• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Jinak zítra jdu do školy ukázal malého, ještě jsme tam nebyla, jdu do své bývalé třídy a jdem ještě s jendou kolegyní, která taky otěhotněla a máme děti od sebe o 6 týdnů:slight_smile: takže bude ve škole pozdvižení:slight_smile: těším se na mé dětičky, už jsou určitě velicí čtvrtáci:slight_smile: strašně se těší na Jinříška a nakoupili mu hračky:slight_smile::slight_smile::slight_smile: jsou zlatí.

Tak holyk my asi jdemem spát, dobrou!
21. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz
Radi, tak to jsem zvědavá, jak se to posune u nás :slight_smile: Ale jestli budeme vzhůru už od 4, tak mě klepne :confounded:
Užij si zítřejší návštěvu a dobrou noc :slight_smile:
21. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz
Radu my se ve 4. měsící vypracovaly až na první kojení po 7 hodinách..začínali jsem co 2 a ted je to horší od března..tak proto to řeším.. jinak já u nás nutroš zkoušela a spala stejně dlouho..kup si na zkoušku jen sáčky stojí co 10kč.. vypila nutroše jen 80ml a vstávala zase co 3 hodiny..
Paulí mi taky měnili na sporťák :slight_smile: Sofinka je čahoun a ten hluboký je jí tak, že má max 10cm rezervu
21. bře 2010 ve 20:40  • Odpověz
ahojky...

tak jsme se vratili z mesta - manza ma dve nove knizky, se kterymi uz nekam zalezl, a ja mam nove tricko a dzinove satky. Uplne paradni! A hlavne v me puvodni velikosti!!! :dizzy_face: zkousela jsem si jeste dalsi dvoje pekne, ale ty mi byly tesne pres prsa...no jo, kojeni :sweat_smile: krasne jsme se prosli, v Norimberku jsou velikonocni trhy, byli na kafcu, Natalka byla moc hodna, a tak jsem ji za odmenu koupila jarni cepicku Hello Kitty :dizzy_face: A jeste jednu jahudkovou a kloboucek na leto...no proste fajn den. Jen jsem porad pekne nachcipana, ted jdu inhalovat, abych taky mohla v noci trochu spat.

Jo...a Natalka je po koupeli, po kojeni a spi...uvidime, zda tak pekne jako na dnesek :wink:

Tento tyden tu asi moc nebudu, jedu s manzou do Mnichova - on tam ma veletrh a ja skoleni - budu vydelavat tezky prachy :grinning: :grinning: :grinning:
21. bře 2010 ve 20:41  • Odpověz
Nutroš mám koupený celý, ani sem nevděla, že existují sáčky...

Holky:frowning2: já buud muset amlého dát do sportáku už asi ted, bude mít teprve 4 měsíce, ale korbička je mu strašně maličká:frowning2: nedrží si pořádně hlavu,d ens jsme ho vezla v autosedačce a hlava mu padala, no nevím, ajk to budu dělat, sporták se u nás nedá dát uplně do lehu:frowning2: ještě mám starý kočár na balkon, je jako nový, jen starý desing, asi n´budu jezdit s ním, lepší, než kazit mrnousovi záda...
21. bře 2010 ve 20:44  • Odpověz
cau kocky tak jak to u vas vypada?
sari nemyslela jsi na me?
moni vydrz vsak za chvili mas Davidka u sebe...
21. bře 2010 ve 21:08  • Odpověz
Šári, Radi, já jsem tajně při koupi doufala, že malý nebude tak moc růst - nebo aspoň ne v prvním roce :slight_smile: Naštěstí se "zadařilo", tak můžu měnit nástavby až teď ... S manželem jsme se stáli nad Martinem ve sporťáku a smáli jsme se, že už nemáme miminko :slight_smile:
21. bře 2010 ve 21:31  • Odpověz
Ahoj holky, doufám, že se máte všechny dobře :slight_smile: trošku jsem vás dočetla, tak doufám, že mi nic zajímavého neuteklo :grinning:
22. bře 2010 v 08:53  • Odpověz
to je zvláštní sama se mi tady objevila profilová fotka, když jsem ji měla smazanou :fearful:
22. bře 2010 v 08:54  • Odpověz
ahoj holky...chtela jsem poprosit o radu - jak dlouho jeste budete mit deti ve fusaku v kocarku? Ten nas je pravy beran a tento tyden ma byt 16 stupnu a slunicko...mam strach, aby se mi v tom Natalka nepotila. A co do kocarku misto nej? Je to hloupy, ale netusim, ona jezdi ve fusaku od narozeni, teplo nezname :sweat_smile:
22. bře 2010 v 09:39  • Odpověz
Ahojky holky, přidala jsem fotečky do alba.

Zdeni, my máme sice fusák emitex ale myslím že je taky hrubý. Takže asi vyměníme fusák za španělskou deku.

Sluni hlavně ať už se vám daří. Je to pech.
22. bře 2010 v 10:09  • Odpověz
dobré ranko, jak se máte? u nás děs, Tomovi najednou rostou 4 zuby a je ufnukaný, jíst nechce, spát nechce, jen brečí a zlobí se, začal se šílene vztekat a dneska už 2x dostal protože se mě ve vzteku snažil kousnout a plácnout mě, je vzteklina po tatínkovi tak moje nervy. Honzíček je hodný a spí a ted spí i Tom, jeden doma a druhý venku, nemůžu je dát ven spát spolu protože se tak vzájemně budí, takže pak půjde Tom domů hrát si a Honzík spát ven :slight_smile:, zábava fakt :slight_smile:

tar ahoj, tebe jsem tu dlouho neviděla

zdez u nás už bylo 16stupnů přes víkend takže jsem už fusak vytáhla, honzík byl totiž celý spocený a měl potničky. Já ho dávám do kombinézy-máme takovou zvířatkovou tenkou, fakt na jaro a deku a je ve vložné tašce a je hezky teploučký :slight_smile:
22. bře 2010 v 10:10  • Odpověz
Smar: des s temi zuby, ale zadny div, ze je rozmrzely..kdyz pomyslim, jak je mne, kdyz me boli zuby...trpelivost!

Diky za tipy s tim fusakem. My dnes jedeme na par dni pryc, tak ho jeste vezmu s sebou, kdyby nahodou byla zima, ale uz dam asi taky deku...a jeste jedna otazka - co mate POD miminkem v kocarku?
22. bře 2010 v 10:12  • Odpověz
paulie to martínek tak dlouho vydržel v hluboké korbičce? my měli tašku dobrou cca taky do toho 8,5měsíce ale do sportáku šel kolem půl roku protože už chtěl vidět, ale máme sporták až do lehu a jde to uzavřít stejně jak u Mili takže to vypadá jako hluboký takže žádný problém :slight_smile:
22. bře 2010 v 10:13  • Odpověz
zdez jsem trpělivá ale někdy mám dost, do toho má ještě ze zubů průjem takže pořád přebaluju a přebaluju a ještě měl střevní chřipku minulý týden-nějak nás to tu postihlo všechny kromě Honzíčka-naštěstí, snad to tak zůstane. Už se těším až bude mít všechny :slight_smile: zatím má 4 a 4 co ted jdou ven :slight_smile:

pod Tomem jsem v kočárku neměla nic protože jsme měli vložnou tašku tak nebylo proč a ted mám pod Honzíkem deku
22. bře 2010 v 10:17  • Odpověz
ok, takze jedna deka dospos a jedna navrh...jasne, tak nejak jsem si to myslela, ale nechtela jsem neco zvorat :sweat_smile:

jinak je mi jasne, ze to s dvemi takhle malymi detmi neni snadne...mne uplne staci to jedno jedine :wink:
22. bře 2010 v 10:20  • Odpověz
desny jak pisu :pensive:
22. bře 2010 v 10:20  • Odpověz
zdez jo tak nějak, my máme deky asi 4 a různě teplé takže podle počasí dávám je :slight_smile: ale uvidíš, sama víš jaká Natálka je, Honzík měl tenký fusak a stejně byl celý zpocený, u Toma jsem měla taky ten berankový fusak a musela jsem koupit jiný protože v něm byl zpocený i při -3

zdez není to tak strašné jak jsem čekala, fakt větší rozdíl je nemít žádné dítě a mít dítě, 1 nebo 2 už tak rozdíl není, fakt jestli to půjde jdem tak za 8 let do třetího :slight_smile:.

musím se objednat na gyndu a vůbec se mi nechce - furt zvažuju to tělísko a nevím a zítra musím k zubaři :frowning2: vypadl mi umělý zub
22. bře 2010 v 10:23  • Odpověz
ahojky, tygr už spí, tak můžu k pc :grinning:

Já zrovna taky řeším, jestli mám fusak (od Emitexu) v kočárku nechat nebo ne ... zatím jsem se rozhodla ho nechat a malého méně strojit, co kdyby se ještě ochladilo. Přemýšlela jsem ještě nad nějakou dekou, ale tu by hned odkopal, tak uvidím ...

Baruško ahoj, jak válčíte? :slight_smile:

Smar ... chudák malý - 4 zoubky jsou trochu moc :frowning2:
Já mohla nechat korbičku až doteď, protože v ní mám polohovací záda (jinak by byl ve sporťáku asi od narození :grinning:)
22. bře 2010 v 10:23  • Odpověz
paulie jak se ochladí dám fusak ale zatím ho nemám, je krásně-teplo a svítí sluníčko, nefouká takže ve fusaku se akorát zpotí, deku už Tom chápe že si ji má nechat-nechápal to tak jsem ji vzala a byla mu zima takže to velice rychle pochopi, stejně jako s rukavicema-sundal si je tak jsem mu je nedala a jak byl půl hodiny bez nich jak byl pak rád že je má a už ho to an nenapadlo :slight_smile: :slight_smile:
22. bře 2010 v 10:32  • Odpověz
paulie..to mne se natalka prave probudila. dneska brzo :grinning: ale vcera z toho spanku nic nebylo, po pul hodine byla vzhurz a usnula az zas v 11 :sweat_smile:
22. bře 2010 v 10:36  • Odpověz
mě spí oba dva :slight_smile:
22. bře 2010 v 10:37  • Odpověz
Smar: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Zajímavý, ale celkem logický přístup :slight_smile:
Zkusím se porozhlédnout po obchodech po nějakých dekách - mám jen slabší fleesky, tak bych mu musela případně dát nánožník, kdyby začalo moc foukat. Nejhorší pro mě je, že nemá na sobě rád moc oblečení, jenže nějak to zkombinovat prostě musím, aby nenastydl :slight_smile:

Zdez, tak to tě Natálka pěkně navnadila na dlouhé spánky :slight_smile: Marťas dneska spal od sedmi do šesti (s kojící přestávkou), tak jsem nasbírala nějaké síly po tom děsném víkendu .-)
22. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
paulie a co mám dělat celou zimu co 2metry zastavovat protože jeho výsost si sundává rukavice nebo ho bít jak to dělá kamarádka dceři když si rukavice sundá? tahle má zkušenost že mu je zima a už to neudělá, zas nenechám ho bez nich třeba 3 hodiny ale chvíli jo-většinou jak je mu zima se je snaží schovat a drží si je u sebe a zahřívá se tak mu je dá ma je v klidu, naučit se to musím
22. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
Smar, to nebyl projev nesouhlasu - naopak :grinning: ... neumím si představit, že bych měla Martina pořád za něco pleskat (je to ještě dítě :slight_smile:), ale naučit se to nějak musí :slight_smile: Já jsem se taky naučila spoustu věcí tím, že jsem si je vyzkoušela na vlastní kůži (třeba že plotna je horká :slight_smile:)
22. bře 2010 v 11:00  • Odpověz
paulie tak nějak taky ho nepleskam to bych nedělala nic jiného, někdy dostane jinak to nejde-třeba jako dneska že se mě ve vzteku snažil kousat a bít, to dostal přes prsty, když řeknu 10x nešahej na tu televizi a on na ni po 11 zas šáhne tak přes prdel dostane ale jinak ne, nebiju jak kamarádka, ta malou bije když si sundá rukavice, čepici, když nechce už jíst tak taky-musí dojíst vše, když nemůže usnout tak taky, prostě za všechno. že je trouba horká už Tomášek ví taky - doma naše trouba tak nepálí ale ted jsme u rodičů tak mu to nedalo a pořád tam musel šahat tak si spálil prst ale už to ví a ani na ni nešáhne, něco je fakt lepší naučit se na vlastní kůži a s rukavicemi je to podobné jako s troubou: když to udělám je to nepříjmné
22. bře 2010 v 11:05  • Odpověz
smar myslím ale karty má kamarádka ted půjčené :slight_smile:
holky já nevím s tou kaší.. někdo říká že ne..že je moc pro děti těžká na žaludek jiný jo..co pediatr to jiný názor a ted se rozhodnout :slight_smile:
22. bře 2010 v 11:53  • Odpověz
Ahoj holky, nejak vas zanedbavam. Mame od soboty tichou domacnost :frowning2: , tak nejak na nic nemam naladu.
Barusko, mala je roztomila. To leti co, my uz mama dva mesice. Pridala jsem taky nejaky fotecky.
Jinak ja uz fusak z kocarku vydelala, jezdime v kombinezce a s dekou.
22. bře 2010 ve 12:23  • Odpověz
Ahoj holky nějak Vás nestíhám , ale dnes jsme byli na nožičkách a máme všechno v pořádku tak jsem ráda :slight_smile:
dočtu Vás jak budu stíhat.
22. bře 2010 ve 12:26  • Odpověz
nějak mi ten Koník nešel :astonished: :slight_smile:

Smar, ta kamarádka je tedy dost drsná :frowning2: Já teď "řeším", jak naučit Martínka, že ten stolek v obýváku se prostě neoblizuje ... neumím si představit, že bych ho byť jen trošku pleskla kdekoli, protože prostě ještě nerozumí tomu, co po něm chci (max. rozumí změně hlasu a výrazu, ale než si to v hlavičce spojí ...)

Šári, dost lidí říká, že kaše na noc od kojení nepomohla ... některé děti se budí ze zvyku :frowning2: Okolo toho cca 5. měsíce je možná jako první příkrm třeba u méně prospívajících dětí, protože zasytí víc než zeleninka, ale jako řešení nočního kojení u dost dětí nefunguje :frowning2:
Osobně si myslím, že když se budeš držet návodu a nebudeš vařit nějakou krupici, tak Sofinka žaludek mít těžký nebude. Každopádně je to jen a jen na tobě ...

Leni, ten obleček je boží! :slight_smile: A neboj - doma to bude lepší :wink:

Ofi, gratuluju k prohlídce :slight_smile:

Holky, to moje dítě se tak snaží dostat na kolena, že místo toho se spíš péruje na kolínka a zpět a vypadá, že "trtká" - podlahu, postel, nás, ... je to hrozně legrační :grinning:
22. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.