• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
oldři: MY MĚLI BABY CALM ASI 3 týdny a nezabíral moc jen asi dva dny a pak zas nic, navíc ten mentol do bříška no bléé to jsem mu nezáviděla no ale střídat to mě nenapadlo ikdyž stejně to má po otevření jen 4 týdny to sabky jsou v poho, ikdyž ta jedna podvečerní kolika ta přijde vždy ach jo, nevím proč.. snad to brzo přejde, my jsme byli 37+0 narození s mírou 2540g a 48 cm...
6. bře 2010 v 15:29  • Odpověz
holky spí vám dítka ve spacím pytli nebo pod dekou? tu moc zkopáváme tak hledám něco jiného...
6. bře 2010 v 16:39  • Odpověz
Bekulka,
vecerni koliky jsou u nas tradice:slight_smile:, maly lezi,ma zavrena ocicka ale krouti se a heka, je to bojovnik.Nakonec si vetsinou ulevi az behem prebalovani pred dalsim krmenim.Nevite jak dlouho se SAB muze uzivat preventivne, delate pauzy?Davate s kazdym krmenim nebo ujen vecer? A kolik kapek, bojim se davat vice nez 5 kapek.BC jsme se SAB stridali protoze je prirodni a me mentol vzdy pomohl.37t je krasne:slight_smile:, ten nas byl 34+4, vlastne dnes jsem mela mit termin....
Malej spi pod flisovou dekou a polstarem :slight_smile:
6. bře 2010 v 19:21  • Odpověz
Smar, me v porodici pujcili rucni medelu, alo tom trochu.Elektrickou nemeli :frowning2:
6. bře 2010 v 19:49  • Odpověz
Ofi: já jsem v létě taky hrozně ocenila manželovu pomoc … byl s námi, jak to jen šlo, v prvním týdnu, co jsem jen ležela a spala, abych se oklepala z horeček, tak převzal veškerou péči o Martina kromě kojení … byl naprosto úžasný :slight_smile: Jen se to pak nějak zlomilo a nějakou dobu mu přišlo normální, že jsem se s malým smažila víceméně sama … takže jsem začala doma dělat pořádek :slight_smile:
Jinak dodneška koupe na prvním místě on … má to takovou malou blbnoucí chvilku se synem :slight_smile:

Oldri: já se ti nedivím – s tou medelou to bude Havaj :wink: Jakákoli balonková, pístová, apod. odsávačka mi přišla jako mučidlo :slight_smile:

Smar: já teď začínám pokukovat po nějakém večerním cvičení a vzhledem k zavádění kaše už nebudu doma potřebná, tak jsem zvědavá, jak bude tahle novinka přijata :grinning: Asi moc nadšeně ne :slight_smile:))

Bekulkamama: mně Martin spal 7m v zavince (teď v zimě ještě pod fleeskou), teď měsíc spí pod peřinkou, ale hrozně cestuje a občas se odkope …
6. bře 2010 ve 22:32  • Odpověz
old škoda že neměli elektrickou ale jsi fakt dobrá že to tak dlouho zvládáš ručně, klobouk dolů :slight_smile: :slight_smile:

paulie jo nějaký cvičení bych taky potřebovala, potřebovala bych zpevnit břicho po porodu :slight_smile:

bekul Honzík zatím spí v zavinovačce a pod dekou a jak vyroste tak mám pytel kdyby se odkopával, uvidáne
7. bře 2010 ve 12:11  • Odpověz
Ahoj holky, tak hlasim, ze se prcek dnes poprve prisal a udrzel bez kojiciho kloboucku.Sal z kazdeho tak 25 minut, pak mi usnul, ale kdyz jsem ho odendala, tak brecel.Dali jsme mu teda lahvicku a vysosl jeste 40 ml, tak nevim jestli jen ze zvyku, nebo mel jeste hlad..Jak dlouho a jak casto kojite?A z obou nebo jen z jednoho?
7. bře 2010 ve 13:08  • Odpověz
old super gratuluju jste šikulky :slight_smile:, za začátku je normální kojit dýl a postupně se to snižuje, já kojím ted tak těch 7minutek ale Honzík už je v kojení zkušenější než Staniček, kojím z jednoho prsa jen před spáním dám jedno, nechám odříhnout a dám druhé at v noci dýl vydrží ale někdy se mi stane že to druhé ani nechce
7. bře 2010 ve 13:19  • Odpověz
ahojte babule moje ako sa mi mate ?oldri-gratulujem k prisatiu :slight_smile:
7. bře 2010 ve 14:10  • Odpověz
ahojky holky, nedočítám je toho moc.
Sárinka poslední noci spinká krásně, tnejčastěji od 10 do půl 5 ráno dnes dokonce od 18h do 3 do rána, jak píšete o době kojení tak to my kojíme klidně i hodinu a někdy chce i s obou prsou ale často blinká, někdy po kojení a někdy i půl hodiny po. Dělám si starosti jestli to není reflux ale spíše to bude tím že se pokaždé přejí.
Jinak je moc šikovná už začala koukat po kolotoči.
7. bře 2010 v 16:11  • Odpověz
baru: my po jídle taky blinkáme a je to tím, že hltá a nebo tím, že se přejí. už jsem se na to ptala i doktora a říkal, že pokud je to třeba jako dlaň tak se to bere jako odbrknutí :grinning:
7. bře 2010 v 17:40  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem prisla prave ze cviceni. Pred odchodem jsme kojili podruhe, 30 minut, taky ublinkl, ale ted uz spi 3 nhodiny, takze mu to asi stacilo.Jen jsem ho nemohla odrihnout protoze usnul.

Mona, diky.A jak se mas ty? U nas pekna chumelenice a zima , takze nemuzeme ven :frowning2:

Baru, tak to je Sarinka sikovna ze tak pekne spinka...

Tar Dr nam take rekla ze pokud mimco blinka, ale prospiva, tak si nemame delat starosti. Jinak to muze byt i zelezem, jestli davate miminku....
7. bře 2010 v 18:19  • Odpověz
aHOJ HOLKY, JEŠTĚ JSME U BABI A DĚDY NA sLOVENSKU, KŘEST BYL SUPER, NEJDŘÍV MALÝ KŘIČEL, PROTOŽE JSME HO NACPALI DO PEŘINKY:slight_smile: jejda, proč píšu velkým:slight_smile: no ale pak to celé prospal:slight_smile:

No ale holky, už 5.den jde z ruky do ruky, každý ho chce na chvilku pochovat, fakt se pořád nosí a už je to teda dooost blbé, protože chce, abych chodila i u kojení, jinak řve a nejí:slight_smile: no a tak od zítřka, jak dojedeme domů,, bude tvrdá převýchova:slight_smile:

Máme nějaké nové mimi? a co zdeni a byteček? nic nevím, tak jsme zběžně dočetla, ale nic moc nevím.:slight_smile:
7. bře 2010 v 19:08  • Odpověz
Čauky, já dnes vařila a uklízela a pak jsem se jeli mrnkout na totální výprodej do chica...no totální výprodej si teda předtavuji jinak :grinning: :sweat_smile: ale koupili jsem pěknou soupravičku dupaček a body, vzala jsem už 68, dudlíček a nůžky na nehty... :slight_smile: uvažovala jsem o rychlo zavinovačce, ale zdá se mě to na léto hodně teplé, jako nějaká peřina, tak nevím a až bude chladněji, tak se mě do toho mylsím nevleze... co vy na to?
7. bře 2010 v 19:25  • Odpověz
autor
Ahoj holky:slight_smile: KOukám - máme tady samá šikovná a hodná miminka, to je fajn :wink: U nás máme jednu novinku a to první zoubek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Dnes ráno jsem v pusince objevila na nateklé dásničce průhledno - bílou čárku - takže se nám klube :wink: Ono tomu dost věcí nasvědčovalo - poslední 2 dny průjem, pořád do něčeho kouše, je ukňouraný a noci jsou teda docela hrůza :confounded: Brečí ze spaní nebo se dost budí. V pátek večer půl hodiny řval...(a to už je na Toníka co říct teda...) asi ho to chudáka bolelo :pensive: Doufám, že nedostane teplotu :confused: Ale zatím to taková hrůza zase není, snáší to myslím docela dobře :wink: Další novinka je to, že přes den už v podstatě nekojím - Toník se totiž krásně sám odstavuje. Po dopolední svačince ani obědu už mlíko ani nechce, takže kojím naposledy v 7h ráno a pak až o půl 5 odpoledne - tohle kojení nahradím z atýden jogurtem/ovocem...Takže už mi zbydou jenom 3 kojení celkem. No a až dáme kaši, budou už jenom 2 - takže si myslím, že zvládneme odstavt do těch 10m jak jsem plánovala :wink:

oldri: Stáníček je šikula, jak už hezky papá od maminky :dizzy_face: Kolik už vážíte?

barush: Tak vidíš, že už je to lepší s tím spinkáním..ono je to vždycky chvíli tak, pak zas ejinak...a změní se to ještě mockrát - ale stejně jsou to zlatíčka :dizzy_face: Jinak já po koupání taky kojím dlouho - 30min. Ale až dáme kaši, tak postupně už kojit nebudu.
7. bře 2010 ve 20:15  • Odpověz
Oldri: no to je skvělá zpráva – Staníček je pašák :slight_smile:
O kojení v prvních dnech raději nebudu psát :grinning: Nějak jsem asi špatně chápala všechny ty rady okolo a myslela jsem si, že když Martin hýbe pusou, tak pije … no, ehm, byla jsem báječný dudlík a „kojila“ jsem třeba hodinu :slight_smile:)) Až když jsem pochopila, že ho musím udržet vzhůru, tak se to výrazněji zkrátilo (nejdříve na půl hodiny, pak už na méně a méně minut :slight_smile:). Jinak kojím od začátku z jednoho, ale dost často se radí maminkám nabídnout i druhé :slight_smile:

Baru: je prima, že Sárinka takhle krásně spinká a pokukuje :slight_smile: S tím refluxem – měla by ublinknout jen malé množství, pokud to bude více nebo obloukem nebo uslyšíš po kojení, jak více polyká, jako kdyby se jí to hnalo nahoru, tak to raději řekni na poradně :wink: Ale abych tě moc nestrašila, Martin ublinkává ještě teď (naštěstí jen trochu mlíka po kojení, příkrmy drží pevně v sobě :slight_smile:)

Radi: ajaj – nošení :slight_smile:)) Neboj, on si brzy odvykne :wink:

Iva: my rychlozavinky měli … je fakt, že v létě spal Martin jen v bodýčku s krátkým rukávem a ponožkách, aby se nepotil, a postupně jsem mu jen přidala overálek a fleesku, když začala být zima (trčely mu ven nohy, což vypadalo dost komicky, ale tu zavinku prostě potřeboval :slight_smile:)

Mili: jee, zoubeeeeek :slight_smile: My standardně pořád nikde nic :slight_smile: Asi mu vážně vyrostou až všechny najednou :grinning:

Jinak kaše je u nás veeelkým hitem – vždycky mě hrozně seřve, když na něj zaznakuju, že už není a že jdeme mýt papulku :slight_smile: Tenhle týden to postupně navýším na poloviční dávku a už se hrooozně těším, až bude na celé, protože tohle poslední kojení je peklo :slight_smile: Vypadá to u nás jak boj ustrašené ženy s ďábelskou piraňou – chramst, pustí (do toho zazní „au“ :slight_smile:), chramst, pustí, začne se tlemit na stín lampy na stropě, chramst, pustí (stále „au“),kontroluje kde co, pak už se naštvu a začnu odpočítávat od 10ti do nuly, jestli se nepřichytí, tak mu to seberu :slight_smile: Takže po dvaceti minutách máme hotové „kojení“ :grinning:

Holky, já se zblázním – asi jsem použila nějaký špatná krém na ruce, či co, ale přes noc se mi osypaly, zrudly a opupínkovaly ruce :frowning2: Skoro tady okusuju stůl, abych na to nesahala …. A než se dostanu zítra ke kožní, tak mi hlavou projede asi milion nejhorších scénářů, co to je a jestli tím nenakazím malého …
7. bře 2010 ve 21:14  • Odpověz
Dobre ranko. Dlouho jsem tu nebyla. Copak je noveho? Co rikate nove verzi kone??

Mili To je krasny. Prvni zoubek. :dizzy_face: A krasne se Tonicek sam odtavuje. Sikulka je to. :slight_smile:

Mili uz desne dlouho se te chci optat na co teda ke kocaru ten cerny nanoznik...nebo jak to napsat...myslim tu vec, na kterou jsi me tenktrat upozornila, ze tam byt nema... :grinning: No to je popis... :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. bře 2010 v 07:02  • Odpověz
autor
Ahoj Sluni :slight_smile: Myslíš to "účko" - vzpomínám si. No, když máš v kočárku vložnou tašku - tak musí být po stranách upnutá do takových černých dírek. No, a jak tu tašku vyndáš, ale ještě to nechceš používat jako sporťák, dáš tam do nohou místo ní to účko a zase ho zapneš po stranách do těch cvočků. To účko jakoby dotváří tvar "korbičky", když Ti tam mimčo jenom leží. my to ted tak máme, Toníka maximálně zvedám do té první nebo druhé polohy, když chce vidět - ale nohy má pořád jakoby rovně, takže to účko tam mám - je to i proti větru, zímě...neprofoukne Ti od nohou fusak :wink: už kapiš?? :dizzy_face:
8. bře 2010 v 09:01  • Odpověz
Dobre rano holky. Je Mili, prvni zoubek :grinning: Masirujes malymu dasne kartackem?
Ivanau, ja bych asi minimalne jednu rychlozavinovacku koupila. Urcite jsou i tenci. letni. Ze zacatku se i tobe bude urcite lip manipulovat s mimiskem v zavinovacce. Aspon ja jsem byla takova jistejsi.
8. bře 2010 v 09:22  • Odpověz
Mili aha...takze pokud bych tam nemela tu tasku a mela tam jen spodek te tasky nebo jen fusak, tak to dotvari korbicku....ahaa. jsem jelito ..jsem se na to pani nezeptala.
:grinning:

Koukala jsem, ze jsis koupila na Tonicka nositko. A co, dobry??
8. bře 2010 v 09:27  • Odpověz
jasny, precetla jsem si to znovu a chapu to uplne. No jo, matka 4 roky na matersky...pomalejsi zavity. :grinning:
8. bře 2010 v 09:28  • Odpověz
to je super že plkáte méně, aspoň stíhám dočítat hi hi
lucajdak, jůů Petřík tak hezky baští jo? brokolicovej krém sem měla min. čt ale teda ochucenej :grinning: a lepší hi hi kdy si začala s příkrmama? Já můžu kojit jen do 4 m. pak asi pomali můžu začít ne? ale mezi tím je stejně ještě mléko že? Mám doma BEBU připravenou..
oldři no já sem se asi rozhodla už pro ten pytel, ten neodkope, my kopeme moooooc no a sabky máme asi 2 týdny a jsou super jen jsou už fuč dáváme 10 kapek před každým jídlem a dokud to nebude lepší nebudu to měnit, jen postupně sižovat dávku asi no poradím se s dr. my trpíme opravdu moc...
raada gratuluju ke křtumalého, no jo ty peřinky ale zas je to hezký na fotkách :sweat_smile:
holky díky za tipy se spaním.. škoda že nám ta zavinovačka je malá už další kupovat fakt nechci..
já jedu s malým k dr. kašel se nelší :frowning2: a dost rýmujem...
8. bře 2010 v 09:33  • Odpověz
ahooojte?prajem pekne ranko
mili-gratulujem k prvemu zubku je to sikulka
marku-kdeeeeeeee siiii :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. bře 2010 v 10:01  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
my byli včera s Nikolkou na oslavě a byla zlatíčko, je hodnější a hodnější, přijde mi, že čím víc toho umí, tím je spokojenější :slight_smile: Dneska jsem ji držela v podpaží a ona se lehce dotýkala nohama o zem a strašně se řehnila, že už jako chodí :grinning: Taky miluje, když zapneme nějakou hudbu a mažel si ji vezme, tancuje s ní v náručí a já lítam kolem nich a dělám různé grimasy a zvuky. Tak to se řehní v kuse třeba 5min, je jak na baterky :grinning: :grinning: :grinning:

Mili tak zoubek, no už je to teda velkej chlapák, nebude trvat dlouho a bude běhat :slight_smile:

Baru Sárince už je 1měs a týden, to snad není možný, jak to letí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je moc šikovná :wink:

Holky, já si vůbec neumím představit Nikolku ve sporťáku, je tak malinká na to, že už ji bude 5 měs., ale už se v kočárku dost nudí, chce koukat a v leže nic nevidí :sweat_smile:
8. bře 2010 v 10:36  • Odpověz
ahoj holky
jdu otravovat tehule pred porodem a ptat se jestli uz :grinning: marku, mony, ale nesmite mi to mit za zle ja jine radosti nemam, krome sledovani vaseho rozeni a sveho cyklu, ktery sice zacal fungovat jak hodinky, ale ja bych si prala tak devitimesicni prestavku :wink:
8. bře 2010 v 10:56  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

Dneska jdeme na kontrolu očkování na TBC a rovnou na očkování.. Včera jsme byli dohodnout křtiny, tak budou 1. května, tak se už těším.. 10. dubna bude mít křtiny synovec, tak to okoukneme..
A Terezka se včera poprvé přetočila ze zad na bříško, ale já u toho nebyla.. Byli jsme v tom kostele.. :sweat_smile:

Dark, taky ti moc přejeme devítiměsíční přestávku a držíme palečky, aby to brzo vyšlo..

Simi, tak Terezka v kočárku zatím jen chrní a je taky teď zlatíčko, skoro nepláče, pořád se žulí, hraje si s hračkama.. Usínáme v osm večer a budí se v půl sedmý, takže paráda..
8. bře 2010 v 11:02  • Odpověz
dark-ani nevies ako mna tesi ze mas cyklus ok ale ta prestavka je vzdy dobra :slight_smile: drzim palecky nech nam coskoro zahlasis // :slight_smile:
8. bře 2010 v 11:05  • Odpověz
ahojky holky nam uz je dneska 3 mesice to tak straaasne leti :fearful: :fearful: :fearful:
8. bře 2010 v 11:36  • Odpověz
ahojka holky,
mončo, dark -jsem ještě tady :grinning: :grinning: :grinning:...bohužel stále 2v1 :unamused:
zítra jdu na kontrolu a budem se domlouvat s dr. co dál.....neb první termín podle UTZ jsem měla 3.3., ale podle mensesu mám termín až příští pátek. Vůbec nevím, podle kterého data se řídit. Neb mi přijde, že i dr. v tom mají trochu guláš :rolling_eyes: . Mám ty termíny dost od sebe vzdálené. Jedna dr. se řídí podle TP UTZ a druhá podle MS. každopádně už je ten konec dost protivný a nedokážu si představit vydržet třeba ještě 14 dní :confused: . Mám poslední dobou náladu pod psa :frowning2: .
- chodím sem nakukovat a sledovat co nového u vás,jaké pokroky dělají dětičky :dizzy_face: :dizzy_face:, ale příspěvky moc nezvládám, neb se snažím se pořád něčím zaměstnávat, abych na ten porod pořád nemyslela. Včera jsme si zašli s manžou na delší prochajdu a sednout na uzené koleno....mňamka. Už jsme nebyli věčnost si jen tak my dva někde sednout. Babička se nám nabídla, že nám ty 2-3 hodinky malého pohlídá, ale jde vidět, že na to nejsme zvyklí...neb po těch 3 hodinách už nám bylo všem třem smutno :grinning: .
dark: tak moc bych ti přála, aby už jsi našla //... a třeba už to bude za velmi, velmi krátko :wink: ...zasloužila bys metál za tu neskutečnou trpělivost...a víš co se říká... trpělivost růže přináší!!!
8. bře 2010 ve 12:31  • Odpověz
mili a kdo první ocinkal zoubek???
teda holky to letí to už máte velké děti a očkování se bojím , malej bude určo moc plakat...
8. bře 2010 ve 14:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.