• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Dobré ránko :slight_smile: teda Vás dneska dočíst mi dalo pořádně zabrat :slight_smile:
vidím, že u Vás byla krušná noc :frowning2:

u nás to bylo v pohodě- kojení ve 23 a pak až v 5 a to jsem ho musela vzbudit, ale jak Vás tady čtu, tak čekám, kdy se to u nás pokazí :frowning2:
hediku gratuluju k ultrazvuku :slight_smile: jéé vy jste si nenechali říct co to je :slight_smile: je to super - byla jsem nakonec ráda, že jsem to nevěděla bylo to krásné překvapení.
16. bře 2010 v 09:18  • Odpověz
děkuji ofi :slight_smile: uvidíme co to bude nám je to jedno hlavně když to bude živé a zdravé :slight_smile:
16. bře 2010 v 09:43  • Odpověz
Hedik : jo jo to je nejdůležitější hlavně zdravíčko :slight_smile:a teda nenecháte si to říct?
16. bře 2010 v 09:49  • Odpověz
nn nenecháme jsme pevně rozhodnutí že ne že si to necháme až k porodu aby jsme se dozvěděli co to je až přijde na svět. protože jak jsem psala nám je to jedno co to bude a jak říkám tak stejně to neovlivním a když jsem to vydržela do teď což je polovina tak to vydržím a já se stejně na nákupy chystám až někdy v červenci takže je to jedno a koárek jsem stejně chtěla v neutrální barvě
16. bře 2010 v 09:55  • Odpověz
Moni, máš krásné bříško :slight_smile: A to nevylézání z postele závidím ... mně se dneska sakra nechtělo :slight_smile: Dokonce jsem se poslední dobou naučila kojit vleže, abych mohla ještě chvilku podřimovat :grinning:

Radi, já už jsem na ty podmínky LL koukala :slight_smile: Jen si nejsem jistá, jestli bych to zvládla :slight_smile: Ono je lehké zkusit "poradit" maminkám, které jsou nebo byly na tom stejně jako já, ale když se mě zeptá někdo, kdo kojí novorozence 5x denně (že Mili? :dizzy_face: ), tak nemám moc rad :grinning: :grinning:

Šári, ono těch 6m je doporučení tuším WHO, ale myslím, že jsem někde četla, že Japonky kojí výlučně i rok ... :grinning:

Hedik, to pak budete mít hezké překvapení :slight_smile:
Já jsem se zařekla, že u druhého dítka si pohlaví nenechám říct ... manža to ještě neví :slight_smile: U Martina jsem podlehla jeho prosebným očím na velkém uzv, a pak jsem se bála, aby to nebyla holčička se šňůrou, pže jsme samozřejmě začali dostávat dárečky pro chlapečka :slight_smile: I když na druhou stranu musím uznat, že bylo fajn toho drobečka oslovovat jménem už v bříšku :grinning:
16. bře 2010 v 10:19  • Odpověz
oba mi spí tak jdu za vámi :slight_smile:

hedik jste dobří že to vydržíte, já bych to nevydržela. No ale ani by to nešlo, sama od sebe jsem tam ty jejich pindíky viděla :slight_smile:

paulie kdyby tě to bavilo tak bych do té laktační poradkyně šla :slight_smile:
16. bře 2010 v 10:31  • Odpověz
smar tak ono by jsme to stejně anio nezjistli protože tam měělo ruce a pak nám ukázalo prdku :slight_smile:
Já jsem si to chtěla nechat říc a manža že ne a že já taky ne a pak už jsem sama řekla že si to nenecháme říct a budeme mít překvápko :slight_smile:
16. bře 2010 v 10:35  • Odpověz
hedik moji kluki roztahovali nohy na každém UTZ-ukázali že tam mají chloubu a pak se otočili zády a spolupráce žádná
16. bře 2010 v 10:36  • Odpověz
tak já jsem musela na bok a mimčo nespolupraacovala a tím způsobem že řádilo o sto šest to tam lítalo že lukča koukal jak tam řádí :slight_smile:
16. bře 2010 v 10:49  • Odpověz
Smar, přesně - Martin byl tak viditelný, že i já to viděla (a to si myslím, že jsem dost slepá :grinning:). Ale chvilku taky se sondou laškoval, jenže když ho doktor zabral zespodu, tak nebylo o čem mluvit :grinning:
Jinak jsem projížděla stránky LL a našla podmínky spolupráce, ale já musím všechno dělat na 200%, tak bych si k tomu rozhodně pak ještě chtěla přibrat výživu dětí, apod. a když čtu Jiřinčinu poradnu, tak je to občas dost záhul :grinning: A nevím, jestli bych na to prostě měla :slight_smile:
16. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
holky, nevíte, jak do příkrmu zpracovat fenykl? Koupila jsem včera takovou malou "hlavičku" a teď přemýšlím, co z toho můžu použít :slight_smile:
16. bře 2010 v 10:54  • Odpověz
tqak to se nedivm že jste to věděli :slight_smile:
16. bře 2010 v 11:04  • Odpověz
paulie jak to nevyzkoušíš nebudeš vědět zda na to máš ale já si myslím že máš :slight_smile: :slight_smile:, musím zaklepat u nás už kojení dobrý a zas mám své spokojené a hodné miminko, příští týden jdem k dr. tak jsem zvědavá kolik bude malý vážit, jdu k dr. s oběma tak to bude síla. a s tím fenyklem neporadím
16. bře 2010 v 11:11  • Odpověz
Tak Natalce je porad nedobre, ach jo, je uplne apaticka, porad v jakemsi polospanku, u prsa mi usina a place bolesti...dostala druhy cipek a jestli se to nezlepsi, tak nas ceka dr...ach joooo...chudinka mala :frowning2:
16. bře 2010 v 11:23  • Odpověz
hedik: zpravidla nespolupracuji holcicky, viz ta nase - taky porad prekrizene nozicky, spatne natocena, snura mezi nozickama atd. :wink:
16. bře 2010 v 11:24  • Odpověz
Ahojky holky jak se máte?
Dočíst Vás mi dalo zabrat.
Pauli jsi dobrá.
Stejně tak všechny maminy co mají dvě dítka!!!

Já kdybych neměla manžu doma tak jsem úplně neschopná i když mi malá spí v noci tak já bych spala pořád. Ale děsím se až půjde do práce, to bude mazec. Jinak mám strach že máme rozmazlené dítě, teda spíše mi to začala říkat mamka a tchýně. Malá spinká jen v jednoucím kočárku, nebo v autosedačce nebo u prsu. USpáváme na rukou nebo skákáním na baloně. Než by měla spát sama tak raději bude koukat. CO si počneme později netuším ale fakt netuším jak to změnit když ji ani nás nechci trápit pláčem.

Holky dotaz, dáváte široké balené? My na kontrole dostali doporučení ale naučila jsem se jí to dávat každý den. A další kontrolu máme až ve třech měsících.

Reakce na plíny, my v porodnici měli Bella Happy Newborn ty byly super. Teď dobírám paprsky newborn - ty byly super, parkrát se stalo že nálož utekla po zádech ale od té doby co dávám jiné široké balení tak drží. JInak ještě střídám sleep and play a huggies classic. a jsem spokojená. Až najedu na větší verze paprsek a huggies tak uvidíme. Manželovi Paprsky přijdu drahé takže hledám nějakou levnější variantu.

Holky co vás něco trápí, vydržte bude lépe.
Mějte se všichni fajn pa
16. bře 2010 v 11:38  • Odpověz
autor
ahoj holky tak my měli noc uplně v pohodě, spali jsme dokonce do půl 9 :confused: :sweat_smile: To už tu dlouho nebylo :sweat_smile: :wink:

zdeni k tý doktorce byl zašla tak i tak....i pro svůj klid.

paulie já myslim že na LL máš na 1000% :wink: :dizzy_face: šla bych do toho - je vidět, že tě to baví!! A ohledně specifických případů - např. kojení novorozence 5x denně, tu máš mě :grinning: :grinning: :grinning: jinak fenykl už jsem dělala. Normálně ho rozkroj - rozpadne se Ti na takové silnější "lístky". Uřízni ty stonky nebo co to je a já v páře dusila jenom ty listy. Nebude to uplně měkké, ale změkně to. Pak to teda propasíruj určitě přes cedník - vyseparuješ z toho tak tu dužinu a "žilky" zůstanou - to je na vyhození. Mo toho z toho není, ale jídlu to chuť dá :wink:

hedik tak to obdivuju, že si to nenecháte říct - já bych to nevydržela :grinning: ale věřím, že to musí bejt potom strašně krásný překvapení :wink:
16. bře 2010 v 11:43  • Odpověz
baru jako bys mluvila o mém Tomáškovi, neboj bude líp, u nás taky je :slight_smile: :slight_smile:
16. bře 2010 v 11:56  • Odpověz
Zdar holky, zatím vás nestihnu dočíst, ale musím se pochlubit :grinning: vybrala jsem kočár, už jsme ho i objednali, ale k našim, aby nebyl doma.... :wink: Uplně jsem se zamilovala... tak snad bude dobrej, ve všech prodejnách říkali, že je to dobrá volba, jen v obchodě stál 23tis, tady je cena podstatně jiná...http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1631165
A ještě jsem koipila postýlku v akci za 2090Kč do obýváku http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=1807988
O víkendu si přijede nějaká paní pro staré skříně a v neděli koupíme nové...Tak mám radost :slight_smile:
16. bře 2010 ve 12:00  • Odpověz
ivanou kočárek vypadá dobře :slight_smile: určitě budeš spokojená
16. bře 2010 ve 12:13  • Odpověz
Ivi: moc pekny kocarek

Mili: Natalie ted spi, snad ji to zas postavi na nohy. A kdyz ne, jde se k dr, trapit ji nenecham....a sebe taky ne. Je mi ji tak lito :pensive:
16. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz
Smar a tak jsem si přála abychom to neměli jak ty.
16. bře 2010 ve 12:37  • Odpověz
Ivanau krásný kočarek.

Mili to jste měli krásnou noc.

Smar jak dlouho to u vás trvalo?

Zdeni věřím že čípek zabere a bude Natalí lépe, držte se!
16. bře 2010 ve 12:39  • Odpověz
ahojte tak som tu od doktora
hmmaly sa drzi akoklist este stale je vraj dost vysoko :angry:
kontrola na buduci tyzden
16. bře 2010 ve 12:50  • Odpověz
baru neboj druhé dítě bude hodné, Honzík je hodný :slight_smile: :slight_smile:, jak se to vezme do kdy to trvalo, sám se naučil usínat až v 8měsících-že jsem uložila a odešla, nemusela jsem ho venku vozit a stačilo nechat kočár tak to fakt až od 8měsíců-jeden den to nešlo a řval jak tur, druhý den jsem tu zkusila a v pohodě usnul a spinkal a od té doby spal v pohodě a jinak změna v nočním spaní byla u nás ve 2měsících-večer sice usínal u prsa nebo vozením v kočárku ale pak jsem ho přenesla a spal bud celou noc do těch 7 nebo 8 kdy jsem nakojila a spal do 8-9 a to ve vlastní postýlce

zdez uvidíš jak bude vypadat malá po spaní ale když tak raději zajedte k dr. at se netrápí
16. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz
zdez-to mi je luto s Natalkou drzim palecky nech jej je co najskor lepsie :frowning2:
16. bře 2010 ve 12:53  • Odpověz
holky, jak poznám, že chce to moje dítě jíst samo? Po dvaceti minutách "boje" jsem mu dala lžičku a misku a on se najednou začal řehtat a prasit vše okolo :slight_smile: Samozřejmě miska je prázdná, oblečení na vyhození a zbytek na úklid :grinning:
Večer dám foto na FB ... to nešlo nevyfotit :slight_smile:
16. bře 2010 ve 13:01  • Odpověz
autor
paulie asi jsi to právě poznala :grinning: :grinning:
16. bře 2010 ve 13:10  • Odpověz
paulie řekla bych že jsi to právě poznala :grinning: :grinning: :grinning: a asi bych mu dávala na jídlo oblečení co ti nebude líto že zničí :grinning: :grinning: , Tom k tomuhle ještě nedospěl, teprve minulý týden dospěl k tomu že začal pít z netekoucícho hrnečku a ne z flašky
16. bře 2010 ve 13:20  • Odpověz
zdez: chudáček malá :frowning2: ať se dáte brzy do kupy! Btw - dneska má poloviční svátek ... slaví Elena :slight_smile:

Baru: teď už bude Sárinka čím dál tím víc koukat :wink: A spinkání jde naučit :wink: Martin si u toho zařve i teď, ale s chutí spí ve "svoje časy" :slight_smile: Prostě se časem sladíte :wink:
Jinak my měli široké balení do 6 týdnů kvůli KP, ale pak už jsme je mohli sundat.

Iva u: máte skvělý kočárek ... včera jsem ho viděla v Albertu za provozu a vypadal super :slight_smile:

PS - abych to uvedla na pravou míru - ta miska jídla zmizla proto, že jsem ho krmila druhou lžičkou ... ale on si tou svojí lžičkou (a rukama) spokojeně hrabal v jídle a snažil se to dopravit do pusy :grinning:
16. bře 2010 ve 13:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.