• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
paulie dekuji uz paseme koniky a zacina houkat akorad ze by porad jen papal snazim se plne kojit co nejdele
9. bře 2010 ve 21:23  • Odpověz
goly tak to je super, že takhle pěkně roste :slight_smile: a už má Matyášek 3 měsíce, ty jo, mě to vždycky hrozně překvapí, jak to letí.
No Nikolce bude 5 měs., ale přijde mi, že mám doma ještě takový mimi, ona je pořád taková drobná no, snad to někdy dožene :unamused:
9. bře 2010 ve 21:32  • Odpověz
Goly: je to fakt krásný šikulka :slight_smile: A skvěle to zvládáte :slight_smile:

Simi, Nikolka je krááásná ... já chci holčičkuuuuu :slight_smile:
(ehm, ještě že není manžel doma :grinning:)
9. bře 2010 ve 21:46  • Odpověz
no nic, jdu do hajan ... dobrou noc všem :slight_smile:
9. bře 2010 ve 21:54  • Odpověz
Radi, ja si Natalku naucila na dudlika, usinacka k hlavicce a tmu/sero...odpolko, kdyz je mrzuta, sup s ni do pelisku, zatahnout, dat dudu a usinacka, pusu na celo a spi se...taky k ni treba musim parkrat zajit, utesit, dat znovu duduacka, ale pak usne a je schopna spat i dve hodiny odpolko...ale je to otazka casu a zvyku
9. bře 2010 ve 22:12  • Odpověz
dobré ránko z mrazivé Prahy :slight_smile:
10. bře 2010 v 08:30  • Odpověz
tak dnes budíček v 6:15 a náladu má zase pod psa...sice si pak ještě hodku pospal,ale ted už zase plače...:frowning2:
10. bře 2010 v 09:16  • Odpověz
ahojky,
ivi u nemáš hemeroid ? v těhu je to normální, mě se jednou jeden udělal, uzlíček to vykoukne ze střev a bolí to na konečníku při sezení dá se prstíkem zatlačit nebo léčit mastí, řekni ale dr. radši, mě to zmizlo samo...
a hodně val Mg a kompoty ať dobře chodíš na velkou..
holky ty koliky - no jsem expert - my to máme od prvního týdne a už to ustupuju, vyzkoušeli jsme kde co.. tlačil až černal chudák vztekal se a plakal celé dny i noci no hlavně teda noci.. doporučuju probiotické kapky Bio Gaia bohužel v ČR za 600,- a kapky sab simplex na prdy obojí pomáhá ulevit kolikám, polohy na tygříka a na bříško pod dohledem a teplý gelový polštářek na bříško je taky super, masáže olejíkama na koliky atd.. jinak to musí přejít samo bohužel... nám už to pomali odeznívá konečně včera den bez jediného řvaní jupíí a hezky i spal no škoda že mé smrkání nedovolilo spát i mě..
10. bře 2010 v 09:20  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
tak jsme zase šikulkové a spali jsme celou noc až v 5 hodin jsem ho vzbudila na kojení :slight_smile:jinak je to zlatíčko :slight_smile:
10. bře 2010 v 09:26  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:
radi my máme taky běžně budíčka v 6 :wink: S tou náladou těžko říct, na zuby mi přijde brzy. Někdy třeba jsou děti v stadiu, kdy si něco osvojují něco se učí a třeba mohou být protivnější, možná tě brzy překvapí nějakou novou dovedností. Jinak fakt nevím...
ofi, tak to je Jiřík teda šikovnej. Naše noci po příchodu z porodnice :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: spánek tak 1hod a to ještě v náručí a já u toho v sedu klimbala v posteli :confounded:
10. bře 2010 v 09:32  • Odpověz
Simi nechci se radovat předčasně. všichni mi říkají že je to asi způsobeno tou žloutenkou. takže si možná užijeme později :frowning2:
10. bře 2010 v 09:49  • Odpověz
simi: u nas to po porodu vypadalo v noci podobne - spani s malou na brise :pensive: Jirik je tedy sikulka, ze uz chape, ze noc je na spani :grinning:

Radi: zuby to byt klidne muzou, vcera mi kamoska na cviceni rikala, ze jejich klucinovi se prave prorezal prvni zub a je jen o 2tydny starsi nez Natalka. Nase princezna uz asi taky hleda - vcera vecer si misto svach prstiku strcila do pusy ty manzelovy a kousala jak diva :sweat_smile: :grinning:
10. bře 2010 v 09:53  • Odpověz
Jinak Natalousek jeste chrni :sunglasses: A ja se lecim - v noci me pekne zacalo bolet v krku, snad to mala nechytne :frowning2:
10. bře 2010 v 09:54  • Odpověz
dobré ranko:slight_smile:

ofi Jiříček je šikulka, u nás se dneska vstávalo na kojení už ve 2 ale zas naposledy jedl v 19,mění si doby kojení tak uvidíme jak to bude dál, horší je že si mění i dobu večerního usínání takže musíme přesunout koupání a to je blbý protože je ještě Tom vzhůru ale nedá se nic dělat

bekul nám teda sam simplex nepomáháji-ani u jednoho, ted budu dávat baby calm a uvidím zda zaberou a pokud ne koupím ty probiotické kapky
10. bře 2010 v 10:01  • Odpověz
radi zuby to už být můžou, dr. mi říkal že děti můžou trápit už 2měsíce před tím než vykouknou
10. bře 2010 v 10:04  • Odpověz
autor
Ahoj holky:slight_smile: Toníka podle mě ty zoubky trápily taky cca 2 měsíce - pořád si třel dásničky....až jednoho krásnýáho dne prostě vykouknul :dizzy_face: Teď už je i cítit na prstě a cinká o lžičku, když krmím :wink: Jinak teď poslední dobou jsou u nás noci ok, ale ty rána...vstával by už v 6...tuhle od půl 5 vzhůru :confused: Rozhodli jsme se manžou, že jen co nám udělají venkovní žaluzie, tak půjde do svého pokojíku. Spí totiž uplně klidně až do doby, než jdeme spát my - ruší ho i když se v posteli přetočíme :rolling_eyes: A co jsem četla, tak když dítě spí samo, tak prý spí i ráno déle...tak snad to tak opravbdu bude :sweat_smile: No, ještě donedávna jsme vstávali v 9..takže torhcu změna :sweat_smile: Jinak tady mrzne až praští...za oknem to vypadá na jaro, ale když jsem otevřela okno, že vyvětrám, tak mu úsměd doslova ado písmene ztuhnul :grinning:
10. bře 2010 v 10:32  • Odpověz
dobre rano holky. U nas taky noc relativne v poho, kojila jsem jen 2x. Dnes jedem na kycle, tak jsem zvedava co nam reknou. Zatim musim davat dvojity baleni.
Gol: ja byla vcera s Artikem na 6tydenni prohlidce a mel 4370 g a 58 cm !!! Nojo, bude dlouhan po rodicich :slight_smile:
10. bře 2010 v 10:33  • Odpověz
holky prosím o radu kdy jste si šly žádat o porodný?? je to tam ohraničené dobou? jako když tak půjdu až příští týden nic se nestane ne?

a je ještě něco kromě pojištovny, rodného listu a popelnic co se musí po porodu zařídit???
10. bře 2010 v 10:53  • Odpověz
ofi porodné neřeš, až budeš mít čas zajdi tam, máš na to 1 rok takže to fakt nespěchá :slight_smile:, kromě popelnic, pojištovny rodného listu pak ještě žádost o rodičák ale to má čas, záleží jak dlouho chceš být doma ale není to nic co bys musela mít zítra, popřípadě přídavky na dítě pokud máš nárok-my máme smůlu nárok nemáme
10. bře 2010 v 11:04  • Odpověz
Smar: díky moc :slight_smile: tak to nechám na příští týden peníze tedka nepotřebujeme tak nutně takže to stačí příští týden :slight_smile:
10. bře 2010 v 11:11  • Odpověz
mili, tak já jako malá jsem vstávala v 5 a vydrželo mně to až do cca 5 let, nemohla jsem dospat, jak jsem se těšila na den :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , chudáci naši :grinning:
10. bře 2010 v 11:27  • Odpověz
ofi já byla až po 3týdnech žádat o porodné - byli jsme se projít tak jsem tam zašla a je to, prostě šlo se kolem šlo se tam ale zatím porodné nedošlo ale do konce března došlo

u nás se vstávalo v 5 ráno skoro do Tomáškova roku nebo tak nějak, ted vstává v 7-oba tak vstávají

mili kdyby fakt platilo že ve vlastním pokoji spí dítě déle budu štastna :slight_smile: ale já počítám s tím že se stěhovaním se nám spaní zhorší, byli jsme kuknout v tom novém bytě na ty koupelny a on je tam tak 5minut a už nás táhne ke dveřím a ukazuje ke dveřím, na návštěvě to samé. Prostě ví že tam není doma a tím to končí a jdem domů :slight_smile:, bude to pro něj nezvyk-nový byt a vše úplně jinak uspořádáné, vlastní pokojíček, spaní sám
10. bře 2010 v 11:40  • Odpověz
Holky,stejně je to sprosté, že Smar dostává jen jeden rodičák a má 2 děti,to je blbost, proč nenechají oba rodičáky? jak má člověk vyjít? ještě, když zmenšili tu mateřskou,mi to dělá 2500 a to je sakra rozdíl...

Paulie,chápu tvé smutnění nad přeložením z hlubokého kočárku do sporťáku, jenže to závidím, že to řešíš v 8 měsících...Jindříšekovi zbývají 2 cm na obou stranách a nevleze se mi tam, ještě nesedí, má 3 něsíce, vůbec nevím, co budu dělat, sporták se mi nedá sklopit až do lehu...mám ještě jeden starší hluboký kočár, je o něco větší, taková ta klasika hluboký, jenže co pak?:slight_smile:holky v kolika měsících budete dávat mimča do sportáku?
10. bře 2010 v 11:56  • Odpověz
ahoj holky
tak jdu zase otravovat marku a monu abych vedela jak jsou na tom :slight_smile: kdo je vlastne na rade po mone?
10. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
radi jo mám jeden rodičák ale to jsme věděli když jsme se rozhodovali pro druhé dítě, prostě jsme museli zvážit i finanční stránku. U mě třeba beru že mám jeden rodičák, fakt jsme se tak rozhodli sami pro dvě děti ale je mi líto rodičů dvojčat-to je vše 2x a to prostě ovlivnit nemohli a tam je fakt 7600 málo

radi Tom šel do sportáku v půl roce protože už ho to nebavilo a u Honzíka to plánuju taky tak ale mám sporták až do lehu-to byla moje podmínka aby šel do lehu takže se výběr dost zůžil takže to nějak není důvod řešit. budem ted kupovat nový kočár http://www.detske-kocarky.cz/kocarek-philteds-sp-graffiti-zdarma-double-kit-autosedacky--2758.html?cPath=1_4 a do lehu to jde a až bude Tomík chodit tak můžu jezdit i s tím našim co jsem měla pro Toma a to do lehu jde
10. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
Ahojka holky :wink: , tak vám jdu sdělit, jak dopadla naše včerejší a poslední kontrola. KTG v pořádku, ale museli jsme včera natáčet 40 minut. malý trochu nespolupracoval. pohmatem se vše prý krásně chystá a jsem otevřená na 2 prsty. A teď to důležité....pro neustálé zažívací problémy a velikost malého se dr. rozhodla pro indukci ....takže v pátek 12.3. nastupuju na vyvolání...nástup v 6,30...první KTG, klyzma a zavedou mi tabletu.nevím jestli se mám těšit, nebo bát. :fearful:
10. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz
marku budem držet palečky at to je rychlé a máš ho brzy u sebe ale ber to tak že za chvíli držíš Jakuba v náručí :slight_smile: :slight_smile:
10. bře 2010 ve 12:57  • Odpověz
Uf – zvířátko mám nakrmené a na chvilku zabavené a ještě si musím rozplánovat dnešní porci úklidu … já prostě nechápu, kde se ten bordel tady bere :slight_smile:

Mili: Martin spí už nějakou dobu sám v pokojíku (tj. beze mě) a trošku se to zlepšilo :wink: Nevstávám už dvacetkrát, ale cca jednou :slight_smile:
Jo, Martin se už zase snaží předčit buldoky …. slintá jako ďas :slight_smile:))

Radi, ještě jsem si večer před spaním hrála se sporťákem, tak si asi začínám zvykat :slight_smile: Ale do víkendu bude korbička, tak si ji ještě užiju :slight_smile:
Koukala jsem, že máte V-cross … mně se hrozně líbil a byl i v užším výběru, ale nakonec jsem šla do Boldera. Ale především mám docela výhodu, že je Martin malinko drobnější :slight_smile:

Smar: ten kočárek vypadá fakt dobře … Tomášek bude moci vzadu jen sedět, nebo se to dá i položit?

Marku, jee, už budeš mít brzy Jakoubka v náručí :wink: Tak ať je vše ok a rychlé :wink:
10. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz
marku tak to budes mit maleho brzy u sebe :slight_smile: a treba se narodi jeste driv nez ti stihnou porod vyvolat :wink:
10. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz
Marki : aspon to budeš mít za sebou :slight_smile: budu na tebe moc myslet a pak dej hned vědět :slight_smile: hlavně ať to jde rychle a málo bolestivě :slight_smile:

Jiřík mi ted usnul po kojení tak si jdu taky na chvilku lehnout. I když spím celou noc tak jsem večer vždy jak dobitá :frowning2:
10. bře 2010 ve 13:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.