• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
no baru, já bych třeba ještě měsíc počkala s tím čajem, ale dětem stejně ty čaje moc nešmakují, tak možná aby si trošku zvykla na tu chuť a až bude v létě velké horko, tak aby to neodmítala. Nikolka teda z čaje nadšená nebyla.

Holky Nikča už je v postýlce tak živá, že je každou chvíli na jiné straně postele a všude ji mezi špruslema trčí ruce a nohy :sweat_smile:
Už asi budeme muset dát postýlku dolů, abych se nedivila a nespadla mi z ní. Ona když leží, tak už zvedne hlavu hodně vysoko a přitahuje nohy, jen mi to prostě nepřijde, co všechno umí, když s ní jsem každý den
27. bře 2010 v 15:28  • Odpověz
pauli ahoj, tak já měla to samé, přijela jsem tam a samozřejmě stop stav, svíjela jsem se už v kontrakcích, měla jsem je asi po 4min a Nikolka byla o měsíc dřív, no a oni obvolávali asi 45min všechny pražské porodnice a všude plno a tak začali obvolávat i mimopražské a já jsem jim říkala, že třeba bude potřebovat Nikolka inkubátor a něco dalšího...Nakonec asi po hodině přemlouvání mě pustili na sál asi za odměnu rodit :angry: :angry: :angry: Prý byly plné pokoje, no nevím, já byla potom první noc na třílůžáku sama. Ono se tam nenápadně za všechno totiž dáva do kapsy :pensive:
27. bře 2010 v 15:36  • Odpověz
Simi, no to je fakt děs! :frowning2: A přitom to byla jedna z porodnic, o které mi říkala moje mudra ... než jsem jí řekla, že chci rodit mimo Prahu :slight_smile:
A vidíš to - mě doteď ještě nenapadlo popřemýšlet o snížení postele ... Martin pilně trénuje lezení (dneska se doplazil k hračce, co od něj byla půl metru :slight_smile:), tak abych se pak nedivila :slight_smile:
27. bře 2010 v 15:58  • Odpověz
pauli fakt, no já už se docela bojím s tou postelí a v 9 měsících po těch špruslích neleze nahoru?
To je dobře, že trénuje, jen ať si to užije ani se nenaděješ a budě běhat :grinning:
27. bře 2010 v 16:03  • Odpověz
baru: ja driv davala Natalce na brisko ten fenyklovy cajik, ale parkrat natahla a spadla klec. Vcera jsem ji koupila BIo ovocny neslazeny od HIppu, ktery se muze od 4 mesicu a rikala si, ze ji bude urco vic chutnat nez ten fenyklovy a ona natajhla jednou a hodila takovy oblicej, ze jsem se musela smat. Zadna sance...no jo, zkusim pozdeji znova, at si pomalinku zvyka na nove chute, nez zacneme s prikrmem.
27. bře 2010 v 16:22  • Odpověz
my mame dnes nejake trable s kojenim . rano jedla normalne, ale pri druhem kojeni, pila jen asi 5 minut a pak zacala rvat, uplny hysterak...prso nechtela, zkousela jsem leve, prave, nic, tak jsem si rikala, ze treba uz nechce, tak jsem ji polozila, ale plakala hlady...jeji obvykle ajaja...za pet minut jsem ji zkusila dal kojit, ale hysterak. Pak jsem ji dala tedy prikrm a ten mi slupla jak malinu :sweat_smile: proste nechtela moje mliko???!!!
27. bře 2010 v 16:25  • Odpověz
Simi, buďto na to ještě nepřišel, nebo jsem ho jen neviděla :grinning:

Zdeni, to jste měli moc hezký bojkot ... dneska jsou nějaké erupce na Slunci, či co, protože jsem to před hodinou absolvovala s Martinem taky :slight_smile: Nic si z toho nedělej a počkej do dalšího krmení.
27. bře 2010 v 16:30  • Odpověz
Ahoj holky..tak koukám co Mona :slight_smile:)
jinak já si Podolskou porodnici nemůžu vynachválit.. jako samozřejmně že ne vše tam bylo 100% ale super.
Simi Nikolka ale nebyla v ikubátoru že? kolik vážila při porodu? asi stejně jako Petřík od Lucky..ta taky rodila dřív. no Kamarádka rodila v krči..její manžel je tam pediatr a malý se narodil taky o měsíc dříve měl 2,2 a inkubátor nedostal a krásně to dohnal ve 2 měsících měl dvojnásobek porodní váhy..Mylsím že můžeš být pyšná na Nikolku jak to všechno dohnala a je to čupr holka :slight_smile: šikovná :slight_smile:))
27. bře 2010 v 17:06  • Odpověz
ivi to vůbec nevadí, už jsem to tu říkala ale když si vezmu že sem si s váma psala už od loňského března a začínali jsme se snažením měřením teploty a šílenýma tabulkama s hodnotama ovulky tak mi přijde že už to ani není pravda jak je to dlouho, první čárky, první zvracení, naše snaženíčka a prskání těhu bacilek kolem a jak se to rojilo mezi námi, to byly skvělé časy... :sweat_smile:
27. bře 2010 v 17:22  • Odpověz
melas pravdu, paulie, ted jsme kojily a vse ok... :wink:
27. bře 2010 v 18:02  • Odpověz
sari, no ono když člověk nemá žádný problémy a mimčo taky ne a je tam jen cca 3-4 dny, tak to jde. Jenže Nikča vůbec nechtěla jíst a byla fakt hrozně malinká oproti ostatním, potřebovala jsem nějak uklidnit, nějaké rady, no prostě osobní přístup.
Ale zase abych neházela všechny do jednoho pytle, sestřičky na rizikovym byly super a potom jedna pediatrička na novorozeneckém byla úžasná, bohužel tam byla jen 2dny
¨Jinak určitě jsem pyšná, jak jsme to s Nikolkou dohnaly, mám schovanou čepičku, v které šla z porodnice a teď ji nenavlíkne ani na šošolku :grinning: Je to už velká holka :wink:

bekul jo jo utíká to a už není ani tolik času psát, dítka nám dávají zabrat :grinning:
27. bře 2010 v 18:17  • Odpověz
simi přesně tak... ale ráda vzpomínám na ty začátky, vše bylo tak nové, byly jsme tak nadšené a tabulkování s bt jak jsme si to nabzájem posuzovali ty jo no prostě to mělo taky kouzlo ted to je zas jiné...
27. bře 2010 v 18:35  • Odpověz
ahojte
tak ja som si uz zostala sama doma lezim si s notasem a hovorim Davidkovy dneska neeeee ked chce az po 3 rano kedy bude tatinek doma :slight_smile:
tak ja mam zname 2 co rodili v tej nemocnici co budem ja a chvalili si tak som aj ja zvedava
27. bře 2010 v 18:45  • Odpověz
Bekul : jéé ted jsem si na všechno vzpomněla :slight_smile: opravdu jsme spolu prožili dost zážitků :slight_smile:
kamarádce držím pěsti, aby to dobře dopadlo.

My dneska byli zase skoro celý den venku. Jen u našich na oběd a taky jsem si vzala nové boty a hned se mi udělal puchýř - to se mi už dlouho neudělal.

Zítra přijede sestřenka s rodinou podívat se na Jiříka, tak jdu udělat nějakou buchtu :slight_smile:

Moni: tak dneska nerodit a zítra je to jasné :slight_smile:

Simi to je hrozný taková " vyhlášená porodnice" - no u nás si na personál nemůžu stěžovat, starali se o nás dobře.

My pořád trošku zápasíme s tím opruzeným zadečkem. mažeme Imazolem, ale zatím se to zlepšuje jen pomalinku. Snad to bude lepší chudáčka to asi bolí :frowning2:
27. bře 2010 v 18:51  • Odpověz
ofi-no to dufam :slight_smile:
ale nahoda je blbec :grinning:
27. bře 2010 v 18:54  • Odpověz
ofi a jééé puchýř to je špatný au neboj imazol zabere omývej teplou vodou ubrousky dost vynech a bude to v poho za pár dní já už to držím ted sudocreamem voní jak ondřejovka a zabírá bezvadně...
27. bře 2010 v 18:56  • Odpověz
bekul-ja som dostala vzorku sudocreamu tu je to velmi popularne a vraj velmi dobre :wink:
27. bře 2010 v 18:57  • Odpověz
ja mam na neco chut a nevim na co :frowning2:
27. bře 2010 v 18:58  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
27. bře 2010 v 18:59 • raubirka
Mona, tak ať Davídek dneska ještě počká a zítra se na něj těšíme :dizzy_face:

Simi, Zdeni, už jste dávaly naušničky? My ještě počkáme na očkování v pěti měsících a dáme je.. Už teď se toho bojím.. Hlavně si je vůbec nedovedu na Terezce představit..

Ofi, o puchýři mi ani nemluv, taky jsem v týdnu vyrazila v novým botech a taky se mi pěknej udělal a to jsem puchýř dlouho dobu z žádných bot neměla..
A ten opruzený zadeček mě mrzí, snad bude brzy ok.. My teda na radu z porodnice a od dětské doktorky používáme na zadeček klasickou modrou indulonu a ještě jsme zadeček červený ani opruzený neměly..
27. bře 2010 v 19:10  • Odpověz
reny ještě ne, taky počkám po očkování, ale možná budete rychlejší, nám se totiž očkování posunulo, protože Nikolka byla nemocná, tak bude očkovaná 1.4. a potom ještě za měsíc. No tak náušničky budou až začátkem června, taky se toho děsím :frowning2:
27. bře 2010 v 19:18  • Odpověz
moni to je vřele doporučuju nám jiné nezabírali :frowning2:
taky se těším na Davídka :sweat_smile:
reny to jsem ještě neslyšela :slight_smile:
27. bře 2010 v 19:25  • Odpověz
Mona, my máme ve stejný den anrozeniny, jen já jsme o 5 let starší:slight_smile: ty jsi ale teda pěkně mladá:slight_smile:
27. bře 2010 v 19:33  • Odpověz
radi-tak budeme spolu oslavovat :slight_smile:
27. bře 2010 v 19:34  • Odpověz
radi-jinak rocnik som 85 ale na fb mam 88 neviem preco a este som to nezmenila musim sa pozriet kde sa to meni lebo ja som stale niaka blba z toho fb
27. bře 2010 v 19:36  • Odpověz
autor
Ahoj holky:slight_smile: Tak koukám, že MONA stále 2v1...ale dnes to nebude - tipuji zítřek, že to začne a v pondělí je Davídek mezi námi :dizzy_face: :dizzy_face: Já dnes měla uklízecí den .- manža celý den hlídal a já si vydrhla koupelny, umyla dveře a všude takovou tu skrytou špínu. Pak jsme všude uklidil a amáme to tu jako že škatulky zase :dizzy_face: Jinak jsme šli dneska dříve koupat, kůli tý pitomý změně času....ale nějak to hrotiti nebudeme, budeme to posouvat pomalu, po 15min vždycky tak...mylsím si, že za týden se Toník srovná sám.

ofi nám ten Imazol zabral tak po týdnu. Ale víš co ještě pomáhalo?? Při každém přebalení jsem mu zadeček omyla vodou a mýdlem a nechala na vzduchu co to šlo...Moc jsem to nedřela těma ubrouskama...Teď to mažeme na noc stále Imazolema p řes den střídám Welledu a pudr na vysušení.

simi nevím jestli jsi to byla ty kdo psal o problému s kakáním u prvních příkrmů - my jsme to měli uplně stejně...Toník řval a tlačil a lezly z něj tuhý bobky :confused: :pensive: chudák...ale do 14 dnů se to srovnalo. Dávala jsem mu po lžičkách švestkovou šťávu od Hippu a taky fenyklový čajík. Dělá to mrkev, takže už ji nedávej samotnou dokud se vám to nezlepší. Teď už ji zase dávám normálně, ale stejně má po tom kakání tužší. Těch šťáviček se neboj, doporučoval ami je i doktorka. Zkus i hruškovou, ta teda Toníka projmula jedna báseň :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zdeni bojkoty jsme měli taky, 2x...to je normální neboj :wink: ted mi to občas udělá i u příkrmu, takže neboj - s kojením to nepřejde :grinning: :sweat_smile: ještě si s drobečkama užijeme :wink:

bekul kamarádky mi je líto :pensive:

barush my čajíky nedávali až do ůl roku - začali jsme s příkrmama. Když je dítko plně kojené, tak není potřeba. jedině kdyby byly v létě vedra, tak bych zkusila, jinak ne.
27. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz
Reny : :grinning: :grinning: :grinning: jak se říká za krásu se musí něco obětovat :slight_smile:no myslím, že ted budu chvilku chodit v botaskách :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bek: no snadžíme se mu zadeček umývat a ubrousky jsme ted úplně vynechali taky se ho snažíme nechávat" na volno" ale vždy mě za chvíli počůrá a někdy i pokadí, takže to dlouho nevydržím a zase ho zabalím do plíny. :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:

s naušničkami budou všechny holčičky kočky :slight_smile: nás už se plno lidí ptá a to máte holčičku nebo chlapečka a jelikož máme červený kočár, tak asi všichni myslí, že holčičku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. bře 2010 ve 20:04  • Odpověz
mili-to si uz druha smar tiez ten nazor ze zajtra tak som zvedava ci vas Davidek posluchne :grinning:
27. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
autor
...jinak koukám, že jste probírali porodnice - já byla v Hradci Králově teda spokojená. Ale asi to bylo tím, že mi vyšel nadstandard. Takže jsme měla akový "hotelový" pokjík sama pro sebe... Manža tam kdykoliv mohl za mnou, naši se tak byli podívat. Já se mohal v klidu sprchovat, kd yjsem chtěla, jídlo jsem si nosila na pokoj (nikoho jsem se neptala :sweat_smile: )....A na pístup sestřiček si nemžu stěžovat. Zvlášť posldní den jsem tam chytla takovou fajnovou - vyloženě z ní vyzařoval klid a ta mi dost pomohla. Jinak zážitky po porodu hrozný....jak mi bylo blbě a tak...ale n aporodnici si stěžovat nemůžu. Jen snad na ten frmol u příjmu..tzo bylo dost takový narychlo, maminky tam rodily pomalu na chodbách..no hnus.
27. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
autor
:dizzy_face: mona tak uvidíme
27. bře 2010 ve 20:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.