• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj kočenky. Dneska nestíhám, ale potřebovala bych váš názor a radu.
Od kdy se dají používat takové ty "klokanky" pro prcky? Nevím, jak se tomu říká normálně, ale je to taková ta sedačka, kdy je prcek vepředu a sedí v ní a je bříškem na maminčině břichu (mezi prsy dá se říct). Jak měla Zdeni na fotečce z procházky. Nevím, jestli by se mi to nehodilo. Taky nevím, jestli bych do toho vůbec měla v tomhle případě jít - malá mi totiž vesměs kolem oběda čumákuje a plače, protože se chce nosit a čučet po okolí. Jakmile si s ní sednu, je taky zle. Ale pak nemůžu nic dělat. Je to třeba jen na půl hodinky, možná i míň, tak nevím, jestli si tím spíš nepřitížím do budoucna. Co by jste radily, nosit nebo nechat vykřičet? A co to sedátko, měla bych do toho jít, pokud bych už mohla s malou teď?
29. bře 2010 ve 13:48  • Odpověz
Ahoj holky..tak u mony to vypadá nadějně..
Ivi jsou nosítka pro děti od narození ale co chodíme na rehabilitace tak to pro dětí nemí dobré..prý by neměly být dlouho ve svislé poloze..pokud tak ty kde dítě jakoby leží případně i šátek, jinak já koupila klokanku od 3měsíců a nepoužívám ji, protože ji nechci zničit záda už tak brzo.. takže až tak do 9. měsíců se doporučuje nošení dětí ve svislé poloze tak to koupíme už rovnou krosničku pokud bude sama sedět...
29. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz
mám vše uklizeno a Tomík pořád spí, bobek je z toho chození unavený :slight_smile:, za hodku přijedou naši a vezmou kluky ven a já se půjdu natáhnout do vany :slight_smile:, žehlení neuteče
29. bře 2010 ve 14:50  • Odpověz
Smar jasně.. žehlení počká :slight_smile: jen si odpočiň... obdivuju tě :slight_smile:
29. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz
Sari díky za radu. Já si myslela, že to asi nepůjde. Budu muset udělat kompromis - občas ji chvíli nosit a když to bude únosný, nechat ji v postýlce "křičet" - bohužel.
29. bře 2010 v 15:13  • Odpověz
Jo a myslíte, že bude fajn, když začneme chodit ven 2 hodinky dopoledne a pak i odpoledne? Nebude to mít nějakej vliv na to, že by byla "přespaná" a pak nechtěla spát večer? Moc mi totiž poslední dobou nespí a pořád kňourá, i když je ospalá... pořád by byla nejdarši se mnou. Smar ty jsi tak chodila celý hodiny a nemělo to na nic vliv ne? Je to spíš dobrý ne?
29. bře 2010 v 15:15  • Odpověz
Možná bych byla pro i 2 dopo a 3 odpo... opravdu se chce poslední týden jen a jen chovat.... a to sní musím i chodit, když si sednu, taky natahuje. Teď se jí snažím uspat v postýlce. Dopoledne mi spala necelou hodinu, pak byla 2 hodiny v kočárku a pak půjde spát až v 7... do tý doby bývá vzhůru a chce pozornost. A myslím si, že jí ten spánek nestačí, že prostě nemůže usnout.
29. bře 2010 v 15:20  • Odpověz
Čau holky :slight_smile:
Mončo říkaly nám v kurzu, že spousta porodů začíná právě průjmem a někdy i zvracením...tělo se přirozeně nejdřív čistí...a maminky si myslí, že je to viroza :wink: tak třeba... :dizzy_face:

Smar jsi dobrá jak to zvládáš...já se k žehlení nutím a nic a to mám všechny uklizený-manžela v práci, mimino v břichu... :grinning:

Byla jsem s mamkou oblítat úřady a jsem pěkně ucaprtaná, tak nevím co budu dělat :sweat_smile:
29. bře 2010 v 15:22  • Odpověz
Moni já jsem taky po odtoku plodovky měla průjem..tělo se čistí a ví že to má přijít..a zvracela jsem behem porodu..
Ivi..jak mí říkala zezačátku kamarádka..to jsem ještě nebyla dotčená rehabilitací a fyzioterpeutama.. aby ze mě nebyla indiánská babička ...to taky není řešení malou nosit to je jak kdybys ji měla na ruce..jinak na spaní to vliv mít nebude..neboj že bude přespaná..Sofinku dávám co 2 hodiny spát a spí tak 45-1hodinu
29. bře 2010 v 15:27  • Odpověz
Ivi ještě je Lucinka malá ale asi bych trošku pomalu začala odnaučovat abys pak nebyla jak sousedka..malý ji usne jen v náručí..váží 12kg ..jakmile ho položí zase řve..takže fakt hukot..
29. bře 2010 v 15:28  • Odpověz
sari-myslim ze to nieje moj pripad lebo uz aj mamka bola 3x na wc :sweat_smile:
no uvidim co mi zajtra povie dr
29. bře 2010 v 15:38  • Odpověz
No to bych právě taky nechtěla... tak to radši než křikem budu řešit častým kočárkováním, to bude fajn.
Jinak malá je teda 2 hodiny vzhůru a pak hodinu spí atd? No tak to ani to my teď nemáme.... Na takový čumákování jsme myslím ještě moc malí ne?
29. bře 2010 v 15:39  • Odpověz
my to taky tak máme, Matěj je mezi spaním tak 2 hoďky vzhůru a pak v postýlce spí hodinu v kočárku spí déle, někdy i 3 :slight_smile:
29. bře 2010 v 15:48  • Odpověz
Moni: ale třeba se to opravdu chystá :slight_smile:přála bych ti to ,a by jsi měla už Davídka u sebe

Tak ručičku už nemáme nateklou takže jsem volala k doktorce a ta nám říkala, že chodit nemusíme jen kdyby to měl zítra zase, tak snad to bude dobré a měli jsme to jen přeležené.Měla jsem strach.

Ivi: myslím, že je lepší když budeš chodit na procházky než kdyby jsi ji doma chovala. Kamarádka si malou taky naučila na chování a tedka je z ní otrok Bez chování prostě řve.
29. bře 2010 v 15:52  • Odpověz
Holky to je fakt něco... přijdeme ve 3 z procházky a do večera je křik. Jen když s ní jdu, tak je to dobrý... Sice ji většinou trápí krkanec a nejde jí to, ale když už konečně usne a to u mě, tak po chvíli je v postýlce vzhůru a je to tu nanovo..... Já ji takhle nosím jen poslední týden, nikdy předtím to nedělala.... ach jo... nevím, jestli radši nepojedu ještě ven.... :confounded:
29. bře 2010 v 15:56  • Odpověz
Ofi no právě, to mě děsí..... Jenže nejhorší je, že já teď poslední dobou ty odpoledne nemůžu poznat, jestli ji trápí krkanec a není jí těžko nebo co jí je. Kolikrát si krkne až po několika hodinách třeba.... Chvíli je v náručí klid a pak zase řev... nevím fakt...
29. bře 2010 v 15:57  • Odpověz
Ivi jj přesně tak.. 2 hodiny vzhůru a pak jde spát..a jak to máte vy.. Lucinka by měla spát dýl než Sofinka a to Sofinka nepatří mazi spavá miminka...
29. bře 2010 v 15:58  • Odpověz
saronko: tak to my máme doma taky nespavce :grinning:
29. bře 2010 v 16:00  • Odpověz
Ja mam taky nespavce :angry:
Ivy, malej taky krasne spinka v kocarku, v autosedacce. Ale jak jsme doma, tak max pul hodky po kojo a pak se revem dozaduje chovani. Uz jsem i zkusila dat ho v autosedacce na balkon,ale kdepak, je vycuranej, neskocil mi na to :grinning:
Sari, divala jsi se na ten hotel?
29. bře 2010 v 16:12  • Odpověz
jj holky..sousedka má od 5 dní starší dceru a spí ji co 3 hodiny přes den několikrát..nechápu :slight_smile: a v noci nekojí :slight_smile: až ráno..
Leni jj koukala vypadá to super, zvažueme září :slight_smile:
29. bře 2010 v 16:27  • Odpověz
ivi já chodila hodne ven protože Tom doma nechtěl spát a venku spal krásně, doma spal jen u prsa nebo se chtěl pořád chovat a to jsem nechtěla takže jsme chodili ven to mi přišlo lepší řešení :slight_smile:, aspon jsme se krásně provětrali

ivanou taky se k žehlení nutím, jiné věci mi nevadí ale žehlení jo, naštěstí nemusím žehlit manžovi košile do práce

TOm už šel ven ale Honzíka jsem nechala doma, trošku ho trápí bříško tak je doma s polštářkem na bříško a hoví si u mě v posteli :slight_smile:

dotaz jaké máte hrazdičky? já pro Toma žádnou neměla ho hračky tak do 5měsíců nebavili a pak už mi to přišlo zbytečné ale pro Honzíka bych chtěla, už ho nebaví jen ležet a kouká se, jak změním stanoviště je spokojený :slight_smile:
29. bře 2010 v 16:36  • Odpověz
Simi, no, to je vždycky událost :slight_smile: Naštěstí měl ráno po kojení dobrou náladu, tak se pochlubil a ještě mě nechal sáhnout :grinning: Až se divím, jak dobře ty zoubky snáší ... ťuk ťuk ťuk :slight_smile:
Na jaké cvičení budeš chodit? Já jsem se teď na procházce koukala na nabídku místního TJ Slavoje :grinning:

Ivi, to znám :slight_smile: Spíš bych koukala po něčem jako je Babyvak, než nějaká klokanka/nosítko ... jak píše Sari, mohlo by to Lucince spíš uškodit, než pomoci ...
Zkus Lucinku dát někam na podlahu a obstavět ji hračkama, popř. na ni "budlíkovat" ... v postýlce může taky křičet hooodně dlouho. A na vycházku klidně choď častěji - teď už je krásně, tak si užiješ případného sluníčka a Lucka se aspoň vyspinká :slight_smile: Takhle malé děti by měly spát hoodně :slight_smile: Když bude spát málo, tak bude unavená a tím hůř bude usínat ... já s Martinem byla nakonec i u homeopatky, protože už byl chronicky unavený a spal jenom, když jsem s ním skákala dlouhou dobu na balonu :slight_smile:. Někde jsem četla, že se doporučuje dávat miminko spát po dvou hodinách bdění a nejlépe každý den ve zhruba stejnou dobu. Na druhou stranu - musíš sama okoukat, jak to Lucinka má :slight_smile:

Smar: inspirována tebou už mám vysáto (Martin ten zvuk pořád miluje :slight_smile:), vytřeno, vypráno, nádobí umyto a až půjde malý večer spát, tak vyžehlím a utřu prach :slight_smile: ... A pak odpadnu, neb takové manévry jsem nikdy nedělala během týdne, když není manžel doma :slight_smile:
29. bře 2010 v 16:46  • Odpověz
Smar, ja mam hraci deku Zvidalek od Taf Toys s hrazdickou.
29. bře 2010 v 16:50  • Odpověz
paulie :grinning: :grinning: já jak malý lozil po 4 vysávala a vytírala každý den, ty děti mají zvláštní talent na to najít i to nejmenší smítku všude, ted už převážně chodí takže to dělám obden, ale fakt jak lozí po 4 tak místnostnosti kde lozí je třeba dělat každý den

ivi a když ji dát mimo postýlku? já mám Honzíka přes den v košíku ale vím že jak je dýl vzhůru už se mu to nelíbí a protestuje, chce se koukat tak měníme stanoviště-postýlka, košík, jak spí Tom sedačka v obyváku, moje postel no a ted přibude lehátko a chci koupit hrazdičku, už je trošku zajímá svět :slight_smile:

sari každé dítě má jinou potřebuju spánku, já musím říct čím je Tom starší tím je spaní lepší: ted mi vstává v 7, cca 11-15 spí a pak jde v 19 a celkem mi to vyhovuje, dopoledne jdem ven nebo uděláme co je třeba doma a jak se vyspí nají se a jdem ven, pak přijde tatínek a pohraje si s ním, spolu okoupem a za chvíli je čas jít spát
29. bře 2010 v 16:58  • Odpověz
lenousek já měla hrací deku u TOma ale nějak ho nezaujala, stejnou funkci plní normál deka a hračka tak chci jen tu hrazdičku to stačí ale kuknu na tu tvoji, kdybych našla třeba starší za rozumnou cenu proč ne :slight_smile:. Ted moc nemůžu rozhazovat ted jsme dali skoro 20 za koupelnu, ještě ten nový kočár, Tom potřebuje aspon dvoje boty a to mám tak 1500 a za 2měsíce začíná rekonstrukce bytu takže není moc peněz nazbyt
29. bře 2010 v 17:00  • Odpověz
Holky díky za přízpěvky, jsem ráda, že v tom nejsem sama.
No mimo postýlku ji zkouším pořád, ale vyjde mi to jen ráno chvíli po vstávání, to leží v lehátku a já se v klidu najím. Jinak pak už chce jen chovat a to jen při chůzi. Jsem fakt moc ráda, že většina z vás má stejnou zkušenost. Jsem ráda, že to můžu vyřešit teda tím kočárkem. Ono bude venku čím dál hezčeji a bude to moc fajn.... :wink:
29. bře 2010 v 17:22  • Odpověz
Smar, my máme tuhle http://www.sambik.cz/zbozi/15849/Detska-hrazdicka-s-chrastitky.htm
dá se všelijak obměňovat a taky jsem na ni občas věšela úplně jiné hračky :slight_smile:

Jinak jsem taky najela na každodenní úklid podlahy v obýváku ... malý je nejčastěji mimo ten pěnový koberec a pokaždé, než zdvihne prdelku k lezení, tak ochutnává podlahu nebo to, po čem leze :grinning:
29. bře 2010 v 17:24  • Odpověz
caute baby moje ako? :slight_smile:
ja som si teras naliala pohar cerveneho vinka to mi nemoze uskodit no nie ?
29. bře 2010 v 17:27  • Odpověz
Ivi, já mám nosivé dítko a dalo mi dost práce ho to odnaučit, resp. ho naučit nějaké samostatnosti (dlouho byl uplakaný, pak přišel na to, že když se nosí, tak líp vidí a má to bez námahy, tak dělal občas i slušné scény, aby šel do náruče ... většinou mu na to skočila tchyňka a hodiny ho byla schopná nosit ...). Nám pomohla právě hrazdička, deka na podlaze se spoustou hraček (resp. věcí denní potřeby - to jsou u nás nejlepší hračky :grinning:) a dost trpělivosti, protože jsem zezačátku byla na té dece s ním, měla jsem ho na klíně a postupem času jsem ho nenápadně přendávala na deku :grinning:)
29. bře 2010 v 17:28  • Odpověz
Ahoj Moni, jak se cítíš? :slight_smile: Malinko červeného neuškodí ... však jsi nepila litry každý den :wink:
29. bře 2010 v 17:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.