• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
ivi : tak to se mi nikdy nestalo,ale snad to nic nebude.

Ivanau: tak honem honem zařídit net ať tu s námi můžeš být častěji :slight_smile: a z té tchýně si nic nedělej. Hod to za hlavu.
9. bře 2010 v 16:01  • Odpověz
Ofi no já to fakt nestihla říct, byl to fakt šok a pak jsem s malou zůstala nahoře, protože jsem z toho byla tak špatná, že jsem už za návštěvou nemohla jít. Manželovi jsem to řekla až v noci, když jsme se potkali v noci v obýváku.
Škytávku máme skoro pořád, jen se s malou trošku pomele po nebo před kojením a začne škytat. je to hnus!
9. bře 2010 v 16:02  • Odpověz
ofíku, zaměnila jsi odpovědi :grinning:
doufám, že ty se máš fajn :slight_smile:
9. bře 2010 v 16:03  • Odpověz
No ležím teď tady na boku a furt to tak cítím konečník a stydká kost - píchání, ale břicho nic to je dobrý nepne ani tak něco...tak nevím :unamused: je fakt, že normálně nejím jablka a teď jsem měla tři za dva dny si říkám jestli nejsem nadmutá :zipper_mouth: nevím
9. bře 2010 v 16:12  • Odpověz
Ahoj holky, my byli dnes na kontrole. 58 cm a 4370 g. :slight_smile: Ve dvou tydnech mel tri kila, krasne pribira.
To spani v noci vam muzu jen zavidet. Ja v lepsim pripade kojim dvakrat, v horsim i 4x.
Ofi: u popisu tveho porodu mi i slza ukapla, hrozne mi to pripomelo muj vlastni porod. Jinak skytavku mame kazdy den, je to normalni.
Ivy: k tchyni nemam teda slov. Musite ji s manzelem urcit hranice, je to tve dite!
Ivanau: ja s tim teda zkusenost nemam, ale je mozne, ze se mimisek nejak pootocil a tlaci ti na nejaky nerv nebo na streva. Zeptej se na kontrole sve dr., budes klidnejsi. Ale myslim, ze to nic neni.
9. bře 2010 v 16:18  • Odpověz
ivi : aha :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

mám se fajn myslím, že to zvládám v pohodě, ale je to hlavně tím, že je Jiřík strašně hodný :slight_smile: většinou spinká a když ne tak jen chvilku pláče:slight_smile: a manžel mi strašně pomáhá i naši. Takže je to dobré.
Šití je taky v pohodě jen na ty vložky si nějak pořád nemůžu zvyknout :frowning2: je to otrava už se těším až to skončí. PA mi dneska vytáhla nějaké stehy tak mi to ani už netáhne a myslím, že to mám docela dobře zhojené.

Ivanau: jablkama by to mohlo být, a kdy jdeš na nějakou kontrolu ??? pokud by to nepřešlo tak bych to asi řekla doktorovi.
9. bře 2010 v 16:21  • Odpověz
IVANAU-TAK JA S KONECNIKOM MAM STALE PROBLEMY ALE TO HLAVNE KVOLY HEMEROYDOM
IVI-NO TO JE HRUZA ANI SA TI NEDIVIM ZE SI NEDOKAZALA NIC POVEDAT AJ JA BY SOM BOLA V TAKOM SOKU URCITE TOTO SI VERU NEMALA DOVOLIT
LENOUSKU-GRATULUJEM KU KRASNEMU PRIBERANIU :slight_smile:
JA SOM BOLA DNES NA KONTROLE TAK PRCEK JE ESTE CELKOM HORE ESTE NEZOSTUPIL NO PACI SA MU ASI U MAMINKY SAK JA MU DAM KRPCOVY JA HO UZ CHCEM VONKU A HNEEEEEEEEEEEED :angry:
JA SA NORMALNE NA TEN POROD TESIM ASI SOM DIVNA URCITE NIE NA TU BOLEST ALE TEN POCIT ZEMALICKY UZ CHCE IST VON :slight_smile:
9. bře 2010 v 16:21  • Odpověz
Ofi v pátek jdu na 3D ult. a do poradny až příští pátek...

Mona a to až v těhu?? Jak se to projevuje?
9. bře 2010 v 16:25  • Odpověz
IVI-JO SPRAVILO SA MI TO V TEHU JE TO NORMALNE NAKOLKO MAS NA KONECNIK VETSI NATLAK
TO MAS AKO TAKE CRIEVKO TROSKA VONKU Z KONECNIKA
9. bře 2010 v 16:32  • Odpověz
Ivi, to je hrozný :frowning2: Ohledy neohledy, dobré je občas se k něčemu vrátit se a vyříkat si to ... bydlela jsem celé 6n u tchánovců, tak jsem taky občas zažila (a občas ještě zažívám :slight_smile:) různé "dobře míněné pokusy o pomoc" ... naštěstí spolu vycházíme, takže bylo asi malinko lehčí začít hudrovat a stanovovat hranice než v případě, kdy bych s nimi byla na kordy :frowning2:
Kojení je hrozně citlivá záležitost a tchyňka by minimálně měla respektovat nějaké soukromí!

Ofi: my jsme extra-škytavkoví :grinning: Já i malý ... zrovna tu vedle mě zase nadskakuje a já začala též :grinning:

Leni, Arturek je krásný kousek chlapa - za 6 týdnů takhle vyrostl? Pane jo :slight_smile:
Martin mi podle té tabulky v očkovacím průkazu vychází jako malý podprůměráček co se výšky týče :grinning:
9. bře 2010 v 16:41  • Odpověz
Leni : tak to krásné přibíráte :slight_smile: myslím, že jste měli stejnou váhu jako my. Jak jsem byla včera na očkování tak jsem dávala malého na váhu a už měl 3 kila :slight_smile: tak taky pěkně roste doufám, že mu to vydrží.
s tímporodem je to taková nostalgie- já na to myslím tedka hodně. a sama si říkám, že jsme to zvládli docela dobře, hlavně manžel mi moc pomohl- tím že tam byl.
mona: moc na tebe myslím, aby jsi to měla už pěkně za sebou a měla malého u sebe a hlavně aby jsi měla porod v pohodě.
A manžel bude u porodu?
9. bře 2010 v 16:42  • Odpověz
Mona tak to asi nemám, ale píchá mě tam a střílí me to i dopředu do kosti...lehla jsem si a uvidím.
9. bře 2010 v 16:47  • Odpověz
OFI-DAKUJEM SI ZLATUCKA
JO MARTIN IDE K PORODU A PRIZNAL SA MI ZE SA BOJI ON JE TAKY CITAK NAPOSLEDY MI HOVORIL-ALE TY TO URCITE ZVLADNES VSAK?JA TOMU VERIM A OBAJA BUDETE V PORIADKU VSAK?
ON SA NAJVIAC BOJI TOHO KED MNA UVIDI TRPIET
JA KED SA LEN TROSKA TRAPIM KVOLY NIECOMU JEHO TO MRZI ESTE VIAC NO JE TO TAKY BOBANEK :slight_smile:
OFI-ESTE STALE MI TO NIAKO NEDOCHADZA ZE SOM UZ 38TT ALE MAM POCIT ZE MALICKY TAM ESTE ZOSTANE DLHO :frowning2:
9. bře 2010 v 16:48  • Odpověz
Mona: mě taky moc nedochází , že už mám Jiříka u sebe a že vlastně byl v bříšku a tedka je krásný a je už se mnou :slight_smile: je to neuvěřitelné.
manžel se taky bál a to dost hodně všem říkal, že neví jestli to zvládne, ale myslím, že tedka je strašně štastný že u toho porodu byl. A je na to myslím pyšný .
strašně to utíká.- ještě si pamatuju jak jsi našla // a tedka už půjdeš k porodu :slight_smile: no letí to . neboj za chvíli budeš mít Davidka u sebe:slight_smile:
9. bře 2010 v 16:53  • Odpověz
ofi-no leti to len teras ten koniec je dost pomaly :slight_smile:
9. bře 2010 v 17:18  • Odpověz
Holky,malému se chce spát a místotoho,aby zavřeloči a spal tak strašně řve,je to den ode dne horší co mám dělat???
9. bře 2010 v 17:50  • Odpověz
radi-to mi je strasne luto neboli ho nieco?
9. bře 2010 v 17:54  • Odpověz
Ivanas, já jsem z tý tvý tchýně v šoku.. To by mě ani nenapadlo, že tohle může někdo udělat :rolling_eyes: No já to taky nemám s tchýní nejlepší, ale tohle naštěstí nedělá..

Radi, to nevím, co poradit.. Terezka to občas taky dělá, ale teď přes den už tolik nespinká.. U nás se spaní zlepšilo ve třech měsících po očkování - od té doby chrní celou noc a přes den je taky zlatíčko..

Lenoušek: Tak to krásně rostete :dizzy_face:
9. bře 2010 v 18:12  • Odpověz
Holky,Jindříšek mána hlavičce pupínky a kolem červené fleky, co to může být? má to trochu i na nožičkách - 2 pupínky...
9. bře 2010 v 19:02  • Odpověz
Radi, netrpí malý tou 3měsíční kolikou? Resp. tím excesivním pláčem? U miminek je to hrozně ošidné - může je cokoli bolet, můžou chtít pochovat, mají tuhle blbou "koliku", atd. atd. :frowning2:
9. bře 2010 v 19:06  • Odpověz
radi, to znám, je přetažený, mrzutý, ale usnout nemuže... :frowning2: Nikolka je taky mrzutá, když se ji chce spinkat, vždy ji hned odnesu do postýlky, aby se naučila usínat tam a ne jinde, fakt se to vyplatí :wink: Neusne většinou na poprvé, vždy přijdu, když zabrečí, dám dudlík, pusu, plyšáka a zase jdu. Někdy to stačí jednou, někdy tam jdu 5x, ale pochopí, že je člověk neodložil, že jim vlastně nic nechybí. Taky když se probouzí, tak k postýlce přijít a něco jim povědět, dát pusu atd, aby věděli, že v postýlce nejsou za trest a že tam je vlastně dobře. No prostě udělat juim tam takové jejich království :wink:
Radi ale neboj, Nikolka rozhodně každý den nespí ukázkově, ale fakt vůbec nenosíme a neuspáváme na ruce už asi 2měs, prostě si na to v poho zvykla neboj :wink:
9. bře 2010 v 19:10  • Odpověz
jo raadi, ten pláč po večerech jsme měli taky, jestli je to ta kolika, tak s tím nic moc nenaděláš, ale můžu ti říct, že to přejde :slight_smile:
Holky naše Nikča je zase hrozná v jídle, horko těžko do ní nacpu 5x 150ml Beby, tak jsem zvědavá na ty příkrmy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. bře 2010 v 19:14  • Odpověz
Radi, když jsem byla nejzoufalejší, tak mi moje lakt. poradkyně říkala "ty děti si to nebudou pamatovat" ... :slight_smile: Pokud to není nic jiného, než "jen" pláč před spaním, tak to zkus dělat podle Simi - chodit co chvilku k němu, opatrně utěšovat (to třeba Martina naopak probralo a nastalo ještě větší peklo :slight_smile:), pohladit ... cokoli, co s Jindříškem děláš, když ho utěšuješ přes den.

Sima: třeba jí příkrmy budou naopak mooooc chutnat :wink:
9. bře 2010 v 19:20  • Odpověz
Tak jsem dneska koukla na malého v kočárku a pak jsem šla do sklepa pro sportovní část ... skoro je mi až líto, že už to není takové malé miminko :slight_smile: Na druhou stranu - když jsem teď ten sporťák s malým zkoušela, tak v tom vypadal spokojeně, takže jen co se oteplí, tak nastane velká výměna :slight_smile:
9. bře 2010 v 19:24  • Odpověz
Pauli, já se teda na sporťák docela těším, ani nevím, jestli bych chtěla, aby Nikča byla zase novorozenec, užila jsem si peklo :grinning: :grinning: :grinning:
9. bře 2010 ve 20:22  • Odpověz
Simi: rozumím ti :slight_smile: Asi začínám být "vykojená", protože už jsem ty skoro 4m řevu zapomněla :grinning: Nebo to tlačení kočárku před sebou, když jsem Martina nesla v ruce ... :grinning:
Já mám polohování zad i v korbičce, ale malý mi prostě po cca 20min začne řvát, že chce z kočárku, takže ho zatím používám jen na spaní, a jak se probudí, tak se snažím nabrat směr dom :slight_smile:

Ale ten sporťák vypadá prostě "jinak" :slight_smile:
9. bře 2010 ve 20:30  • Odpověz
pauli, jo já jsem na začátku říkala, že další dítě už niiikdy, no a už si nejsem tak jistá :wink:
no já mám korbičku, ze které se udělá potom sporťák ( Inglesina ), takže u nás zase taková změna nebude
9. bře 2010 ve 20:41  • Odpověz
jj, taky to se mnou začíná občas cukat :slight_smile: Ale pak se podívám na divocha a začnu mít mírné obavy, co to bude za prevíta příště :slight_smile:
Já mám Boldera SD ...
9. bře 2010 ve 20:55  • Odpověz
holky tak jsme dneska byli na 3mesicni prohlidce uz mame 4,90kg a 57cm je to uz cvalda
9. bře 2010 ve 21:03  • Odpověz
goly: krásné míry :slight_smile: Koukala jsem do albíčka - je to kluk šikovná! :slight_smile:
9. bře 2010 ve 21:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.