• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
marku tak ja budu nadale sledovat jak to u tebe vypada a snad priste uz budu gratulovat k miminku :slight_smile:
ruzi jsem si uz prinesla, tak ted by to chtelo mimco :grinning: nekdy nejsem trpeliva vubec, ale neudelam s tim nic, muzu jen cekat...
8. bře 2010 ve 14:13  • Odpověz
Ahoj holky trochu Vás nestíhám dočítat :slight_smile:
Jiříček je hodný v noci spinká ukázkově, tak uvidíme jak dlouho mu to vydrží :slight_smile:
tak snad tedka stihnu napsat o porodu :slight_smile: jdu na to :slight_smile:
8. bře 2010 ve 14:56  • Odpověz
Takže večer před porodem aniž bych něco tušila ( i když celý den mi bylo blbě a bolelo mě břicho ) jsem si udělala velký popcorn a skoro celý jsem ho snědla.
V noci jsem se probudila s teplým pocitem pod sebou a vyběhla jsem s tím že mi praskla voda. Tak jsem se rychle sbalili, manžel ještě pojedl sekanou, a jeli jsme do porodky. Žádné bolesti jsem neměla.
Vyšetřili mě a řekli, že to na rychlý porod nevypadá a manžela jsem poslala domů se vyspat. Sestřička mi řekla ať se jdu taky vyspat. No skoro vůbec jsem nespala a začala jsem mít kontrakce po 10 minutách, ale jen slabé a to jsem si říkala, jestli to bude takové tak to bude v pohodě  hahahha jsem se přepočítala.

ráno mě prohlídl další doktor a říkal že jsem na 1 prst, tak jsem zavolal manželovi, aby se na mě jen přijel podívat ale že to zatím nevypadá. pořád jsem měla kontrakce po těch 8 minutách, ale stále jen slabé.
Hopsala jsem na balonu a nějak jsem to přežívala. Manžel už tam byl se mnou tak to bylo lepší. Potom se to začalo stupnovat a začalo to být dost hrozný. To už manžela pustili jen na nějaké jídlo. Od 9 hodin jsem měla kontrakce tak po 5 minutách a začalo to být dost hrozné. Vyšetřili mě a byla jsem na 5 cm dostala jsem klystýr a šupky do sprchy. Uf kontrakce fakt hnus. Ale stále jsem se otvírala.
A pak už to bylo rychlé kontrakce příšerné manžel mi masíroval záda. nejhorší bylo, když mě museli točit monitor- to jsem myslela že se zblázním. A pak už mě překulili na bok a říkali, že tak musím zůstat, aby se mě ta poslení branka otevřela- a to bylo snad nejhorší bolest jako blázen, ale už jsem měla pocit na tlačení myslela jsem že drobka vyplknu na té posteli. Jak jsem si ze začátku říkala, že nebudu řvát v tuhle chvíli mě to bylo uplně jedno a řvala jsem myslím na celé oddělení- ještě že tam nikdo nebyl jen já :slight_smile:

Dostala jsem kapačku a nějaké antibiotika a pak rychle na sál. Tam už to bylo rychlé. Dali mi ještě kapačku s oscitocinem , protože jsem ty kontrakce měla delší a pak se jen tlačilo. Za zády jsem jen slyšela manžela jak mě „ povzbuzuje“ a nakonec jsem jen slyšela „ máte kluka „ no krásný. Začal křičet a bylo to.

Nastřihovali mě, ale ani jsem to necítila. Když ně doktorka potom šila, tak jsem jí několikrát upozorňovala na to, aby mě to umrtvili a oni že samozřejmě. Ani to moc nebolelo.
Manžel byl s Jiříkem, kde ho čistili.

Byla jsem strašně ráda, že jsem ho tam měla u sebe dodalo mě to moc energie a s ním jsem to i lépe všechno zvládla.

Tak je to dlouhé………………….
8. bře 2010 v 15:15  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem toho mojeho Matěje přechválila, dneska v noci nepsal od půl 3 do půl 8, pak si dal na hoďku chrupku a do téhle chvíle nespal.... teď po kojení usnul, tak jdu ignorovat neumyté nádobí a podobné věci a jdu si k němu lehnout, páč už sotva stojím na nohou..... snad dnešní noc bude lepší tak ahoj
8. bře 2010 v 15:24  • Odpověz
juuuu ofiku teda to byl porod ale stálo to za to.. :sweat_smile:
8. bře 2010 v 15:42  • Odpověz
tak já jsem ani nestihla usnout a Matěj je vyspaný :frowning2: :frowning2: :frowning2:
8. bře 2010 v 15:54  • Odpověz
tar joo to tak bývá, nevyspíš se jen tak snadno
8. bře 2010 v 17:23  • Odpověz
ahooojte niake novinky?
8. bře 2010 v 17:27  • Odpověz
ofi-zvladla si to super klobuk dole :wink:
8. bře 2010 v 17:33  • Odpověz
ofi krasnej porod a jirik je nadherny miminko :slight_smile: normalne holky jsem se ted merila jakou mam velikost podprdy a mam 90 AA to je hruza takovy velky jsem jeste nemela kdyz mi bylo tak o 10 let min tak jsem mela velikost 75 B a krasny pevny nadra a ted :fearful: :fearful: ale co hlavne ze jeste porad kojim ani uz ted nedavam UM mlicko zitra jdem do poradny na vazeni tak jsem zvedava ale pocitam tak 4,75kg ze bude mit
8. bře 2010 v 17:42  • Odpověz
goly-no leti to vsak?
aj ja dufam ze budem co najdlhsie kojit :slight_smile:
8. bře 2010 v 17:47  • Odpověz
Tak jsme byli dnes na kočárkách a tak a nic moc teda...moudřejší nejsem a navíc jsem měla pocit, že tím manžela otravuju, jak kdybych si vybírala nevím co...prej nevím co chci...ale jak to mám vědět? nikdy jsem nic pro mimi nekupovala, tak když si to tam v klidu všecko neprohlídnu, tak to nebudu vědět nikdy. Má pocit, že dojdem nahážu potřebný do košíku, řeknu tenhle kočár a jedem :rolling_eyes: jo kdybych se nemusela dívat na prachy, tak prosím, ale tak dobře se nemáme :sweat_smile:

Ofi četla jsem ten tvůj porod, asi to bolí jak čert :sweat_smile: ale ten konec stojí za to už když to člověk čte :dizzy_face:

Jak cítím víc pohyby, tak jsem celá na měkko :grinning: je to tak rozkošný, človíček malej... :slight_smile: :dizzy_face: Holky špijonili vám manžílci pohyby?? Jak vůbec bych se nezlobila, kdyby manžel číhal víc...vždycky dá ruku počká dvě minuty a šmitec...asi jsem fakt přecitlivělá nebo co :rolling_eyes:

Ale objednala jsem krásný hadříky na laclíku, s minulýma jsem moc spokojená :slight_smile:
8. bře 2010 v 18:10  • Odpověz
ivanau-jeeee ty si uz v 24tt to je krasa
zlatko pohyby si uzivaj je to nadherny pocit vsak?
to su hormony neboj aj ja som taka niekedy :slight_smile:
8. bře 2010 v 18:36  • Odpověz
ivi kočárky si nejprv okoukej sama, chlapi to nesnášejí je to pro ně dlouhé a zvlášť když to nikam nevede a odcházíte s prázdnou, ukaž mu až favority...
8. bře 2010 v 18:52  • Odpověz
Mono pohyby jsou náádhera :dizzy_face: :dizzy_face: mohla bych mít ruku na břiše pořát :grinning:
Bekul asi to objezdím radši s mamkou, jinak by mě u toho kleplo :confounded: :sweat_smile:
8. bře 2010 v 18:58  • Odpověz
Holky, tak jsme doma...docela vám závidím,že máte s dětma čím dállepšípořízení.U nás bylo super ze začátku,skoro neplakal,jenže teď...vynucuje si nošení, chce,abychom s ním chodili a on vše pozoruje,vyžaduje tostrašně často adokonce i u koení - přes den., V noci naštěstí papá hezky a hned usne...večerní usínání dnes docela pruda,už ale30minut spíjak dudek, no navíc ted často pláče,dost si hryže ručku a i rty si masíruje dásna, má průjem-vypadá to na zuby,ale má teprve 3 měsíce a týden,je to vůbec možné tak brzo???(ale má přes 7kg,možná to je spojené s váhou,ne?)No zítra snad bude čas s váma pokecat:slight_smile:

Joholky a myslíte,že 3měsíční mimi si uvědomuje, že jsme po 5 dnech přijeli domů?myslíte,že si to pamatuje nebo to bere jako nové prostředí?
8. bře 2010 ve 20:44  • Odpověz
hezké večer, koukám že to tu moc nežije ale aspon nemusím moc dočítat

ivanou přesně jak píše bekulka, raději si zajet na kočárky raději sama nebo s mamkou, kamarádkou a pak manželovi ukaž jen úzší výběr-třeba jen 2kočárky co přichází v úvahu a je to :slight_smile:, mojeho to taky nebavilo a byl z toho na nervy, čekal že přijdem do obchodu, já ukážu na kočár a za 5minut že jdem i s kočárkem ven

kluci spí, zase jsme bojovali s bříškem, nějak ted Honzíkovi dává zabrat a to nejím nic co by mohlo vadit-piju obyč vodu, jím stoleté rohlíky a chleba a ted 3dny hrůza, tlačí, je celý rudý a nic :frowning2: a včera nepomáhal ani polštářek ale dneska už zas pomohl tak snad to byla vyjímka, Tomášek je strašně hodný, zalíbilo se mu to chození tak pořád chodí a chodí a víc ted spí protože je z toho unavený, chodí spát v 19 hodin a je tak unavený že už se někdy ani nedokáže postavit a jak se postaví nožky se mu podlamují tak se zlobí,on by chtěl chodit ale tělíčko už vzdoruje

jo a vypadá to že už možná máme kupce na byt a snad za solidní cenu takže bychom mohli začit makat na tom novém bytě dřív a tak v květnu se stěhovat :slight_smile:, koupelna a záchod už je tam hotová :slight_smile:
8. bře 2010 ve 21:00  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem dnes o něco moudřejší ... dosud jsem netušila, že když jsem pylová alergička, tak si nemůžu na ruce namazat žádný krém z rostlin (aneb měla jsem ho namazaný asi tak minutu, ale léčit tu hrůzu budu tři týdny :-/) :slight_smile: To je prostě pech - mám odpravené ruce a jsem celý týden s malým sama :slight_smile:

ofi: fíha, to jsi ten porod zvládla skvěle :slight_smile:

Ivi: všichni chlapi jsou stejní :slight_smile: Já jsem několik měsíců "vybírala" kočárek jen na netu a když jsem měla výběr asi pěti favoritů, tak jsem je teprve ukázala manžovi ... dřív to nemělo cenu :slight_smile:

Radi: malého mi taky kdekdo nosil a můžu ti říct, že odnaučení je sice náročné, ale jde to :wink:

Smar: chudák Honzík, snad to bude brzy lepší :wink: Tomášek je šikulka ... od kdy vlastně děti chodí?
8. bře 2010 ve 22:18  • Odpověz
dobré ránko všem :slight_smile:
9. bře 2010 v 08:00  • Odpověz
dobré ranko

jojo všichni chlapi jsou stejní, na kočárky fakt raději sami a pak manžům ukázat jen favority :slight_smile:, my ted budem ten náš sourozenecký prodávat a kupovat nový, manža souhlasil to jsem ani nečekala a že mám koupit nový a ne starší a že ho dokonce zaplatí-čekám až dojdou daně a objednávám :slight_smile:, ten co máme je dobrý a dobře se jezdí ale Tom je v něm jak moucha na bonbonu je pro něj malý a je dost dlouhý takže se blbě vyjíždí ze sklepa takže půjde pryč a koupím nový, jen nevím jakou barvu-líbí se mi červeno-černý tak asi ten, to je moje láska ale ještě uvažuju o modrém tak uvidíme

paulie záleží jak které dítě s tím chozením, někdo dřív a někdo později, každý je na to zralý jinak.Kamarádka má dceru o 3dny starší než je Tomášek a ta začla tepkat v 10měsícíh a v roce už fakt chodila krásně, TOm začal v 16měsících a zatím tapká doma, na to aby chodil venku to ještě není. a ze zubů si nic nedělaj my našli první v 10měsících a ted má 4 a 2 mu rostou (za zub beru že už je fakt venku, ne že vidím tečku)
9. bře 2010 v 08:05  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

Dneska jsem se krásně vyspala, Terezka chrněla do půl osmý, skoro dvanáct hodin bez papání.. Normálně vstává kolem šestý, půl sedmý, asi potom očkování byla unavená.. To bylo zase křiku, úplně se bojím naušnic..

Ofi, porod jsi krásně zvládla a muselo být nádherné, když řekli, že máte klučíka :dizzy_face:

Smar, ty bolesti bříška musí být hrozný, ještě že Terezka na to netrpěla.. Čerstvý rohlíky nám dávali hned v porodnici a v pohodě.. Akorát nemůžu rajčata - po těch se mi osypává..
9. bře 2010 v 08:15  • Odpověz
reny já čerstvé pečivo nemůžu, ani jakoukoli minerálku nebo cokoli kde jsou bublinky, jsem na starých rohlíkách a chlebu, vodě a kojo čaji a fenykl čaji. ale Tomík na to trpěl víc ten řval i 5hodin každý den a nepomáhalo nic a Honzík netrpí tak dlouho a každý den a něco pomáhá takže se to dá. říká se že kluci na to trpí víc
9. bře 2010 v 08:19  • Odpověz
přeju krásné ránko všem : )
mám dotaz rozumíte tady některá bromeliím,nějak by tem květ usychá
9. bře 2010 v 09:49  • Odpověz
ahoj holky, zdravim z noveho...

radi, s temi zuby to mame stejne, Natalka ma porad ruku v puse, slinta, ma bile dasne a prujem...u kojeni casto krici, PA mi rikala, ze uz se neco deje...

...do toho dostala ksel a rymu, ale zvlada to docela dobre, spinka, ji a ma i dobrou naladu...snad to vydrzi, nez to prekoname.

Kazde pondeli chodime na baby masaz, je to super kurs, s tema samyma maminkama z pripravneho kurzu, takze je o cem kecat a Natalie se masaz libi.

No a posledni novinky je, ze vcera poprve cilene sahla po hracce a od te doby porad po necem, je to prima :dizzy_face: tak to jsou novinky z Nemec :slight_smile:
9. bře 2010 v 10:24  • Odpověz
to tomík se už převaluje na bříško a někdy se mu podaří i zpět na záda a když se vzteká,tak leze :grinning:
9. bře 2010 v 10:29  • Odpověz
zdez-no jazesi uzna naszabudla :slight_smile:
gratulujem k novemu ja idem dnes na kontrolu tak drzte palce
9. bře 2010 v 10:33  • Odpověz
9. bře 2010 v 10:36  • Odpověz
smar-ja mam tiez cerveny kocarek
9. bře 2010 v 10:40  • Odpověz
holky mě trefí šlak,mojemu zlatíčko se podařilo otevřít dveře na chodbu, naštěstí je otevřel a šel do háje a ne na chodbu, fakt abych měla oči i na zadku
9. bře 2010 v 10:48  • Odpověz
Dobré ránko kočky :slight_smile:

Zdeni gratuluju k novému bytečku- hod nám sem nějaké fotečky ať se pokocháme :slight_smile: nebo na FB:slight_smile:

Mona : budu na tebe moc myslet :slight_smile: třeba se něco pohne :slight_smile:

Smar: kočárek super - my máme taky červený :slight_smile:

Veru a zaléváš bromélii do toho kalichu?

Jiřík se zlatíčko spinkal celou noc až v 6 hodin jsem ho budila. PA říkala. že je asi ospalí ještě kvůli té žloutence, ale ať se neraduju předčasně že mi tak mi tak pěkně spát asi nebude :slight_smile: tak snad se to nepotvrdí a bude hodný i potom
9. bře 2010 v 10:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.