• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
hedik-no nieje to naj ale vcera som mala niako vela energie samo som sa cudovala aj tato noc bola celkom fajn len maly mna budil jak sa prevracal a to sa stalo prvy krat on stale spinka u neho je zazrak ked sa hybe niekedy som ho aj budila ci je v poriadku pomrvil sa a spal dalej vraj moj Martin bol rovnaky a aj po porode tak sa necham prekvapit ale vcera cely den a aj v noci nechapala som
pekne nam tu svieti slniecko tak som mu dnes povedala dopeceny si DNESKA BY TO SLO :grinning: ale ked je po tatovy tak je flegmatik a nepocuvne mna :grinning:
dufam ze ti bude uz lepsie viem ze ked ti napisem nemaj strach aj tak budes mat ja ho mam cele tehu
ja som pohyby zacala citit tiez niako ako ty ale potom zasa nic asi tyzden a co som si bola ista a to som citila len niekedy tak od toho 21tthlavne vecer a ked som lezala na boku
a nechapu preco nemozes brusinky :unamused:
4. bře 2010 v 09:31  • Odpověz
já právě taky nevím proč je nemůžu i když v lekárně tvrdili že jo a že nemůžu urologickej čaj tak já nevím jsem z toho docela jelen.
to mi říká i lukča neměj strach bude ok ale i tak to v člověku strašně hlodá jestli se něco neděje dnes ráno jsem lukčovi říkala že alespoň ať to vydrží do tho 7 měsíce a pak se narodí že už je velká šance že prďolu zachráněj ale teď není vůbec žádná viď. tak mi říkal, že to jo ale ať tohle neřeším. to víš přála bych si ať se narodí fakt až v tom 39 + něco ale uvidíme kdy se rozhodne.
ale zatím bylo vše tak jak má a teď jdeme 15.3 do genetu na velký ultrazvuk tak uvidíme co nám paní doktorka řekne
mona jj dneska by to šlo je tam fakt hezky, ale myslím že to nezáleží na tobě ale na malém kdy se rozhodne vykouknout :slight_smile: kdyby to šlo tak bych si taky určila termín :slight_smile:
4. bře 2010 v 09:43  • Odpověz
a ty pohyby tak si íkám an utz se krásně hýbal a lukča když dá ucho k břichu tak malého slyší a pohyby ty lehce cítím tzakhle rukama přez břicho tak uvidíme kdy dá o sobě prďolka vědět víc :slight_smile:
4. bře 2010 v 09:44  • Odpověz
hedik-tu pocitaju za donosene od 37tt
a na to nemysli takto aj ja som sa tesila kedy prejdem tym co uz bude malicky moct prezit ale takto sa len zbytocne stresujes a prenasas to na malicke on vsetko citi s tebou neboj sa hlavne
4. bře 2010 v 09:50  • Odpověz
Dobré ránko všem :slight_smile:

Ofi: to mě mrzí :frowning2: Jen dotaz - jak dlouho spí Jiřík v kuse přes den?
4. bře 2010 v 10:08  • Odpověz
pauli . včera spal i víc jak 2 hodiny jsem ho musela budit na kojení a taky aby neměl převrácený den za noc.
jo a včera jsem snědla trochu pařížáku nemůže to být z toho ? tedka jsem ho dala do košíku a hned usnul a zatím spí.
4. bře 2010 v 10:10  • Odpověz
ofi-mozno ho bolelo brisko :unamused:
4. bře 2010 v 10:11  • Odpověz
Ofi: teď v prvních dnech se Jiřík bude v podstatě učit našemu vnímání dne a noci, tak to zkus vydržet ... když to vezmu podle Martina, tak ten v bříšku výrazněji ožíval po deváté večer, přes den byl spíš v klidu - a pak když se narodil, tak jsem první noc, co jsem ho měla u sebe, prochodila od jedenácti večer do dvou ráno kilometry po chodbě, protože princátko mělo den :slight_smile: Musím říct, že jako rekonvalescence po císaři nic moc - jako posilovna na ruce super :grinning:
Ale velmi brzy malý pochopil, jak to je a myslím, že po týdnu doma už víceméně "spal" v noci a přes den pak méně a méně :slight_smile:

Jinak to samozřejmě může být i bříškem - časem si vytříbíš případné potraviny, kterým se budeš vyhýbat obloukem, taky mohl Jiřík chtít jen tvou blízkost, přeci jen je mu jen pár dní, tak potřebuje mít nějakou jistotu v tomhle obrovském světě :slight_smile:
4. bře 2010 v 10:20  • Odpověz
Pauli : děkuji :slight_smile: no uvidíme jak to bude pokračovat tedka třeba už krásnou půl hodinu spí to v noci ani rana :frowning2:

jo a v noci máme zapnuté nějaké světlo nebo máte úplnou tmu ? a co teplota ? máte teplo nebo trochu chladněji ?
4. bře 2010 v 10:31  • Odpověz
ahoooooooj všechny zdravím, večer se stavím na delší pokec, juu Ofiku ty máš Jiříka na světě gratuluji, přeji jen a jen zdravíčko.. no a pevné nervy a žádné prdíky pokud možno.. :sweat_smile:
4. bře 2010 v 10:34  • Odpověz
bekulko-jeeee ty nas aj prides pozriet :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ako sa mas ?
4. bře 2010 v 10:36  • Odpověz
ofi neboj to se srovná, Jiříček je ještě maličký teprve si zvyká na svět ale neboj u nás to bylo to samé-jak jsme došli z porodnice asi 2dny mi před spal furt-jednou dokonce 13-21 v kuse a pak v noci strašil ale po 2dnech v pohodě a ted mi dopoledne spí, odpoledne už mín a pozoruje svět a v noci zase spinká krásně :slight_smile:. V noci máme tmu, jen na přebalování tlumené světlo a večer pořádně vyvětrám a vypínám topení takže je kolem 19,20stupnů
4. bře 2010 v 10:39  • Odpověz
Smar :a dáváš mu nějaké ty kapky proti prdíkům ?
4. bře 2010 v 10:44  • Odpověz
Ofi: my máme tmu (max. projde žaluziemi nějaké to světlo z ulice, ale v 7.patře nijak výrazně :slight_smile:) a v bytě máme stabilně +- 20st. (asi jsme otužilci - pro některé hosty tu mám z legrace přichystané i bundy :slight_smile:)
Když se budeš cítit unavená, tak jdi spinkat s Jiříkem - vše ostatní počká, ale mamka by měla být ready pro mimčo :wink: :grinning:
A jen odbočka vedle - já s malým spím k ránu taky všelijak :wink: Když má zlý sen, tak jsem schopná se s ním hodinu v polospánku i houpat na balonu, jen aby byl vyhajaný :grinning:
4. bře 2010 v 10:44  • Odpověz
fuuuu zjedla som jeden chleba a tak mi je zle od zaludku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. bře 2010 v 10:47  • Odpověz
ofi na prdíky dáváme samsimplex ale moc nepomáhají, co mu pomáhá je ten polštářek z DM-po třetím nahřátí je klid. Dám ho ohřát do mikrovlnky a pak na bříško a masíruju s ním-první nahřátí mi celé prořve, druhé už prdí tak už se zklidnuje a třetí už je jen tak pro jistotu a už ani nemasíruju, dám ho s polštářkem na bříško do zavinovačky aon tak usne

jinak jak ti Jiříček spí přes den tak kašli na úklid apod. nesmysly a běž si lehnout s ním, využívej každé chvilky kdy si můžeš odpočnout
4. bře 2010 v 10:48  • Odpověz
ofi taky gratuluju k Jiříčkovi,jo a souhlasím se smardi když ti mimčo spí tak spi s ním,bude hůř tak toho využoj dokud můžeš
chtěla jsem se zeptat budeme mít první výročí svatby co mu dát poraďte
4. bře 2010 ve 12:21  • Odpověz
holky děkuji moc :slight_smile:

je to zajímavé v noci fakt nechtěl spát vůbec a tedka mi spí krásně jen ho na kojím a položím tak spí je to až neuvěřitelné :slight_smile:
no nic pojím a půjdu si taky lehnout :slight_smile:
4. bře 2010 ve 12:34  • Odpověz
Ahoj holky
Ofi: jak uz holky psaly, musis vydrzet, ono se to upravi. Ale nejak mesic se asi moc nevyspis, ale i na to si clovek zvykne. My to meli prvni dny podobne. Ted se pro zmenu budi kolem pul pate rano a do ted jeste poradne neusnul. Cekam kdy konecne zavre ocicka a pujdu taky spinkat, bo jsem vyrizena a domacnost pocka...
4. bře 2010 ve 12:59  • Odpověz
Ahoj holky! :slight_smile:
jsem tu fakt jen na skok, říct co a jak. ani si možná nestihnu přečíst vaše odpovědi na můj vzkaz.
Bydlení je paráda, manžel je se mnou, hodil se marod, tak je to bájo. Užíváme si to oba a možná to tak bude i další týden. Jinak mezi kojením furt lítám, uklízím, vařím, atd. Celej den se nezastavím, ale je to fajn. Spát chodím tak v 9, 10 a vstávám po 6, ale dá se to. Jestli můžu poprosit, napište mi, pokud je něco výrazně nového.. Co ofi? Snad si to stihnu přečíst. Díky moc a kdyby ne, tak tu zase juknu příště!!! Snad to nebude dlouho trvat a bude net i v novém.... :wink:
4. bře 2010 v 16:13  • Odpověz
ivi-no to je super ze si to takto uzivate :slight_smile:
holky pridala som fotecku briska :slight_smile:
4. bře 2010 v 16:41  • Odpověz
Mony ahoj - téda to je pupík! Krásnej kulatej.... :slight_smile:
4. bře 2010 v 16:51  • Odpověz
ivi-no uz rada by som sa ho zbavila :slight_smile:
4. bře 2010 v 16:56  • Odpověz
Ivi, teda ty jsi akční :slight_smile: Závidím tu energii :grinning:

Moni, máš krásné bříško :slight_smile:
4. bře 2010 ve 20:42  • Odpověz
teda ivi, já první 2 měs chodila jak tělo bez duše a snažila se přežít každý den a noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. bře 2010 ve 21:50  • Odpověz
ahojte
vidim ze dnes som tu prva vsetky maju plne ruky prace s miminkami aj ja uz chcem :slight_smile:
tu je dnes zasa nadherne tak je to super :slight_smile:
5. bře 2010 v 10:11  • Odpověz
ahojte holky!
hlásím se 2v1 :rolling_eyes: .........včera to celý den vypadalo tak nadějně,ale dnes jsem tu a stále těhu :fearful: ....ach jo, raději už si nebudu dělat žádné plané naděje.
Moni u nás zima , jako blázen..chtěla jsem jít s malý dnes dopolko na prochajdu, ale vůbec se nám do té fujavice a zimy nechce :unamused: .... tak asi až odpolko zajde v rámci procházky i do obchodu. Teď jsem si povysávala, vytřela zem a přemýšlím, čím bych tak ještě toho prďolku z břicha pomalounku vyhnala :slight_smile: .
paulie: jak zvládáte separačku??? spinká Marťula v noci sám, nebo musí k tobě do postele?
5. bře 2010 v 10:27  • Odpověz
marku-no clovek sa na zaciatku boji aby nerodil predcasne a potom zasa nevie ako ho dostat von :slight_smile: ja sa citim uplne skvelo :slight_smile:
no aspon dnes :slight_smile:
neboj za chvilku to mame za sebou ale este stale mi to niako nedochadza
5. bře 2010 v 10:31  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
tak u nás noc lepší jiřík se budil každé 3 hodiny takže oproti minulé noci pohoda jsem se vyspala :slight_smile:

Moc děkuji Mili za rady i díky ní jsme se asi vyspali :slight_smile:
tedka je teda od rána vzhůru, ale to mě už nevadí :slight_smile:
odpoledne chceme jít zkusit na chvilku ven u nás krásně svítí sluníčko, ale je zima :slight_smile: tak uvidíme :slight_smile:

Jinak holky uplně Vám rozumím taky jsem se bála, že se malý narodí dřív, a potom jse si přála at už je na světě :slight_smile:
no nic začíná plakat tak se jdu na něho podívat :slight_smile:
5. bře 2010 v 10:41  • Odpověz
Dobré ránko, teda už spíš dopolko :slight_smile: Jukla jsem sem ráno a nikde nikdo, tak jsem šla balit na víkend ve východních Čechách :slight_smile:

Moni, to je provokace s tím počasím :grinning: Já před chvílí koukla z okna a tam sněhová fujavice ... naštěstí už zase odešla :slight_smile:

Marku: koukám, že už to máš za pár :slight_smile: Co ten zánět? Předpokládám, že už je to ok :slight_smile:
No, separačku asi fakt máme, ale daří se mi malého držet v jeho postýlce ... když se v noci rozpláče, tak za ním chodím, v úterý jsem se vytasila zase s dudlíkem, tak se nechá uchlácholit (dokonce už jsem dvakrát kojila až o hodinu déle než normálně :slight_smile:) Ale po ranním kojení se tulíme spolu :slight_smile: Každopádně je to "maminčinej mazánek" - včera přijel manžel ze služebky a malý na něj koukal dost zmateně (a vyloženě se mě držel jako klíště) ... naštěstí to trvalo jen chvilku, a pak už dobrý, ale bylo mi manži líto (příští týden jede zase pryč, tak se to asi bude opakovat ...). Pozitivní je, že když se Martínka zeptám, jestli mi dá pusinku, tak mně oblíže půlku obličeje jakože jo :grinning:
5. bře 2010 v 10:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.