• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Bekul, mně přišlo porodný asi až po měsíci od žádosti.. Takže je to všude jinak..
11. bře 2010 v 10:21  • Odpověz
smar reny asi je to fakt případ od případu
jo a odpady tu máme osvobozeny v roce kdy se mimi narodí a jelikož můj je 25.12.09 tak letos už platím :grinning: to je bordel.. 246,- a co vy?
11. bře 2010 v 10:56  • Odpověz
ahojte tak ja som sa dnes konecne lepsie vyspala a vstavala som pred chvilkou hmmmmmmmm nadhera :slight_smile:
ako sa vy mi mate maminky?
marku kde si ? :slight_smile:
11. bře 2010 v 11:01  • Odpověz
Čuz holky :slight_smile: tak já měla včera v noci zas to bodání dole, že jsem přemýšlela jestli jet na pohotovost nebo co, ale počkala jsem do rána a volala Dr. tak jsem byla na vyšetření a mám zánět - dostala jsem nějaké čípky a říkala, že buť to píchá od toho zánětu anebo mě tlačí malá na nějaký nerv a musím to vydržet. Asi to bude ale zánětem, teď je to trišku lepší...

Jinak u nás bylo včera pěkně dusno :rolling_eyes: tak jsem zvědavá jak to dopadne. Ale důvod je na delší povídání...ale nakrkl mě :angry:

zítra jdu na 3D ultrazvuk :grinning: s mamkou :grinning: a ta jde pak na to vyšetření s čípek, tak snad to bude v pořádku...
11. bře 2010 v 11:22  • Odpověz
Ahojjky holky!
Nám přišlo porodné do 15 dnů od podání žádosti takže je individuální. S těmi odpady díky za upozornění už jsem si to zjistila. Platíme od následujícího měsíce po narození poměrnou část.

Holky mám dotaz, prosím napište mi jak to máte nebo jste měli s večerním usínáním a uspáváním. My usínáme často po jídle u prsu a pak ji zavinuji na těsno do peřinky a přenáším do postýlky, jenže někdy se probudí a hrozně pláče často úplně histericky takže uspáváme na rukách nebo houpáním na baloně. Včera poprvé usnula sama po chvilce koukání na kojícím polštáři, ale to byla asi jen vyjímka. Přes den když nejdeme ven - spí jen v jedoucím kočáru tak má taky problém usnout. Moc jsme si ji rozmazlili asi tím že už mám panickou hrůzu z pláče, kdykoliv začne kňourat snažím se jí věnovat. Těch 5 hodin spánku denně je fakt málo. Děkuji!
11. bře 2010 ve 12:13  • Odpověz
Moni, dnes ti opravdu to vyspání závidím :grinning: Jsem úplně mimo, a to jsem spala celkem královských 6h :slight_smile:

Iva: ajaj - brzy se uzdrav a užij si zítřejší 3D :slight_smile:

Baru: Já nejsem moc zářný příklad - Martin mi usínal pravidelně u každého kojení, takže jsem toho využívala a do 4m jsem se ho naopak snažila uspat u prsa (kvůli tomu večernímu pláči :-/), takže jsem pak okolo půlroka naopak musela snažit naučit ho usínat bez prsa ... ale pochopil to rychle :slight_smile:
Ale Sárinka je ještě malinká ... ještě má nárok na rozmazlování, ale po cca dvou měsících už se prý děti začínají všemu učit, tak si to nějak promysli a zkus jí ten usínací rituál nějak nastavit :wink:

Právě jsem na Martina poprvé vytasila rýži ... ehm, je fakt všude, protože ho tak moc zaujala, že mi bral i lžičku a zkoumal ji rukama :slight_smile:
Btw - odkdy tak děti začínají jíst samy?
11. bře 2010 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj holky,
tak já taky spím tak těch 6h v kuse a víc mi Nikča ani domácnost zatím nedovolí, nějak to zatím jde. No myslím, že si budu muset ještě počkat, než se vyspím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky čučím dost na net, upravuju fotky atd, kdybych jenom spala a starala se o Nikču, tak se asi po psychické stránce zblázním :sweat_smile:
11. bře 2010 ve 13:11  • Odpověz
ahojte,
moni: ještě stále tu straším :grinning: a co ty nějaká změna ???
...včera jsme se Šimonkem zvládli jednu z našich teréních procházek do přírody do kopce na kraj lesa,ale bez výsledku. Břicho mě sice bolelo a tvrdlo, ale v okamžiku, kdy jsem si pak dala sprchu a prohřála si ty bedra, tak už to bylo zase o něco lepší. Prostě malý se vybudit nenechá ani ránu :sweat_smile: .
A to se opravdu vůbec nešetřím, pořád vytírám, vysávám, něco vymýšlím co bych ještě, procházky min. hodinové jsou u nás denní rutina...takže už fakt nevím. Prostě už tak nějak počítám s tím zítřkem :confused: , pokud se teda nebude nechávat malý přemlouvat a zítra to vůbec stihnem :zipper_mouth: .
Já se mu nedivím, že se mu do té zimy nechce :grinning: . Dnes nám tu zase napadl sníh :angry: .
Jo, ale od rána mám lehce krvavý až nahnědlý výtok...tak nevím jestli to přisuzovat zátce?? u Šími jsem ji neměla, tak težko říct.
Tak nic nadlábla jsem se obídkem a jdu si lehnout, neb tomu spaní jsme taky moc nedali...vidím, že u všech dnes nastejno :unamused:...
Moni jde vidět, že dýcháš jiný vzduch :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:, že jsi se tak krásně vybucla :slight_smile:
11. bře 2010 ve 13:20  • Odpověz
Ivanou: jé já už zítra ani neuvidím fotečky z 3D :confused:
- a ještě k té bodavé bolesti....měla jsem něco podobného kolem 30tt...taky to bylo vyvolané infekcí, brala jsem nějaké léky na zavádění a vše se upravilo do 3 dnů :wink: ....tak snad už bude vše brzyčko zase ok :dizzy_face:
11. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz
marku-ale aspon uz vies ze kednie dnes tak zajtra urcite a ja som stale len na cakacej situation :grinning:
budem na teba mysliet :slight_smile:
11. bře 2010 ve 13:36  • Odpověz
moni tak to jsem ráda že si tak hezky chrupkách jen se pěkně šetři, já ke konci taky spávala konečně hezky :sweat_smile:
ivi moc mě mrzí že máš zánět ale je dobře že to není nic vážného, třeba to brzo přejde a dala ti na to něco??
juu si užij utz
baru je jueště malinká, jen ji hýčkej, ještě rozmazlená ení neboj, myslím že spíš než jízda ji sedí ten čerstvej vzduch to miminka krásně spí navíc se to pořád mění a to co platí dneska zítra nemusí.. mě malej usíná taky u prsa ale já ho dám brknout a probere se nebo přebalím a pak dám znovu prso ještě párkrát tahá a spokojeně jde spát, to už ani neprostestuje... max pohladím a dám dudel když je to nutné a spinká.. ale taky to tak nebylo hlavně ne na začátku a nosili jsme hodně..
marku no jisté to není ale možnhá že jo, hlavně nachystat tašku :slight_smile: a hodně štěstí kdyby tě to rychle chytlo..
moni tobě taky holkiy ať to hravě zvládnete a máte krásná a zdravá miminka
11. bře 2010 ve 13:53  • Odpověz
Marku,to bude zátka!třeba se to rozjede, ale určitě se tam něco chystá, tak aspon to budeš mít rychlej za sebou.Pozdravuj v porodnici, ráda vzpomínám a pokud si budeš moc t vybrat box, ber 3,tam jsem rodila já,je tam krásná vana, míč a oranžové veselé kachličky:slight_smile: vany jsou ještě na 1, 2 a na nadstandartu. Myslím na tebe.

Paulie,jámyslím, že je v pořádku, že simalý s j´ídlem hraje a krmí se sám, i když toje všude,zkoumá to jídlo hmatem a zdokonaluje si pohyby rukou...takže kupu trpělivosti,ale Martínk bude určitě papat o to radši:slight_smile:
11. bře 2010 ve 14:41  • Odpověz
Ahoj mamulky! :slight_smile:
Jdu vás v rychlosti jen pozdravit. Musela jsem tu pořešit nějaké platby přes net, takže už mi nezbyde pokecat s váma. Kojím co 1,5 hodiny, v noci tak po 4, 5, k ránu se to zkracuje. chodí spát kolem 7, pak jí ve 12, 1, někdy ve 2, pak tak ve 4, 5 a po 6 znova, takže v 7 jsme už v celodenním zápřahu. I denní režim jí vychází pravidelně + - půl hodiny až hodina. Myslela jsem si, že to častý jezení je dočasný, ale už takhle jedeme 14 dní a jak říkám, režim se jí téměř shoduje, tak to tak asi zůstane dlouhodobě. No co se dá dělat. Jo a to podotýkám, že jíme tak půl hodiny až hodinu s odkrkáváním. Je to taková hladovina, že neustále škytá.

Asi se tu ukážu zase až příští týden, bohužel s netem zatím to nevidím tak rychle - je to v režii manžela no, já už bych to měla zařízený dřív. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tý jo, koukám, že Mony už bude brzy rodit?! To je mazec! A čtu, že marku už to má totálně za pár.... Kdo je tu ještě? Já už v tom mám hokej - no chvíli tu nejsem a člověk se nestíhá zorientovat. myslím na vás!!! :slight_smile:
11. bře 2010 v 15:21  • Odpověz
Beku čtu od spoda, tak si čtu, jak s malým kojíš. Taky to tak dělám a většinou je klid. Jen když bolí bříško a to je minimálně, takže musím zaklepat, my nenosíme a neutěšujeme. Je to šikula.
Jo a drží fakt sama hlavičku, i když jí trošičku klimbá sem tam ze strany na stranu občas, ale nespadne jí. Hlavně čučí, když je ve "stoje", to se šponuje a staví i na nohy :grinning: (no nevím, jak to normál děti dělají, tak mě berte s rezervnou). Kolotoč taky už tak týden sleduje, jede vždy po jednom zvířátku očima dokola. :slight_smile:
11. bře 2010 v 15:31  • Odpověz
zlaticka moje ja si to stale asi niako neuvedomujem viem ze uz mozem rodit a uz si to prajem mat za sebou ale stale mi niako nedochadza ze som uz na rade po marku
ale taaaak straaaasne sa tesim :slight_smile:
holky ste zlate ze na nas myslite :slight_smile:
11. bře 2010 v 15:46  • Odpověz
Simi píšeš, že spíš 6 hodin v kuse - myslíš celkem za noc? To já asi taky tak a přes den vůbec neodpočívám, nějak si nemůžu říct něco nedělat - no zkuste si to, když jste sama na domácnost a ještě v novostavbě, kde se pořád něco doupravuje?! No nedá mi to a mezi kojením, vařením, uklízením (máme kamna, takže prach každej den + sem tam ještě dodělávky a dělníci, takže mega bordelu se rozvíří po celým domě) ještě třeba šiju nebo vytvářím nějaké dekorace. Ale fakt kmitám, protože jak malá spí max 2 hodiny v kuse, spíš tak 1,5 většinou, jen se otočím a je zase vzhůru! Takže třeba s oběděm začínám klidně i ráno, abych to neprošvihla. Šmudlám se s polívkou a knedlíčkama, pak jsem dělala poprvý rajskou, takže faaakt si kladu velký úkoly :sweat_smile: . Já už ale jiná nebudu, furt budu "šondat" a něco dělat. Přes den to tak letí, že ani to co bych měla, nestíhám. Ale to všechny určo znáte. No je to lepší, než když jsem se doma kopala do pr....
Tak už fakt pate, letím!!! :slight_smile:
11. bře 2010 v 15:46  • Odpověz
Ivi,velký obdiv jak vše stíháš...jinakmyjsme papali co 1,5 asi 2,5 měsíce,prostě miu to tak vyhovovalo, ted jíme co 2 hodky ve dne a v noci vydrží tak 4 holyk, víc ted anineee, nomusím jsme po očkování,takže náročné...
11. bře 2010 v 15:53  • Odpověz
Ahoj kočky :slight_smile:
tak v poradně všechno v pořádku už máme 3 kila pěkně přibíráme takže jsem ráda :slight_smile:

my to máme večer tak, že dáváme večer vždy kapičky Sabíky potom nakojím , pěvně zavinu i s ručičkama a pak položím do postýlky a většinou je klid sem tam ještě zabroouká nebo "zachrochtá", ale potom spí až třeba do rána. Musím ho kolem 5 hodiny budit. Dneska mi doktorka říkala, že bych ho měla budit i ještě jednou tak ve 3 hodiny no moc se mi nechce a říkám si, že když nemá hlad tak proč ho budit a my se aspon pořádně vyspíme.

Co by na to????? budily byste častěji kdyby Vám mimčo spalo celou noc???
11. bře 2010 v 17:37  • Odpověz
Ivi, teda ty toho zvládáš a ještě s chutí.. Jsi šikulka, hlavně taky trochu odpočívej, to je taky třeba..

Ofi, já malou teda nikdy na jídlo nebudila, ale když byla takhle malinká, tak víc jak 4 hodiny v kuse v noci nespala.. Pokud malý pěkně přibírá, tak bych nebudila..

Radi, Terezka se po očkování naučila spát celou noc :slight_smile:
11. bře 2010 v 17:50  • Odpověz
Bekul, Paulie díky moc, pořád se s manžou utěšujeme že musíme vydržet časem to snad bude lepší a upraví se to.
Manžel už je 3 týdny doma na nemocenské ale ven s malou nemůže. Už si dost lezeme na nervy ale teď už je mu dobře tak se o nás stará a já se můžu věnovat jenom malé ale je to náročné. Ještě stále vyžaduje pozornost u kolotoče jen když se točí, chci koupit lehátko.

Ivi moc tě obdivuju jak jsi akční! Malá taky drží hlavičku :slight_smile:

Holky, ještě jeden dotaz jaké používáte tampony do podprsenky, zatím jsem měla chicco ale uvažuju o něčem jiném, jen nevím jaké. Děkuji za tipy.
11. bře 2010 v 18:03  • Odpověz
holky dneska nestíhám, dětičky jsou dneska na zabití - oba řvou jeden přes druhého, jsou protivní. Honzík dneska spal půl hodiny v kuse jinak po 5minutách, jen fnuká, pořád vyplivuje dudel že ho nemá a pak řve, co hodinu chce jíst. Už jsem byla bezradná tak jsem ho šla uspat prsem a spí v moji posteli-asi 5minut tak snad to vydrží dýl a Tom je v kuchyni s tatínkem, chyběl mu tak je ted s ním. já mám dneska od 4ráno fakt dost
11. bře 2010 v 18:09  • Odpověz
no nic tak zas jdu, už zas Honzík řve
11. bře 2010 v 18:11  • Odpověz
ivi tak to dělají všechny děti staví se šponují čučí na rameni atd. krmení je tak v poho, ale už nenosíme byl předčasně nar. tak jsme museli, musel cítit maminu a teplo její krve :sweat_smile:
jinak chci recept a popis rajské ještě jsem ji taky nikdy nedělala :grinning:
baru joo to je dobrá věc krom toho košíku mám u houpátko je bezva foto na FB hlavně něco "uděláš" když se zabaví a ony ty mrňata někdy jen čučí a stačí že na tebe vidí.. a vydrž, taky sem proklínala dny a noci a vidíš máme nejhorší za sebou
11. bře 2010 v 18:39  • Odpověz
holky,jindříškovi stoupá teplota,pít nechce a co vypije,to vyzvrací:frowning2: musím se pokoušet do něk něco dostat...ach jo a to vyoadalo,že bude v pohodě,ani neplakal po očkování...
11. bře 2010 v 18:45  • Odpověz
RAduš : to je mrzuté, že je Jindříškovi špatně :frowning2: zvládněte to

Holky dotaz můžu se v 6-tinedělí koupat ve vaně?????
11. bře 2010 v 19:01  • Odpověz
Holky dík, ali to bylo fakt od zánětu, protože už po tom prvním čípku je to mnohem lepší, můžu i sedět bez bodání do zadnice...jen v kurzu na balónu mě to nebylo příjemný.
Dneska jsme braly první a druhou dobu porodní plus video :grinning: jak to video bych si odpustila, ani jsem to snad takhle z ostar vidět nemusela :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Zítra příjdou tchánovci se švagrovou na oslavu narozek, tak jsem nakoupila pochutiny :slight_smile:

Raad to mě mrzí ne je malému špatně, snad se to brzo zlepší...
Ivčo zvládáš bravůrně, se stěhováním a tak..
Vůbec jste všechny šikovné jak to zvládáte, kolikrát uplně čučím jak to čtu, doufám, že mě to taky trošku půjde :wink: :slight_smile:
11. bře 2010 v 19:31  • Odpověz
ivanau: to je fajn, že je ti lépe :slight_smile:
neboj zvládneš to taky jsem si myslela, že to nebudu zvládat a docela mi to jde teda myslím :slight_smile:
11. bře 2010 v 19:38  • Odpověz
Radi: jj, jen ať si s jídlem hraje – dneska koukal na ty svoje umatlaný ruce jak tele na nový vrata :slight_smile:)) Fakt jsem se nezmohla na nic jiného, než se začít smát :grinning:
Já jsem ráda, že konečně začal vnímat to, že má ruce … snažím se na něj znakovat a občas propadám skepsi, že nám to moc nepůjde (i když něco už rozumí :slight_smile:)
Je mi líto, že je malému špatně :frowning2: Byli jste na očkování? (promiň, nějak se teď neorientuju … :frowning2: )

Iva s: mám z tebe komplexy!!! :grinning: Já nestíhám nic! Ale fakt nic! :slight_smile:))

Ofi: většinou, co vím, tak se v 6n doporučuje v noci aspoň jednou kojit spíš kvůli tvorbě mléka (aby nedorazila do mozku informace o menší poptávce), ale pokud Jiřík prospívá a hezky spinká, tak bych to zatím nedělala :wink: Jak často kojíš přes den?
K té vaně – já bych to asi nedělala (už jen kvůli očistkům a případnému šití)

Baru: neztrácej na mysli … i ten největší netvor se zničehonic změní v usměvavého andílka :wink: :slight_smile: Takhle malé děti jsou fakt asi jen o trpělivosti – nijak je na dlouho moc nezabavíš, hrát si s nimi taky moc nejde, tak je můžeme jen ňuchat :grinning:
Jo, ty vložky do podprsenky jsem měla nejdřív Johnsons, pak ty Babylove z DM a teď kupuju v Makru nějaké nejobyčejnější Aro (zjistila jsem, že jsou všechny na jedno brďo, tak proč zbytečně utrácet :slight_smile: … já měla šílenou spotřebu – až 4 na den, takže to byly docela slušné částky :slight_smile:)

Smar: vydrž! Snad brzy oba usnou ..

Iva u: to video je většinou děs běs … nám ho pustili hned první hodinu kurzu (po skončení ze mě vypadlo, že na takhle blbý film už příště do kina nepůjdu :slight_smile:) … vím, že když se zaregistruješ na youtube, tak se tam dají najít různá medicinsko-výuková videa …
A neboj – všechno ti půjde :wink:
11. bře 2010 v 19:42  • Odpověz
ja použivala fixies a taky jsem za to dávala nehorázné částky, ted používámobyč z DM a jsou uplně stejné:slight_smile:

Holky jo,byli jsme na očkování,už má 38,3, ještě tomůdámpůl hodky a dávám obklady na ručičky a pokud nic, dám čípek.

Já taky nestíhám nic,dnes jsme po douhé dob vytřela:slight_smile: nádobí umývám už 3 dny a nemůžu se dobrat do konce, večerbývámunavená, noomanželském životě nemuvě, zatím jsme to stihli jednou - chceme, ale není energie - manžel ted žehlí plínky a mezitímn nosí malého,on ani nespí,jen kouká a zoufá si
11. bře 2010 v 19:50  • Odpověz
raadi to me mrzi ze je Jindriskovi spatne ten cipecek mu radci hned dej Mireckovi taky po ockovani vyletela vecer teplota na 38 tak jsem udelala zabal dala cipek paralen a bylo hned dobre skus to uvidis :fearful: jinak s Matyaskem nas ceka ockovani az za 2 mesice dostanem taky hned prevenar
11. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.