• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Radi, 38,3 před nebo po odečtu?
Btw - já teď po 3 dnech aspoň třídím prádlo na žehlení a na ne-žehlení :grinning:
11. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz
paulie dík Tomík už spí dlouho a Honzík asi 20minut ale pofnukává i ze spaí tak doufám ž se uklidní a bude spinkat aspon do půlnoci, dneska fakt skoro nespinkal .

radi 38,3 v zadečku po odečtu?

jo a vložky do podpsenky kupuju taky v DM, jsem s nimi spokojená a přijdou mi stejné jako ty fixies, johnson které jsou o dost dražší
11. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz
Takholky měl 38,6 bez odpočtu, dala jsem čípek a už má jen 37,7 bez odpočtu,uf,ale budu se děsit celou noc...
11. bře 2010 ve 21:11  • Odpověz
radi teplota se má srážet nad 38 po odečtu, někdo říká že 38,5 po odečtu ale já po očkování dala čípek i na noc at se může Tom klidně vyspat, udělala jsi dobře že jsi ho dala malý se v klidu vyspí a odpočne si a ráno bude líp. Neboj bude v pořádku, běž si taky lehnout když můžeš. já jdu na očkování za 14dní s Tomem a hned se domluvím na očkování pro Honzíka
11. bře 2010 ve 21:16  • Odpověz
Smar: tak třeba noc už bude spací :wink:

Radi, do rána by se to mělo hodně snížit ... většinou po první hexe ta teplota dost vyletí :frowning2: Ale zase díky hexe jsem přestala kojit v noci :grinning: (teda - my ji měli posunutou do 4.měsíce)
11. bře 2010 ve 21:18  • Odpověz
měto kojení v noci ani nevadí, neb stejně bych musela odstříkávat:slight_smile:no ale uvidíme,jak seto vyvrbí,miláček už spinká, tak snad bude dobře...bylomi ho tááák líto.

No ale holky v čekárně s nama byla mamina - holčička 3roky a k tomu dvojčata roka cosi - no teda,m mě z nich bobela hlava po půl hodině,ona si nesedla,počád je okřikovala, všechny tři se chtěli najednou nosit,se vším křápali,no to byl děs:slight_smile: no ale ta mamina to zvládala s klidem:slight_smile: faaakt obdivuju.
11. bře 2010 ve 21:28  • Odpověz
Dobré ránko, dneska jsem mohla spát o celou čtvrthodinu déle než včera ... super :grinning:

Radi, tak jak je Jindříškovi? :slight_smile:
Ehm, mamka se starším dítětem a dvojčátkama??? Uf, to je moje noční můra - že by druhé nebylo jedno ale dvě :sweat_smile:
12. bře 2010 v 08:13  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
tak dneska jsem ho vzbudila v 4.30 pro jistotu jinak by asi spal klidně dál. Opět mě ráno počůral :slight_smile: no klasika :slight_smile: tedka pobrekává v košíku a já čekám až usne a konečně si půjdu umýt hlavu :slight_smile:

ted toho očkování se bojím už ted bude to asi záhul :frowning2:
12. bře 2010 v 08:51  • Odpověz
Pauli: taky si myslím, že je zbytečné ho budit v noci - teda kolem té 5 hodiny se stejně vždy vzbudí :slight_smile:
a přes den ho budím tak po těch 2 až 3 hodiny :slight_smile: a to je spokojený. A když pěkně roste, tak se snad všechno v pořádku.
To koupání jsem vzdala asi to nechám až po 6-tinedělí už mi to docela chybí vždy se s manželem cachtáme a je to super :slight_smile: no ještě 4 týdny to snad přežiji
12. bře 2010 v 09:12  • Odpověz
Tak Jindříšekspal jako poleno a já taky, dokonce jsem jednou usla u kojení s prsem ven a probudila se po 2 hodinách:slight_smile::slight_smile: ted má v zadečku teplotku 37,7, nechávám tomu volný průběh a uvidím, co bude, náladu má dobrou, až vynkající, už 45 minut ho baví hrazdička, stihla jsme spoustu věcí:slight_smile:
12. bře 2010 v 09:20  • Odpověz
Ahoj holky, tak me maly dnes spal poprve 6 h v kuse :slight_smile: , ale na druhou stranu jsme vzhuru od ctyr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ofi: me malej taky pravidelne pocurava :angry: Jednou uz me i posral :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Omlouvam se za ten vyraz, ale to jinak nazvat nejde..
12. bře 2010 v 10:00  • Odpověz
Leni : to jsou vždy podpásovky že ? a pravidelně jenom mě :slight_smile: manžela ještě nepočůral :slight_smile:

Jo holky prosím dotaz přebalujete mimča před každým kojením? i když byli malinkatí jako jsme my?
12. bře 2010 v 10:12  • Odpověz
Ofi: no manzela uz zkusil i pokakat, ale ten instinktivne uskocil, takze jsme pak hodinu pucovali celou koupelnu. To by jeden neveril, jakej ma takovej prcek dostrel :wink:
Ja tak 5 tydnu prebalovala pred kazdym kojenim, ted prebaluju skoro po kazdym kojeni, bo se mi vzdy u kojeni pokaka. Ale v noci prebaluju jen jednou, protoze se vzdycky u toho hrozne probere.
Holky, co to muze znamenat, kdyz Artik hodne casto vyplazuje jazycek?
12. bře 2010 v 10:15  • Odpověz
Ofi: jeste co se tyka nocniho kojeni. Nam v porodnici rikali, nenechat spat dyl jak 4 h. Ze pry maly miminka jsou tak unaveny z toho porodu, ze se ani hlady nevzbudi. Tak ja Artika budila. Jedna znama nebudila, byla nadsena jak ji mala krasne spinka a skoncili v nemocnici s podvyzivou. Ale to je extremni pripad. Pokud Ti Jirik prospiva dobre, tak bych ho asi taky nebudila.
12. bře 2010 v 10:17  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: přišla jsem pro radu :frowning2:
co dělat se stále vztekajícím dítětem :unamused: už jsem vyčerpaná.Zuby má dva uz proražený, jiné na obzoru nejsou.Nedokáže si na dece hrát sám, vzteká se, když se přetočí na bříško vzteká se, když ho jdu přebalovat vzteká se, když ho koupu vzteká se, chce sedět, furt zvedá hlavičku a ležet nechce, nevím co mám dělat jsem bezradná.furt jenom fňáká, nechci aby se uklidnoval jen tím že ho budu brát do náruče, doufám že je to přechodný :frowning2:
12. bře 2010 v 10:25  • Odpověz
někdy si říkám, že ho musím nechat ať si řve, ať si zvyká na to že si má taky hrát sám, neudělám nic, jdu pověsit prádlo a řve :cry:
12. bře 2010 v 10:27  • Odpověz
já si s ním hraju dost, já už fakt nevím, teď spí a já tady brečím do polštáře, chjo :angry:
12. bře 2010 v 10:30  • Odpověz
Ofi: jj, ony si nás ty děti pěkně značkují :grinning: Mě tedy Martin nikdy nepočůral (vždycky jsem mu na pindíka hodila plínku :grinning:), ale na druhou stranu mě ohodil jinou náložkou :grinning:
Očkování se neboj - cca den mívá většina dětí až horečky, jak to tělo "zpracovává" tu vakcínu, a občas se vychýlí ze svých režimů, ale pak už je to ok a většinou následuje "jakýs takýs" návrat do starých kolejí :slight_smile:

Radi, to je super, že to takhle skvěle zvládá(te) :slight_smile:

Leni: to máš pravdu s tím buzením - doporučuje se to hl. u miminek se žloutenkou, která jsou zpočátku hodně spavá. Ale pokud dítko prospívá, přibírá a má aspoň 6 počůraných plenek za den, tak bych to nechala na něm. Taky se doporučuje kojit cca 7x-8x za 24hod, ale u novorozenců je normální kojit i 15x denně (zažila jsem to :grinning:). ovšem existují zářné výjimky ... (že Mili? :grinning:)

Ad přebalování - já malého přebalovala před každým kojením, ale většinou se stihnul po... při pití, takže jsem to střídala :slight_smile: V noci jsem přebalovala před (abych ho pak nebudila) a přes den jak kdy (nechtěla jsem ho nechávat pokaděného, ale jemu to prostě nevadilo ... naopak každou čístou plínku si to prasátko hned označilo :grinning:)
Většinou se děti pokadí při kojení (jak jim začne pracovat celá trávicí soustava), tak je asi lepší přebalovat po :slight_smile:
12. bře 2010 v 10:35  • Odpověz
Ahojky holky moc vás zdravím a přeji hezký den :slight_smile:
12. bře 2010 v 10:41  • Odpověz
V noci jsem přebalovalapřed kojením a ted už na to kašlu, vždy semimocprobral, přebaluje manželjak vstává v 5:šé do práce - bohužel jenho budík nás budí všechny:frowning2: pak mi ho donese nakojení a my spíme dál:slight_smile:

Luci, já tě chápu, měli jsme to tedka před očkováním, taky u ničehomoc nevydržel...a taky to jsou asi zoubky, vydrž,ale hlavně si domluv kamarádku nebo někoho, aby šl vozit a ty sis udělala doma to nejnutnější. A bude víkend, budete na malého dva a uvidíš...třeba bude po víkendu líp, třeba sejen zvteká, protože už je tě ohleděný a jak bude doma víc ruc,uklidní se, toot totiž dělá Jndříšek:slight_smile:

Goly,jak zvládáš 2 mimča?pomáhá manžel? nebo jakto s ním je? pomáhají ti aspon babičky?moc na tebe často myslím, jak to všecko zvládáš...
12. bře 2010 v 10:42  • Odpověz
Holky,co asi Marku,vůbec jí to nezávidím, ty bolesti, jen si na to vzpomenu a hlava se mimůže roztřeštit, fuj:frowning2: ale za chvliku bude mít šimonek bratříčka:slight_smile:
12. bře 2010 v 10:43  • Odpověz
Luci, ja asi nejsem tak zkusena mamina, abych mohla radit. Ale cetla jsem neco o miminkach, ktere nechteji byt miminkama, chcou uz sedet, divat se na svet, lezeni je pro ne nuda,...Mozna je to Petrikuv pripad. Nebo chce byt proste jen u mamy v naruci a v tom pripade ho budes muset nechat obcas plakat nebo z toho casem zcvoknes..
12. bře 2010 v 10:43  • Odpověz
Holky me dnes fest boli podbrisek. Asi dostanu prvni menzes nebo mam uz zase zanet mocaku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdy jste dostaly prvni menstruaci po 6nedeli?
12. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
Dnes jsem hrozna otrava, jeste mam jeden dotaz. Moje babicka se hrozne divila, ze si neumyvam pred kazdym kojeni bradavky. Pry si je oni umyvali borovou vodou!?
12. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
A jooo - Marku má dneska v diáři porod ... tak ať to má rychle za sebou!

Leni: já ještě vůbec ... párkrát to vypadalo "nadějně" ,ale zatím z toho nic nebylo ... takže mám Havaj už skoro rok a půl :grinning:
12. bře 2010 v 10:53  • Odpověz
ahojte
tak na marku tiez moc myslim a zaroven aj zavidim ze zachvilku ma malickeho u seba
prajem pekny dnik :slight_smile:
12. bře 2010 v 10:54  • Odpověz
jé tak to na Marki taky moc myslím :slight_smile:

tak s tím přebalováním, teda nevím já přebaluju před každým kojením a zatím je to v pohodě tak to tak asi zatím nechám uvidím asi potom , jak se to vyvrbí

já bradavky ničím nenatírám ani je neumývám - jen mám speciální ručník jen na prsa - říkali nám to v porodnici
no Jiřík nám zatím krásně roste, tak to buzení asi zatím nebudu hrotit :grinning:
12. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
Ahoj Moni jak ti je ?
12. bře 2010 v 11:07  • Odpověz
Ahojky holky,

dneska jedu odpolko na čtyři hoďky do školy, Terezku bude vozit moje mamka, tak jí sebou nepovezu..

Leni, já si bradavky ničím neumývám, jen jako Ofi používám na prsa jiný ručník.. A ms jsem zatím nedostala a nechybí mi :slight_smile:
12. bře 2010 v 11:11  • Odpověz
Marku, myslím na tebe, ať máš malého brzo u sebe :slight_smile:
12. bře 2010 v 11:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.