• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj Mili, teda to to leti, koukam ze Tonickovi jsou uz 4 mesice...Chci se optat mas zkusenosti s latkovyma plinkama?
11. pro 2009 ve 20:32  • Odpověz
Zdeni jsem to psala s Luci.. my máme nuk, avent, a další 4 ale nejraději má ten obyč za 15 kč takovou tu kytičku..je totiž hodně velký a má ho celý v papulce.. zjistila jsem že i bradavky mám docela dlouhé tak možná proto :slight_smile:)
12. pro 2009 v 08:48  • Odpověz
autor
dobré ranko, dneska jsme měli super noc - toník krásně klidně spinkal, kojení až v 5h a pak jsme vytuhli až do devíti - takže jsem naspaná na týden dopředu :grinning: :dizzy_face:

oldri: nemám, zeptej se sluni, ta je používá :wink:
12. pro 2009 v 09:47  • Odpověz
Ahoj holky, taky jsme se super vyspali, kojila jsme v oci jen 2 krat, spinka mi tak 3,5 -4 hodinky v noci a pak jsme nakojila ráno a ještě jsme si schrupli:slight_smile: jinak kojení už je lepší, už se naučil víc napapat, i když to hltá a pak se zakuckává, ale vše se naučíme. Jinak už je to lepší, pozoruje hračku a chce ji dostat do ručičky, tak už nevyžaduje tolik mazlení a zabaví se i sám.

Jo a Zdeni, dudlíka taky nechceme vůbec, mm nuk, z toho se mu akorát chce zvracet, asi je velký a pak mme obyčejny baby nova ten měkký a te teda taky nechce, ale když už mu ho vnutím, tak je lepší než ten NUK. Ale on dudlík moc nechce, dřív si cucal ručičky, ted už pozoruje, tak už má jinou zábavu.

Holky, jak s chozením ven, když začíná být zima? chtěl jsem malého dopoledne dávat na balkon a odpoledne jít an procházku, ale tchýně mi tvrdí, že na tak maličké mimi je to moc v té zimě, co vy an to? asi má pravdu, že?
12. pro 2009 v 10:17  • Odpověz
Ahoj mamulky! :slight_smile:
No byla to fakt síla u toho dr., tak snad když vyjedu ještě dřív, budu tam opravdu mezi prvníma třema lidma, tak budu brzy pryč - ale i tak musím čekat na bus. No uvidíme, nějak to dopadne.

Radi, snad ti někdo poradí. Možná bych se mrkla někde na net do různých článků na stránky o miminkách, určitě tam nějaká ta rada bude.

Jinak holky, každý mi tvrdí, jak mám břicho dole a vůbec mi neroste do boku, ale jen dopředu. Taky si říkám, kde ta chumla malá asi je! No a díky tomu, že ho mám jen nízko, tak si každej myslí, že Lucinka půjde ven dřív. Vždyť to ale na tvaru břicha nezáleží ne? Sice ke konci děti dolů sestupují (břicho), ale taky to není pravidlo a už to, že ho teda tak budu mít od začátku, tak kvůli tomu přeci nebudu rdodit dřív? Co si o tom myslíte?
12. pro 2009 v 11:41  • Odpověz
ivi,nedej na babské rady, já měla minibříško a měla jsme ho dole pořád a všichni tvrdili, že pujde dřív a mimi bude malé,přenášela jsem a mimi bylo tak velké, že mě celou potrhalo.

Mám mini nástřih, ten už je ok a nebolí a ani jsme necítila, že mě šmikli, ale jak jsem se natrhla, to jsem cítila hrozně a bolí mě to doted...ale inak holky mńástřih nebolí, puštění plodové vody vůbec nebolí, spíš je to úleva a klystýr je nepříjemný, ale nebolí. Jo a šili mě a to jsme někdy cítila a to taky nebolí...mě střasně bolely jen kontrakce, kdy jsem nemohla tlačit a už jsem měla tu potřebu...jenže tyjsem měla 4 hodiny :grinning: do smíchu mi nebylo, malý nebyl dorotovaný, byl to humáč...ale kdyby bylo věe ok, měla bych odrozeno za chviličku a byla by to poodka, takto se to protáhlo, navíc malý měl omotaný pupečík 2x kolem krku a ještě na něm pravý uzel, takže tam visel chudák...ale nakonec jsem ho protlačila a uzel se neutáhl, díky Bohu...
12. pro 2009 ve 12:05  • Odpověz
Radi díky za uklidnění! To by nám ještě do toho stavění a dodělávek chybělo, kdyby se chumla narodila o něco dřív! Tak tak to budeme stíhat a možná se i zadaří a stihneme, tak ať nám to ještě nepokazí... :wink:
Měla jsi to teda fakt složitý, ale hlavně že už to máš za sebou a prcek je v pořádku. Ale je moc fajn jak nám tu píšeš, že jsi vesměs veškerý věci, kterých se bojíme, téměř nebo vůbec nebolí. :slight_smile:

Holky mám leták z Alberta... akce na Pampers GiantPack... při koupi dvou balení je jedno za 299,- .. akce platí jen na víkend od 18. do 20. prosince!
12. pro 2009 ve 13:52  • Odpověz
radi já s Tomem chodila ven naprosto normálně i 4-5hodinek i dr. nám to doporučil, do -5 se může v pohodě, ven s tak malým mimčem nejít když je víc než těch -5 nebo hodně fouká :slight_smile: :slight_smile: není důvod proč sedět doma

ivi na tvaru břicha nezáleží, mi taky ted kamarádka říkala že už ho mám dole
12. pro 2009 ve 13:57  • Odpověz
smar tak to díky za další uklidnění, i když já tomu fakt nevěřila...

holky potřebovala bych poradit s nákupem plínek do zásoby. mám tohle:
84x vel. 2 až 5
42x vel. 3 až 6
a chci koupit ještě ty pampers po dvou baleních, což je 216x vel. 3 až 6.

Nemám těch pampers vzít rovnou víc, nebo klidně + ještě dva balíky větších 4 až 7kg? Vůbec netuším, kolik toho spotřebuju, jaký mám nakoupit velikosti. Jestli těch 2 až 5kg nemám ještě málo atd....
12. pro 2009 v 15:55  • Odpověz
ivi já bych těch plínek víc do zásoby nekupovala nevíš totiž co bude Lucince vyhovovat, akce na plínky jsou fakt často tak odzkouším co malé vyhovuje a pak koupíš nebo pošleš manžu-na netu ukážeš co má koupit a je to a my i plínky dostali jak se malý narodil-lidi se ptali co mají koupit, oblečení ani hračky jsem nechtěla-co jsem totiž chtěla jsme koupili tak jsem říkala plínky ty se hodili :slight_smile:
12. pro 2009 v 16:41  • Odpověz
a už máme stromeček :slight_smile: :slight_smile: sice drahý :frowning2: :frowning2: ale krásnýýýýýýýýýý a už se nemůžu dočkat na rozzářené očka Tomáška. Tomík je do zítřka u našich tak si jdu dát hezky hodinovou vanu a pak žehlit-je to sice blbý odpočinek ale přes den nerada žehlím (jako by to tušil že něco dělám tak spí jen půl hodky) a večer ted usíná pozdě-dřív než ve 21 ne a to už jsem pak ráda že padám do postele tak jdu no ted :slight_smile: no a možná předtím ještě znásilním manžílka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. pro 2009 v 16:54  • Odpověz
smar to musí být nádhera, stromeček! :dizzy_face: to věřím, že si to letos teda na max. užijete! :dizzy_face: a příští rok dvojnásob!!!
smar já si říkala, že ty klasický pampersky že jsou fakt dobrý, zatím jsem ani tady neslyšela, že by někomu nevyhovovaly. přijde mi to jako super akce, tak bych chtěla dva balíky koupit. Však já ty co mám doma jsou taky pouze od jedný značky a to z DM, takže tohle jsou "jiný" na ozkoušení. Jen nevím jakou velikost.... ale těch 3 až 6 mám fakt jen balíček po 42ks. Budu ráda když mi poradíš...
12. pro 2009 v 17:09  • Odpověz
ivi mám z děj taky radost :slight_smile: sice 900 ale co je to jednou za rok, dopoledne jsme byli na vánoční výstavě na zámku tak malý nevěděl kam se dívat a koupila jsem nějaké dřevěné ozdoby na stromeček, ubrus na stůl :slight_smile: :slight_smile: a nějaké serepatičky tak mám radost, jen ty peníze letěli rychle.
Vem ty 3-6 to využiješ asi nejvíc a je fakt že pampers vyhovují fakt skoro všem co vím z okolí jen jedna kamarádka je nepoužívá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: my je taky používali a jsou dobré ale ty normální zelené, ne ty oranž po těch měl malý vyrážku a vím že to dělá problém více dětem. S těma s DM zkušenost nemám ale chválí si je a mám právě taky nějaké ty kuponky tak je koupím na vyzkoušení
12. pro 2009 v 17:17  • Odpověz
ivi a který je to albert na ty plínky? je to dobrá cena vzala bych 2balíky tak at vím kde jít ale jak to platí jen na víkedn tak to chce tam být hned ráno jak otevřou jinak budou asi vyprodané
12. pro 2009 v 17:19  • Odpověz
smar díky....

hyperalbert
12. pro 2009 v 17:55  • Odpověz
ivi dík :slight_smile: ten mám kousek tak uvidím zda v pátek budou, vzala bych 4balíky-2 pro jednoho a 2pro druhého :slight_smile: :slight_smile:. Honzík dneska řádí úplně šíleně, mám pocit že se chce dostat přeš břicho ven a fakt to celkem bolí
12. pro 2009 v 17:57  • Odpověz
Ahoj holky, mame za sebou udesnou noc - Natalka mela bolesti briska a prujem a kricela jak diva az do 5 do rana...pak odpadla a my taky. Dnes jsme s ni byli na pohotovosti - pro jistotu, prujem ma totiz porad, nastesti tam byl nas detsky dr. No, nemelo by to byt nic vazneho, nejpravdepodobneji to ma z prikrmu, takze uz se pokusime nedavat :pensive:
12. pro 2009 v 19:18  • Odpověz
jinak co se tyce dudliku, mam taky Nuk, Avent a baby nova ci jak se to jmenuje...nejvic uspeju s Nukem, ale asi jen tak max. na pul minuty :sweat_smile:

Radi, my chodime ven od zacatku - byli jsme den doma a PA se nas ptala, proc jsme jeste s malou nebyli venku... :sweat_smile: Takze chodime, Natalka ma kocarek moc rada, usne tam jak na povel :slight_smile:
12. pro 2009 v 19:23  • Odpověz
Zdeni to mě mrzí.. no jo ty bříška se nevyhnou ani holkám..my taky měli trápení.. co kapičky zkoušelas? Ne vžedy je to z příkrmu ale může být třebas ta značka jí nevyhovuje a kdyby měla hlad a mlíčko jí nestačila zkus jinou značku.
Jinak mi psala Golymetr - je po císaři a prý už nikdy..malý má 1815g a 44cm je na neonatologii. Gol by tam měli přesunout snad v pondělí aby byli spolu, jinak prý kojí mlíčka má dost, chodí ho vždy co 3 hodiny nakojit. Moc vás pozdravuje.
Ivi já ty plenky 2-5 měla belly a 3 balíky pak jsme měli 3-6 a ty máme ještě ted a to je jedlík a má skoro 5 kilo mám poslední balík se 70 ks takže je dobereme a budeme kupovat 4-9. Jinak kup si v akci co ted mají a ostatní pak dokoupíte nemá cenu mít doma velké zásoby..
12. pro 2009 v 19:25  • Odpověz
Holky už se taky těším, až tu chumlu budeme mít u sebe :slight_smile: ... ale nechci to moc zakřiknout, mám strach právě i z těch stavů, co jsi psala ty zdeni. Snad už to bude dobrý.
Sari díky za info. Já koupím jen ty dva balíky v akci a pak už nic. Mám doma těch plínek celkem asi jen 130 a tohle je dobrá akce, takže toho využiju a pak až dojdou nebo budou nějaký potřeba, určo zkusím tu belu, jsem na to zvědavá, když se to celkem chválí. :wink:
Jinak dudlík mám doma jen jeden a myslím taky nuk, žádný jiný kupovat zatím nebudu, tak uvidíme, jestli s ním vůbec uspěju.
Gol moc moc zdravím a držím Matyáškovi palce, ať co nejvíc přibírá.. Já ani netušila, že se ti prcci normálně kojí, ale co by papali že jo?!

Holky potřebuju poradit. Zatím je to otázka pár týdnů, ale švagrová nás naťukla na ples - je ale 9. ledna, to budu pár dní po začátku devátého měsíce. Věřím, že když mi bude fajn, o nic nejde, ale nechci riskovat to, že třeba hlasitá hudba nebo celkově zátěž ten den a večer (i když se budu šetřit do svých sil) nepomohla prckovi na svět dřív. Co myslíte, je to zbytečnej strach, mám se tam vydat nebo na to kašlat a prostě ten poslední měsíc fakt už je "čekat"?
12. pro 2009 ve 20:41  • Odpověz
autor
cauky holky, dnes jsme byli na výletě u známých a bylo to super, toník byl zlatíčko :dizzy_face:

iva: abych řekla z vlastní zkušenosti - mě by nikdo a ples v 9.měsíci nedostal..byla jsem ráda, že jsem došla s košem a zpátky :sweat_smile: A ohledně strachu - neměla bych strach u hlasitý hudby, ale spíš o to, aby mě někdo nešťouchnul do bříška nebo abych se nesmekla, nespadla.... Ale asi to je podle toho jak se budeš cítit :wink:
12. pro 2009 ve 20:46  • Odpověz
autor
sari děkujeme za zprávy o goly - já to říkám furt, že na císaře už nikdy :confused: :confounded: A furt se mi všichni divěj......... :zipper_mouth:
12. pro 2009 ve 20:47  • Odpověz
Mili ahoj! No moc díky za radu... já taky vůbec nevím, jak mi bude a taky si říkám, jestli mi to bude stát za to že jo. Zatím se melu normálně, ale do večera většinou stejně nevydržím. Ať ležím, sedím nebo něco dělám, tělo je navečer prostě už zhuntovaný a jedinný, co mi pomůže, je si jít odpočnout a když záda bolí fest, ani to nepomůže a nejlepší je to zaspat v nějaký příjemný poloze. Takže to taky moc nevidím. Ale raději jsem se na to chtěla zeptat, než to začnu řešit s manžou, ať jsem si jistá svým názorem. :wink:
12. pro 2009 ve 21:01  • Odpověz
Zdeni, teď jsem kukla do tvýho albíčka... ta fotka na ruce je prostě fantastická!!!! :dizzy_face: Já prvně myslela, že je to nějaká taková ta miminkovská fotka stažená z netu :sweat_smile: - je to fakt nádhera!!!!
12. pro 2009 ve 21:03  • Odpověz
Ahojky holky, jak se máte? trošku jsem Vás dočetla :slight_smile:

Gol gratuluji k Matyáškovi, hlavně ať roste a sílí a je vše v pořádku. Rychlé zotavení po císaři.

Maminky, krásně to všechny zvládáte s těmi vašimi mimísky.
Zdeničko určitě to byla vyjímečná situace a bude už zase dobře.

My dnes s babičkou a mamkou pekly cukroví, takže něco na stůl bude, velký úklid byl při stěhování a teď jen jak je potřeba. Možná mě bude čekat trošku poklidit tchánovi aby když se vrátí tchýně s rehabilitačního ústavu na svátky měli pěkně. Stromeček bude ještě letos umělý, musíme šetřit, ale budeme mít světýlka na balkóně. To jsem si vždy přála.

Měla bych žehlit věci na mimíska, jenže nemám komodu kam bych ty věcičky dala takže to odkládám. A štve mě to. Postupně nakupujeme, z věcí mi chybí
Beruska_4 ‎(19:58):
v ikee žínky, vanička, prostěradla do druhé postýlky
internetu : látkové plenky Kikko, monitor dechu, chůvičky, fusák, sada povlečení, případně přikrývka, kojící podprsenky
lékárna, drogerie : buničinové čtverečky, bepanthen, líh, dig. teploměr, teploměr do vody, kloboučky na kojení, fenyklový čaj, pecičky na bříško, odsávačka na vysavač a jednoduchá odsávačka, jednorázové přebalovací podložky
12. pro 2009 ve 21:08  • Odpověz
Ahoj Baruško!
Teda honem honem to dokup, ať pak nelítá manžílek se seznamem! Já už mám vše, jen plíny látkové došli v obchodě, tak to budu ještě průběžně zkoušet, měli posledních 6. No a ty pecičky a lahvička a to je snad tak všechno. V pondělí udělám poslední nákup v drogerii a je to! A jsem ráda, že mě to nemusí štvát jak tebe, takže chápu, jak tě to štve. :wink: Tak třeba to vyžehlit a dát do jiné skříně nebo aspoň do nějakého pytle, igelitek, aby se na to neprášilo a měla jsi to prostě nachystané. Třeba to pak pro tebe bude těžké za pár týdnů žehlit a nebude se ti už chtít.
12. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz
Ivi já byla na svatbě na Moravě..týden před porodem..a zvládla jsem i 5 hodinovou cestu :slight_smile:) já jsem ale byla dost aktivní nebo prostě já jsem fakt problémy neměla co se pohybu týká a tak.. a moc jsem si to užila..
Holky včera dorazil brácha z Barcelony, on žil ted v Anglii a dostal tam job, dovezl Sofince nádhernou ovečku.takový mazlík to byl a asi 15ks body s krátkým rukávem a 6ks pyžamek, a asi 5 triček...no dost mě překvapil.naštěstí vše zval velké 6-12 takže ty body užijeme v létě doufám :slight_smile:)

jo holky mám dotaz.. viděla jsem knížku pro děti ale nebyla barevná ale černobílá..byla dovezená z Anglie, nevíte porodávají se i tady??
13. pro 2009 v 09:24  • Odpověz
Sari mě pohyb taky problém nedělá, ale prostě po celým dnu, ať dělám cokoliv i odpočívám, to je jedno, tak jsem prostě k večeru unavená a začíná mě bolet i břicho, záda... no prostě únavou. Jinak taky problém nemám. Blbý je, že všechno co se děje je právě večer... :unamused:
13. pro 2009 v 10:57  • Odpověz
holky u nás konečně sněžííííííííííííííííííííííííííííííí a Tomášek je u rodičů a spinká na zahradě v kočárku :slight_smile: má rád spinkání venku to zvládne i 3hodky jen já už mám po 3hodinovém chození toho dost. Myslela jsem že si odpočnu a houby, dala jsem prát druhou pračku, umyla troubu a sporák, vysála, vytřela, nalepili jsme vesničku na okna

ivi ten ples záleží na Tom jak se cítíš a zda chceš jít, toho že by mě někdo bouchnul bych se nebála to bych nesměla nikde. Třeba u Toma bych i šla, ted se přiznám že bych o tom neuvažovala protože večer ve 20 mám fakt dost a jsem ráda jak si sednu. S Tomem je ted sranda, všude se staví a i se pouští ale ještě mu to bez přidržování se něčeho nejde takže pořád padá. No nic jdu žehlit když je možnost :slight_smile:
13. pro 2009 v 11:05  • Odpověz
Ahojky holky, jak se máte při neděli?

Ivi, i kdyby měl lítat manžílek se seznamem tak mi to vadit nebude, protože pro něj je pořád čas, navíc by to asi zvládnul, a když se ještě spojí s mojí mamkou, tak ty jejich řeči o tom kolik toho maminy před náma neměly a děti rostly a neměly žádné problémy, mě lezou na nervy ale nijak se nevzrušuju. Manža mi zakázal nakupovat samotné, že musím být pod dohledem. Tak to fakt neřeším. Proč bych se stresovala, pak budu mít akorát ubrečené dítě.
Vždyť není schopný zařídit u stolaře, police do naší skříně. Nějak bylo nějak bude, kdyžtak poprosím babičku o žehlení, kdyby si to malá rozmyslela a přišla na svět dříve. Ještě nás čeká předělání kuchyně před porodem.Termín montování linky je v den porodu takže to bude veselé. To tady bude bordel uklidit se bude muset.
Mám si vybrat jeden vánoční dárek, více si nemůžeme dovolit. A já netuším co bych chtěla. Chtěla bych plno věciček pro malou ale pro sebe mě nic nenapadá.

Moc se omlouvám, za román, jak tady čtu, jak to všechno zvládáte s miminkama nebo s bříškama, jste všechny hrozně šikovné, tak bych nejraději zalezla někam pod zem a už nevylezla. Připadám si k ničemu. Jen si stěžuju. Ještě jednou se moc omlouvám.

Hezkou neděli!
13. pro 2009 v 11:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.