• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
mili nevim, kde jsem k tomu prisla...asi sem ofoukla. U doktora jsem nebyla. Chytlo me to ted vecer. :unamused:
Uz mam v sobe urologicky caj. Uvidim, co ztoh bude. Zatim je mi dost soufl.

Myslim, ze Tonikovi bude kase stacit z min vody...je dost syta

smar Ja mam huggies ubrousky rada. :slight_smile:
15. bře 2010 ve 21:22  • Odpověz
sluni ubrousky huggies teda ne, absolutně vůbec nečistí, fakt mi domů nesmí.

jdu spát oba už dávno spí a já tu furt straším a začínám být hezky nachlazená :frowning2:
15. bře 2010 ve 21:26  • Odpověz
smar dobrou noc. Copak na tebe leze? At uz je jarooo a vsechny bacily tahnou jinam.
15. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz
Holky, co rikate nove evrzi kone?
15. bře 2010 ve 21:33  • Odpověz
Radi, promiň - nebyla jsem u pc :frowning2: Podle mě se vám toho naskládalo trochu více ... jak sama píšeš, tak ten výlet za rodinou a taky reakce na očkování, já bych tam někde i tušila spurtíka. Osobně bych teď co nejvíce přikládala (UM bych si schovala do skřínky na později) a po každém kojení ještě pár minutek stimulovala odsávačkou, aby jsi dala mozku informaci, že je velká poptávka po mlíku. I když toho moc /nebo nic) neodsaješ, tak tahle stimulace by měla mít do 3-4 dnů viditelné výsledky, tj. pocitově o dost víc mlíka. Navíc se ti už po 6n víceméně ustálila laktace, takže nemusíš mít pocit nalitých prsou a přesto tam bude mlíka až až, aby to pokrylo Jindříškův apetit. Teď už se mléko tvoří víceméně sáním a laktace se hodně přizpůsobuje Jindříškovu jídelnímu režimu, takže časem ti půjde odsávání hůř a hůř (jen aby tě to někdy v budoucnu nepřekvapilo, že tzv. nic nevydoluješ :slight_smile:)
Zkus teď co nejvíce kojit a postupně najet na starý režim, který jste měli před Slovenskem ... Jindříšek by se měl rychle zase chytit :slight_smile:

Smar: těch Huggies ubrousků je několik druhů - my máme H.Pure a jsou ok :slight_smile:
(ale je fakt, že mám pocit, že je Martin v téle oblasti dost nenáročné dítě :slight_smile:)

Sluni: au au - ať je ti brzy lépe :wink: Nový Koník vypadá zajímavě, jen si asi budeme muset všechny chvilku zvykat :slight_smile:

Jdu do pelíšku, Martínek vypadá, že dnes plakat nebude :slight_smile:
15. bře 2010 ve 21:57  • Odpověz
Dobre rano maminky a tehulky :slight_smile:
U nas noc docela katastrofalni. Malej se vzbudil o ctvrt na dvanact, na jednu, na dve. Ve tri a v pet a od peti jsme vzhuru :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Manzilka mam do stredy na sluzebni ceste. Je tu se mnou segra, tak mi pres den pohlida a ja se snad dospim
16. bře 2010 v 07:11  • Odpověz
dobré ranko

sluni začínám být hezky nachlazená :frowning2: snad to nechytnou kluci

Tom v noci zvracel, ted má mít dietu a nechce nic, jen mlíko by chtěl a to nesmí tak bude dnes urečený a náročný den

paulie to je fakt huggies jsem zkoušela jen jedny a další už jsem nezkušela, neměla jsem potřebuju. Ono Tomovi nevadili, pro mě byli na houby
16. bře 2010 v 07:33  • Odpověz
Ahojky holky zdravím a přeji hezký den :slight_smile:
tak jsme včera po velkém UZ a vše je v pořádku máme vše co máme mít a paní doktorka prý nevidí nic špatného. Tak jsme moc rádi :slight_smile:
16. bře 2010 v 07:57  • Odpověz
Dobré ráno holky..
Mili kdy jsi začala s příkrmem. přesně když bylo Toníkovi 6 měsíců
Beku přebaluju v noci jen když se během kojení pokadí což je vyjimečně ale zrovna dneska ve 4 se to stalo :slight_smile:)) jinak kojím v noci 2x
Radu..to je tím Slovenskem... kamarádka přijela do ČR na týden z FR..potom normálně kojila co 2 hodiny i v noci..fakt hrůza.. 14 dní držela.. pak zašla za porodní asistentkou a ta ji doporučila dát ji samotnou do pokoje a prostě přijít pohladit a jídlo až co 4 hodiny..její malá je jako naše Sofinka..prý takhle staré děti vydrží v noci co 4 hodiny a fakt se to srovnalo..já se ted taky snažím jí dříve než co 4 hodiny v noci nedat..protože ted mi taky nějak zlobí a budí se kolem 11 takže ji nechám zaknourat..dám dudlík a tak..
Hedi mooc gratuluju to je bomba..a co pohlaví???
16. bře 2010 v 08:20  • Odpověz
Paulie,díky za rady, stává se z tebe naše soukromá laktační poradkyně:slight_smile:

Tak jsem se rozhodla,že na Nutrilon kašlu a spolehnu se sama na sebe a normálně, i když mám prsa měkké, papali jsme stejně jak před Slovenskem: V 11:30, 3:30 a v 6 (bohužel vstává s manželem, tak ho aspon vždy přebalí a já se válímv posteli:slight_smile: ještě se vzbudil v 4:30,ale to jsem ho jen pohladila, vrtěl se, prděl,ale neplakal...takže dobé, prsa se nalévají a uvidíme...stejně ale máám pocit, že je hladový už delší dobu, přeji jenom má přes 7 kg,no ale snad ne..

Jinak od 6 do 7 Jindříšek trénoval své hlasivky, výskal, kvičel, chrčel, já jsem u toho spala:slight_smile::slight_smile: od 7 už teda silný budíček:slight_smile: a v 8klasicky vytuhl u kojení,ale pozooor,už se budí,potvůrka,nojdu ho uspat:slight_smile:
16. bře 2010 v 08:26  • Odpověz
dobre ranko babule tak ja idem dnes na kontrolu som zvedava co nam povie :slight_smile:
dnessom uz od 6 hore nechce sami niako spat :cry:
prajem pekny dnik
16. bře 2010 v 08:30  • Odpověz
Radu super, jako Nutroš doma máš tak kdyby cokoliv můžeš mu to dát.uvidíš fakt se to může srovnat..jinak já občas i ted kojím 3x za noc.. jee to je Jindříšek pořádný chlap..já počítám že Sofinka bude mít taky už přes 7kg a je to fakt z nát..
16. bře 2010 v 08:31  • Odpověz
jo hedi co budete mít??????u tebe vůbec netuším:slight_smile:

sari,on jíjindříšek v tech 23 nejvíc za celý den...kojím v 18 před koupáním,po koupánínabídnu v 19, ale už je tak unavený, ženechce, nebo u toho vytuhne-lepší varianta:slight_smile:

no my měli dobu,kdy jedl v 20 a tak až ve 2 - ale to jsem měla víc mlíka...no ale vidím to optimisticky, nějak biude...

holky,blíží se změna času, to bude ródeo, co?:slight_smile: jak to budete řešit? je tu o tom diskuze, četla jsem ji už na podzim.
16. bře 2010 v 08:34  • Odpověz
tak ahoooj jsem k.o. malej byl nějakej nervózní a jedl strašně často v noci a dost se kroutil asi ho zas něco potrápilo, snažím se nejíst nic špatnýho, dávám mu drahé probiotické kapky a stejně to tak dopadne no naštěstí se to stává jen sem tam..
¨radi jak si dopadla v noci? jsem na tebe myslela že jsem často kojila a prsa byly dost měkký no bodejť když cucal tak často ale zas se naplní to vím, mě se to spraví vždy když jdu s ním ven a spinká mi dlouho prsa to poznají a už se naloívají až to bolí poznají že dlouho nešlo mlíko ven :sweat_smile:
mili: tak já řešila jídlo a koupání taky ale tak že malej je trochu mrzutej u koupání někdy a mrčí už hlady a když sem zkusila koupat dřív tak nějak si to zafixoval že jídlo po koupeli a stejně mrčel nezabírá to nijak, já zkusím kojit před koupelí a po ní kdyžtak dokojit ještě jednou nebo jen před ale to se bojím aby se mi nepoblinkal když tak kope a řádí v tý vaně.. ale dneska to asi zkusím takhle...
16. bře 2010 v 08:38  • Odpověz
ahoj holky, nase noc des - Natalka mela nejake boleni, nevim, zda neco ode me chytla - od vcerejska si to u me sedlo na hlasivky a vubec nemluvim, muzu jen septat, nebo zda zuby. Bylo to strasne: moc chtela spat, ale jak ji to trapilo, tak v takovem polospanku porad plakala - v podstate co hodinu, hodinu a pul. V 6 rano uz jsem nemohla dal a dala ji cipek, usnula mi vysilena v naruci a ted spinka. Chudera mala, bylo mi ji tak lito. A ja ji ani nemohla utesit hlasem :pensive:

Sluni: ty plenky active fit jsou normalni na suchac, alespon v te velikosti 4-9, co ted mame, ty vetsi uz jsou i ve variante kalhotky.

Jinak jsem si vsimla, ze i kdyz koupim CR stejny vyrobek, jako se proava v Nemecku, je docela jiny - mam na mysli treba plinky. Konkretne Pampers New Baby - jsou delane uplne z jineho materialu. Pamatuji si, jak jsem v Cr nadsene v akci koupila nejake mega baleni a ony pak byly uplne jine. A bohuzel horsi. Mozna je to tak i s temi ubrousky Sensitive - ja k nim jeste dnes naschval cuchala, pote co Mili a Bekul psaly,ze jim smrdi, a ony po nicem nevoni, jsou neparfemovane...tak jsem trochu zmatena. Stejna znacka a presto je to v ruznych zemich asi ruzne... :sweat_smile:
16. bře 2010 v 08:42  • Odpověz
no holky vidim ze ste si to vsetky v noci uzili :slight_smile:
a ja aby som netrhala partiu od 6 nemozem spat hehe a to ja spavam tak do 9tej :grinning:

zdez- s timi plenami mas pravdu aj znama mi hovorila ze pampers tu su uplne ine ako na slovensku a tiez na slovensku horsie

ja mam aj obrusku huggies aj pampers oboje sa tu davaju zdarma k plenkam tak som zvedava ako nam to bude vyhovovat :slight_smile:
16. bře 2010 v 08:46  • Odpověz
jeee teras so si vsimla ze uz tusim ani neviem pisat bud tehotenska demencia alebo mi zacina robit problemy materinsky jazyk :sweat_smile:
16. bře 2010 v 08:48  • Odpověz
Moni: asi neco na slunci, nebo resp. na mesici, nikde se nespalo :grinning: S temi plenkami jsem si to uvedomila diky tem ubrouskm, co psaly vcera holky. No, mamka mi rikala, ze mi ty Sensitive ted koupia v CR v akci, tak se ted bojim, ze budou smrdet :sweat_smile:
16. bře 2010 v 08:48  • Odpověz
ahoj tak kouam mony ze jsi porad tady :slight_smile: ty budes urcite rodit az se nebudu moct dostat na internet, je mi to uplne jasne :grinning:
jinak k vasi diskuzi - vsimla jsem si toho i u jinych veci, ze jsou jine nez ve svete, myslim, ze je to tim kde se vyrabeji k nam se vetsina veci dovazi z polska (nebo to tak aspon bylo)
16. bře 2010 v 08:51  • Odpověz
dark-no este tu strasim aj ked maleho premluvam ale je asi po tatovy dnes ma bracha narozky tak by to bol pekny darcek ale pochybuuuuuujem :pensive:
a kedy nebudes moct na net??
zdez-no snad ne :slight_smile:
ja som ich teras naschval otvorila lebo mam aj vzorku co nam davali na kurze a ani ja vobec nic necitim :slight_smile: :slight_smile:
16. bře 2010 v 08:54  • Odpověz
mona no, doma ted moc na netu nejsem, protoze nam strasne zlobi a porad to pada, ale budem porizovat novy a o vikendu nejsem doma, takze net taky nebude...
16. bře 2010 v 08:58  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
hedik, gratuluju, že je všechno v pořádku :slight_smile:

Smar, Leni, Zdeni ... držte se :slight_smile:
Sari, já začínala v 6,5m - čekala jsem na poradnu u mudry, jejíž sestřička je zároveň lakt.poradkyně. V podstatě je možné začít i třeba o týden, max. dva dříve, ale doporučuje se až po 6m. Pokud jsi (nebo manžel) alergik, je dokonce možné kojit i do 7m, a pak začít. Ideální je, pokud dítko dává zájem, že bych chtělo ochutnat to, co jíš ty :slight_smile:

Radi, jaj - já bych tady byla nerada za chytrou ... jen čerpám ze svých (to především) a okolních zkušeností a taky hodně z webu, protože jsem měla s kojením, resp. Martínek, občas dost značné problémy, tak jsem vědomostně vysávala moji lakt. poradkyni (chodila k nám 3m tzv. na pojišťovnu :slight_smile:) a taky web, knížky, ...
Ale je fakt, že jsem nějakou dobu přemýšlela, jestli bych se tomu nechtěla věnovat ještě hlouběji :grinning:

Noc u nás byla docela legrační - po jedné se Martin hrozně rozbrečel, tak jsem k němu v polospánku šla a snažila se ho utěšit , pak jsem si sedla k chůvičce na gauč, abych počkala, až bude spát (abych nebudila manžu chození sem a tam) ... a probudila jsem se po páté, když se začal hlásit o jídlo :slight_smile:))))
Jnak by mě docela zajímalo, jak mám na Martina "výchovně působit" :slight_smile: Pokouší se pořád olizovat konfereční stolek a na moje "nenene" celkem z vysoka kašle :slight_smile:
16. bře 2010 v 09:00  • Odpověz
holky ráda bych vám to řekla ale my jsme si pohlaví nenechali říct apak nám paní doktorka řerkla že by nám to stejně neřekla protože naše díťátko mělo ruce mezi nohama a pak na nás vystrčilo prdku :slight_smile:
dark-no musim domluvit tomu krpcovy ja by som rada rodila aj hned :slight_smile:
a ty sa mi mas ako?
Moni, jak se dnes cítíš? :slight_smile: Pořád přívaly energie jako včera? :slight_smile:
16. bře 2010 v 09:02  • Odpověz
paulie-dneska tak normalne nic mna neboli :slight_smile: je mi dnes fajn co je u mna divne heh ale to asi preto ze som este neviliezla z postele :grinning:
16. bře 2010 v 09:05  • Odpověz
jo a vcera som dala novy pupik :wink:
16. bře 2010 v 09:07  • Odpověz
Paulie, to je možné se tomu věnovat v laktační lize by tě brali, nevím, jaké tam jsou podmínky, ale myslím, že stačí mít vlastní zkušenosti s kojením. Děkuji za tvé rady a rady všech ostatním, pomáhají.

Holky, Marku mi psala, porodnice se maluje, tak je už doma. Kubíček je prý hodnoucké zlatíčko, ŠIMONEK ALE TROŠKU ZLOBÍ, ŽÁRLÍ, DĚLÁ HLUK,... no musí se s tím chudáček asi vyrovnat...Marku sem za náma přijde, jak bude mít chviličku času a dá nám sem fotečku mimuška.
16. bře 2010 v 09:11  • Odpověz
mony mam se celkem fajn :slight_smile:
16. bře 2010 v 09:12  • Odpověz
Pauli můjí kamarádky manžel je pediatr a prý můžu začít už v 5,5 klidně..prý je dneska trend začínat dříve i podle WHO ale můj pediatr je starší pán tak si myslím že moc tomu nakloněný nebude tak ted babo rad :slight_smile: jinak právě že dává..uplně skoro slintá když nás vidí s manželem jíst :slight_smile: Pavlov by měl radost..
16. bře 2010 v 09:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.