• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahojky holky,

konečně jsem dala do alba nějaké fotky Terezky, tak můžete kouknout.. Jen se mi nedařilo zmenšit fotky z porodnice, tak dodám dodatečně..

Jinak Terezka taky dudlíka vůbec nechce, už jsem jich koupila několik a hned ho plive ven, vůbec si nedudne.. Tak uvidíme časem..
Kojení je u nás zatím v pohodě, tak doufám, že to tak vydrží.. Akorát se nám večer nechce moc spinkat, přes den by spala pořád a večer kouká a chce chovat..
Teď v pátek budu mít další zkoušku a pak už se těším na klídek a Vánoce.. Do Vánoc budu mít půlku zkoušek hotových a další půlku po Novým roce..
13. pro 2009 v 11:54  • Odpověz
Smar ahoj! No uvidím, jak mi bude. Jenže ono je to těžký, když to budu vědět až ten večer! :sweat_smile: Lístky už musejí být koupené. Ale nevzrušuju se kvůli tomu, je mi fuk, jestli půjdeme, vůbec jsem s tím nepočítala.

Baru ahoj! No vidím, že to máš teda taky veselý. Ty řeči jsou fakt děs a chápu jak tě to ser.... A že to hážeš za hlavu je taky dobře. I když ono to moc dlouho nevydrží být v klidu viď?! Jednou to prostě fakt nakrkne a začne štvát. Doufám, že si všechno zařídíš (nebo že se všechno zařídí) ku tvé spokojenosti. :wink:

Reny ahoj, tobě taky! Terezka je rozkošná! :slight_smile: Takovej malej drobeček.... a na tobě nějaký porod vůbec není vidět co?! Jsem moc ráda, že se máte tak fajn. Stejně jak Baruška obdivuju, jak to všechny zvládáte.... Pokud to půjde samo, taky to budu zvládat :sweat_smile: .. ale jestli ne, nevím, jak to se mnou bude cloumat.

PS: kupodivu mi to tento týden jde! se divím. A sněží tu taky od rána!!!
13. pro 2009 ve 13:01  • Odpověz
ahojky holky,

Tak Natalka dnes uz spala klidne, ale prujem ma jeste porad, obcas se nam tu pekne krouti, ale aspon uz tak nerve jak vcera v noci, to jsem myslela, ze vyletim z kuze :pensive: Desny pocit slyset vlastni dite brecet a nemoci nic delat, jen chovat a utesovat. :frowning2:

Dnes tady taky nasnezilo a dopolko bylo slunicko, tak jsme byli s tchanovci na prochazce :slight_smile: Ted Natalka brouka v kosiku a ja peru.
13. pro 2009 v 15:54  • Odpověz
Ivi já tím taky nechcí říct, žejsem běhala jak laňka ale fakt jsem si to užila a dovedu si představit tam jít..ale zvaž to..jak ti bude a tak..
13. pro 2009 v 16:22  • Odpověz
Sari já věřím, že některý fakt klidně jak laňky běhají, je to individuální. Jenže jak říkám, celej den je mi fajn a padne večer a jsem jak nepoužitelná. Většinou, no jak kdy. Takže těžko kupovat nějaký lístky dopředu. Prostě uvidím ten večer a bude :wink: .

Zdeni tak to věřím, že je to hrozný, je to jedna z věcí, snad ta nejhlavnější, který se bojím. A zrovna jsem se vrátila z krátké procházky a jsem fakt zmrzlá jak ho... Byla jsem zvyklá na teplíčko prošívaný bundy až ke kolenům a teď mám sotva přes zadek a je to fakt znát! Nic pod kalhoty nedostanu, protože všechny punčocháče atd. jsou v pase nepoužitelný. Ještě že nemusím do práce nebo tak. Fuj!!!

Jo a v týdnu jdem vyzvednout kočárek, tak s náma bude v ložnici. Bohužel je to jedinný volný místečko. Takže na nějaký pověry se musím vykašlat.

Holky a co používáte za kosmetiku na prcky?
13. pro 2009 v 17:01  • Odpověz
zdez my máme dneska zas takový den jako ty noc jen jiný důvod-zuby, jsem fakt KO, jen řve řve a řve, ted dostal sirup na bolest už jsem to nevydržela a asi má i teplotu, pak ho musím změřit ted jsem mu dala mlíčko do postýlky a třeba na hodku usne a já jsem zralá tak na štamprli :grinning: :grinning: :grinning: ale nic doma není
13. pro 2009 v 17:06  • Odpověz
Ivi no je fakt, že to člověk musí risknout,my takhle byli v národní ale je to něco jiného než ples.. kdy musíte ty lístky koupit??
Co se kosmetiky týká tak mám od Hippu na tělo a vlásky ale používám jen na zadeček když ji myju pod kohoutkem, jinak do vany či na celé tělo stále nic nepoužívám jen vodu, chci pomalu začít s olejíčkem do vody. Jinak na tělo používám klasický Aviril olejíček..

Zdeni prdíky jsou hrůza..dneska v noci jsem sice kojila jen 2x ale za to jsem ji měla furt na ruce abych ji trošku pomohla ke kadění..
13. pro 2009 v 18:23  • Odpověz
Sari je pravda, že zas tak krizový to nebude. Je to vesnickej ples v malý sokolovně, takže myslím, že nijak dopředu se to kupovat nebude. A jak říkám, nijak se netěším, neplánovala jsem to, přišla s tím švagrová, takže to nechám fakt na ten den a je.

Sari jsem zvědavá na reakce tchánovců na kočárek. Jestli to klapne, zítra ho dovezem. Zaplacenej už je. Od těch ostatních mi přišel takovej maličkej. Ale ani né lůžkem, jako spíš boudičkou. Má ji malou a úzkou, ostatní měli takový hezky kulatý stříšky. Ale na druhou stranu si říkám, na co otevřená "bouda", když bude zima. Nepřijde ti ten dorjan maličkej nebo co na to vaši příbuzní? Já když ho vidím na ulici, tak mi přijde úžasnej, ale vedle těch větších mi fakt přišel pidi.
13. pro 2009 v 18:31  • Odpověz
ivi jedině lístky koupit a pak bud jít nebo nejít podle toho jak se budeš cítit, třeba by je pak od vás někdo koupil kdyby jste nešli

a ta kosmetika máme sebamed a spokojenost :slight_smile:, ze začátku jsme myli vodou a 1x za týden mýdlem ale hodně brzo jsme začli se šamponem-snad ve 2měsících, Tomovi se hodně potí hlavička a jen vodou to nešlo prostě mu hlavička smrděla takže šampon používáme. Od narození používáme http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=91364 na umytí a pak namažu kréměm + šampon, tot z kosmetiky vše-do dneška. Zkoušela jsem i pěnu jak je ted větší at má změnu ale je cíta na ruce a pěna mu na ručičkách vadí takže nic
13. pro 2009 v 18:57  • Odpověz
Ivi u nás byl holas super, ajinak se neboj, proti větru je to dobrý..jinak jsem moc spokojená...koukní sofinka má 60cm a myslím,a nemám pocit, že by jí to tam bylo těsné.. počítám že do jara budeme v tom a na jaro chci ten sporťák. jakou barvu sis vybrala???
jinak doporučuji zatím nic s kosmetiky nekupovat.. v porodnici dostaneš hafu vzorků a taky třebas v podolí bylo na vybrání 3 značky na mytí a tak, takže si můžeš vyzkoušet co ti vyhovuje.. jo a pokud budeš kupovat něco ted doporučuju to co má davkovač, a tak..je to o dost praktičtější :slight_smile: i co se krémů na zadeče týká je lepší odklopovací výčko než štroubovací..vlastní zkušenost hihi
13. pro 2009 v 19:21  • Odpověz
sari já třeba v porodce nedostala nic a na pokoji k dispozici jen zelený johnson na který je dost stížností že je po něm vyrážka. Dávkovač nemáme ani na krému na zadek ani na mýdlo a žádný problém to není
13. pro 2009 v 19:27  • Odpověz
Sari ten šedo-stříbrnej, mám ho v albu. Hned ho pak nafotím. Taky myslím, že na ty povětrnostní podmínky je to zase fakt výhoda mít tu stříšku malou. No naši tchánovci jsou celkově dost "zastaralý", takže těm se to zdát určo nebude, ale oni tak nějak vůbec žijou mimo svět, vkus, módu atd.. :zipper_mouth:
Já si koupila už dost drahej olejíček od weledy + krém do mrazu. Jinak nic a taky budu mýt co nejvíc jen vodou. Jinak mám ten Bepanthen, tak ten snad na zadeček bude dobrej, kdyžtak cokoliv v lékárně dokoupím. Ten olejíček budu spíš mít jen na promazávání, masírování a tak. Ale říkám si teď, jestli jsem neměla zůstat nakonec stejně jen u obyč. sádla. No doufám, že to bude fajn.
13. pro 2009 v 19:27  • Odpověz
smar taky to vidím podobně, že u nás se nic nedostane. Mám doporučeno vzít si sebou sádlo (přímo na seznamu od dr.), ale mám nabalenou tu weledu, tak snad to bude ok.
13. pro 2009 v 19:30  • Odpověz
Ahojky holky,
Ivi děkuji, dnes se musím manžovi omluvit, po obědě navrhnul vyrazit do Ostravy a v Mobelixu jsme koupili dokonce dvě komody takže zítra budeme montovat a já budu žehlit.
Mám kosmetiku Sebamed a uvidíme jak nám bude sedět. Když tak vyměníme.

Reny: Terezka je rozkošná. Moc jí to sluší. Jste hrozně šikovné jak to zvládáte.
13. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz
Dobré ránko tak jsem Vás trochu dočetla :slight_smile:
Reny : Terezka je rozkošná a fotečky krásný
já taky zatím tu kosmetiku neřeším mám doma ten bepanten a něco ještě koupím.

Mám dotaz pálila Vás žáha????? já jsem to nikdy dřív neměla, ale tedka to teda mám a je to dost nepříjemný :frowning2: neměli jste to někdo a jestli jo co na to zabírá ?
Zdá se mě že se mimísek tedka moc nehýbe měli jste taky takové období, kdy se třeba moc nehýbal ?
14. pro 2009 v 07:47  • Odpověz
Smar já si dávkovače na mýdlo na zadek nemůžu vynachválit..mám ho na vaně..sofinku jednou rukou přehodím přes ruku a druhou volno si to nandám.. přijde mi zbytečný kupovat krém který je na šroubování když je možnost vzít ten na odklápění mě to příjde o dost praktičtější a rychlejší ale každého věci..
Jinak asi bylo něco jiného v porodinici před rokem a ted.. loni taky v Podolí nedostávali nic.

Ivi krém do mrazu je super, mažu Sofinku každý den i když nebyl mráz..já mám od Hippu. Jinak kočárek je super :slight_smile:
Já nevím ale upřímně si myslím, že ty děti zvládnou fakt hodně..Baru neboj, kdyžtak vyměníte ale třebas nebude ani potřeba :slight_smile:
Ofi já neměla probémy ale vím že se dá něco na to v lékárně koupit :slight_smile: jinak bepanthen jsem používala tak prvních 14. dní na prsa a dost to pomohlo ted ho vůbec nepoužívám.
14. pro 2009 v 08:16  • Odpověz
dobré ranko

sari já jsem spokojená s tím krémem na zadek co máme tak mi zas přijde zbytečné hledat jiný vhodný jen kvůli šroubování :slight_smile:, kromě toho šroubovací Tom nezvládne otevřít, ty jen s víčkem jo a jí je :slight_smile: nebo mi ho u přebalování vezme a je od toho celý a můžu ho převlíkat.
14. pro 2009 v 08:22  • Odpověz
Smar ale já se bavím o miminkách..takže tam nehrozí, že by ho někdo z miminek chtěl otevřít :grinning:
jo holky máme za sebou focení Sofinky od fotografa..první fotečka v albíčku tak můžete mkrnout :slight_smile:
Dneska je tu hnusně ale musíme vyrazit na UTZ ledvin se Sofinkou..tak se asi stavím ještě pokoupit nějaké ty vánoční dárky :slight_smile: Manžel se mě ptá, co si přeju k vánocům..holky já fakt nevím.. oblečení si koupím sama..co si tak přejete k vánocům..jediné co mě napadlo je holicí strojek na nohy..ale když se to veme kolem a kolem tak mi žiletky vůbec nevadí
14. pro 2009 v 08:33  • Odpověz
sari jo to jo ale já zas když jsem od miminka s krémem spokojená tak ho přece nebudu ted měnit za jinou kosmetiku jen kvůli toho že je větší a jí ho :grinning: :grinning: ale chutná mu jen mlíko po koupání o ostatní zájem nemá :grinning: :grinning: ale jak je má v ruce mlíko je celý štastný, otevře si ho, nakloní a cucá nebo ho vytlačí a jí. Manža je z toho na prášky, já se jen směju troška krému ho nezabije
14. pro 2009 v 08:36  • Odpověz
Sari jééé krásná fotečka :slight_smile:
holky tak mě to prosím shrntě :slight_smile: napiště prosím co teda mám koupit za kosmetiku před porodem pro mimíska :slight_smile: :grinning: :grinning:
14. pro 2009 v 08:44  • Odpověz
Ofi to je na tobě..já třebas nechtěla zezačátku používat nic na koupání koupu ve vodě..a koupila jsem si sice od Hippu sprcháč či jak to říct ale používám fakt jen na zadeček jinak nic.. pak mám olejíček klasický Aviril.. myslím, že když to neublížilo tolika generacím neublíží to nikomu i doktor mi řekl, že je dobrý..ona má Sofinky na boku dost suchou kůži. a pak mám od hippu krém proti mrazu a na zadeček mám rybilku. Nic víc. Až ted chci koupit nějaký olejíček na koupání ale nechci jí zatím celou mydlit..

Jo holky za týden k nám přijede paní na vaničkování tak se moc těším a jsem zvědavá jak se to bude Sofince líbit..už ted ji trošku trénuju, že ji dávám na obličej vodu.. namočím si ruku a rukou ji přejedu obličej, aby jí vodu trušku stekla..a vůbec jí to nevadí :slight_smile:
14. pro 2009 v 08:58  • Odpověz
Sari díky moc :slight_smile: už si to píšu do seznamu a pujdu se na to mrknout a aspon nějaký ten "sprcháč "koupím :slight_smile:
14. pro 2009 v 09:15  • Odpověz
Ahoj holky, teda dočetla jsme vás, uf, už nevím, an co věe jsem chtěla reagovat:slight_smile:
Ivi: na ples běž, já lítala ještě v den proodu jsem byla na dost dlouhé procházce, teda domů jsme se už doplazila s kontrakcema:slight_smile:
jjda, mrnous se vzbudil, tak dopíšu pak:slight_smile:
14. pro 2009 v 09:15  • Odpověz
Ahoj holky,
sari moc hezká fotka, Sofinka je kočka a je ti fakt podobná :slight_smile:
U Nikolky zatím vůbec nevíme, přijde mi, že není podobná nikomu :grinning:
Jinak vždy večer tak od 18 do 24 prostě nespí a buď řve nebo když se jí 100% věnujeme, nosíme, mluvíme a děláme opičky, tak jen pobrekává- no je to asi tak stejně vysilující
Včera ale v 19 usnula, tak jsem si říkala, to bude noc. Nakonec to šlo, sice ve 24 nemohla usnout, tak jsem si ji dala na břicho břichem, chvíli protestovala, ale zabrala a takhle jsme spaly asi 1,5h a potom jsem ji přesunula do postýlky, tak to šlo.
Byli jsme včera na návštěvě, příbuzní od manži, děda mi řekl, jestli nečekáme další dítě, tchýně s tchánem mi dali k svátku punčochy, která obléknu tak na ruce se slovy, když tak trochu zhubneš, viděla jsem černě :angry:
A to manžel o víkendu prohlásil v kabince, že je hrozně tlustej, podotýkám, že je kost a kůže, asi to jsou cvoci...
Já se v klídku cpu dál sladkým, je na nervy a ty mám někdy jak špagáty
Nikolce budou 2 měsíce tento týden, hrozně to letí. Má 3700g, no na 2 měs. nic moc, ale je skoro o měsíc dřív..., taky je na délku dost alá, nevím teda po kom, když mám 1,80m :unamused:
14. pro 2009 v 09:16  • Odpověz
Ahojlky! :slight_smile:
Tak já mám na prcka fakt jen olejíček přírodní na promazání, pak krém do mrazu stejné značky a místo rybilky a ostatních budu právě používat ten bepanthen - teda aspoň myslím, že je to k tomu dobrý. Koupila jsem totiž v lékárně velké balení a dost drahý, tak to chci využít.

Sari krásná fotečka! Ale ty tvoje jsou teda snad ještě hezčí. :wink:

Zítra Vám sem hodím fotky kočárku, večer ho dovezem a nafotím.
Jinak zrušila jsem porodní kurzy. Vůbec na to v tom shonu není čas, ani se mi tam z těch všech starostí nechce, manžel už chudák včera ani nemluvil, jak byl v depce, že nestíháme domeček a ještě ho tahat po nějakých sezeních, když zatím ani nevíme, jestli budeme chtít celej ten porod projít spolu. Plno mamin to nemělo a taky v pohodě, že jo Sari?! A další kurz má být o porodu, jak probíhá, dívat se na video a tak... No a to myslím ani vidět nechci, stejně se tomu nevyhnu a může to být stejně všechno jinak.
14. pro 2009 v 09:25  • Odpověz
Ahoj Ivi já se na ta předporodní kurzy chystám po novém roce ted bych na to taky neměla čas a po novém roce snad bude času dost :slight_smile: a manžela bych chtěla zapojit chtěla bych ho u porodu, ale nevím jak to dopadne on totiž moc nechce bojí se že se budou muset starat o něho :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
jinak na kočárek se těším jak ho nafotíš my už máme asi taky vybrán ten co mám v albíčku má strašně moc vychytávek co osatní kočárky nemají a snad budou mít i ty barvy co my chceme :slight_smile:

Simi : to je mrzuté že Vám malá dává tak zabrat a neptala ses na to své pediatričky ? je to normální aby tak plakala ? přece jí asi neic nechybí tak proč pláče :frowning2:
14. pro 2009 v 09:55  • Odpověz
ofi, myslím si, že ji trápí to bříško a taky že má přes den takových vjemů, že je večer nedokáže všechny vztřebat, nevím :unamused: Pediatrička to neřeší, děti jsou různé, některé pláčou víc, některé míň :confounded:
Moje gynekoložka říkala, že je to taky tím, jak jsem se nervovala v těhu, když jsem ležela na rizikovém a taky to děti vycítí i teď, když je mamča nervozní...A já žádnej kliďas nejsem :grinning: Ale myslím, že je to s malou lepší a lepší :wink: No ale člověk nikdy neví :grinning:
14. pro 2009 v 10:15  • Odpověz
Simi taky mě to moc mrzí, že máte takový trápení. :frowning2:

Ofi a co je to za kočárek a jaký má třeba vychytávky? Vypadá moc dobře, chcete přesně tento? Jako barvu
Já na kurz chtěla z toho důvodu, že mi to třeba něco dá, ale jinak se mi tam nechtělo od začátku. A ty starosti do toho mě to pomohly rozhodnout ještě víc. O ten třetí kurz fakt vůbec nestojím, ať to dopadne jak to dopadne. Manža tam se mnou bude od začátku a nechám na něm, jestli bude chtít být u samotného "tlačení" (porodu) nebo jestli na ten okamžik půjde na chodbu. V takových situacích jsem i raději sama, takže to fakt nechám na něm. Takže porod vůbec neřeším, až to přijde, tak to přijde, připravený všechno mám.
14. pro 2009 v 10:20  • Odpověz
Ivi,bepanthen je super,my nemáme ani jednu opruzeninku,rybilka je taky ok,ale trošku smrdí :grinning:

Jinak plínky a moje zkušenost: máme teda velkou spotřebu,přebaluju často, zkusili jsme pampers, fixies, huggies, babylove z Dm - všecky superní, seděly a neprotekly ani jednou. Jedinou výhradu mám k Bellahappy - ty jsou superní a baví mě ty obrázky na nich, ale jsou větší než ostatní newborn, řekla bych, že jsou spíš na 3-6 kg:slight_smile: ale určitě je budeme používat, jen ted nám byly větší.

Jo a kosmetika: do koupele dávám někdy sebamed pěnovou koupel, jinak mýdlo nepoužívám, ani šampon a mažu obyčejným slunečnicovým olejem z drogerie.

Zdeni, s Naty mě to mrzí, určitě je to příkrmama, zkus jen kojit a často a často střídat prsa a mlíčko se ti bude dělat víc, je to lepší než příkrmy...jinak dudlík taky nechceme, ale večer mu vecmu babynova, chvilku ho to nadrapuje, ale pak dudá:slight_smile:

Jo a my máme zas problém, že po koupeli nejsme unavení, ale probuzení na 200% a další 2 hodky čučíme a pozorujeme a nechceme spinkat, takže koupeme už mezi 18 a 19, abychom aspo v tech 21 konečně usli.:slight_smile:ale malá spinká krásně, budí se v 1 a ve 4 a pak vstáváme něco po 7, takže jsme ráda. Přes den ale toho moc nenaspí...

Holky, kojíte před koupáním? já až po a malý je nervní a už chce papat:slight_smile: napřed se mu to líbí, ve vodě a masáž, ale pak už začne být hladový a už to není tak v pohodě:slight_smile: jo a normálně Jindříšek má radši vaničku než kyblík:slight_smile::slight_smile: dnes zas zkusíme kyblík, ale ve vaničce si libuje víc:slight_smile:

Jinak hlky fotečky mimušek mte všecky k sežrání, dívam se na ně pravidelně. Já mám fotečky na té stránce www.tuleja.eu, heslo jindra. sem je nestíhám dávat, možná časem...

Těhulky, vám se to už krátí, co? užívejte si bříška a očekávání a těšení, je to strašně krásná etapa života, trochu ěm mrzí, že už skončila, cítím prázdno v bříšku, fakt:slight_smile: už se těším na další těhulování:slight_smile:
14. pro 2009 v 10:22  • Odpověz
ahojda vsem
simi To bych teda taky videla cerne, kdyby mi tohle nekdo rekl 2 mesice po porodu..... A maji k tomu duvod??? Ja myslim, ze ne....jsi preci hubena, ne?! :confused:
Myslim, ze ma Nikolka super vahu na 2 mesice....vzdyt byla driv a malo vazila. A nezapomen, ze je to holcicka a ty pribiraji pomaleji. :wink:
Jiricek ma asi 4,5kg a meri 54cm. Uz nabral 2,3kg a vyrostl o 7cm.... :confused: :dizzy_face:

ivi Tesim se na kocarek.:dizzy_face: A k te kosmetice. Ja pouzivam seba med. A na zadek ted uz nedavam nic. Mazala jsem rybilkou v porodnici a chvili doma. Ale ted uz kaka mnohem mene a jak pouzivame latkove pliny, tak neni skoro opruzeny.
A je dobre, ze jsi zrusila tehu kurzy. Kdyz neni nalada a cas, tak by jsi se jen honila a nic by ti to nedalo. Ja jsem na zadnem nebyla a ani jsem to nepotrebovala.....2 cisare jsem neovlivnila-byly akutni,takze by mi to stejne bylo k prdu.
14. pro 2009 v 10:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.