• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Sary, tak ze bych se Mili zeptala, proc mela Natalka v noci hysteraka, chtela jist a zaroven nechtela ani prso ani flasku???? :sweat_smile: :pensive:
11. pro 2009 v 11:09  • Odpověz
dobre ranko
peti-jeee malinkeho mi je strasne lito nech sa coskoro vyliecite
zdez-mozno len tak stavkovala :slight_smile:
moj mili dnes nebol doma no od vcera aj cez noc a ,alinky ako keby to citil stale kopkal este nikdy takto nekopkal ako vcera :grinning:
11. pro 2009 v 11:14  • Odpověz
Luci to je mi líto, že to malý taky chytl musí to být hrozný takový malinký drobeček :frowning2: ale snad to bude lepší a se sousedů si nic nedělej.
Přáníčko je krásný :slight_smile: Petřík je malý ježíšek :slight_smile:
11. pro 2009 v 11:16  • Odpověz
jo Ofi je to hrozný, pitomá rýma a takle mě to rozhodí :frowning2:
11. pro 2009 v 11:20  • Odpověz
luci-jo to chapu je najhorsie sa pozerat na takeho drobecka ako sa trapi :frowning2:
11. pro 2009 v 11:22  • Odpověz
Mili, mam problem s kojenim :grinning: malz spi jen hodinu a pak chce papat, prodluzuju teda na 2 hodky, ale vic nee, teda v noci spal 4 hodkz v kuse, ale pak se budil co hodku a kroutil se kvuli prdikum...tak co s nim? :grinning:

jinak holky maly na ma hornim rtu uprostred takovy puchyrek, co to muze byt, nevite? ja jsme uplne bezradna bez babicek a jejich rad a nemam se koho zeptat...muze to byt aft nebo z kojeni?

Ahoj ivi, utz ti asi udela, ze zacatku delaji casto a neprohlizeli me, to az potom...drzim palecky
11. pro 2009 ve 12:02  • Odpověz
Radi, ten puchyrek mela Natalie taky, za par dni se sloupl, nic jsem na to nedavala, asi to maji, jak piji a namahaji rtiky
11. pro 2009 ve 12:14  • Odpověz
Radu taky jsme ho meli, mazala jsem rty Infadolanem :wink:
11. pro 2009 ve 12:57  • Odpověz
autor
ahoj holky - hlásí se vaše aktační poradkyně :grinning: :grinning: :sweat_smile:

no holky, co se týče kojení, tak důležitý si uvědomit jednu důležitou věc a to je to, že ne každá pláč znamená hlad!! Podle mě by to nemělo dojít do fáze, že budeme mimčům ucávat pusinku prsem.....(ale každá na to samozřejmě můžeme mít jiný názor!!). Já si o kojení dost četla a bavila se dost s laktační poradkyní i s moji homeopatičkou, která už odkojila 3 děti :sweat_smile: Takže ráda poradím, poradím, pomůžu - ale berte to prosím jen a jen jako můj názor, ouki? :wink: Poradím vám s píše z vlastní zkušenosti, jak jsme to dělali my :slight_smile:

Sari jsem ráda, že si Sofinka nechala říct :wink: Tak zkus dál prodlužovat po minutkách intervaly.. Já jsem v začátku dokázala natahovat Toníka i o půl hodiny - hrála jsem si s ním, povídala, ukazovala předměty....

raada: kojíte přes den po 2h? a v noci jak? Já si mysím, že JIndříšek je ještě opravdu malinkej - takže zkus si teď říct, že prostě dřív než za 2h mu nedáš - naučí se u více naštouchnout si bříško :wink: A pak pomalinku prodlužuj..po 5-10min... I tady platí, že nemusí mít hlad, i když se budí!! Toník dnes neměl svoji "noc" - po kojení ve 4h se mi budil a kňoural co půl hodinu..Tak jsem ho pohladila, řekla spinkej (ke konci už to bylo KOUKEJ CHRNĚT!! :grinning: ), dala dudáčka...pak ho nechala třeba zase dobu kňourat, aby si nemyslel, že k něu n aprvní kňournutí skočím..tak to dělám od začátku...Jestli se Ti budí evidentně kůli prdíkům, tak mu cvič s nožičkama - víš jak?? U nás to pomáhal, i když jsme žáný velký problémy neměli. Dáváš Sabíka? Máš mastičku Pupík??

add puchýřek: to je mozol od kojení :wink: Toník ho měl taky...nic to není, ptala jsem se tenkrát doktorky :wink:

zdeni: tak to neměla hlad. stopro. to jí něco trápilo - špatné sny, bříško.... Já když nevěděla co, tak jsem šla Toníka přebalit a on se většinou uklidnil. nebo prostě se jí nechtělo spinkat a nudilase v postýlce - to znám i u Toníka :grinning:
11. pro 2009 ve 12:59  • Odpověz
autor
Ještě doporučuju stránky www.kojeni.net Najdete tam odpovědi na všechny vaše otázky :wink: Já to mám pročtené křížem krážem! :dizzy_face:
11. pro 2009 ve 13:06  • Odpověz
autor
Luci, rýma bude dobrá neboj - poctivě odsávej, nic jiného se s tím stejně nedělá :wink: Doporučuju Vincentku ve spreji - Petříkovi se bude lépe dýchat. Dej mu jí chvíli před odsátím a pak se i rýma lépe odsává :wink:
11. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz
Mili, my jsme dávali vincentku a pak nám doktorka napsala Pamykon.Odsaváme toho dost a dobre :slight_smile:
11. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz
autor
luca tak super :dizzy_face: Hlavně že to jde odsávat, to je důležitý..aby to tam nezůstalo :confused:
11. pro 2009 ve 14:06  • Odpověz
mili- :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nasa radkina :slight_smile:
ahoj
11. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz
autor
mona :grinning: :grinning: :grinning: vypadám jak zkušená matka co...přitom prd vím :grinning: Jen co vím a co fungovalo u nás, posílám dál :wink:
11. pro 2009 ve 14:21  • Odpověz
Mili já se včera vlastně nesnažila..ona totiž asi věděla že jsem ji práskla jak zlobí u jídla a byla hodná sama od sebe :slight_smile: i dneska..ale je fakt, že jsem zjistila že se umí už zabavit sama..povídá si už nahlas s Ijáčkem takže máme 2 hodiny od jídla a je klid..tak to snad vydržíme min. ještě 30 minut :slight_smile:
11. pro 2009 ve 14:41  • Odpověz
Ahoj kočenky! :slight_smile:
Ani vás nebudu dočítat, jsem tu jen, jestli se něco neděje. Ráno před 6 jsem vstávala, jela na kontrolu na oční, seděla tam něco málo po půl 7 (v 7 se začíná ordinovat) a dorazila jsem tam už jako pátá. Ve třičtvrtě na 10 jsem čekání na řadu vzdala a došourala se přes celý město do centra, doplatila kočárek a ve 12 byla doma. :frowning2: Ztahaná, spruzená jak pes a musím tam někdy jindy znova. A raději ještě dřív. Síla fakt! Dvě hoďky jsem si odpočla, ale stejně už to nedoženu, jsem jak mátoha, bez nálady a unavená. Zítra je zase brigáda na domečku, zase budu kolem všech lítat opět zase už od rána :frowning2: . Ach jo.
Bekul ještě nepsala? Nerodí doufám už?
11. pro 2009 v 16:36  • Odpověz
Ahoj Ivi : teda taktoje síla tak dlouho jsi tam čekala :frowning2: hrůza :frowning2:
Snad nám Bekulka nerodí, ale neobjevila se dlouho ani na FB tak nevím co s ní je snad je v pořádku :slight_smile:
11. pro 2009 v 18:27  • Odpověz
Ahoj Ivi, Ofi, jdu vas docist...

Ofi tak jak je?
11. pro 2009 v 18:33  • Odpověz
Ahoj Oldri :slight_smile: myslela jsem si že tu budeš :slight_smile: to jsem ráda:slight_smile:
je mi dneska už lépe papkám vitamíny a taky horký čaj s citronem a zaklepu to ale snad to bude dobré :slight_smile:
co máte v plánu o víkendu? jedete kupovat dárky ?
11. pro 2009 v 18:38  • Odpověz
JJ, cekam na tebe :wink: , manzilek je s kolegy z prace na hokeji, takze mi nainstaloval ntb abych se nenudila.
To jsem rada ze uz je ti lepe, chce to chytit v zacatku.O vikendu nas ceka prochazka, mensi gruntovani a manzilka i nakup proviantu.Dohodli jsme se ze do supace bude radeji chodit sam.
Ja se chystam pect kruti stehna a uz jsem dlouho nedelala banan v cokolade, takze prubnu i ten.
V nedeli mi prijedou na navstevu rodice, bydli totiz v jinem meste.
A co vy?
11. pro 2009 v 18:43  • Odpověz
Jinak koukam jak maji holky to kojeni zmakle, myslim, ze si ty rady budu za 3 mesice docitat jak diva :slight_smile:
11. pro 2009 v 18:46  • Odpověz
JJ taky jsem na tebe čekala :grinning: :grinning: tak to jsou pěkné plány :slight_smile:
my zítra jedeme ke tchánovcům na chalupu, je trošku v horách tak doufám, že už tam nebude sníh a budeme odpočívat a v neděli na zpáteční cestě od nich se stavíme možná na nějaké dárky to ještě uvidíme chtěla jsem trochu napéct, ale myslím, že to asi nestihnu :frowning2:

ty rady si myslím nám budou velice hodit já už si to pročítám, ale myslím že se k tomu budu taky vracet a dočítat :slight_smile:
a budeš něco péct na Vánoce nebo něco speciálního chystat?
11. pro 2009 v 18:53  • Odpověz
Diky, Mili, za rady :wink: Ty, a nevis jak udelat, aby mala mela rada dudlika? zkusila jsem 4 ruzne a vyplivuje mi vsechny - takze si cuca rucicky popripade vyzaduje me :sweat_smile:
11. pro 2009 v 18:53  • Odpověz
Ofi, vyzdobu uz mam hotovou, 24 jen vyndam slavnostni ubrus a porcelán a do aromalampicky kapnu "pohadku vanoc" a mam hotovo :grinning: .Peceni letos nehrotim i kdyz cas bych na to mela, jenze pece moje mamka, manzilkova i obe nase babicky a vsechny nas hned informovali ze nam daji vzorky. No a protoze manzilek sladky moc nerad, tak nemam duvod matlat testo :wink: .Budu delat jen ty klasicke nepecene kulicky a neco slaneho.
Pristi rok uz ale neco napecu - uz kvuli prckovi.
Chaloupku v horach bych take ocenila... i kdyz vlastne ja na horach bydlim, teda skoro...
11. pro 2009 v 19:09  • Odpověz
Ahoj holky.
zdez Ja jsem dnes Jirickovi koupila dudlik od MAM a zatim uspech,snad mu to vydrzi. :wink: Predtim mel suavinex a ty nam desne plival. :angry:

ivi teda..to bych byla pekne nastvana. cekat tam tak dlouho a neprijit na radu.... Snad priste poridis lepe.

Ja jsem zacala balit darky...... :slight_smile:
11. pro 2009 v 19:12  • Odpověz
Ahoj Sluni,
ja balit jeste nezacala...dneska jsem zapomnela balici papir :frowning2:.
11. pro 2009 v 19:26  • Odpověz
takto já dárky nemám ani koupené :frowning2: natož abych je balila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. pro 2009 ve 20:06  • Odpověz
Ofi, jenze ty pracujes,nemas cas courat po obchodech...Ja jsem vetsinu pokoupila pri ceste od doktorky a zacala jsem uz v rijnu...
11. pro 2009 ve 20:13  • Odpověz
autor
zdeni kamarádka měla stejný problém - malý jí nechtěl dudlíka - tak zkoušela a zkoušela a trefila až ten 9. :wink: prostě nakup různé druhy, nevzdávej to! :wink: Zkoušela jsi NUK?? Má takovou plošku a mimčům se dobře drží..

JInak já jsem taky dneska začala balit dárky :slight_smile: Už mám zabalený skoro všechny pro manžu...
11. pro 2009 ve 20:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.