádný punčocháče, na délku dobrý, ale přes bříško by se tam vešla 3x :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. únor 2010 v 09:58  • Odpověz
Ahoj kočky :slight_smile:
Simi : krásné fotečky Nikolka je kouzelná :slight_smile:

no s tím režimem to asi opravdu vždy nejde :slight_smile:

tedka jednají v poslanecké sněmovně o té mateřské, tak jsem zvědavá jak to dopadne ta banda idiotů co tam sedí to stejně neschválí :frowning2: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Zdeni : to tak letí už máte 3 měsíce :slight_smile: gratuluju :slight_smile:

Moravačky jak bude teplo a jak budeme všichni mít mimísky u sebe tak bychom mohly udělat srazík ve Zlíně někdy v létě :slight_smile:
24. únor 2010 v 10:09  • Odpověz
simi: krasne fotky, taky bych chtela umet fotit!!!! ta nase je tak krasna, ale ja to vubec neumim zachytit a manza, kt, to umi, ted momentalne nema cas kvuli renovaci a stehovani...ale zas brzo dodam nejake fotky :wink:
24. únor 2010 v 10:19  • Odpověz
Simi to chápu.. já už jsem ostřílená mhďačka :slight_smile:) do školy ze školy :slight_smile: to zvádáme na jedničku..taky není jinak.. protože se bojím řídit tak mám smůlu a musím MHD :slight_smile:) Dneska jedeme zase k zubaři ...
jo holky v Rossmannu mají akci na přebalovací podložky jen 75kč /10ks tak asi nakoupím :slight_smile:
24. únor 2010 v 10:19  • Odpověz
Ahoj holky!"
Paulie, já mylsím, že je zbytečné ted utrácet za monitor, už jste to nejhorší období zvládli...

Zdeni,my máme taky ve 3 mesících dvojnásobek váhy:slight_smile: už máme 7kg:slight_smile: to mají některé děti v roce. On je fakt obrovský, nosíme ted oblečky 68, něco máme i 62 a pár kousků 56, ale to je mu už docela malé - rukávy. On má strašně dlouhé ruce a nohy:slight_smile:

Jinak my spíme v pytli a ještě je tak teošku omotany zavinovačkou - ale ta slouží spíš jako držák dudlíku:slight_smile: ale zavinovačku už zrušíme. No a pytle mám 2 (0-6m), ale je to málo, věčně jsou poblité a pokakané, včera jsme si na laclíku objednala 7 pytlů, některé jsou 6-18m a to nám snad vydrží.Já kvůli těm pytlům furt peru:slight_smile:

Jo a s oblékáním to máme tak, že každý dne po koupáním jde do čistého overálku, pokud ho nezašpiní, nechám mu ho přes den, ale obvykle ráno převlékám do čistého - košilka a dupačky nebo bodíčko a tepláčky. A někdy převlékám i přes den, Jindříšek šíleně slintá:slight_smile: dělá bubliny a teče mu to všude:slight_smile:

Simi,jee to je nádherná princezna:slight_smile:

Zdeni,gratuluju k 3 měsícům.Myje ted nemáme, 30.února nebude :grinning: :grinning: :grinning:

Holky dík za rady s oblékáním. Dnes zkusím dát bodíčko, tepláčky, mikinu a bundu a fleesovou zavinovačku a deku.A na to ten kryt a uvidím, jak mu bude.
24. únor 2010 v 10:21  • Odpověz
Zdez: obě jste kočky! :slight_smile:

Občas si přijdu jak krkavčí matka, ale ve 3m jsem podle jakýs takýs Martinových biorytmů zavedla celkem pevný režim, který měl u nás docela úspěch - malý se výrazně zklidnil, přestal tolik plakat (a já bouchat hlavou o zeď :grinning:). Ten režim máme dost tuhý i dneska, ale jak říkám - Martin je značně rituálový a režimový :slight_smile:

Holky z Phy - jak jste sháněly mudry? Na doporučení nebo podle výskytu v okolí? Koukám teď na web na mudry u nás na sedmičce a těžko říct, koho si vybrat :grinning:
24. únor 2010 v 10:28  • Odpověz
Ofi,jasné,dobrý nápad se srazíkem! Ale ani nevím, kdo jiný tu je v okolí, asi jen já, ty a Marku, Holky, nebo jste tu ještě někdo blízko?
24. únor 2010 v 10:31  • Odpověz
autor
Ahoj holky:slight_smile: Tak nám se dnes snad po třetí co je Toník na světě stalo, že byl v noci hodinu vzhůru...ale měl smůlu, nechala jsem ho pěkně vykňourat, nevím, co mu přelítlo přes nos :grinning: Dělala jsem, že ho neslyším a vždyky třeba jenom pohladila...prostě chtěl pozornost :sweat_smile: Pak usnul a vzbudil se normálně na koení..Díky tomu se ráno vzbudil až 7:30, tak jsem to naspala, takže dobrý :wink:

Jinak my ted aod narození převlékáme před i po spaní. Máme takové ty overalky na patentky a ty nosí jenom na noc, každý večer pokoupání má čisté. Ráno ho převlékám do normálního oblečení - většinou body s dlouhým nebo krátkým rukávem, na to tričko, punčochy a tepláky :wink: když jdeme ven, tak jen svléknu tepláky, dám mu fleesový overal, bundu čepici a rukavice a jenom do fusaku a jdeme :wink:

Co se týče režimu, tak jsme na tom jako Paulie - u nás by to bez toho nešlo. Viděla jsem, že Toník prostě režim potřeboval, tak jsme byla neústupná a vyplatilo se :wink: Ale on se jinak zavádí režim dětem, který téměř nebrečej a jsou hodný a jinak dětem, který brečej..takže každej si to musí udělat po svým, ale u nás nám to takhle vyhovuje a přes to vlak nejede. Žádný takový když máš hlad tak ti dám dřív...to ne e. To by jedl pořád... :sweat_smile: To už mám vyzkoušené...prostě když je čas jídla, tak se jí. Párkrát to zkusil na začátku, že si jako cucnul jen tak aby se neřeklo...ale měl smůlu, další jídlo bylo až za 3,5h. Jenže on byl takový, že prostě nebrečel...to bych ho asi nenechala řvát hlady. Tím to šlo snáz u nás :slight_smile: A myslím si, že i díky tomu mi teď krásně jí příkrmy - všechno, co dostane, tak sní. Žádný vybírání. prostě ví, že nic jinýho nebude a měl by hlad :sweat_smile:
24. únor 2010 v 10:39  • Odpověz
Pauli koukala jsem na oboje, aby to bylo blízko dostupnost i mhd a na doporučení mám tady kousek jednoho na dojití pěšky 5 min ale reference jsem dostala na jiného tak chodím tam, je super, pan doktor, je tam i poliklinika a hned lékárna..ty bydlíš na 7? Já bydlela do října u veletržáku :slight_smile: co se týká režimu tak naše Sofinka je docela klidné dítě..neznám u ní pláč dýl jak 5 minut.. a to jen po injekcí a při rehabilitaci..takže zase to máme volnější..ale jako režim u spánku večerního máme a to jsem ráda..protože zase jsem zastánce nějakého režimu..člověk pak chce po dětech než jdou do školy aby měly režim, ale když jim ho nedáme v dětství tak se pak nemůžeme divit že... ale jako jsem zase drsná v tom, že když ji položím a knourá že chce být na ruce tak si ji prostě nevemu...není zvyklá na chování..jako mazlím se s ní..hraju ale taky chci aby si uměla hrát sama a to umí.. ted jsem vysála a ona si v klidu hraje v lehátku... vím že kamarádky syn si sám hrát neumí a je to docela problém..
24. únor 2010 v 10:46  • Odpověz
sari a v bille mají přebalovací podložky ted v akci za 60, normálně za 80 takže nejlevnější, odpoledne jdu aspon pro 3

mili u nás by takový režim nešel-u Toma ani to nevyžaduju, taky mám hlad někdy dřív někdy později tak ho nebudu trápit hlady ale myslím že u Honzíka to bude podobné, ne že já bych mu ho zaváděla ale že on ho bude chtít, i jídlo co 4hodiny a fakt pravidelné hodiny si zavedl on sám i když ted už většinou to kojení ve 12 vynechává a budí se ve ale občas to přetáhne a vzbudí se třeba v 5ale další kojo je zas v 8. Každé dítě je fakt jiné a je třeba se přizpůsobit jim, já malému nedat třeba o 10minut dřív jídlo tak i tu řve hlady a pak už do něj jídlo nedostanu (oběd, ovoce, přesnidávku ne jedině mlíko a nemůže mít furt mlíko), je to fakt o dítěti a Tom a Honzík jsou naproto rozdílný.
24. únor 2010 v 10:52  • Odpověz
Smar díky tak to mrknu ale nevím kde ted mám nejblíž billu :slight_smile: no snad najdu.. to je dobrá cena..
24. únor 2010 v 10:56  • Odpověz
tak moje dítě už spí a zas se potvrdil že je nerežimové, měl jít za hodinu ted měl mít svačinu ale usnul mi v ložnici na zemi, prostě on chce spát a usne kdekoli i na hračkách, v jídelní židličce uprotřed jídla. už je v postýlce a spí jak andílek :grinning: :grinning: :grinning:

sari i normálně bez slevy jsou snad nejlevnější a jsou dobré, já koupila včera 2 balíky a dojdu domů a ve schránce leták že ode dneška v akci za 60 :grinning: :grinning: :grinning: chybička se vloudí. ale koupila jsem včera pro Honzíka plínky, měli akci 20% na všechny plínky :slight_smile:
24. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
no Níkolku zase dávám na hrací deku a taky v poho , vydrží se zabavit klidně půl hoďky sama, tahá za hračky na hrazdičce, kouká kolem nebo mě pozoruje. No a poslední dobou si hrozně hraje s hlasem, pořád něco povídá, hejká atd :grinning: Taky se už otočila asi 2x z pasení na záda, ale moc ji to nejde, Vždycky jednu ručičku připaží a druhou se snaří odstrčit a přehoupnout :slight_smile: Taky si vyndavá a zandavá dudlík do pusy. No a včera mě překvapila,měla jsem ji v pololeže na klíně o sebe opřenou a ona si najednou několikrát prostě sama sedla, zírala jsem jak blázen, přitom přitahovat do sedu se nechce. Manžel byl na všech čtyřech už cca v 6měs, tak jsem na ni zvědavá :sweat_smile:
24. únor 2010 v 11:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.