• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
sari kuk http://www.billa.cz/prodejny/_praha-kraj.php
já se naučila do billy celkem chodit od té doby co jsme začli s příkrmy protože tam mají hezkou zeleninu a je i chotuvě dobrá, sice drahá ale co se dá dělat
24. únor 2010 v 11:04  • Odpověz
No Nikolka není zase takový jedlík, tak se krmení dřív teda nedožaduje
24. únor 2010 v 11:04  • Odpověz
Holky, jste moje zlatíčka, co bych si bez vás počala, omlouvám se, za to že si pořád stěžuju ale to 6 ti nedělí je fakt hrůza a to jsem si myslela že buď to bude daleko horší a nebo jenom dobré. Když brečí a máme někam jet tak v autě vytuhne do 2 minut. Někdy když pořád pláče a nemůže spinkat uvažuju že ji obleču strčím do autosedačky a půjdeme jezdit autem :slight_smile: ale od včerejška jsme začali s procházkama takže to už bude jenom lepší.
MOC VÁM VŠEM DĚKUJI ZA RADY A POVZBUZENÍ!!!
No já na noc dávám overalek a přes den bodyčko a dupačky. Spinká stažená v zavinovačce jen se probouzí když si nemůže pokopat když bolí bříško ale má ráda těsnější prostor a přikrývám ji peřinou co mám zastrčenou na jedné straně pod matraci aby si ji nemohla stáhnout přes hlavu. Spací pytel mám ale začnu dávat později :slight_smile:
A přebaluju před každým kojením.

Simi, moc krásné fotečky, taky bych fotila, foťák na to mám ale zatím není nálada jenom občas ji vyfotím pro dokumentaci, počkám až budeme více sehrané.
24. únor 2010 v 11:05  • Odpověz
holky ted mi přišel dopis ohledně rodičáku a vůbec z toho nejsem chytrá, nevyznáte se v tom některá
24. únor 2010 v 11:10  • Odpověz
Simi my se ještě skoro netočíme ani na bok... ani na bříško...
Smar zrovna jsem koukala.. po cestě k zubařce to nemám tak nevím zda pojedu speciálně pro to..asi o víkendu to vemu kolem billy snad ta akce bude ještě trvat...
no já kojím co 2-3hodiny přes den..záleží jak se zabaví a tak
jo jinak máme super novou hru..dám si ji na nohy..a držím ji za krk a ruce.a dělám jako letadlo..no uplně křičí radostí :slight_smile:)
Baru nestěžuješ si..je to náročné to šestinedělí ale uvidíš..až vám budou 2 měsíce..budete mít vše zajeté a bude to v pohodě.. a taky bude jaro a víc sluníčka a vůbec to bude lepší..
24. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
autor
sari popiš mi přesně jak to dělát o letadl - to je dobrý :sweat_smile: nebo dej foto do albíčka :dizzy_face:
24. únor 2010 v 11:13  • Odpověz
holky ted mi přišel dopis ohledně rodičáku a vůbec z toho nejsem chytrá, nevyznáte se v tom některá

sari nový leták v bille začíná ve středu takže do úterka máš čas
24. únor 2010 v 11:14  • Odpověz
dám odkaz na fotku jak to dělá kamarádka je tady na koníkovi tak jsem to dneska zkusila :slight_smile: jdu najít
24. únor 2010 v 11:20  • Odpověz
Holky, jak jste zabavovaly taková malá dítka, jak jste se jim věnovaly a co s nimi postupně dělat. Vím, že párkát už zaregistrovala hračku když jsem ji dala před ní a hýbala s ní ze strany na stranu ale jinak nevím co dělat. Prosím poraďte.

Máte to šikovné děti. :slight_smile:

Smar to jsi mě pobavila jak ti Tomášek usne kdekoliv a kdykoliv když on chce :slight_smile:
24. únor 2010 v 11:20  • Odpověz
jo, Natalousek si taky umi hrat sam - nastesti, jinak bychom se asi neodstehovali :sweat_smile: vcera jsme s manzou makali na byte 11 hodin a ona byla celou dobu s nama hodna- plakala jen, kdyz chtela jist, jinak si hrala s plinkou, koukala na hrazdicku, cucala palecek (novy hit :grinning: )...

...jen konicky nam nechce moc past, musim ji trenovat, ale nelibi se ji to
24. únor 2010 v 11:21  • Odpověz
baru jo on fakt usne kdekoli mu je to jedno prostě chce spát tak spí-už mi usnul v kočáru s rohlíkem v puse-měl spát tak jsem ho dala ležet ale řval jak tur tak jsem ho dala sedět a dala mu rohlík at se zabaví a je ticho a asi za 3minuty spal (prostě byl jeho čas tak usnul s rohlíkem v puse), lehne si na hračky (klidně i dřevené kostky) a usne na nich, už mi usnul i u krmení (prostě měl v puse a kousal a než jsem nabrala lžičku a chtěla mu ji dát do pusy tak spal).
jo a nejsem macecha, já ho spát dávám :grinning: :grinning: :grinning:
24. únor 2010 v 11:23  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/_gallery/38072/38072_2895015.jpg?1245048902 jinak já ji držím jakoby pod pažní a držím hlavičku protože se bojím aby se moc nezaklonila..jinak byl jen o trošku starší než Sofinka, když takhle lítali :slight_smile:
Baru Sofinka měla prostě pořád v postýlce na jedné straně ijáčka a na druhé paneku a fakt brzo začala na ně šahat..tak zkus ji to jen dát vedle at se dívá..děti milujou když to má klasický tvar obličeje..výrazné oči, pusa a tak..
Zdeni stačí chvilku ale často jak říkala rehabilitační..dost mě tenkrát vystresla, že prý děti na zač. 3. měsíce mají pást vzorně..no my to dohnaly trošku později ale co..hlavně je že, už je to v pohodě.. zezačátku vydržela tak 2 minuty..ted i 20 min když ji to baví :slight_smile:
24. únor 2010 v 11:23  • Odpověz
mě se nechce nic dělat a měla bych mám tak do 14 čas a pak zas od 16 to půjde Tom ven, Honzíka dám jen k oknu sotva by vejeli tak by pomalu museli jet zas domů kvůli kojení

holky mám dotaz, co máte v postýlce za hračky? my máme kolotoč ale asi ho budem prodávat, zkoušela jsem ho zapnout a Toma to ruší a budí takže nám bude na nic ale zas něco musí mít
24. únor 2010 v 11:26  • Odpověz
Zdeni já úplně zapomněla včera reagovat na vaše stěhování! Tak máte větší byt? A od kdy? A kdy tam budete bydlet? Napiš podrobnosti (stručně klidně) :grinning:
24. únor 2010 v 11:30  • Odpověz
jo a ještě jeden dotaz, myslíte že když má Honzík dudel a chce ho že mi bude v pohodě pít z flašky odstříkané mlíčko? máme flašku tommee tippee a musí se snažit aby to teklo a je prsu podobná tak by snad neměl být problém. V pátek jdem totiž s Tomem na oční a budu pryč zrovna jak vychází kojení (pohlídá mi ho kamarádka která bude u nás) nechci ho dr tahat bylo by to na houby a mám jen 2ruce a dr. v 2patře bez výtahu
24. únor 2010 v 11:30  • Odpověz
autor
smar jaký máš kolotoč? jinak já v postýlce na spamí nemám nic kromě 1 plyšového medvěda, se kterým spí. jinak dole toho má spoustu - hrkátka, plyšáky, kollotoč...to je vyložně hrací postýlka :wink: jinak bacha na tu flašku - Toník dudal dudlík v podstatě pořád, ale z flašky mlíko nechtěl ani náhodou...být tebou tak to raději vyzkouším předem. Toník z flašky vypil plnou dávku až tak ve 4m, možná dýl.A to je na dudáku v podtstě závislej :sweat_smile:
24. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
Smar kolotoč, pak takový půlměsíc co hraje.. z jedné strany panenku z druhé ijáčka ..vždy se s nima mazlí a mluví s nima a tak.. a ted jsem zavěsila na bok takovou příšerku aby ji to nutilo se otáčet na bok..ji cucá a tak :slight_smile:)
jo ještě se Sofinkou dělám to, že ji mám na zádech..vemu jí nožičky a jakoby střídavě dávám k tělu a říkám raz dva tři čtyři pět šet sedm osm..jakoby aerobik :slight_smile: dám několikrát k bříšku pak na bok a druhý a pak zadečkem nadzvednu z toho je taky uplně odvařená.. ukazovala jsem to rehabilitační a prý je to ok :slight_smile: jo a ještě miluje když ji vemu nohy a dám k těmu tak, že se její nožičky dotýkají obličeje..no to je uplně odvařená :slight_smile:)

Smar určitě.. Sofinka ale chce jen avent dudlík protože je podobný tvar jako prso a jako má dudlík..a nebyl problém.. i ve 2 měsíících jsem jí dávala dudlík avent 0aby se víc snažila a nezvykla si na to že to teče :slight_smile:)
24. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
mili máme tenhle kolotoč http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26957664&tab=1. a s tou flaškou máš pravdu, odstříkám a vyzkouším pro jistotu ale snad bude chtít jinak by bylo v prdeli i plavání s Tomem, chtěla jsem začít hned po šestinedělí chodit

když jsme u toho mlíčka jak jste psali to vrstvení, já to jen přelítla očima a nechce se mi to ted zpětně hledat. Odstříkat a dát do ledničky-na jak dlouho a pak do mražáku a může se přidat? já už měla odstříkáné v ledničce ale můj milý manžílek si asi po 4hodinách myslel že je to zkažené a vylil to
24. únor 2010 v 11:40  • Odpověz
mě padlo do oka tohle že bych mu dala na postýlku http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29841877&tab=2

mili hraček jinak taky máme dost-mám vše schované po Tomovi, něco ani nerozbalené ale chci něco do té postýlky když tam je
24. únor 2010 v 11:41  • Odpověz
Smar knížka je super, moc se mi líbí.. děti malé mají rády černobílé vzory..
24. únor 2010 v 11:43  • Odpověz
autor
smar mlíko můžeš mít 12h v ledničce a pak použít nebo po odstříkání dej na chvíli do ledničky, hodku dvě a pak do mrazáku. Až odstříkáš další, tak zase an chvíli do ledničky a pak přileješ k tomu zmrazenému. Nejlepší to je dělattak, že přes den odsáváš a sbíráš do 1 kelímku, který máš v lednici a pak to dáš najednou večer do mrazáku. Když je toho málo, tak odsaješ zase druhý den a můžeš to k tomu přidat (po schlazení v lednici). Já to dělám tak, že mám něco zamrazená a pak když vím, že to budeu potřebovat, tak to vynadám a smíchám s čerstvým - protože samotné zmražené mi Toník ani nechce..pozná to. musí tam být čerstvé z toho dne, aby o vypil.
24. únor 2010 v 11:49  • Odpověz
autor
sari to letadlo s toníkem zkusím, to se mu bude líbit :wink:
24. únor 2010 v 11:50  • Odpověz
mili dík,za chvíli nakojím a pak odstříkám :slight_smile:
24. únor 2010 v 11:52  • Odpověz
Smar, Terezka je teda z kolotoče hotová, pořád na něj kouká.. A jinak má v postýlce hodně hraček, nejvíce jí bere panenka Emilka, jak šustí šatama, ale to pro vás není.. A taky hodně chytá zvířátka, co jsou na spirále na postýlce.. A má teda jednu postýlku v obýváku, tu má jako hrací a v ložnici má jen tu spirálku a tam chrní..
A musím Mili poděkovat za tip, protože od té doby, co má dvě postýlky, tak chrní celou noc.. :dizzy_face:
24. únor 2010 v 11:54  • Odpověz
mne zas Natalka dudlik odmitala, ale s flaskou problem nikdy nemela, v podstate ji mam naucenou tak, ze ji jedno, zda ma flasku s odstrikanym mlickem nebo prso, vyzahne oboji :wink: coz s emi ted hodi, muzu balit, makat na byte a nekdo muze hlidat.

ted uz teda duda - ale jen dudlik od saronky :dizzy_face: ma ho na usinani, takze v kocarku, v aute, vecer - jinak nepotrebuje :wink:

mili: na pribalovem letaku od aventu - isis a kelimky via, ale pisou, ze se nema do zmrazeneho mlika cerstve v zadnem pripade dolevat - tak ted nevim :sweat_smile:

ivi: nasli jsme byt na pronajem 4+1, 100m2, v klidnem miste kousek od centra toho sameho mestecka, kde bydlime. stehujeme se v sobotu, doted jsme renovovali, malovali a nakupovali novy nabytek
24. únor 2010 v 11:56  • Odpověz
mili tak mi napiš ohlas :slight_smile:
my jak máme 1 mistnost tak prostě postýlka je na spinkání tam má toho ijáčka apanenku a na hraní je deka a lehátko...
24. únor 2010 v 11:57  • Odpověz
reny já mám honzíka přes den zatím v košíku ale budu muset koupit do obyváku druhou postýlku nebo ohrádku protože z košíku Honzík za chvíli vyroste a dát ho třeba na deku nemůžu Tom by na něj v lepším případě házel hračky v horším sedl apod. ono u nás je u kolotoče problém Tom, není na to zvyklý je na spaní zvyklý na svého usináčka a budí ho to
24. únor 2010 v 11:58  • Odpověz
autor
smar zkus to a uvidíš :wink:

reny :dizzy_face: :dizzy_face: to jsem ráda, že to u vás taky funguje - my máme tu horní postýlku jenom na spinkání - jakmile se probidí, jde z ní ven. :slight_smile:

zdeni mě to takhle říkala i laktační poradkyně i na netu píšou že můžeš - jen jde o to, abys čerstvé mléko, které má teplotu cca 37C nenalila na to zmrzlé - je to veliký rozdíl teplot a hrozí, že by se to zmrzlé rozmrazilo...a 2x to zamrazit už nemůžeš chápeš..Takže když to necháš v lednici a pak přileješ, tak to nevadí :wink: Paulie to taky tak dělá :wink:
24. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz
autor
Holky já vám docela závidím, že máte hlídání....že máte komu mimčo dát, i na krmení. U nás tchyně nefunguje vůbec a naši choděj do práce+ mají svoje koníčko, teni s a tak...Ty hlídají jednou za čas, že ho vezmou ven, ale spíš jenom o víkendu a to jsem ráda. Často se tu ale stavují, že si s ním j´hrají u nás, aby si zvykal. Ale v týdnu nemám malýho komu dát, abych si odpočinula... :confused: Teď jsou naši navíc na dovolený..Ale až přijedou, chci, aby mu Toníka zkusila nakrmit malýho moje mamka a když to bude ok, budu jim ho dávat třeba na elý odpoledne jednou za čas. Chceme jet s manžou do Ikei, ale to musíme bez malýho...s ním by to nešlo, nevydrží tak dlouho koukat v kočáře.
24. únor 2010 ve 12:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.