• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
mona: jj je to tak. Já jsem byla v klidu, než mi začaly chodit sms a maily tipu, jestli jsem stále ještě v celku??? a kdy to už bude, že pořád všichni čekají na mou sms o narození atd....bojím se už i volat, neb první reakce je vždy, tak co, už????Sousedky mě sondují, jen vystrčím paty z bytu.... :grinning:. Přitom jsem všem nahlásila, že TP máme až v půlce března. Ale já vím, je to asi normální.Jen mě to někdy trochu :angry: :sweat_smile:.
5. bře 2010 v 10:44  • Odpověz
marku-to ta chapem a uuuuplne :slight_smile:
ja volam len mojmu a ten hned prva otazka -co robi malicky este nic/
paulie-ja dufam ze nam to pocasie vydrzi uz dlho tu uz nepotrebujem ani bundu staci mi mikina tak sa mi aspon lepsie chodi s tym bruchom :slight_smile:
5. bře 2010 v 10:54  • Odpověz
hodila jsem do albíčka fotečku Jiříka :slight_smile: potom dodám další
5. bře 2010 v 10:54  • Odpověz
Paulie: zuby už úplně ok...už v úterý jsem o nich nevěděla :slight_smile: .
S tou separačkou...to co popisuješ, je mi důvěrně známé....na jednu stranu je to moc hezké, když vidíš, že tě malý tak moc potřebuje, ale na druhou stranu, je to někdy trochu frustrující a vyčerpávající, když ho nemůžeš nikomu předat když si potřebuješ i ty odpočinout, nebo jen vykoupat v klidu,zajít na WC a pod. Ale je to jen opravdu období a bude zase vše ok :wink: . Je fajn, že zvládáš malého ještě udržet v té postýlce .
Moje kámoška malého v jeho separ. období dala do jesliček :frowning2: ...no bylo mi ho nesmírně líto :cry: ....teď na mamce vysí ještě víc.
5. bře 2010 v 10:55  • Odpověz
ofi-malicky je nadhernyyyyy :slight_smile:
5. bře 2010 v 10:57  • Odpověz
ofi: ten je krááásnej :slight_smile:

Moni, fakt závidím :slight_smile: Začátkem týdne jsem chodila se slunečními brýlemi a v rozhaleném kabátě a včera už zase pěkně čepku a šálu :-/ Já se těším na teplo i proto, že chci dát malého do sporťáku, aby měl nějakou změnu :slight_smile: Třeba ho přesvedčím, že kočárek není jen na spaní, ale i na koukání :grinning:

Marku, tak to je super, že už to nebolí :slight_smile: Muselo to být peklo ...
Já jsem na tu separačku byla celkem "načtená", ale začala jsem před měsícem se spánkovým tréninkem, tak teď balancuju mezi "nechat chvilinku plakat, aby se uklidnil sám" a "honem k němu, než se zblázní". Naštěstí stíhám spršku večer hned jak usne a spoustu věcí děláme spolu (ranní čištění zubů, apod. :slight_smile:), takže celkem stíhám ... zatím je to ok a stačí mu, když mě vidí nebo chvilku slyší (ano, zpívám si na wc ... sousedi si myslí, že jsem se asi zbláznila :grinning:)
5. bře 2010 v 11:11  • Odpověz
paulie-a mozno ked je tak pekne malinkemu sa pojde radsej von ako do tej zimi :slight_smile:
5. bře 2010 v 11:15  • Odpověz
Moni, my zatím chodíme jen v čase spánku ... jako maličkatý kočárek tvrdě bojkotoval, tak jsem ráda, že se v něm naučil aspoň chvilku spát ... ale až bude hezky, chtěla bych chodit ven na delší dobu, než je hodina :slight_smile:
5. bře 2010 v 11:19  • Odpověz
ahojky nějak vás zanedbávám...
5. bře 2010 v 11:40  • Odpověz
my se máme celkem dobře, prdíky jsou lepší a břišní koliky mnohem vzácnější max dvakrát denně hlavně podvečer, ale koupel to pak uklidní tak používáme i teplý gelový polštářek, jedině probiotické kapky a kapky sab nám pomohly, malej se už zajímá když má teda náladu, kouká na hračky a občas do něčeho bouchne ale ještě z toho moc nemá asi, ale na mě se směje hlavně když mluvím jak ťuťan sem z něho selá připitomnělá :grinning:
akorát teď máme rýmu a kašel ty hleny má chudák v krku tak kucká a dáví se krapet ale jde to, vysavač to vytáhne a za dvy dny bude klid, mám mu dívat i tusin kdyžtak ale nevím no jen asi dvakrát a pak to vynechám bojím se do něj valit zbytečně léky.. to je to teplo zima na střídačku a manža pár dní chrblal tak ho asi nakazil, všude větrám, dnes vyměním peřiny a zapálila jsem aromalampu, eukalypt a levandule, tea tree oil, doporučuji vše antiseptické a je to lepší než léky, aspoň teda to pomůže.. levanduli máme na noc a supr spíme.. min. týden jsme měli 2 m. a měl 55 cm a 4730 g tak mi hezky roste na to že byl nedonošený a tak malušký, je to cvalda.. :grinning:
5. bře 2010 v 11:50  • Odpověz
Ahoj holky, copak je tu nového, přiznám se že nedočítám a dlouho jsem tu nebyla :unamused:
Máme se celkem fajn.Mimochodem Petřík má ucpaný nos, ale neodsajeme vůbec nic, třikrát denně mu zvlhčuju nos vincentkou a v noci nemuze chudácek dýchat, tak mám kapky olynth pro kojence, tak mu dve kapky kapnu a je mu dobre :slight_smile: Včera jsme byli plavat, tak zas supr náladička, tentokrát byl ve vode tatinek, tak jsem to mohla točit, byla prča :slight_smile:
5. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
Ofi, je hrozne neskutecny, jak to leti, neni to tak dlouho, co sis merila BT a ted uz más bobka u sebe :grinning:
5. bře 2010 ve 12:50  • Odpověz
jinak dneska jsem Petříkovi udělala jemný brokolicový krém :sweat_smile: a je to docela mnamka, i kdyz bez soli to neni onco :grinning:
5. bře 2010 ve 12:51  • Odpověz
holky, jinak jsem to mela vcera dostat a zatim nic :frowning2: dostávám to pravidelne kazdeho 4. v mesici.No predpokladam ze to bude jen male zpozdeni, protoze jinak by to byl mazec :grinning: :grinning: :grinning:
5. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz
ahoj holky, tak jak se tady máte? občas vás stihnu dočíst, ale to spíš jen vyjimečně. S Matýskem už je to lepší, v noci spí i 5 hodin vkuse, takže bájo :slight_smile: :slight_smile: tak jdu rychle poobědvat, než se malý vzbudí :grinning:
5. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz
luci já to ještě nedostala vůbec a to už nekojím, tak nevím...Jsem z toho taky nesvá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 v 15:16  • Odpověz
Ahoj holky, tak zas jen na skok, ale koukam ze stejne nikde nikdo...Mame pc pres vikend tak se sen snad jeste dostanu...

Ofi -krasny kulisek:slight_smile:.Jak to zvladate?

Lucajdak - my mame take slabou rymu, odsavat pry nemame aby se neznicila sliznice (je jeste maly), tak jen kapeme libenar, zvedli jsme postylku a zvlhcujeme vzduch.

Bekulka - to mate krasne miry:slight_smile:, sab nam na koliky take pomaha, stridame ho s Baby calmem, tepla koupel, pecickovy polstarek a cviceni to doplnuje:slight_smile:.Zapomnela jsem ze mas take nedonosenatko, v kolikatem se narodil?K te aromaterapii, slysela jsem ze male deti maji rady Mandarinku.Ja kupuju silice od salusu a zatim kapu jen Litseu Cubebu, je citrusova a super desinfikuje vzduch.Levandule je taky fajn ale nema se pri nizkem tlaku a s tim jsem mela problemy.

Paulie - me maly spi v kocarku tak, ze jsem ze zacatku kontrolovala jestli vubec dycha :slight_smile:, jen ho dokaze nastvat kdyz mu spadne tepla cepice do oci. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Tara - super ze malej takhle krasne spi, nas zatim nejdele 4 hodiny a pres den 3, ma v brise budicek :slight_smile:
5. bře 2010 ve 21:56  • Odpověz
luci-zeby zasa tehulka :grinning:
5. bře 2010 ve 22:01  • Odpověz
Ahoj Mona, teda 37t, toto leti, uz to mas za par.... :grinning:
5. bře 2010 ve 22:05  • Odpověz
Jinak jsme dnes byli na kontrole ocniho pozadi, ma vse v poradku, ale byla jsem hodne prekvapena jak dlouho to trva.Hodinu mu rozkapavali ocka, takze celkem tak 1,5hod... Jeste ze byl nabasteny a zaspal to, nevim co bych tam s nim na te chodbe delala kdyby rval....
5. bře 2010 ve 22:09  • Odpověz
dobré ranko, koukám že se tu všichni pilně věnují manželům a miminkům :slight_smile:, mě můj manža zlobí-myslel si že jak to s klukama zvládám celkem v pohodě jak je v práci tak že když je doma tak že se nemusí starat tak jsem ho velice rychle vyvedla z omylu a v pátek odstříkala mlíko, řekla kdy dát Toma spát a kdy má jíst a na 4hodiny jsem vypadla a nechala ho s klukama samotného a včera to samé a dneska vaří oběd, žádné flékání se nekoná
6. bře 2010 v 08:50  • Odpověz
Dobre ranko
Smar, to delas dobre, ja take nechavam dnes manzela vyspat ale zitra ma hlidani a ja si pujdu zacvicit na balony :wink: .Ve ctvrtek jsem byla na poporodni thajske masazi a bylo to super,alespon nejakou vyhodu ma to krmeni z lahvicky...nemusim se bat ze bude o hladu kdyz se vzbudi drive...Ale dnes zaciname trenovat kojeni, uz je vetsi a silnejsi, tak nam drzte palce.Z toho odstrikavani(rucniho) uz mam ruce jak stehovak :grinning:
6. bře 2010 v 09:48  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
dneska noc docela v pohodě vzbudil se jen jednou a potom nad ránem pobrekával, ale dala jsem mu dudlíka a byl spokojený :slight_smile:

Oldri. a kolik máte tedka váhu? a on ještě nepije od tebe jakože je malinkatý? a na to oční pozadí se chodí normálně ?

jinak to zvládáme dobře :slight_smile: manžel je doma , ale od pondělí už musí do práce tak jsem z toho taková neštastná :frowning2: myslela jsem že bude doma aspon ještě týden ach jo . Taky mě kvůli tomu včera chytla depka. Asi hormony trochu jsem si pobrečela a pak to bylo dobré.
6. bře 2010 v 10:45  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

Oldrisko, to je super, že to takhle úžasně doháníte :slight_smile: A opravdu před tebou skláním, jestli jsi odstříkávala ručně - pro mě to byla děsná fuška, a to jsem měla mlíka pro tři děti :slight_smile: Tak ať vám to kojení hezky jde :wink:

Ofi, to zní jako parádní noc :slight_smile: A neboj, určitě to doma bez manžela báječně zvládneš :wink: Odpočívej přes den s Jiříčkem a večer manžel určitě pomůže, s čím bude moci :wink:

Smar: máš to skvěle zařízené :slight_smile: Já se těším, až bude Martin večer na víc než poloviční dávce kaše a já začnu utíkat ven :grinning: Přes den mi to moc neprojde a o víkendu to taky u nás není občas podle mých představ :slight_smile:

Jdu se chystat na několik dnešních návštěv, tak mějte všchny hezký a pohodový den :wink:
6. bře 2010 v 11:27  • Odpověz
Pauli : manžel je zlato je to ten nejbáječnější mužský na světě. Dělá doma všechno i kolem malého všechno zvládá. včera poprvé koupal a šlo mu to skvěle :slight_smile: moc si ho vážím za to jaký je skvělý :slight_smile:
6. bře 2010 ve 12:33  • Odpověz
Ahoj ofi, neboj, to zvladnes...Ja byla prvni tyden s malym take sama doma, manzel si mohl vzit dovcu az o tyden pozdeji.Mimisci hodne spi...Kolik ma Stanicek ted nevim, v pondeli mel 2780g.

S tim kojenim, v porodnici ho sestry krmili savickou (odstrikavala jsem od prvniho dne po porodu rucne podle letaku co mi dala sestra a nosila to ve sklenicce na novorozenecky JIP.Kdyz byl venku z inkubatoru a prijali me k nemu, tak jsem ho uz krmila z lahvicky sama, bylo to proto, aby se nevysiloval a taky ze mel malou pusinku a neudrzel se. Pres kloboucekse chytil a snazil se tahat, ale usinal a moc nevypil.Ted uz ma vahu slusnou, tak to muzeme zacit zase zkouset.Dneska nam ale stesti nepreje, asi jsem snedla neco spatneho, boli me bricho a jsem na tom jako malej - prdikovej polstarek bych potrebovala spis ja.Asi si vezmu carbosorb a dam mu jednu davku UM nenatalu a to moje vyleju aby nemel taky boleni a dam mu az tu dalsi.

Paulie - jj rucne, taky uz nam na zapesti ortezu :wink: , ale uz mam pres inzerat vyhlednutou medelu swing, nemuzu se dockat
6. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
paulie já se manžele neptala zda pohlídá, oblékla jsem se a řekla jedu pryč a instrukce co kdy dělat a šla jsem :slight_smile: on se stará ale člověk ho musí trošku nakopnout ale fakt je že za to můžou i ti debilní kolegové z práce-jsou tam 2 co mají děti zhruba stejně staré jako náš Tomášek a oni mu furt vykládají jak nikdy nepřebalovali, nechodí s dětma ven apod. a on tomu věří a myslí si že to tak fakt je. Honzíkovi jsem odstříkala a dostal z flašky, hlavně že teče :slight_smile: a Tom už je dávno pohoda. U toma teda s kaší nebyl problém, ta mu jela hodně od začátku ale dostával ji z flašky, on kaši lžičkou neuznává dodnes a prostě mi ji tak nesní

ofi je super že tak pomáhá :slight_smile:, u nás to tak bylo ze začátku u Honzíka i Tomáška, pak šel do práce a poslouchal ty kecy a trošku začal blbnout tak jsem ho vrátila nohama na zem a dobrý :slight_smile: :slight_smile:

old jsi fakt dobrá že to zvládáš ručně odstříkat, to byh nedala
6. bře 2010 ve 12:50  • Odpověz
Smar, nezbylo mi nic jineho, mela jsem pujcenou manualni canpol, ale odsala jsem za 5 minit tolik co rucne odstrikala za minutu a jeste to bolelo, tak jsem to po nekolika pokusech vzdala a jela rucne, doufal ze ta medela swing bude lepsi... Ted si jdu lehnout, naspala jsem dnes 3 hodky...
6. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz
Ahojky holky přeji hezké sobotní odpoledne :slight_smile:
6. bře 2010 ve 13:07  • Odpověz
old u nás v porodnici třeba odsávačky půjčují- elektrické medely, já vědět že budu odsávat pravidelně jdu do kvalitní elektrické :slight_smile: ručně ani omylem to mi stačí občas
6. bře 2010 ve 13:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.