• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Moni třeba já si vůbec nedikážu pedstavit že bych čla tak brzo domů, Protože mi se dělalo špatně při omývání šití, lépe se mi lezlo do sprch. koutu než u nás do vany a navíc ještě druhou noc mi sestřičky hlídaly malou abych nabrala síly, pak další noci už byly mazec jedno mimi usnulo druhé se vzbudilo a tak.
Ale je to věc názoru.
Bříško máš opravdu velké. Drž se!
26. bře 2010 ve 20:32  • Odpověz
Moni : bříško teda krásné a veliké :slight_smile: už aby jsi to měla za sebou co ?

no u nás jsou super jarmarky:slight_smile: a dneska bylo tak nádherně, že jsem po dlouhé době vyběhla v sukni a kupodivu se do ní vlezu :slight_smile:

Raduš. my jsme ted taky hodně venku když je tak nádherně tak je nám líto sedět doma :slight_smile:

Pauli : no strašně to letí :slight_smile:

tak my jdeme koupat :slight_smile:
dobrou a klidnou noc všem :slight_smile:
26. bře 2010 ve 20:39  • Odpověz
No Baru s tou vanou to máš pravdu. A i mě jednu noc malou odnesli, aby jsme se celej pokoj vyspali, to je fakt. Ale to by bylo to poslední, doma jsem měla mamku, tak by jsme to snad nějak zvládly - ale ty by jsi na to byla sama. Já si teda nestěžuju, že jsem tam byla, bylo to pár dní a rychle to uteklo, člověk na to tak nějak "nebyl sám" (i když vlastně byl)
26. bře 2010 ve 20:40  • Odpověz
Holky, já příště chci z porodky taky hned domů:frowning2: sestřičky a všechno bylo super, jídlo až pod nos, ale...nemohla jsme tam spát, nikdo mi s malým nepomohl /komu bych důvěřovala a znala ho), sestřičky při hlídání dokrmovaly, což mě štvalo a nemohla jsme spát, když mi ho odvezli, takže jsme jim ho nedávala, měla jsem větší kldi, když byl se mnou, měl monitor dechu a já v klidu spala...a nejhorší bylo, dokud tam byla se mnou na pokoji druhá mamina a jí to dítě furt řvalo...jak jsem byla sama, tak jsme se i vyspala, ale to zas už řval Jindříšek a tak celkově, prostě doma se mi ulevilo, pomohli mi mí blízcí a bylo to všecko víc v klidu...
26. bře 2010 ve 20:48  • Odpověz
Tak to já bych raději byla taky doma. I když se to v porodnici dalo přežít, tak jsem se skoro nevyspala- postele hrozný, byla tam strašný vedro, a celkově prostě to prostředí, ale je fakt že jsem myslela, že to budu zvládat ještě hůř- taky bez manžela jsme před tím nikdy nebyli, ale to jsme taky zvládli.
Ale kdybych si měla vybrat šla bych tak druhý nebo třetí den domů.

jo s tím časem to bude pěkně blbé taky budu muset pěkně počítat :slight_smile:
26. bře 2010 ve 20:52  • Odpověz
Jo ten hic to teda bylo něco. Spalo se mi celkem dobře - ale bylo toho tak málo, že bych usnula snad i na zemi. Spočítala bych na obou rukách, kolik hodin jsem tam naspala. Jo a monitor dechu jsme tam neměla ani jedna, fakt hnusnej pocit - ale člověk si prostě musí zvyknout. Dali nám ho jen dvě hodiny po porodu, než nás odvezli na šestinedělí. Byla jsem ráda, že jsme na pokoji dvě, mohla jsem se jít v klidu umýt, najíst.... Ti prci tam byli sami, bez monitorů a na oběd se muselo do jídelny... No fakt hrůza, naštěstí tam jedna mamina zůstávala i přes oběd. Anebo když jsme šly na ultrazvuk my maminy, čekaly jsme tam frontu a prcci celou dobu byli sami na pokojích - no hnus.
Holky pomalu to balím, jdu hodit sprchu a mažu do postele.
26. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz
Moni, tak to máš super, že budeš brzy doma :slight_smile: Já byla v porodnici relativně v pohodě (měla jsem pokoj se dvěma báječnými druhomamkami, tak mě vždycky povzbudily a jejich děti mě nebudily :slight_smile:, takže peklo mi nastalo až doma :slight_smile: Malý se neuměl přisát (v por. krásně spinkal, protože byl na dokrmu), cloumaly se mnou hormony a stres a únava + měla jsem retence až skoro záněty v prsou (takže 2 dny v posteli se 40kama :frowning2:) ... hrozně mi pomáhala moje lakt. poradkyně a manžel :slight_smile:
26. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz
tak to dobře dopadlo, včera nám vyply vodu a havaroval i kotel tak ale dnes vše funguje tak uf, už se bála stěhování jinam s malým.. jinak kámoška má podezření na RS po porodu tak jsem z toho špatná, nepřeju to fakt nikomu, malej spal krásně, páč byl u mě v posteli :confounded: ludra jedna ale ráno ranní ptáče štěbětal už po páte ach jo snad ten posun času posune i jeho spaní, páč tak brzo vstávat mi fakt nevyhovuje...
27. bře 2010 v 10:03  • Odpověz
dobre ranko hlasim sa 2v1 :slight_smile:
27. bře 2010 v 10:17  • Odpověz
Ahoj holky, dobre dopoledne,

koukam, ze jste resily porodnice...

...teda Ivi, ta tvoje nic moc, rekla bych...

Ja jsem tam byla spokojena, 3.den jsem sla domu, ale mezitim jsem se mela dobre: sama na pokoji, na jidlo se mohlo do male jidelnicky, kterou jsem mela hned vedle, nebo jsem si jidlo mohla donyst na pokoj...obed nam nosili. Sestricky moc hodne, pomahaly, kdyz jsem si potrebovala nejak zajit, nebo se jit osprchovat, tak jsem jim mohla Natalku dovest do det.pokojicku a pak si ji zas vyzvednout. V noci jsem si ji mohla nechat nebo predat sestricce, ktera mi ji vozila na kojeni. Na prikrmovani se ptaly, takze super. Ja si tam docela odpocinula, ale samozrejme jsem se tesila domu jak mala holka. Velkou vyhodou byly neomezene navstevy, manza za mnou chodil treba i v10 vecer a zadny problem.

No a potom doma za mnou taky dochazela kazdy den ma PA, kontrolovala a vazila malou, masirovala mi bricho, cvicila se mnou, kontrolovala siti, bradavky apod.

No a co se tyce monitoru, tak ho tam nemeli, oni ho tu nikde nemaji...
27. bře 2010 v 10:20  • Odpověz
Dobré dopolko všem :slight_smile:
Začínám být nějaká přespaná - dítě opět chrupkalo celou noc a ráno si se mnou ještě zdřímnul v pelíšku :slight_smile: Ještě že je ta manželská postel tak velká, jinak bych se musela asi postěhovat na zem :slight_smile: (Beku :wink: )
Jsem zvědavá na dnešní časový posun ...

Beku, super, že už vám zase vše funguje :slight_smile: A chudák kamarádka ... má jen podezření nebo už stanovenou diagnozu? :frowning2:

Moni, hezky nožky na horu, hladit bříško a říkat "dneska by to nešlo" :grinning:
27. bře 2010 v 10:30  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

Manža celý víkend pracuje, tak jsme samy doma.. Dneska je tady zataženo a doufám, že nebude pršet.. Včera byla pěkná buřina..

Beku :frowning2:

Jinak jsme se s Terezkou taky vyspinkaly krásně a zatím je zlatíčko, včera byla moc ukňouraná..

Pauli, nedávno jsi sem myslím dávala odkaz na stránku s příkrmama, můžeš znova, prosím.. Koukala bych na to..
27. bře 2010 v 10:44  • Odpověz
27. bře 2010 v 10:53  • Odpověz
moni je ti to dlouhé viď? :confounded:
paulie no podezření ale bojím se páč když si ji pozvali na hospitalizaci a absolvuje všechna ta vyšetření co já tak se bojím že to tam je :frowning2:
27. bře 2010 v 11:01  • Odpověz
bekul-jo to je ono sa povie ze ked si to vydrzala 9 mesiacov tak niekolko dni je uz nic ale ten koniec je najhorsi
paulie-dohovaram mu ale vies ako to je ze nahoda je blbec vcera vecer som bola pekne na velkej aj dneska tak dufam ze to nieje vyprazdnovanie pred porodom no nic keby nieco Martin berie taxi za mnou len dneska to vyslo tak ze aj mamina isla do prace dojde az vecer a Martin odchadza o 4;30 tak tu zostanem uplne sama ale vraj si nasli aj ineho dj keby Martin musel letiet za mnou ale je sobota zacpy a zijeme v Londyne takze toho sa troska bojim :unamused:
27. bře 2010 v 11:11  • Odpověz
moni já vím taky mi bylo a to jsem rodila dřív než na konci ale i tak prostě se to táhne a o to víc když se člověk hejbe jak velryba :frowning2:
27. bře 2010 v 11:15  • Odpověz
bekulko-no ja sa uz nemozem hybat strasne mna bolia klby a to mega brisko :unamused:
27. bře 2010 v 11:16  • Odpověz
kolik si přibrala?
27. bře 2010 v 11:28  • Odpověz
27. bře 2010 v 11:32  • Odpověz
ale za posledne asi 3 tyzdne som strasne navodnala cela
27. bře 2010 v 11:33  • Odpověz
Ahoj holky,
potřebuju radu. Začali jsme s přikrmem v poledne- mrkev od Hami no Nikča má zácpu, jednou se jí povedlo vykadit, ale myslela jsem si, že tam dole praske, jaký měla bobky :frowning2: Zkouším švestkovou šťávu od Hippu, ale nechci do ní lít nic moc sladkého :angry:
Taky jsem dnes a už i včera dala brokolici, ta by neměla tak stavět a dala jsem do ni dnes trochu oliv oleje, ale vůbec ji ta brokolice nejede natož s tím olejem, tak nevím.
Trochu mám strach, že ta naše holka snad nikdy nebude dobře jíst :angry:
27. bře 2010 v 11:49  • Odpověz
sima to má každý mimčo po příkrmech kup laktobacilky na zažívání... např sviss je super jen drahé :frowning2:
27. bře 2010 v 11:52  • Odpověz
Ahoj kočenky. Tak ten můj prcek si dnes neustále vyžaduje papání a když mi usne, dám do postýlky, je okamžitě zle. Teď tu křičí.... Od 8 nespala, tak doufám, že usne. Odpoledne pojede ven, tak to tam dospí, ale trápí mě, jak plače - až se zaliká chvilkama. Ale chovat ji prostě už nemůžu....

Bekul to RS znamená co? Jsem asi blbá, ale fakt nevím.

Simi to mě teda mrzí, že máte takový neustálý problémy s papáním.
27. bře 2010 ve 12:08  • Odpověz
Holky, tak jsem četla o těch porodnicích...
Já byla v Praze Podolí, vyhlášená to porodnice, ale jaksi nevím čím... Rodila jsem prakticky sama, jen tam jednou za min přiběhla porodní asistentka se slovy " vyhovte si " :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Ještě že tam byl manžel. Už když jsem ležela na rizikovym, tak každý den vizity typu, jak se máte atd a měnilo se tam tolik doktorů, že tu kartu vždy četli až před náma poprvé :angry:
No a po porodu, hrůůůůza, byla jsem tam 10 dlouhých dní a myslela jsem, že mě odvezou rovnou na psychiatrii :pensive:
Nikolka byla strašně malinká a já se tak bála, nikdo to neřešil, nasadili ji pletenou čepici, hodili ji ke mě do postýlky a bylo, já byla ze všeho vykulená a Nikolka byla ještě o půlku menší, než ostatní mimča :frowning2:
Pít absolutně nechtěla, když jsem si ji dala k prsu, tak zatla pusu a neotevřela ji, natož aby se přisála. Přišla jedna mladá sestra, zařvala na mě, jestli chci kojit, já byla úplně rozklepaná, Nikolku rozbalila, začala s ní třást nad hlavou, no hrůza hrůz, prý aby se probrala. Takový lidi by tam vůbec neměli dělat :angry: :angry: :angry:
Jenže já byla ze všeho tak zničená, že jsem se vůbec nebyla schopná bránit :frowning2:
Pro mě to jsou jedny z nejhorších vzpomínek.
Podolí má dobré vybavení, ale je to prostě velkovýrobna a nikdo si tam nikoho nevšímá.
27. bře 2010 ve 12:27  • Odpověz
Simi teda hnus ... úplně si dovedu představit, jak jsi z takovýho přístupu byla zoufalá. :confounded:

Holky poraďte co s kynutýma věcma - vím, že se nemají, nadýmají. Ale platí to i pro staré kynuté pečivo, buchty? Stačí, když nechám buchtu třeba 2 dny a pak si ji můžu dát nebo radši vůbec ne?
27. bře 2010 ve 13:01  • Odpověz
ivi roztroušená skleroza, už si zapoměla? stupidní nemoc...
jdem na bruslích ven paaaaaaaaa
27. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz
Beku já fakt nevěděla, jestli jsi to tu probírala, tak se omlouvám, ale asi mi to uteklo. Na to fakt není slov, moc bych jí přála, aby to nebyla pravda. :unamused:
27. bře 2010 ve 13:06  • Odpověz
Ahojky holky!

Simi tak takový zážitek z porodnice teda vůbec nezávidím. Já můžu být opravdu ráda za to co bylo u mě - Spokojenost.
S těmi příkrmy moc neporadím.

Beku, to mě mrzí s tou kamarádkou, snad se to nepotvrdí.

Ivi, já kynuté normálně jím sice dvy dny staré ale malá problém nemá, člověk musí zkoušet jinak bude o starých rohlících. Normálně už jsem měla čočkovou polívku a malá v pohodě, jen toho zelí se bojím. Zkus a uvidíš.
27. bře 2010 ve 14:44  • Odpověz
Holky jaký máte názor na dávání čajíku dětem?
27. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz
beku, co na to říct ... snad jen, že držím palce, aby to dopadlo co nejlépe

Simi, neboj - u některých miminek je přechod na příkrmy trošinku obtížnější, ale nakonec to zvládnou :wink: Ta švestková šťáva je super, klidně ji můžeš naředit vodou, aby nebyla tak sladká. Já jsem Martinovi dávala hned na zapití fenyklový čaj (kupuju Baby Tea v DM ... má nějaký atest Min. zdrav., či co), ale řekla bych, že jakákoli další tekutina může být nápomocná.
Jinak v Podolí rodila moje kamarádka - přijela na příjem a chtěli ji "vyhodit", ať si jede do jiné porodnice, že budou mít plno ... naštěstí si vydupala aspoň prohlídku a za hodinu porodila dcerku, jelikož byla už dost otevřená :slight_smile: To mě docela od pražských porodnic odradilo :slight_smile:

Ivi, já myslím, že aspoň den staré už by mohlo být ok :wink: Jen ne teplé čerstvé :grinning:

Baru, četla jsem hodně názorů na podávání čajů kojeným dětem a vesměs autoři psali, že mlíko stačí. Já osobně si myslím, že kdyby Sárinka hodně trpěla na bříško, tak by se nic nestalo, kdybys jí dala pár lžiček fenyklového čaje u každého kojení ... Popř. jej pak pijou mamky, aby se dostalo do mlíka ...

Moni, tak co, máš nožky hore, v ruce knížku a v uších prima muziku? :grinning:
27. bře 2010 v 15:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.