• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
ahojky smar me taky prisel dopis ohledne rodicaku mam ho pozastavenej a ted beru materskou 28 tydnu od zamestnavatele ale vyplaci mi ji socialka jak to od noveho roku snizili tak mi to ale doplaci na visi 7600kc jak jsem brala ten rodicak. jsem se nejak dotoho zamotala uz jsem si zase vybrala na ty 3 roky materskou takze pak zase budu brat 7600 kc. nevim proc to ty poslanci snizovali kdyz mi to pak socialka doplaci tu materskou :sweat_smile:
24. únor 2010 ve 12:14  • Odpověz
gol já přecházím ale z rodičáku na rodičák, no poptám se na MMB a je to
24. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz
Ty jo,to by bylo super,kdyby zpětně dopláceli tu mateřskou, ale pochybuju:slight_smile:

Holky,my máme taky kolíbku jen na spinkání a v ní nemá žádnou hračku, nevlezla by se tam:slight_smile:

Jinak Jindříšek vydrží tak 10 minut a pak ho musím přenést k jiné atrakci:slight_smile:

Holky, často mi sedí v autosedačce,moc se mu to líbí, ale vždy je na zádech a hlavě spocený, ten materiál je nepromokavý jak na kočárku. Jenže ze stejného matroše je i sporták...máte to taky tak někdo? vždyt ty děti se v tom létě v tom budou potit:frowning2: to asi není vhodný kočár na léto, že? jenže do hlubokého se mi už zas nevleze, ten už mu začíná být malý ted...my stejně skončíme ve starém kočáře hlubokém, který má velkou korbičku, já už to vidím:slight_smile:
24. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz
Mili já mám týchni až v Opavě a stejně bych ji Sofinku nesvěřila moje máme je 65km od Prahy..občas pomohla při škole když jsem šla na zkoušky..ale zatím hlidali 2 kamrádky ale jedna kočárkovala před fakultou a druhá čekala před kabinetem, takže žádné velké hlídání ještě ji nechci nikomu svěřit hihi
ale mám kamarádky maminky co se nabídly ale říkám si že mají svoje děti tak jim nechci přidělávat starosti s naší pusinkou..
24. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz
Tak hned ráno mi byl den zkaženej.
přišel mi dopis od doktorky z gyndy a tam byl recept na antibiotika mám E.coli vb moči tak je musím začít užívat :unamused:
24. únor 2010 ve 13:14  • Odpověz
Uf, chvíli tu nejsem a tu to jede :slight_smile:

Byli jsme na poradně - jestli jsem měla pocit, že mám moc aktivní dítě, tak po dnešku měním názor :slight_smile: Ten chlapeček byl normálně na atomový pohon ... :slight_smile:¨

Jdu vás dočíst :slight_smile:
24. únor 2010 ve 13:16  • Odpověz
Holky,my už taky máme dudánka, ale jen na usínání a uklidnění,když to nejde jinak, jinak ho na něj nechci učit.V karpovi bylo napsané, že máme odnaučit mimina na dudáčka do půl roku, pak že to bude kruté, budou na nich zavislí,jak psala Mili. Prý by jim měl stačit jen na pár minut na uklidnění, ale ne na celodenní nošeni- i kvůli zubům a tak. Ale je mi jasné, že některé děti jsou dudavé, jiné nee. u nás už platí, že jak mu dám dudel, že se jde spinkat :grinning: :grinning: :grinning: ale ted teda nemůže zabrat, už jsem si ho dala do šátku a furt nic...aaaa, už spí:slight_smile: v tom šátku je to zázračká rychlost. On totiž ví,že ho nikam neodhodím. tak jdu s ním žehlit:slight_smile:
24. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz
téda to by bylo skvělý kdyby tu mateřskou vyplácely zpětně. Já totiž každý měsíc přicházím o strašný peníze :frowning2: ale taky pochybuji ještě to bude muset projít senátem a prezidentem :frowning2:

Hedi : ale mimču to neublíží ne ?to by ti asi nedávala . Mě taky říkali že některá antibiotika se v těhu můžou tak snad to bude dobré.
24. únor 2010 ve 13:37  • Odpověz
Tak, něco málo k příspěvkům :slight_smile:

Mili: my noc taky nic moc, dokonce jsem kojila v 3.50, ale zvládli jsme vstávat až v 6.45 (od 6 byl vzhůru).

Sari: bydlím poblíž Hol.tržnice … jediné doktory jsem našla buď v těch lékařských domech nebo směrem k Libeňskému mostu :slight_smile: Ještě uvidím, kam malého nakonec přihlásím … ale musí to být u MHD :grinning:
Jinak tohle cvíčo dělám s Martínkem, když už mě bolí ruce – je úplně hotový z toho neustálého létání nahoru, dolů, do stran, drcání, … :slight_smile:

Baruško: klidně si postěžuj – aspoň se ti trošku uleví a dostaneš ze sebe ty emoce :slight_smile: Hormoni jsou prevíti :grinning:

Smar: co přesně k rodičáku potřebuješ?
Jinak tu lahvičku raději předem zkus – dudlík nebo kloboučky nejsou zárukou pohodového pití z lahvičky :slight_smile: Ale ty Tomme Tippee vypadají dobře :slight_smile: S odsáváním už poradila Mili :slight_smile:

Hedik: to je mi líto – snad budeš brzy ok :wink:

Teda závidím vám samostatné děti … Martin je hodně nosivý a tulivý a dost nesamostatný, takže když si teď začal jakžtakž hrát sám, tak jsem z toho měla druhé Vánoce :slight_smile:)
A s hlídáním mi ani nemluvte :slight_smile: To bylo před porodem řečí a ochotných dobrovolníků a jen jen viděli moje hlasité miminko, tak už jsem neviděla já je :grinning: Takže v Pze si můžu tak max. zkoušet hledat paní na hlídání :grinning:
24. únor 2010 ve 14:04  • Odpověz
holky jak často vám děti spí nebo spaly v 3 měsících? mylý spí do 9 a usíná v 7 a jinak přes den spí jen 2x, ale asi to předělám na 3x,večer bývá jetý:slight_smile: jak to máte vy?
24. únor 2010 v 15:38  • Odpověz
Mamulky kdy jste začaly prcky dávat do lehátka? Malá začíná sem tam čumákovat, třeba tak půl hodinky ale nechci ji nechávat ležet v postýlce, když vidím, jak kouká těma svýma krásnýma očičkama do mantinelu (i když toho teď moc nevidí), radši bych, aby seděle nebo téměř ležela, koukala kolem sebe a dalo se s ní houpat. V postýlce nejde nic a nosit jí pořád taky nechci.
24. únor 2010 v 16:13  • Odpověz
Holky nechci tu tahat nějaké mimotématické diskuze, ale potřebovala bych se některé z vás zeptat na něco na facebooku. Tak jestli se můžu někomu ozvat třeba do pošty, tak budu moc ráda (jde jen o blbost, ale nevím, kde bych se to jinde dočetla). Díky moc :wink:
24. únor 2010 v 16:40  • Odpověz
ahojte
no holky vy mate taaaaaak krasne miminka :grinning:
smark-klobuk dole jak to zvladas :wink:
tak holkyyyy ja mam super spravu po dlhsom ako 6 mesacnom vybavovani sme dostali prispevky na byvanie toz je ze nam budu preplacat okolo 800libier na byvanie takze budeme skoro zadarmo byvat taaaak som rada a plus sme si teras zaziadali o dom na ktori sa caka aj 2 roky ale mame uz na neho pravo nakolko som tustale pracovala a uz to bude skoro 5 rokov :grinning: :grinning: :grinning:
len zasa vybavovania a papiere ale niako sa to zvladne no nie ???
nooo holky my sme teras pekne od seba len jednotyzdnovo-ofi-marku-a ja :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
to to tak uteklo
jo a tu v anglii ked sa narodi dieta tak otecko ma 2 tyzdne platenej otcovskej dovolenky tak si to budeme pekne uzivat doma :grinning: :grinning: :grinning:
uz sa nemozem dockat co to moje klubicko vyobjimam a vypusinkujem cim sato viacej blizi taksom nedockavejsia uz kazdy jeden den je pre mna dlhy
24. únor 2010 v 16:43  • Odpověz
Rai, já ho tou dobou zkoušela dávat spát třikrát (co 2-3hod) - ale Martin není moc dobrý příklad, on byl a je dost nespavý :grinning:

Iva: já jsem ho dala do lehátka až v 8t ... dřív jsem nechtěla kvůli zádům a taky jsem ho neměla hned k dispozici :slight_smile:
A klidně mi pošli IP :wink:
24. únor 2010 v 16:46  • Odpověz
Moni: tak to je super - i to bydlení, i taťka doma :grinning:
24. únor 2010 v 16:48  • Odpověz
paulie-Matrinek je milenoucky
my sme najprv tiez rozmyslali o Martinkovy ale moj sa tak vola a niako mna to preslo by sa mi obaja otacali keby som na nich kricala :sweat_smile:
24. únor 2010 v 16:48  • Odpověz
paulie-no dufam ze to vyjde viem kolko toho este bude nez sa to vybavi teras som lietala po uradoch asi kazdy druhy den a to asi 4 mesiace no hruuuuuza :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. únor 2010 v 16:49  • Odpověz
jo a vcera som dala novu fotecku
24. únor 2010 v 16:50  • Odpověz
Pauli myslíš IP kvůli tomu facu?!
No já bych ji tam nechala fakt jen tak čtvrt hodinky nebo i míň, než se pokouká.... Jako když ji chvíli držím v náručí. Proto chci lehátko, který se dá polohovat až skoro do lehu :wink:
24. únor 2010 v 16:50  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem po čase zase tady. Doufám, že se máte moc dobře. Dala jsem do alba fotky toho našeho raubíře :slight_smile: jinak dočítat Vás vůbec nestíhám. Matěj je přes den strašný nespavec, takže nestíhám vůbec nic :slight_smile: tak snad to bude lepší, mějte se krásně.
24. únor 2010 v 17:12  • Odpověz
Ahojky holky tak jsme zpátky z kontroly kyčlí dopadly jsme dobře, Sárinka ani neplakala prostě zlatíčko, teď ještě pořád spinká v autosedačce :slight_smile: a manžel se potí.

Ivi, já malou dávám zatím koukat do kojícího polštáře třeba na posteli, lehátko jsme zatím od nikoho nedostali aní nám nikdo nenábídl půjčení avšak dnes mi přišlo už porodné takže penízky nějaké jsou a kdyžtak koupím nějaké starší :slight_smile:
24. únor 2010 v 17:23  • Odpověz
Mona: nebo by se neotočil pro jistotu ani jeden :grinning: A s tím lítáním po úřadech ti věřím ... zvlášť, když je to ještě v GB :slight_smile:

Iva: jj :slight_smile: Jinak samo, že nenecháš miminko v tom sedátku celý den ... aspoň něco uděláš a Lucinka se pokochá pohledem na svět okolo :slight_smile: Já jsem asi koupila nějaké blbé, protože mi v něm Martin nechtěl za nic být (max. tak 5min, pak už se vzpouzel :slight_smile:)

Tarasa: to je krásný kulíšek :slight_smile:
24. únor 2010 v 17:25  • Odpověz
Ivi já měla lehátko až po vánocích takže před tím tam nebyla..
Baru super, jste holky šikovný
jinak u zubaře dobrý jen malý kazík, který byl vidět až na rentgenu ale normálně jsem z toho vrtání unavená.. dostala jsem i znecitlivění tak musela Sofinka dlouho být bez jídla.. aby se to vstřebalo..jinak dneska jdu cvičit tak snad tam neumřu
24. únor 2010 v 17:28  • Odpověz
paulie-nooo aj to je mozne :slight_smile:
tar-malicky taaak krasnucku
barusko-gratulujem ku kontrole
24. únor 2010 v 17:32  • Odpověz
taras : Matýsek je krásný :slight_smile: je to šikulka :slight_smile: drž se a jak budeš mít víc času tak za námi přijd na delší dobu :slight_smile:

Moni : to je super že Vám to vyšlo :slight_smile: no už se to blíží dneska v obchodě mi paní nechtěla věřit že už za týden mám termín :slight_smile::slight_smile: strašně to uteklo :slight_smile:

taky plánuju koupit lehátko dneska jsem ho viděla u nás v bazaru za 500 a bylo fakt krásný :slight_smile: ale myslím že počkám až po porodu a pak uvidím.

barus : super že jste dopadly dobře na kontrole :slight_smile:
24. únor 2010 v 18:04  • Odpověz
Ofi já mám toto http://www.hrosikshop.cz/eshop/produkt/lehatkokresilko
od jedné paní z bazaru za 850 a jsem moc spokojená může ho mít hodně dlouho..a bylo fakt v super stavu
24. únor 2010 v 18:08  • Odpověz
ofi-a ako sa citis?ja mam niekedy bolesti ako na ms ale onak uz v poriadku :wink:
24. únor 2010 v 18:09  • Odpověz
Sari . toto vypadá suprově a i to vrní nebo vibruje?? a za tu cenu :slight_smile: super :sunglasses: a to jsi koupila na netu?

Moni : je mi dobře nic mě nebolí až si někdy říkám, že to není normální , ale drobek mě někdy tak kope že se mi zdá že chce prolézt přímo břichem a taky mě občas bolí jako na ms, ale jen tak lehce :slight_smile: v pátek jdu zase na monitor a na kontrolu tak uvidím jestli se něco děje. Jo a zdá se mi že se mi trošku bříško posunulo dolů, ale nevím jestli to není jen můj subjektivní pocit.
24. únor 2010 v 18:33  • Odpověz
Holk? tak my jsme okoupaní a dne teda brečel i u koupání:frowning2: blíží se 3. měsíc a my furt plačeme po koupání...on teda nebrečí,když ho nosíme, ale stejně, musíme se střídat a nosit, než se dostane do takové té usínací nálady a zavírají se mu či, až pak ho můžem dát do kolíbky a usne...holyk, čím to může být?

Jinak my lehátko nemáme, ale uvažuju o koupení. On totiž moc dlouho nikde nevydrží. Je bud na dece pod hrazdničkou, v autosedačce, v košíku pod kolotočem, nebo na pohovce, ale chtělo by to víc stanovišť:slight_smile: ještě je dobré přenášet auosedačku, to ho zas baví v jiné místnosti:slight_smile: už se těším, jak bude držet hračky a hrát si s nimi a strkat je do pusy, zas to bude pro mě lehčí...
24. únor 2010 v 19:02  • Odpověz
Ahojda. Pro kojici maminky super pyzamko. Brouzdam na netu....ja nekojim, ale tady je kojicich maminek hodne. :wink:
http://www.cotton-shop.cz/654-materske-pyzamo-vienetta-secret-dlouhy-rukav-medvidek-s-balonkem.html

Dnes Jiricka trapily zoubky. Byl cely den hromadka nestesti a v noci jsme 4 hod nespali. :frowning2:
Ja za chvili vyrazim na trampolinky....
24. únor 2010 v 19:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.