• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Dama se probudila, jde se snidat :grinning:
31. bře 2010 v 11:16  • Odpověz
tak jeste ne...jen vykrik do tmy :wink:
31. bře 2010 v 11:17  • Odpověz
paulie nestraš to dělám taky :grinning:
šári kam na to chodíte? já nevím ani co s ním dělat ani jak se to dělá? to mi má říkat dr.? nejsem typ co brouzdá hodiny na netu abych to věděla tak si říkám jak sem blbá :frowning2:
zdeni to je má oblíbená hláška s tím výkřikem do tmy :grinning:
31. bře 2010 v 11:25  • Odpověz
Holky díky za odpovědi na tu Azalii... počkám a uvidím...

Jinak malá byla ráno venku skoro 2 hodiny, předtím byla unavená, ale spala sotva hodinu na procházce a stejně čučela a tak. Přišla domů a hned jak jsem ji vyndala, začala zívat.... Tak jsme se najedli a zase zíve, ale nevěřím tomu, že se v postýlce vyspí - vlastně vůbec nevěřím tomu, že usne :frowning2: . Já fatk nevím, proč nespí, když se jí chce?! Ani kočár nezabral....
31. bře 2010 v 11:45  • Odpověz
Sari,pošli videa, určitě!! jámalého houpu na nohách,jak jsi to tu kdysi dávala, to semu líbí, přitahuju je k sobě a děláme berany berany duc, aspon si zacvičím:slight_smile: nebo ho houpu do stran a posilujub říšáky:slight_smile: jednou se tomu smáli nahlas:slight_smile:

jinak jámám 2 super knížky s cvičením s miminky, je tam i na baloně a jsou to super cviky.
31. bře 2010 ve 12:31  • Odpověz
ivi, tak si ji fakt zkus naucit na usinani urcitym zpusobem - cetla jsem, ze maminky maji reagovat okamzite na naznak toho, ze je dite unavene - zivani, treni si ocicek, popr.plac. Mne Natalka sice vstala teprve pred hodinou a neco, ale ted mi zacala zivat, tak jsem ji dala dudulu, usinacka k tvaricce, prikryla deckou a uz spinka...

Kdyz se totiz na tato znameni nereaguje, tak se deti pretahnou a uz s nimi horko tezko neco provedes - je to kvuli nejakemu hormonu, co se vylucuje, kdyz je dite unavene ...
31. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz
Zdeni díky za radu. Já se to snažím sledovat. Myslíš teda, že stačí, když jednou zívne?
Jinak mám teda problém, že jak ji dám i unavenou do postýlky a pokládám ji, tak začne řvát. A to mi před tím nikdy nedělala. Ale teď mi usnula, sice v náručí, ale už je v postýlce. Zaplakala si ještě, má už dudáka, ale bojím se, že to bude max. otázka pár desítek minut. Už si ani nepamatuju, kdy spala aspoň 2 hodiny v kuse.
31. bře 2010 ve 12:40  • Odpověz
Jo zdeni ještě se zeptám, kdy jsi ji začala dávat toho usínáčka?
31. bře 2010 ve 12:41  • Odpověz
Ivi, a dáváš ji spinkat každý den v přiblížnou hodinu? Zkus vysledovat, kdy začíná být ospalá ... a zkus ji ukládat každý den v cca stejnou dobu - a po cca 2hod bdění :wink:
Já měla s Martnem hrozné problémy ... po pár měsících minimálního spaní už měl skoro pořád kruhy pod očima, byl pořád přetažený a tím pádem ještě víc aktivní, nebyl schopný vůbec zabrat - nakonec jsem skončila tak, že jsem s ním i půl hodiny hopsala na míči, aby aspoň na 15-20min zabral :frowning2: Kdybych věděla, jak moc dobře bude reagovat na ten spánkový trénink, co dostal k 7m "narozeninám", tak mu to provedu už dřív :slight_smile:
31. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
jáký tréning,povídej:-ämytaky mocnespíme v kuse, ted je v kočárku na verandľ, spal tak 15 mintu, pak se začal vrtľt, jsem ho pohuškala a už spí zas tak 30minut, ale vždy se probudí mezitím a nľkdy už nezabere...
31. bře 2010 ve 12:54  • Odpověz
ivi mi jak nemohl Tom zaspat pomáhala plínka-dát na obličej (někdy byl v klidu, někdy bylo třeba chvíli držet ruce at si ji nesundá) a on tak usnul a spal a fakt se tak naučil usínat a dodnes mi tak usíná-dám ho ležet, dám mu plínku a odcházím (ted ji stačí dát a on si ji dá jak chce, jak byl menší dávala jsem přímo na obličej) a i Honzíkovi už ji dávám jak je čas spaní a taky se mu to líbí, je to jejich jistota
31. bře 2010 ve 13:13  • Odpověz
Radi, je to trošku kruťárna a je nutné chvilku poslouchat vztekání se a pláč dítka, ale ten výsledek za to stojí :slight_smile: Je to podle knížky Každé dítě může dobře spát (http://knihy.cpress.cz/knihy/vychova-a-pedagogika/pro-rodice/kazde-dite-muze-dobre-spat/) ... a výsledek se dostavil do týdne a něco :slight_smile:
Je to v podstatě to, o čem psala i Sima ... dát miminko do postýlky a v určitých intervalech za ním chodit, aby vědělo, že není opuštěné + k tomu plus mínus stanovit nějaký rituál, aby dítko vědělo, že teď se půjde spát (já mám třeba denní a večerní "ukolébavku" a pomuchlení malého :slight_smile:)

Já jsem proti výchově "nechat dítě plakat", takže to pro mě byla trošku fuška a stres, ale jakmile jsem se k tomu rozhodla a stála si za tím, tak to přineslo jen to dobré ... Martin spí o min. tři hodiny denně víc (a je to znát :slight_smile:) a já jsem vyspaná a ready na kdejakou blbinu místo abych se tu ploužila jako troska :slight_smile:
31. bře 2010 ve 13:19  • Odpověz
smar - já chtěla tu plínku taky zkoušet, ale tchánovci s malým kdysi hráli "hru", že mu přejížděli plínkou přes obličej a pak na něj bafali, no a on od té doby jak má něco na obličeji, tak se napruží, začne třepetat nožkama ručkama a čeká na to bafání .... takže nic :grinning:
31. bře 2010 ve 13:21  • Odpověz
paulie jo to jsem zkoušela ale vzdala jsem to po 14dnech kdy docházal řvát i 3hodiny až se dusil a raději jsme chodili ven a postupně jsem si ho naučila na to spaní s plínkou, v 8měsích jsem ho jednou položila a usnul v poho sám ale den předem ještě bla hysterie
31. bře 2010 ve 13:22  • Odpověz
paulie to je blbé, já Toma nejdřív naučila na spaní s plínkou a až pak baf s plínkou takže to rozezná, už dávno ví že když jde do postýlky s plínkou a usináčkem je čas jít spát

my jdem ven dokud neprší, TOm jde zas vymést všechny kaluže a musíme koupit nové botky-aspon dvoje, ach jo
31. bře 2010 ve 13:23  • Odpověz
samozřejmě není nutné nechat takhle malé miminko samotné a plačící, ale určo bych zvážila nějaký usínací "rituál", aby mimčo vědělo, že teď se jde spát ...
Martin třeba pokřikuje před spaním i teď, ale naučila jsem se rozeznávat, kdy nemám rušit a kdy mám přiběhnout, protože se něco děje :slight_smile:
31. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz
Paulie: tu knizku znam, kamoska si ji moc chvali - ale snad s eto muze aplikovat az od 6m, pokud se nepletu?

Ivi: ale jinak v podstate jsem to delala stejne - videla jsem, ze je unavena, dala do postylky, usinacek, dudacek, pohladit a odejit...ze zacatku jsem tam samozrejme musela x-krat jit, kdyz plakala, uklidnit, zas dat dudacek, prilozit usinacek k obliceji, pohladit a jit, porad dokola...ted uz na to reaguje dobre, obcas tam samozrejme jeste porad musim zajit, neni to robot :wink:
31. bře 2010 ve 13:28  • Odpověz
Ivi: jinak ja zacala asi kolem 2m, nevim presne...ale myslim si, ze cim driv tim lip
31. bře 2010 ve 13:29  • Odpověz
jj, proto jsem psala, že je lepší naznačit miminku, že se jde spát a pak za ním chodit :slight_smile: Ani já jsem nedokázala dodržet doporučené časy a chodila jsem za Martinem daleko častěji, po kratších intervalech :slight_smile:
31. bře 2010 ve 13:36  • Odpověz
ahojte, takhle jsem to dělala s Matějěm a od 5ti týdnů usíná sám v postýlce, někdy tam nemusím ani jednou a jindy 5x :grinning:
31. bře 2010 ve 13:43  • Odpověz
Grr, ted jsem trochu vyjela na manzu - mame pradelnu a susarnu v dome dole, sla jsem veset a prat pradlo a celou dobu slysim Natalku, jak place...makam jak diva, abych to co nejrychleji mela hotove, letim nahoru a manza v klidku, Natalka uplne hotova...a to ji jenom vypdal dudacek, kdyz usinala....a on ji ho nemohl dat do pusy! :sweat_smile: :rolling_eyes: Pry na ni mluvil, ale ona dal plakala, tak ji nechal, ja myslela, ze me rani....bud ho budu muset trochu vic potrenovat, nebo se bude starat o pradlo on :sweat_smile:
31. bře 2010 ve 13:51  • Odpověz
Holky to chození za prckama..... To myslíte i když ještě nespí a čučejí než zaberou, samozřejmě když plačou, ale i když spějí tak je pohladit nebo tak? Moc nechápu.....Je tu zase cirgus, asi pojedem ven. Je to fakt zoufalý.....
31. bře 2010 ve 13:54  • Odpověz
Ivi, jen kdyz place...
31. bře 2010 ve 13:55  • Odpověz
Holky to je úplná histerie teď...... :frowning2:
31. bře 2010 ve 13:57  • Odpověz
ivi a myslis, ze ma boleni, nebo je uz pretazena?
31. bře 2010 ve 14:05  • Odpověz
Zdeni vůbec netuším..... ale jak ji držím, je to celkem ok, ale nesmím ji položit.... když se pak rozkřičí moc, už je těžko jí utišit i v náručí.... myslím, že potřebuje spánek.... ale v noci usíná tak hezky... ještě se mi nestalo ji při nočním kojení nějak utěšovat, ani nepípne....
31. bře 2010 ve 14:47  • Odpověz
no nic, jdem ven. :unamused:
31. bře 2010 ve 14:48  • Odpověz
ahojte zlaticka moje som na internete cez telefon mame sa celkom dobre za chvilu mi idu dat prec infuzky a hadicu z mocaku a skusime ako som na tom s chodenim stale mam dost vysoky pulz ale bude dobre
Jizva boli jak svina ale ked vidim Davidka tak bych to podstupila milion krat zatial nemame mliecko doktory su fantasticky prebaluju mna umyvaju no vsetko a ked mna vytiahli zo sali tak skoro cela nemocnica bola rada nakolko sa 3smeny pri mne vystriedali a robili si srandu kedy dalsie davidek place
31. bře 2010 v 15:20  • Odpověz
Mony ahoj maminko :wink: , dobře jsi to zvládla, šikulka. Jsi tu ještě??
31. bře 2010 v 15:39  • Odpověz
som malicky hned zasa zaspal ako som ho zobrala do ruk
31. bře 2010 v 15:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.