• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Čau holkýýý :slight_smile: ,

Verísku moc gratuluju k Jiříčkovi, je nádherný :wink: .
Ivanas koukala jsem na Lucinku a připadá mi, že jak dělá ty držtičky, tak ti je moc podobná :slight_smile: , je krásná, princeznička malá.
27. únor 2010 v 10:49  • Odpověz
Sari koukla jsem na naušničky :wink: , malá je celý tatínek.
27. únor 2010 v 10:50  • Odpověz
Ajka, jak ty v práci? Studenti poslouchají? A rozhodli jste se tomu nechat volný průběh, nebo ještě nechcete mimi? Mylsím na tebe!
27. únor 2010 ve 12:36  • Odpověz
Ahojky holky, dočíst Vás za těch pár dnu je mazec :slight_smile:

Moc moc gratuluju Verunce k Jiříčkovi. Ať sjou zdraví a malý jim dělá jenom samou radost!

My měli teď zvláštní dvě noci a dny, jelikož je manža nemocný a nechce se k malé přibližovat tak je všechno na mě. Ve čtvrtek večer hrozně plakala skoro 2hodiny, napapaná byla bříško to myslím taky nebylo jen asi nemohla zabrat tak jsem ji oblékli naložili do autosedačky a jeli na otočku do lékárny pro léky pro manžu. Do 5 minut spala a pak spala v noci až do 4 ráno bez papání. Včera od 7 ráno zase plakala papat dostala ale asi byla vyspinkaná. 12h jsem vytáhla kočárek a na 2 hodiny jsme šli ven, spala do půl 5, pak jsem večer koupali a zase nemohla usnout až do 11 kdy jsem ji uchovala v náručí a pak spala v autosedačce protože jak jsem ji vždy zvedla probudila se a spala do 5 ráno. Dnes by jenom zase papala a spala jenom hodinu v kočáru venku. Teď už zase kouká, u prsu se normálně vzteká.
Já vím že musíme vydržet ale je mi hrozně když malá pláče a já ji nedokážu pomoci a ani to prso už nepomáhá ale pořád ji tam mít nechci.
27. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz
Baru vydrž, bude líp...já jsme taky hotová, nestíhám domácnost, jsme unavená, Jindříšek s eted dost chce chovat, hrazdička ho už nebaví a hračky si ještě neumí držet...teče mi z nosu kreva to je nejvyšší stupeň únavy u mě...ale nejde mi spát, tak aspon podpočívám u PC...a chci aspon ttochu uklidit, než přijde malý z venku - manžel uklízí na zahradě a a u toho hlídá prcka:slight_smile:

Baru vYdřž, aý malá bude pozorovat hrazdičku nebo kolotoč, budeš mít aspon na pár minut klid, bude líp...
27. únor 2010 ve 13:28  • Odpověz
baru vydrž, bude líp :slight_smile: :slight_smile:. Já u Tomáška nestíhala fakt nic-on furt řval, manža kolikrát došel v 17 a já ještě nebyla po obědě a byla jsem na něj protivná, doma neustálo, neumyté nádobí a ted mám děti 2 a doma je uklizeno, já v pohodě, stíhám oba dva :slight_smile: :slight_smile:
27. únor 2010 ve 14:47  • Odpověz
Marku: jak je? To zní fakt děsivě ten zánět … :frowning2:

Iva: super, že už budete bydlet :slight_smile: K těm polohám … vezmu to podle sebe: asi první měsíc jsem malého jen nakojila a v podstatě spícího dala ihned do postýlky, protože při větší manipulaci si často blinknul. Po tom měsíci ale to odříhávání u nás začalo být nutné, protože do sebe přes ty kloboučky napolykal spoustu vzduchu, tak aby ho to netlačilo. Kdybys chtěla zůstat u ležení, tak na odříhnutí je dobré položit Lucinku na její levý bok :wink:
Kojo polštář je super – nahraditelný je i obyč polštářem nebo nějakým menším (třeba z gauče). Já jsem si na něj tak zvykla, že jsem neuměla kojit jinak do té doby, než jsem si ho zapomněla doma a byla jsem týden bez něj :grinning: Jenže teď už zase neumím kojit jinak než na rukách :grinning:

Baruško, vydrž :wink: Bude to lepší :wink:

Holky, mám dilema ... je lepší dávat večerní kaši před koupáním a poté dokojit nebo ji dát místo posledního večerního kojení?
27. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz
holky tak dneska byl zatím nejhorší den-teda odpoledne, oba brečeli a uklidnili se j. n u mě a to ještě trvalo slzy jak hrachy, usinání taky hrůza. Toma trápí zoubky, musela jsem dát panadol at se uklidní a pak se do 15minut uklidnil a usnul a Honzíka bolí bříško, ted už 10minut spí pofnukává i ze spaní tak asi dneska s ním budu spát v obyváku at mi nebudu Tomáška. Zítra nás čeká návštěva tchýně-navrhla jsem to dobrovolně protože s tchýní bydlí i kluků prababička a ta Honzíka ještě neviděla a ona přijet nemůže tak tam pojedem at ho vidí-někdy po ranním kojení tam a pak před 12 zpět to je zrovna doba Tomova spaní tak at spí, máme to 5km tam a 5zpět tak at to hezky prospí :slight_smile: :slight_smile: a já se pořádně projdu-musíme pěšky protože do autobusu se s naším monstrem nevyjdeme-taky výhoda, udělám něco pro sebe :slight_smile: váha je hezká ale bříško je povolené, je třeba s ním něco dělat at je do léta hezké do plavek
27. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz
Ahoj holky.
Baru..vydrž..fakt je Sárinka ještě malá prostě se učí zžít se na tomto světě... a spolu pak přijdete na to co vám bude vyhovovat..já třebas vím, že odpoledne můžu nechat max 3 hodiny Sofinku v kočárku spinkat a pak budím neb mi večer nespí ale to jsem začala až kolem 2. měsíce...
Smar- v bille nakoupeny 3 balíky podložek :slight_smile:) dííky zha to... mrzí mě za dnešní den.. no stane se.. jsi šikovná že to zvládáš...uvidíš že to bude jen a jen lepší... jak u Tomíka tak i u Hozníka...
27. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz
Simi viděla jsem už nové fotky Nikolky.je kouzelná a musím říct, že ti je hoodně podobná :slight_smile:)
27. únor 2010 ve 20:59  • Odpověz
Smar, teda, já měla jne jedno dítě a měsíc po porodu mě teda bříško do plavek absolutně nezajímalo, tea zatím mě nestihlo zajímat ani ted, obdivuju tě jak to zvládáš, fakt...

Paulie, já myslím, že je lepší dát večeři - kaši a až pak koupat, neb se ti u toho celý zasviní a taky je na to jídlo lžičkou potřeba mnoho energie a po koupání už bude asi rozmrzelý, ne? po koupání bych v klidu nakojila a šupky dupky do postýlky:slight_smile: teda já to chci jednou dělat takto, už kvůli té čistotě. A je to i logické, i dospěí se napřed navečeří a pak jdou do sprchy a spát...

Manžel šel an pivko, Jindříšek už hodinu spinká, dnes krásně usnul u kojení. No a já jdu taky spát, sice jsem ted hodinu žehlila, ale nedožehlila, únava je silnější:slight_smile:

Co ofinka? nevíte někdo? Marku, Mona, tak ted se nám hlastě, aT víme, jak jste na tom, těhulky naše, na dlouho poslední...pak už jen Ivanau a pak za dlouho Hedik.Chtělo by to zas novou těhulku, no ale na konci roku už tady budou některé naše maminky třeba zase těhulky:slight_smile:
27. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz
Sima, taky jsme ted viděla nové fotečky,malá je krásná a je tak strašně maličká oproti Jindříškovi...někdy mě mrzí, že už mám takového cvaldu...od zítřka mu musím dát spací pytek pro 6-12 měsíců, ten do půl roku je mu malý...:frowning2: i to nošení je dost náročné,už má před 7 kilo a často se chce nosit, štek je pro mě uplné vysvobození, jenže ten je na dýl, než ho uvážu to trvá a tak ho nepoužívám na krátko dobu, jen na psaní, Jindříšek v něm vždycky krásně usne, ale pak ho musím sebou všude vláčet:slight_smile:

Holky kdy jste dávaly nebo budete dávat do sportáku? nám chybí už jen pár cenťáků a korvička je nám malá:frowning2:
27. únor 2010 ve 21:11  • Odpověz
sari není zač, já mám 2balíky ale spotřeba je jedna tak v pondělí ještě aspon pro 3nebo 4balíky skočím. jo dnešek stojí za houby, manža Honzíka přenesl do ložnice že bude spát ale houby vzbudil se a a vzbudil i Tomáška-tomu naštěstí stačilo zapnout usináčka a Honzík je zas v košíku v obyváku a pofnukává ale má zavřené oči tak uvidíme no, asi to bude ale dneska veselá noc
27. únor 2010 ve 21:11  • Odpověz
Smar, to sis teda užila ... ale jsi úžasná, jak to zvládáš :slight_smile:

Radi, no, já to tak původně zamýšlela, ale sestřička od mudry říkala, že když má Martin to poslední kojení trochu problematičtější (bojkoty, neustálé odtrhávání se a čumákování okolo, pérování nohami o křeslo, neteče to tak rychle jak přes den, atd. atd.), tak že bych mu mohla tu kaši přímo na noc. Martin totiž jídlem zatím absolutně neplýtvá (ťuk ťuk :grinning:), naopak se snaží do sebe dostat každý kousíček, takže je vždycky jen něco málo na bryndáku. Jenže si nejsem jistá, jestli by zvládl těch pár minut jíst místo kojení se :slight_smile:
27. únor 2010 ve 21:13  • Odpověz
radi :grinning: :grinning: :grinning: půjdu s TOmáškem na koupák tak at má hezkou maminku ne :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale potřebuju se udržovat v kondici kvůli manži, není žádný andílek

radi u nás je první večeře-rohlík nebo chleba s něčím, někdy polívka, pak vana a do postýlky jde s mlíčkem, bez něj neusne (třeba jen s 3O záleží kolik toho snědl na večeři a jiné je to když jde spát půl hodiny po večeři nebo 2hodiny po večeři). do sportáku šel Tom v půl roce protože byl zvědavý a v tašce řval ale vlezl se do ní do 8měsíců (jak bylo hnusně dala jsem ho do ní a měl smůlu nebo jak jsem věděla že bude hodně spát byl v ní)
27. únor 2010 ve 21:15  • Odpověz
Simi, jukla jsem na fotečky - malinká je prostě k nakousnutí :slight_smile: Ten klobouček je boží :slight_smile:

Smar, můžu se zeptat, co to máte za usínáčka? Koukám Martinovi na nějakého lehce obsloužitelného, že by třeba v noci nedělal takový rámus :grinning:

Radi, Jindříšek je hezký kus chlapa :slight_smile: Já mám kočárek Implast Bolder SD a v korbičce je Martin ještě teď :slight_smile: Až se trochu oteplí, asi ho už přendám do sporťáku, aby si zvykal na něco jiného :slight_smile:
27. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz
paulie máme tohohle usináčka http://www.nejlepsi-hracky.cz/fisher-price-usinacek-dino-_hracky_-9640.html?cPath=87_66 a připomíá mi to že bych měla koupit nového kdyby se zas pokazil, u nás se totiž bez něj neusne a i v noci jak se vzbudí a nemůže ho najít řve a řve dokud nevstanu a nenajdu ho a nezapnu mu ho, večer usíná s ním a s plínkou v náručí
27. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz
Smar, toho už mi doporučovala i kamarádka :slight_smile: Že to prý hraje několik melodií a dokonce i tiše (to bych potřebovala, protože manža má uši jako rys a spaní na prd :grinning:). Svítí to bříško moc? :slight_smile:
27. únor 2010 ve 21:40  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska nestíhám, měli jsme oslavu :slight_smile:
Pauli díky, jo klobouček je super, má ještě 5 čepiček, jsem se utrhla po delší době do města :grinning: :grinning: :grinning:
Ráno vás dočtu, teď už moc nejsou síly :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. únor 2010 ve 22:50  • Odpověz
Sari , Radi díky :wink:
No Nikolka má teď cca 5600g a 61cm, mně přijde veliká :grinning: , byla tak malinká, když se narodila 2200g a 43cm :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jsem ráda, že máme ty první měsíce za sebou... Oni jí sice jsou 4 měsíce a týden, ale přeci jen se narodila o měsíc dřív... Ale teda jinak to vidět není. Normálně když je na přebalováku, tak se během vteřiny otočí na zádech o 90° a začne rozhazovat pleny, jednu si chytne a dává ji do pusy :grinning: A další oblíbené je, že když je opřená o polštář a krmím ji, tak si začíná sedat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přijde mi to dost brzo, ale co s ní, no na záda to asi moc dobré není...
27. únor 2010 ve 22:59  • Odpověz
radi buď ráda, že je Jindříšek kus chlapa :wink:
sari a máte ty náušničky nastřelené? A jak to Sofinka zvládla, já se toho nějak bojím :pensive:
Baru opravdu ty první měsíce jsou nejhorší, počkej až se na tebe bude culit :slight_smile:
27. únor 2010 ve 23:02  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile: noc nakonec ušla a vypadá to že Tomášek začíná spát celou noc a že by to už mohlo vydržet :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak mám radost že se to snad v 16měsících už naučil
28. únor 2010 v 08:23  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
Smar, to je super ... na tuhle Martinovu dovednost se těším :grinning:
Simi: já u všech kamarádek vidím takové ty úžasňoučké háčkované čepičky ... až přemýšlím, jestli by nebyla varianta pro kluky :grinning: A jinak k tomu sedění - ona už to Nikolka bude zkoušet a přitahovat se o kde co :wink: Kupodivu mudři na tole mají občas rozdílný názor (jak jsme zjistily s Mili :slight_smile:) - jeden říká "ok, nechte je", druhý zase "vůbec neposazovat, dokud si nesedne samo", ....

Smar, Marku,...: jak se na Tomáškovi a Šimonkovi projevovala ta separační úzkost? Martin začal poslední týden po desáté večer hrozně brečet ze spaní a uklidní se jen, když jsem u něj ... zatím pokaždé jsem kapitulovala a vzala si ho do postele, kde spal úplně bez problémů. Fakt nevím, jestli na mě něco taky nezkouší ...
28. únor 2010 v 08:41  • Odpověz
Dobré ráno,
Radi, Baruš...holky zlaté vydržte, já vím, že je ta únava šílená :frowning2: ...ale při každé příležitosti si nezapomínejte říct o pomoct, nebo s takovou se někde složíte!!!využívejte toho, že jsou to ještě drobci a často chodí spinkat...to lítání kolem mimča a ještě kojení...totálně vyšťavuje :pensive: !!!
Když někdo nabídne kočárkování, tak vy odpočívat...domácnost neuteče! Je to těžký, ale ty síly naberete jen odpočinkem a pořádným jídlem...a navíc potřebujete to i pro silné mléko, aby i mimča byla spokojená!!!Já vím, že slyšíte asi pořád jedno a to samé, ale aspoň vidíte, že je to osvědčená rada. A teď jak začne být už teplíčko a vykoukne slunko, tak už i ty procházky venku budou dobíjet energii. Uspíte prcky a sednete někde na lavičku a trochu si oddychnete, třeba u časopisu. To byl pro mě největší relax :dizzy_face: ....Bude zase líp!!!!

paulie: díky za optání, jsem docela zoufalá, neb opět probdělá noc.... bolest se mi přestěhovala do krku....uzliny na té jedné straně mám jak pinpongový míček a polykat je za trest :frowning2: . Nevím, není to moc dobrý :unamused: . Ale teplotu nemám, tak na tu pohotovost se mi nechce :fearful: , bojím se, že by mě tam fakt nechali na těch kapačkách-což si kvůli Šímovi nemůžu dovolit. Musím dávat pořád ten Paralen od bolesti, takže i kdybych tu teplotu měla, tak to stejně nepoznám. kubíčka přemlouvám, aby už vylezl, neb mám o něj samozdřejmě strach...léky, zánět :confounded: ..v úterý jdu na ko, tak uvidím co mi zubařka řekne.
A zase jsem napsala román...já to už asi jinak ani neumím :zipper_mouth: :grinning: ...tak se omlouvám
28. únor 2010 v 09:11  • Odpověz
Čau holky, tak přidávám taky obrovskou gratulaci Ofince a Jiříčkovi :dizzy_face: :dizzy_face: to jsem se sekla s holčičkou :sweat_smile: malý je kouzelný...ty tvářičky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jdu žehlit a zabalit se na hory.. :wink:
28. únor 2010 v 09:16  • Odpověz
paulie já mám pro Toma háčkovanou čepičku a vypadá super .-), ted hajá chtěl spát ale jak se vzbudí vyfotím ti ho a vložím fotku, na jaro budu nechávat háčkovat čepičky pro oba kluky stejné at jsou fešáci :slight_smile:

paulie separační úzkost že řval jak mě jen ztratil z očí, na Wc jsem šla za velkého řevu (takže mě fakt doprovázel všude) a to spaní jsme měli stejné-usínal už hezky sám ale jak začal mít tohle období tak sám odmítal usínat takže usínal se mnou a pak jsem ho přenesla (jak ne tak stál v postýlce a řval a řval, volal mama a natahoval ruce)

marku to ti nezavidím, at je líp. a s tím odpočíváním máš naprosto pravdu :slight_smile:, jen u dvou dětí už si člověk nemůže říct domácnost neuteče-Tom pořád lozí takže vytírat musím každý den
28. únor 2010 v 09:23  • Odpověz
pauli:myslím, že je to ta separačka........ my ji měli v takových vlnách....kolem 6, 9 měsíce a pak ještě po roce (ale v tom 13M to bylo dané, tím, že jsem s ním byla dlouho na izolaci v nemocnici kvůli salmonele-takže bez návštěv). Projevovalo se to tak,že malého jsem měla pořád zavěšeného na krku,jak opíca malou opičku :grinning:. musela jsem mu být neustále na očích....hlídání babičkama, tatínkem absolutně neexistovalo :rolling_eyes:... Uspávaní, koupání,... vlastně vše jedině semnou. V noci se budil s brekem a hledal mamíííí. V postýlce mi nechtěl vůbec spát...... Bohužel se z toho stal zlozvyk a stěhuje se za náma do postele doposud :unamused: .Je to docela náročné!ale přejde to!
28. únor 2010 v 09:23  • Odpověz
Marku, dík za podporu, ale já jsme hrozná, manžel ted vozí a já jdu uklízet:frowning2: musím, nedá mi to. Jinak se nám asi ěmníí režim vstávání, ted jak je brzo světlo, tak se nechce dlouho spát ani mi, ani mrnousovi. No a už ted se děsím změny času, nevím, jak to budu dělat:slight_smile:

Marku, teda nemáš to ted jednoduché, ale kubíček už by klidně mohl vylézt,k už je dopečený...jaké máš bříško?co jsme tě viděla minule, tak bylo maličkaté:slight_smile: jéééé, až se trošku zaběhnete, že pak vyrazíme spolu vozit, co? posedíme v parku, pokecáme...

Holky, já si beru Jindříška taky ráno do postele, každé ráno začne strašně plakat a tlačí a stejně nikdy nic nevytlačí, jen si s velkou námahou prdne:slight_smile: tak masírujeme bříško a cvičíme s nožičkama.
28. únor 2010 v 09:28  • Odpověz
smardi: já vím, že se dvěma je to něco úplně jiného....ale zvládáš to bezva, jak prosímtě dobíjíš baterky :slight_smile: ???
28. únor 2010 v 09:29  • Odpověz
radi kašli na uklízení udělej jen to nejnutnější a fakt si raději odpočin když je možnost

marku jak kluci spí jdu spát s nimi ale Honzík je hodný tak se to dá i když včera byl nějaký uplakaný a večer jdu spát hned jak Honzík usne, prostě jak to jde natáhnu se taky nebo sednu tady a je to :slight_smile: a hodně pomáhají moji rodiček, v pátek si brali TOma a dovezli ho včera večer, ve středu tu byli a vzali Toma na 2hodiny ven (chtěli i Honzíka ale zrovna spal tak toho nebrali)
28. únor 2010 v 09:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.