• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Moni zrovna jsem na tebe myslela jestli už malej není na světě a jak vidím tak ještě ne :slight_smile:
12. bře 2010 v 11:17  • Odpověz
ahoj holky nepsala marku, ze uz ma prcka u sebe?
ahoj hedik jak je? jsem te uz dlouho nikde nevidela :slight_smile: teda ty jsi uz ve 20tt? toto leti...
12. bře 2010 v 11:21  • Odpověz
ofi-je mi celkom fajn :slight_smile:
hedik-no to by musel byt zazrak :slight_smile:
mne dr povedala ze malyn je este stale dost vysoko tak sa mu u mna paci krpec jeden
12. bře 2010 v 11:29  • Odpověz
MOni : tak to je fajn , že to zvládáš :slight_smile: neboj za chvíli budeš mít malého u sebe :slight_smile: mě taky říkali, že se nic nechystá, a že je malý pořád vysoko a narodil se dřív :slight_smile:
12. bře 2010 v 11:38  • Odpověz
ahoj holky, tak Marku moc držíme palečky. Jinak jsem zrovna dala Matýska do postýlky aby usnul sám, jinak vždy usínal v náručí. Už jsem mu byla 7x dát dudlíka a teď usnul jupíííííííí. :grinning: mám ze sebe radost :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ofi: jinak to spaní závidím, Matěj většinou tak hodinu až 2 v noci nespí. Dneska jsme rázovali po baráku od půl 3 do 4 :angry:
12. bře 2010 v 11:41  • Odpověz
ahojky dark no nějak nestíhám škola atd... a teď nám tady nešel internet takže jsem tu několik dní nebyla. jj letí to v pondělí jdemem na velkej uz tak snad bude všechno ok :wink:
12. bře 2010 v 11:47  • Odpověz
taras : no já si tedka libuji, ale děsím se toho až v noci nebude spát a já na to nebudu zvyklá, ale je fakt, že jsem se po porodu aspon pořádně vyspala a nabrala energii :slight_smile:

ale čekám to každou noc, že budu vzhůru tak uvidím každý říká, že je to tou žloutenkou :frowning2: tak uvidíme
a jak ti je ????
12. bře 2010 v 11:48  • Odpověz
moni tak tfuj tfuj tfuj ať je to brzy a máš malého brzo venku u sebe :slight_smile:
12. bře 2010 v 11:49  • Odpověz
ahojky raad uz mame svoje rytualy Mirecek uz je docela samostatny takze litam jen kolem miminka tata taky pomaha trosku je to mezi nama stejny on porad lita za tou druhou a ja tu jen bydlim s detma zijem si kazdy svuj zivot,ja kojim co kazdy 2-3hodiny takze zvladam doma uvarit ukidit a jeste nachvilicku k pocitaci.pristi tyden jedu k nasim musim s Matym na kontrolu na vojtovku a aby si nasi deti trosku uzili
12. bře 2010 v 11:51  • Odpověz
ofi: no na pokoji v porodnici se mnou byla paní, které malá taky spala skoro pořád i 6 hodin v kuse a skoro celou noc... no a měla taky žloutenku. Mates žloutenku neměl a dokázal řvát i několik hodin v kuse :slight_smile: ale teď už vím jak na něj :grinning:
12. bře 2010 v 11:57  • Odpověz
Taras: no asi na tom něco bude :slight_smile: snad až ji nebude mít tak to nebude stokrát horší a snad si to nebude vynahrazovat :frowning2:

a co s ním děláš aby ti neplakal?
12. bře 2010 ve 12:17  • Odpověz
ofi: no spíš jsem přišla na to co má rád, když ho třeba nosím tak mu položím dva prsty na líčko, aby mě víc cítil. zatím naštěstí nemáme vůbec problémy s bolením bříška, prdí celý den jak starý chlap :grinning: akorát když kojím, tak se mi po chvilce začne strašně vztekat a nevím co s tím, nedělá Ti to taky?
12. bře 2010 ve 12:33  • Odpověz
jdu nakouknout cotu nového a jestli už marku nemá mimčo u sebe a vidím že ještě nepsala
í
Tom spinká ale Honzíke je zas protivný-nějak ho dneska už od rána trápí bříško, tlačí a tlačí, trošku prdí ale není to to pravé. Já mám dneska nic moc náladu, je to rok co umřel děda - Honzík je pojmenovaný po něm. no a na víc nestíhám reagovat, Honzík řve tak jdu za ním at mi nevzbudí Toma
12. bře 2010 ve 13:01  • Odpověz
Ahojky holky,

Ofinko, my přebalujeme před každým kojením hlavně jak se probudí tak ji beru do náruče do klubíčka a ona se vyprdí :slight_smile: pak přebalím a kojím, přes den někdy kňourá tak poznám že potřebuje přebalit.
Jinak naše malá je schopná se při přebalování počurat a párkrát i pokadit tak že málem skončilo na koberci.

Leni, já četla že prsa by se před kojením neměly umývat aby dítě cítilo mlíčko a přisálo se bez problémů. Takže umývám jen jak se sprchuju.

Radi je super že Jindříškovi klesla teplota a vyspali jste se.

Paulie, ty mluvíš s Martínkem znakovou řečí? Můžu se zeptat proč? Promiň jsem asi zvědavá.

Lucinko vydrž, určitě bude lépe, jsem sice maminou chvíli ale trošku vím jak je hrozné nebýt schopná nic udělat a mimčo jenom brečí.
12. bře 2010 ve 13:17  • Odpověz
už spí snad bude dýl a ne 5minut. Do konce víkendu dám ještě šanci kapkám baby calm a jak nezaberou tak koupím probiotické kapky

já přebaluju po kojení protože u kojení se mi pravidelně posere, v noci jen jednou protože se mi u toho vždycky probere.
12. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz
Taras:taky mě to dělá, po kojení se mi za chvilku začne vztekat, chvilku se vzteká, ale pak to přestane.
Já vlastně ani nevím jestli má bolení bříška prostě někdy brečí a je červený , ale to je tak asi vždy :frowning2:
ale není to tak hrozný
jo a taky se cucá prsty to je vždy sranda :slight_smile: manžel mu dává někdy nos a ten taky cucá

Barus :slight_smile: tak my naštěstí máme pod přebalovákem lino jinak už by to bylo pokřtěno několikrát
12. bře 2010 ve 13:48  • Odpověz
Smar: koukám, že si užíváš ... tak ať je u vás líp! A drž se :wink:

Baru: v pohodě :slight_smile: Já znakuju Baby signs ... Martínek je slyšící mimčo, ale já tak nějak mám pocit, že absolutně nechápu, co po mně chce (proč pláče, proč všelijak vrčí, ...), tak jsem od Ježíška dostala Baby signs a zkouším to :slight_smile:
Musím říct, že nejdřív jsem byla dost skeptická, jak na to bude reagovat, ale už máme několik znaků, kterým evidentně rozumí, tak jsem taková pyšná, že si spolu budeme "povídat" dřív, než začne mluvit :slight_smile:
12. bře 2010 ve 13:54  • Odpověz
ofi: no mě se vzteká jako přímo když kojím, na začátku je klid a pak začne, dám ho brknout a zase k prsu a pak se zase začne vztekat, nevím jestli se mu nechce tahat to zadní mléko.... fakt netuším.
12. bře 2010 ve 13:59  • Odpověz
tarasa: a jak dlouho kojíš? Jestli je Matěj pořádný savec, tak už nemusí chtít ... Jinak to můžou pak být ty horší věci jako bříško (při kojení se začnou pohybovat střeva a to je u citlivějších dětí prostě bolestivější ... zvlášť, když je to spojené s prdíky), reflux (když jde mlíčko zase nahoru), lenivost (když to neteče samo), ...
12. bře 2010 ve 14:08  • Odpověz
paulie: když se zlobí tak ho dám odbrknout, tak mi pak přijde, že ještě chce pít :slight_smile: no a kojíme někdy 10, někdy 20 někdy 30 minut, fakt jak kdy no....
12. bře 2010 ve 14:19  • Odpověz
paulie byl jak andílek ale včera a dneska hrůza ale už spí tak snad to vydrží :slight_smile:, fnuká jen jak nemá dudel (já blb mu ho neměla dávat a bylo to ale to už je jedno). ty znakuješ to je super, taky to zvažuju, jak jsi začínala? Tom ještě nemluví tak by to nebyl špatný nápad :slight_smile:
12. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz
jo holky kdo si chcete nechat udělat fotky tak drogerie schlecker má dobrou akci, 50 fotek za 39 Kč což je super :slight_smile: :slight_smile:, mám už 50 fotek objednaných a ještě jich 50 určitě objednám, možná více
12. bře 2010 ve 14:56  • Odpověz
holky, dekuju za reakce k tomu umyvani prsou.
Ofi, my malymu taky nekdy podstrcime nos :slight_smile: je to sranda :grinning:
Jinak vam vsem preju hezky vikend, my za chvilku odjizdime do Vidne a vratime se az v nedeli vecer.
12. bře 2010 ve 14:58  • Odpověz
Leni jj je to sranda :slight_smile:
tak hezký víkend :slight_smile: my pijeme tak 10 až 15 minut řkala mi laktační poradkyně a i má doktorka, že to uplně stačí , že ona ty děti stejně jen pak žužlají :slight_smile:
12. bře 2010 v 15:22  • Odpověz
jujdááá,holky,jsemostuda,vybil semimobil,rtakže zpožděně přepisju sms od Martinky:slight_smile:

Posilamnovinu,rozšiřujem rodinu.dne 12.3.v 11.51 byl ten pravy čas,kdypřišelna svět mezi nás. Je tomalý uzlíček 3,77kg a 49cm...jmenuje se Kubiček.marku.

A já už zase brečím.......Marku,moooc gratuluju a už se na vás těším. Jdu ti napsat sms:slight_smile:
12. bře 2010 v 16:21  • Odpověz
Tak mame dalsi miminko! Koukam, ze jsem prisla v pravou chvili :slight_smile: Velka gratulace Marku!!!!

Ja hlasim, ze jsem nemocna a Natalka taky. Obe mame rymu a kasel, ja do toho i bolest v krku - Naty snad ne, alespon nic nerikala :grinning: I pres nachlazeni ma dobrou naladu a od pondelka, kdy objevila hracky, tak ma porad neco v ruce, v puse...a povida a povida..je to radost :slight_smile:
12. bře 2010 v 16:26  • Odpověz
Marku obrovská gratulace!
12. bře 2010 v 16:31  • Odpověz
Tar: tak to by mohl být jeden z těch dalších důvodů, co jsem psala ... zkus juknout sem, jestli se tam nepoznáte :slight_smile: http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=56

Leni: hezký víkend :slight_smile:

Ofi: já bych to kojení časově neomezovala, jen bych si hlídala, kdy skutečně pije a kdy dudlá ... tady jsou videa :slight_smile: http://www.kojeni.net/sani.php

Marku: veeeelkáááá gratulace :slight_smile: Je to hezký kousek chlapa :slight_smile:

Zdez: brzy se uzdravte :wink:

Smar: Mě to znakování nejdřív nijak nezajímalo, ale jak jsem shlédla pár videí na youtube a víc si o tom přečetla (i tu na Koníkovi je téma), tak mě to přesvědčilo :slight_smile: Začala jsem u nás klasicky s jídlem, takže znakuju "jídlo" před každým příkrmem nebo kojením, pak zaznakuju "hotovo", ale to je asi moc abstraktní (kupodivu "ještě/víc" rozumí moooc dobře :grinning:), taky zkouším "světlo", "koupat se/umýt se" a pouštím mu to DVD pro děti od Baby signs.
Dobré stránky jsou i znakovanismiminky.cz ... ta Šustová napsala i knížku a je to češka (narozdíl od B.S., které jsou americké).
Každopádně jsem zvědavá, kdy Martin zjistí, že má ruce i na něco jiného než strkání do pusy nebo braní hraček :slight_smile:
12. bře 2010 v 17:42  • Odpověz
Paulie, mě to zankovánímoc zajímá a chvi s tím taky začít,stránečkyprostuduju.

Holky,psala ještě Marku:

Ahojky,Malyje brouček. Jsem stastna.Kubiček je zatim hodnunky jak myšička,porod bylnaročny,ale nastestikratky,cca os 7 do 12,kontra po pulminute a ke konci snad ani to ne. Zdravime i holky z MK.
12. bře 2010 v 18:12  • Odpověz
Jéé, další miminko.. Přejeme Kubíčkovi hodně zdravíčka a jen úsměv na tváři :slight_smile:
12. bře 2010 v 19:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.