• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj Baruško. To je teda divný, že tam málo přibrala, ale třeba je to ojedinělej stav. Váhu podle mě má nomální. Řekl ti někdo, co holky psali, že je něco špatně nebo že s tím máš něco dělat? A máš doma váhu nebo jak víš, který týden co přibere? Jinak jedinný, co bych poradila bude asi pít ty laktační čaje, hodně tekutin jak píše Ofi, tak mi jedna paní doporučila pít hodně meltu, ale kdoví, co je na tom pravdy a pak myslím koupíš v drogerii nebo lékárně Gravimilk nebo tak nějak. Zkoušela bych cokoliv, ale určitě to nevzdávat. Plače ti malá, že by měla nějak hlad nebo tak?

Jo a to s těma miminkama, co se jim stává za hrozný věci, je fkat neskutečný.... Já nemám slov a nedokážu ani popsat, jak mě to děsí... Teď je to mnohem intenzivnější jak kdysi, teď mám takovýho drogečka doma.
25. bře 2010 v 19:12  • Odpověz
baru hlavně že přibírá, nemůže to být tím že pije málo a pije jen přední mlíčko a zadní ne? na rady s kojením je tu odborník paulie tak se poptej ji ale asi bych se snažila zvýšit produkci mlíka a to by snad mohlo pomoct takže často kojit, doporučuje se melta, čaje pro kojící matky,gravimilk a homeopatika. že máš dostatečně jíst a pít neříkám :slight_smile:

normálně se stal zázrak a obě děti spí, Honzík spí v noci v obyváku protože nemůžou být v noci v jedné místnosti, Honzík ze spaní brečí, tlačí a Toma to budí a pak je vzhůru on a pláče a budí Honzíka takže my spíme v ložnici a Honzík tady-zatím v košíku ale zítra mu tu dáme postýlku s monitorem dechu
25. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz
Smar už jsem si kolikrát říkala, jak to vůbec s takovejma malejma dětma zvládáš? Máš vůbec mezi nima nějakej volnej čas, třeba se i v klidu najíst nebo tak?
25. bře 2010 ve 20:08  • Odpověz
ivi dá se to ale volný čas mám než vstanou (tak ted před 6hodinou) a pak večer jak spí, je fakt že většinou spí oba dva i přes den ale to vytírám, umyju koupelnu prostě to co s Tomem nejde. Jídlo jak kdy většinou jak Tomík spí at se najím v klidu ale kolikrát jím zároven s Tomem-jednu lžičku mu a než to pokouše tak sobě takže jím oběd studený, chtěla bych jít ke kadeřnici jen nemám zdání kdy ale moje vlasy by to potřebovali
25. bře 2010 ve 20:12  • Odpověz
No musí to být hrůza... ale zvládáš to báječně.
25. bře 2010 ve 20:24  • Odpověz
ivi nestěžuju si, jsem utahaná to jo ale jsem ráda že jsme do toho šli :slight_smile: užívám si ty dva a mám pocit že teprve ted jak začal Tom chodit si ho fakt užívá i manža, jako měl ho rád ale ted jak chodí ho už bere jako partáka se kterým může něco dělat
25. bře 2010 ve 20:29  • Odpověz
Jo jak říkáš, chapy to začnou naplno prožívat, až můžou s prckem dělat víc, než ho občas pochovat.
No nic, asi to balím. Spát ještě nejdu, ale sedím tu jak vosa na bonbónu a furt čučím na net - už toho bylo dnes dost. :wink:
PS: doufám, že se sem časem vrátí ti smajlíci, bez nich to není ono. pate zítra
25. bře 2010 ve 20:33  • Odpověz
ivi tak nějak, dneska jsem z nich měla rados:t: šli ven sami dva a my s Honzíkem jsme je pak došli až jsem přebalila, dokojila. prošli se, koukli na auta-Tom nějaké vidí a už se k němu žene a pak jsme se šli projít všichni, chlapi se povozili na kolotoči a pak TOm natáhl ruce že už chodit nebude že je unavený (kočár jsme sebou neměli) a šli jsme domů, doma ho sám uložil a ted mi furt vykládá jak je úžasný a jak je velký chlap a jak se těší až půjdou ven zítra
25. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz
ivi já čekám až usne honzík, Tom spinká a půjdu taky spát
25. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz
smar, to máte krásné míry :slight_smile: A Tomík je šikula .... a koneckonců ty taky, protože já nestíhám udělat nic, i když mám jen jedno dítě :slight_smile:

Ivi, Lucinka je ti hrozně podobná :slight_smile:

Varuško, já na tebe myslím, kudy chodím :slight_smile: Písnu ti do IP, co mě ještě tak napadlo nebo ještě najdu, ju?
25. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz
šmarjá - tam má být Baruško :grinning:
25. bře 2010 ve 21:12  • Odpověz
dobré ranko

už jsme vzhůru-Honzík potřeboval pomoct s kakaním, už je v poho ale už nemá cenu jít spát o půl sedmé vstává Tomík. Včera jsme se museli smát, jak ted chodí po venku tak sotva ho položíme tak spí, únava je silnější. včera byl tak unavený že se neudržel ani na nožičkách a hned spadl na zadek, postavit se mu povedlo silou vůle ale udržet už ne. sotva ho položím usne a jak ho normálně vzbudí sotva do ložnice přijdem tak včera ne (musela jsem ho budit k dr. a vůbec nic, mluvili jsme a nehlo to s ním, já ho hladila a taky nic, pak viděl že tam jsem, otočil se na bok a dal si plínku a spal dál, chození je hodně únavné) :slight_smile: :slight_smile:
26. bře 2010 v 05:53  • Odpověz
paulie nestíhám,kdyby jo nemám tu kupu žehlení co volá o vyžehlení :grinning: :grinning: :grinning: ale zas mám umyté okna a obídek na dnešek už je :slight_smile: :slight_smile: jen nějakou polívku udělám pokud manža bude chtít
26. bře 2010 v 06:04  • Odpověz
Dobré ránko, já jsem se taaak skvěle vyspala :slight_smile: Sice jsem se dostala do postele v jedenáct, neb kulichovi se něco zlého zdálo, ale spal až do 6 (chvíli předtím ho šel manžel zkontrolovat, jestli vůbec ještě žije :slight_smile:), pak si vzal dudlu a do půl sedmé si sám hrál (to není moc častý jev :slight_smile:), takže jsem asi přespaná :slight_smile:
Večer jsem mu dala poprvé mléčnou kaši místo nemléčné, tak doufám, že to nebyla jen shoda náhod :slight_smile:

Smar: no, o nevyžehleném prádle mi povídej ... na mě se to tu směje od pondělí :grinning: Ale už mi zbývá vyžehlit jen "věci na ven" a manžovo košile a bude to pryč (zbytek jsem hned po vyndání ze sušičky jen vypnula na žehlící prkno, tak to doschlo do relativně rovného stavu - čili jsem to jen poskládala a uklidila :grinning:)

PS - ohlédla jsem se na malého a on se plazí dopředu .... jupííííí :grinning: Lezení po kolenou to ještě není, ale ke hračce se dostal :grinning:
26. bře 2010 v 07:27  • Odpověz
Dobré ráno holčičky moje, jste zlatíčka.
Laktační čaje piju ale střídám to s normálníma, snažím se pít meltu s mlékem, jíst bobíky :slight_smile: Občas ale vytáčí mě když mi všichni vnucují že se musím nacpávat jako v těhu. Jsem ráda že jsem z 18 kg dostala dolů 12. Vím, že bych měla jíst ale když mě to nebaví, nemám chuť. To je ten správný výraz.

Mili, doktorka mi řekla že malá je zatím baculatá, a pokud mi nekřičí hlady tak přikrmovat nemusím jen abych třeba měla v záloze Nutrilon pro případ nouze.
Nemám pocit že bych měla málo mlíčka, prsa jsou někdy dost plné až tvrdé a to jak se malá přisaje je schopná ho úplně vysát, takže se doufám dostane i k zadnímu mlíčku. Malá mi hlady nebrečí, teď sice už týden v noci kojím po 4 hodinách ale spí klidně, řekne si sama. Vím, že neexistuje výraz slabé mléko ale asi je nějaké málo výživné. Dokonce jsem si koupila Calibrum Mami, když v těhu říkali maminy že když se to bere můžou být děti větší tak to zkouším :slight_smile: teď.

Smar máš můj hluboký obdiv. Zvládáš to skvěle. Já si nedokážu představit mít tak děti po sobě. Proto jsme si nechali napsat antikoncepci. Další mimi nejdříve za 2 roky.

Paulie, moc moc děkuji za tvé příspěvky a rady, vážím si toho. Zatím pořád hledám odvahu zavolat té lakt.poradkyni, určitě mi řekne že dělám plno věcí špatně a toho se bojím.
Je super že se Martínek platí dopředu :slight_smile:
26. bře 2010 v 07:47  • Odpověz
baru já říkala další dítě nejdřív za 5let, musím se objednat na gyndu ještě jsem po šestinedělí nebyla a vůbec se mi nechce. Baru mi malý taky nepřibíral ze začátku, chodili jsme na převážení a pak se to zlepšilo a začal přibírat hezky, dr. říkal že některým dětěm trvá než začnou přibírat, zato ted s Honzíkem žádný problém není, ve 2 týdnech 3,14 kg a ted skoro v 8týdnech 4,48 kg takže přibírá super a podle dr. bude dlouhý má 59 cm
26. bře 2010 v 07:58  • Odpověz
Baruško, žádná lakt. poradkyně ti nebude hubovat :slight_smile: Naopak - zodpoví veškeré tvé dotazy, ukáže ti a řekne i další tipy a triky s miminkem, nemluvě o tom, že pomůže s případnými dotazy i tobě :slight_smile: Předpokládám, že to platí po celé republice, že cca 3 návštěvy máš tzv. na pojišťovnu (a pokud by byl nějaký větší problém nebo bylo zapotřebí více návštěv, tak ti dá papír, který ti podepíše mudr. a je to :slight_smile: Tak jsem to měla já s Martínkem a vždycky jsem se těšila na každou její návštěvu, protože jsme skvěle pokecaly :grinning:).
Jinak - pokud ti Sárinka "vypije" prso, tak se určo k zadnímu mlíčku dostává ... jen může být malinko jinak natočená, atd., a už nemusí sát tak efektivně.
A ještě - vůbec nemusíš jíst za dva, abys měla "výživnější" mléko - stačí si hlídat pestrost stravy a dostatek tekutin a můžeš jíst jen za sebe :slight_smile: Jak by jinak bylo možné, aby dlouhodobě kojily třeba afričanky, které jsou s jídlem občas na štíru? :slight_smile:
26. bře 2010 v 08:12  • Odpověz
Dobre rano holky.
Barusko, to se urcite zlepsi. Pokud malej nekrici hlady tak nestrada. A i kdyby jsi musela prikrmovat, neni to zadna tragedie.

Me dnes v noci vzbudil alarm monitoru dechu. Behem par sekund mi probehl pred ocima film, ze malyho beru z postylky k sobe, zapomnela jsem vypnout monitor a proto ten alarm. Pak jsem si z hruzou uvedomila, ze malyho nemam u sebe, ze to byl jen sen a ten alarm je skutecny. :frowning2: Zase se mi uplne zastavilo srdce hruzou. Nastesti to byl plany poplach, Artik spokojene chrupkal..
26. bře 2010 v 08:15  • Odpověz
Ahoj Leni, ještě, že to byl jen planý poplach :frowning2:
26. bře 2010 v 08:36  • Odpověz
Ahoj kočenky.
TAk Lucinka leží v lehátku a čučí celou dobu na televizi. Má ji asi přes metr od hlavy a je to pro ni fakt nejzajímavější - co s hračkama na hrazdičce že?! :grinning: No chvilinku jí to neublíží.
Pauli že je malá celá já? Je to fakt zajímavý, říká to každej, kdo mě neviděl "naživo", ale my doma máme pocit, že je to celej manžel. No kdo ví, má něco z obou, tak to někdy zkresluje a není možný to přesně určit. Ale jinak by to byla "pro mě" lichotka :wink:
26. bře 2010 v 08:37  • Odpověz
ahojky co se řeší???
26. bře 2010 v 09:22  • Odpověz
Ivi u nás Tv frčí taky ale nechám ho max pár min když potřebuju fakt odběhnout a nevidí mě aby neřval, je to závislák :grinning: na mě teda že
26. bře 2010 v 09:23  • Odpověz
Holky koukněte přidala jsem další fotečky :slight_smile:

Leni, taky se nám stává že vytáhnu malou a zapomenu vypnout monitor ale planý poplach musel být hrozný naštěstí že malý spojeně chrupkal...

Paulie, moc děkuji. Napíšu ti na fb...
26. bře 2010 v 09:24  • Odpověz
Ivi, jj, televize, to je něco :grinning: Občas ji na pár minutek taky pustím, když fakt potřebuju něco udělat ... Martínkovi se líbí hlavně reklamní znělky, takže frčí Nova a Prima :grinning: A teď jsem mu začala pouštět DVD Baby signs pro děti ... no, ke konci už ho to moc nebere, a to to trvá 20min :grinning:

Baru, úžasné fotečky :grinning: Hlavně ty s tím kamarádem :grinning:
26. bře 2010 v 10:04  • Odpověz
baru moc krásný fotky
26. bře 2010 v 10:11  • Odpověz
jako dneska mě drahý syn vyhodilz postele, nechtěl spát a povídal v noci tak sem ho dala k nám na můj polštář a jak mu tak hrozím že chci jako spát že po hodině přemlouvání už to jako nedávám tak on chrupky a pohoda tak já spala v kotečku div nespadla z postele a on uprostřed namém a petr mě k sobě nechtěl :grinning: prejmusím být na kraji aby malej nespadl a ty jo já zkroucená spala na kousínku a zvláštní místo 3 h. do dalšího kojení spal malej až do rána no hustý co, potvůrka jedna.. :grinning:
26. bře 2010 v 10:26  • Odpověz
beku, to je ale chytrý kluk :grinning: U rodičů se přeci spí nejlépe :wink: Něco o tom vím ... už nějakou dobu mám po ránu úplně dřevěnou levou ruku, neboť kdybych se chtěla otočit na druhý bok, tak spadnu z postele :grinning:
26. bře 2010 v 10:51  • Odpověz
bekul- :grinning: :grinning: :grinning: zlatucky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
tak ja sa hlasim zasa ako kinderko :confounded: no co uz zacinam to mat na haku vcera vecer som mala zasa bolesti ale len hodinu a koniec :angry:

barusko-nadherne fotecky
ivi-aj mne sa zda ze malicka je podobna tebe :wink:
26. bře 2010 v 10:53  • Odpověz
Jee, Moni, a já si zrovna teď říkala, jestli "už" :slight_smile:
26. bře 2010 v 10:59  • Odpověz
pualie-nene :frowning2:
26. bře 2010 v 11:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.