• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
paulie-vraj niekedy pomoze aj cervene vinko tak som si teras naliala za poharik
29. bře 2010 v 17:31  • Odpověz
citim sa na prd choroba mna pekne chyta zacina mna boliet hlava a cele telo :frowning2:
29. bře 2010 v 17:32  • Odpověz
holkyyyy - Martínek ted naprosto vědomě několikrát zaznakoval "světlo" ... já jsem úplně paf! :grinning:

Moni, ajaj - tak hodně odpočívej - budeš ty síly potřebovat!
29. bře 2010 v 17:35  • Odpověz
Pauli moc díky za radu a postup. :wink: Po hrazdičce jsem se dívala už včera. Nějakou koupím...
29. bře 2010 v 17:38  • Odpověz
Mony myslím na tebe!!!!! 30.3. je přeci krásný datum ne? To by mohlo vyjít..... :wink:
29. bře 2010 v 17:39  • Odpověz
ivi-dneska by to bol ideal mojho sestra ma dnes narodeniny :sweat_smile:
29. bře 2010 v 17:45  • Odpověz
pauli, vysvětli mi, jak je to s tím znakováním, nějaký základ, já o tom nic nevím :wink:
holky po cvičení jsem grogy, nevím jestli budu ještě někdy normální :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. bře 2010 v 19:25  • Odpověz
ivi neboj, ono to přijde, Lucinka je ještě opravdu malá, kolem 3 měs. ji chce tak trochu začít vychovávat a hlavně doporučuju hrací deku s hrazdičkou, malá je na ni celý den, ale my máme malý byt, tak jsem pořád ve stejném pokoji. Vyhraje si tam tahá hračky atd, ale chce to nějakou větší, aby se na ni mohla později i otáčet a třeba se i trochu plazit. My máme tuhle:
http://www.nunynek.cz/katalog/zbozi/hracky/pro-miminka_1414/hraci-deky/produkt/hraci-deka-chytracek-s-hrazdou-ii.

Nikolka spí v postýlce moc hezky, jsem na to pyšná, postupně jsem ji to naučila, položím, dám dudlík, do ruky usínáčka a ona to žužla v ruce a usne, někdy usne hned, jindy jdu dát třeba 2x dudlík a to učení nebylo ani za velkého řevu. Oni ty mrňousové musí jen pochopit, že jim je člověk na blízku a že je do té postýlky neodkládá, aby se jich zbavil.

Jo a v kočárku už skoro nespí, někdy vydrží koukat i 1,5h, je to baba zvědavá, už aby byla ve sporťáku :grinning:
29. bře 2010 v 19:37  • Odpověz
Simi určo hrazdičku koupím.Ten odkaz se mi neotevřel.... Mohla by jsi na to mrknout ještě jednou? No ale možná bych ji dala prostě jen na deku zatím. Nevím. A večer chodí Lucinka spávat hezky taky. Už od narození. Prostě asi ví, že je noc a jde se spát. Ale přes den se jí to začíná fakt kazit - jak začíná mít rozoumek, tak tam prostě nechce. A přitom tak před 14 dny to bylo ještě všechno fajn. No nic, aspoň že bude léto a hezky a můžu vyrážet v kočárku... Mít ji o pár měsíců dřív a zrovna v tuto dobu kdyby byly ty mrazy, byla by to hrůza.

Doteď jsem uklízela a možná se pustím ještě do šití podsedáků - zítra po obědě jsou u nás truhláři a dovezou zbytek nábytku! :slight_smile: Už se nemůžu dočkat. :dizzy_face:
29. bře 2010 ve 20:15  • Odpověz
Simi tak jsem se tam dostala - to jsou ty 3D deky? Jsou teda dost drahý....
29. bře 2010 ve 20:17  • Odpověz
nevím jestli 3D deky, ale jmenuje se deka chytráček, no je na ní dobré to, že je fakt hodně velká a ty hračky se dají zavěsit i na stranu, takže se mimčo krásně učí otáčet a nekouká na hračku jen nahoru, ale je fakt, že těch 1500,- stála.
Jo Nikolka vyřvávala každý večer několik hodin, ale venku byly závěje sněhu, teď je to fakt jiné, lepší počásko :wink:
29. bře 2010 ve 20:33  • Odpověz
Paulie, gratuluju, chtěl bych s tím taky začít,ale zdá se mi ted brzo,kdy jsi začala? až začal malý ovládat ručičku????

my jsme se dnes poptve sami přetočili:slight_smile: a byli na kyčlích a vše Ok, nestíhám dočítat, jen vidím, e Mona furt nic, drž se holka!!!!
29. bře 2010 ve 20:50  • Odpověz
Ivi,my to máme doma taky, chce se nosit a jak si sednu, řev:slight_smile: bylo to horší, tak jsem pochopila, že to dělá, dkyž je unavený ,on mi totoiž spával jen 2 hodky dopo a 2 odpo. Tak ted to máme tak, že vstane v 7, hodinu je vzhůru, chvilku v sedačce, pod hrazdičkou, pod kolotočem, větráme prdelku na přebalaováku - poslední level samostatnosti:slight_smile: a pak už se chce nosit, tak ho obleču a šup na balkon spát do kočárku. tam vydrží tak 30-45 minut. a pak se nají, hraje si, vždy když ho nesu na jiné stanoviště tak s ním trošku pochodím, posmjeme se na sebe do zrcadla a dám ho zase někam jinam. a zase vydrží tak hodku, max 1,5 a jdeme spinkat. Kdy vozím kočár, spí i 2 hodky, na zahradě, když něco dělám a vozím, jen když se budív ydrží míň a sámv kočáru na balkoně jwn tak těch 30minut. No a poslední spaní máme hodinu až 2 před koupáním, aby byl unavený na večer. No a to nám stejně večer pořád plače a usíná v náručí... a pak v noci usíná u kojení.
29. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
Jo to znakování taky moc nechápu...
S těma pokrokama jsem teda taky na štíru. Nemám s kým srovnávat a pořádně ani moc nevím, kdy co má prcek umět. Snažím se to vždy někde vyčíst, abych byla aspoň trochu v obraze. Ten náš prcek je při každým buzení, kdy má hlad a rozčiluje se v postýlce, přemotaná napříč a čumák má nalepenej na mantinelu a hledá ... nebo se možná rozčiluje, protože ji to dál nepustí a je tam pak v pasti. :grinning: Je to živočich, jak říká taťka.
29. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
To nošení a večerní pláč jsme strávila, ted mě ale dost děsí 2 psolední noci - plakal co 2 hodky a chtěl papat...jsme unavená, ale nemůže za to nedostatek mléka, ale jeho režim - on papaá zásadně jen po spinkání venku, spaní doma se nepočítá, proto ho na každé spaní musím dávat ven a dopoledne mi třeba vůbec nechce papat, za to v noci až moc...Paulie, máš radu???:slight_smile: nebo ostatní????
29. bře 2010 ve 21:03  • Odpověz
Teda Radi to nemáte vůbec jednoduchý.... To musí být celkem záhul
29. bře 2010 ve 21:05  • Odpověz
Smar no já musím manžovi žehlívat uniformy do práce... :sweat_smile:

Mončo snad se ti to maroděn nerozjede, ať máš síly na rozdávání...jojo zítra by bylo slušivé datum :wink:

Měla jsem tady odpo kamošku, tak jsme pokecaly a bylo to fajn. Pohodička.

Pauli taky by mě znakování zajímalo...jak se to provadí, kdy se s tím začíná, nespomaluje to mluvení a manža na malého taky znakuje?? Díky
29. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz
Ivi,nestresuj se tím, co má a nemá dítě umětto já vůbec nesleduju, každýje jiný, některé děti jsou jen líné, nebo se jim to dělat nechce a maminY pak stresují...

Baby sings je kíomunikace mezi mimčem a mamčoupro velmi malé dětičky,které už ovládáají pohyby rukou, ale ještě neovládají řeč - děláš uečitý signál a u tohoříkáš to slovo - ty děti s teboiu komunikují, prootže to taky ukazují,ony všemu rozumí,jen ta řeč je pro ně moc náročná a proot i kdyby by chtěli komunikovat, ale nemůžou. ale víc o tom nevím:slight_smile:
29. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz
Radi a s tím jezením, to je teda záhada... já bych spíš myslela, že ti malí žrouti by jedli furt, když jim nabídneme.. Ale že jíst nechce, to je teda divný. A ty noci ti teda nepřeju. Čím to může být ....
29. bře 2010 ve 21:07  • Odpověz
Náričn to je,domácnost nestíhám, máme ještě dlohou zahradu - 10x50 metrů, za 2 dny je tu tchýně na Velikonoce a u nás všude věci, nevyžehlené prádlo, dnes přestala fungovat pračka a Jindříška mám furt pověšeného na sobě:slight_smile: nespím a jsme totálně vyčrpaná,v sobotu jsme normálně vytuhla odpoledne a tvrdě jsme spala,poptŕve za celou mateřskou jsme nebylka schopná malého hlídat z únavy...což mi připomíná,že bych měla jít spát, zítra jdu v 8:30 ke kadeřnici:slight_smile:
29. bře 2010 ve 21:09  • Odpověz
RAdi já se tím nestresuju, spíš je to o tom, na co se můžu těšit.... co novýho má přijít a tak.
No a myslíš, že i třeba Lucinka, který budou 2 měsíce,naprosto rozumí, co jí říkám? Mě se to zdá divný teda... ale možný to je, já vím prd
29. bře 2010 ve 21:10  • Odpověz
Ivi, netuším, papal krásně v 1 a pak ve 4. tedka papá fakt často a navíc třeba včera nekakal a vykakal se až dnes před koupáním,takže v noci plakal kvůli bříšku,dávala jsme kapky, pecičkx,masírovala...no je mi ted hůř než v 6nedělí:slight_smile:
29. bře 2010 ve 21:11  • Odpověz
RAdi běž spinkat, musíš nabrat síly.. Já půjdu taky za chvíli, ještě proběhnu sprchou.....
29. bře 2010 ve 21:11  • Odpověz
Raady já teda radit nemůžu, ale co chodím do kurzu tak jsme se minule bavili o tom kojení a říkala nám, že některý děto prostě pít nechcou a žádný důvod to nemá...prostě nechou to prso, když dostanou odstříkané do láhve tak to pijí. Dokonce nám říkal, že má paní která holčičku vůbec nemůže kojit, přestože má dost mlíčka, ale malá to prostě nesnese, jak ju položí do polohy na kojení spustí řev a řve a řve. A co je na tom ještě zajímavější je to , že pije z prsu jen v noci, to je asi rozespalá nebo co, ale přes den ani omylem.. :sweat_smile:
29. bře 2010 ve 21:15  • Odpověz
Simi, Radi, Ivi: je to znakování s miminky Baby signs - tajně doufám, že mu porozumím lépe :slight_smile:
Tady je pár videí na youtube, které mě přesvědčily, že by to mohlo být docela prima:
http://www.youtube.com/watch?v=7gSZfW4gVhI

Stránky jsou www.babysigns.cz , další možnost je pak www.znakovanismiminky.cz

Já jsem začínala před sedmým měsícem, když jsem viděla, že se snaží o "papa" ... do té doby ručičky moc nepoužíval a zřejmě je pořádně objevuje až teď :slight_smile: Ale dneska jsem na něj chvilku koukala, co to dělá, a pak mi došlo, že kouká na strop na světlo a dělá ten znak :slight_smile:

Ivi u, Rada to vystihla přesně - než je dítko schopno mluvit, dokáže už ukázat, co by tak chtělo ... to Baby signs je staré 25let, takže zakladatelky už mají i nějaké výsledky ohledně řeči a vývoje dětí a mluvení to nespomaluje, ba naopak, navíc to rozvíjí komunikaci a interakci dětí a jejich okolí :slight_smile: Když nic jiného, tak se všichni dobře bavíme a s malým si "povídáme" (já, manžel i další příbuzní :slight_smile:)

Simi, na jakém cvičení jsi byla? :slight_smile:

Ivi, teď už Lucinka moc spinkat nebude :slight_smile:

Radi, gratulace k přetočení :slight_smile:
29. bře 2010 ve 21:19  • Odpověz
Raady Ale to váš problém asi nebude,když sjte pěkně papali před tím, spíš malýmu asi něco přešlo přes nos...tak snad to brzo přejde a zase budete hezky papat... Jo ale ještě jsem si uvědomila, že prý tak cca po třech měsících si tělo zvykne na kojení a nějak se povolí prsa nebo co (že nejsou už tak nalitá a napjata) a pro to miminko je to jiný a musí si na to zvyknout, že jsou ty prsa jiný. To to být nemůže?? No ale ber to z rezervou, zkušenosti nemám jen 2hod kurzu techniky kojení :grinning:
29. bře 2010 ve 21:21  • Odpověz
Radi, ty máš doma pěkného kulišáka ... krmíš ho v polospánku, nebo je vzhůru? A jí jen po spánku?

Ivi, to víš, že ti Lucinka svým způsobem rozumí ... každá mamka s miminkem mají svoji komunikaci :wink:
29. bře 2010 ve 21:23  • Odpověz
Pauli to bylo krásný video! Rozkošný.... :slight_smile: ... Kolik tak asi holčičce bylo? Moc se mi to líbilo, musím to ukázat manželovi, je to fakt krásný
29. bře 2010 ve 21:27  • Odpověz
ahoj holky, jen kratce jsem vas docetla - co jsem zacala pracovat, tak moc nestiham - prace, domacnost, Natalka, no asi si to dovedete predstavit.

Radi, cetla jsem, ze mate nejake spatne obdobi...ja jsem ted byla posledni tyden taky trochu v krizi, bala jsem se, ze ztracim mliko, kazdy vecer mi chtela Natalka jist po hodine. Posledni tri dny uz i pres den. No a dnes se to zas ustalilo na 3 hodiny - skoro na minutu, tak jsem se uklidnila :sweat_smile: nastesti spime dobre. Natalka si v noci rika o jidlo 1, nekdy 2x, ale pije kratce a hned usina, takze jsem aspon vyspala.

To znakovani by me taky zajimalo . asi bude nejaka knizka ci webovka, ze?

Jinak jak jsem Natalku naucila na usinacek ci plinku k obliceji na spani, tak uz je fakt zvykla. Dneska trochu poplakavala a ja si rikala, ze se asi nudi a nenapadlo me, ze je unavena...dala jsem ji do lehatka, aby si hrala a dala ji tam i plysoveho dracka - hrkacku. No a ona jak nemela plinku ani usinacka, tak si dala dracka na oblicej a v tu ranu spala :grinning:
29. bře 2010 ve 21:31  • Odpověz
tak holky mam aspon jednu dobru spravu zacala mi odchadzat hlenova zatka nie cela ale mala som uz vytok s krvou :wink:
29. bře 2010 ve 21:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.