• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
ahoj radi
ja jsem taky mela dlouho po obou porodech takovy divny pocit-smutno, ze uz je mimi na svete a v brisku prazdno. Opravdu je tehotenstvi moc krasne obdobi, ac je to narocne a nekdo k tomu ma jeste komplikace. Ja se porad nemuzu smirit s tim, ze uz tehotna nikdy nebudu....tolik jsme si prala 3 deti. :cry:
No, uvidime. Treba za 8-10let muj gynekolog zmeni nazor a dalsi mimi mi schvali. Zatim mi to vylozene zakazuje.... :pensive:

radi Myslim, ze Jindrisek se srovna. Ma zatim narok na vykyvy a ze je po koupani naopak cily nez aby byl unaveny.... :wink:
14. pro 2009 v 10:31  • Odpověz
Ahoj sluni :slight_smile:
No asi mám trochu břicho a je fakt, že se přes boky nevejdu úplně do starejch kalhot, ale jak říkám, nejsem člověk, kterej to moc řeší, tak si aspoň koupím kalhoty nový :grinning: , spíš mě štve, že jiní tu váhu řeší až moc :angry:
Jiřik už je teda kus chlapa a jak se máte :slight_smile:
14. pro 2009 v 11:00  • Odpověz
autor
AHoj holky, dala jsem Tonínka spát n azahradu, tak mám chvilku, pak půjdu vařit. Manžel už je s námi doma, až do února . nejsou teď stavby... Tak jsem ráda, že jsme celá rodinka pohoromdě. teď jel do města - prý VÁNOCE JSOU TADY :grinning:

radi: já taky kojím po koupání a Toník je zrovna takový - už ví, že bude jídlo, takže jsem se naučila to po koupání nějak moc nprotahovat. Namažeme, dáme kapičky, učešeme a šup k prsu :dizzy_face: Jinak zadek mažu na noc infadolanem a přes den bepanthenem...

sluni: My už máme skoro 8kg :sweat_smile: a 66cm :confused: :sweat_smile: Bude dlouhán po taťkovi :dizzy_face: A jak jinak? Už jste zdraví?? Jinak mě teda těhu zatím nechybí...jsem ráda, že je Toník "venku". Já si ten konec fakt vytrpěla :confused: A do dalšího těhu se mi faaaakt vůůůbec nechce. Opravdu zatím s manželem mluvíme tak, že už další mimi nechceme :wink: A á jsem zatím ráda.
14. pro 2009 v 11:03  • Odpověz
Sima,to je teda drské od tchánovců...a sprosté,jsi sotva po šestinedělí a oni tě takto stresují...a navíc, vždyt vy jste o měsíc dřív, ty stresy a všechno, moc tě obdivuju, jak to zvládáte. my máme taky problém s usínáním, malý usíná u prsu nebo při odříknutí a jak neusne, tak bojujeme, aby spal, přes den už neusne a večer mu strčím dudlík:slight_smile: ted mi spinká v košíku a náramě si u toho prdí:slight_smile::slight_smile: je to vtipné:slight_smile::slight_smile:

Holky jak to máte s koupáním a kojením? kojíte před nebo po? a přebalujete před nebo po kojení?
14. pro 2009 v 11:05  • Odpověz
autor
...jo simi - mě se ještě teď ptají lidi, kdy už budu rodit..Josu to huby nevymáchaný..Tuhle se mě jeden pán u pokladny zeptal: jéé, vy čekáte miminko??????? :angry: :angry: :angry: Cítila jsem se fakt trapně...Ano, břicho mi trochu zůstalo, ale co bych chtěla po císaři...mám šmiknutý svaly, všechno...Takže to jde hůř než po normálním porodu...Mám o 25kg míň, jsem na původní váze a stejně se na mě lidi dívají jak na největší tlustoprdku :confused: :zipper_mouth: Taky mě to mrzí...ale manžel mě vždycky utěší, že jemu se líbím :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Holky, nevíte jak je to se cvičením kdžy kojím?? Můžu třeba na spining, do posilky nebo někam cvičit rostě?? Abych nepřišl ao mlíko...Má to a to vliv???Moje mamka tvrdí že jo...ale já si nejsem tak jistá..
14. pro 2009 v 11:06  • Odpověz
autor
raada: ze začátku jsem přebalovala před každým kojením. Ale teď už máme na den tak 3-4 plínky, když nekaká, takže přebaluju naprosto kdykoliv...Většinou než jdeme ven, aby nespal v mokrým.
14. pro 2009 v 11:07  • Odpověz
Sluni, jestli ti to nevadí, proč ti to gyn nedoporučuje ?
No my zatím s manžou říkáme, že druhé dítě ne, že bude pejsek. Je to totiž celkem šok, ta změna života :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dřív jsme si fakt hodně užívali a dělali jsme, co jsme chtěli, no a teď oba zkáčem kolem Nikči :grinning: Vlastně se moc nevidíme, já funguju přes den, on večer a já v noci :frowning2: Snad na sebe zase budeme mít jednou trochu času.
Myslím, že vtah dvou lidí musí být fakt silný, aby tohle přečkali. Ale určo to bude Nikča větší, už s ní půjde blbnout, dělat výlety atd.
Koncem března chceme jet na hory, ale bojím se, aby tam po večerech nevyváděla, snad jí to do té doby pustí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo a taky se bojím jít do dalšího dítěte, abych opravdu neporodila o hodně dřív, Nikča se klidně mohla narodit už v 26tt s 600g a to bych asi nezvládla. :confounded:
14. pro 2009 v 11:09  • Odpověz
Mili, já myslím, že to vliv má, vylučuje se kyselina a mimčům to mlíko nechutná, navíc ti asi to mlíko poteče a budeš mít mokré tričko, asi je spíš vhodné nějaké speciální cvičení pro maminky po porodu...já vím, že holky u nás v souboru nechodily tančit, dokud kojily...pak už jo.

Jinak s bříškem to já mám opačně, mi se smáli při proodu, že nemám žádné břicho a to tam mám ještě placentu:slight_smile: ten mám bříško uplně ploché, teda je větší než před tím, ale já jsme byla extra vychrtlá...
14. pro 2009 v 11:11  • Odpověz
autor
raada: no mě mlíko neteče samovolně vůbec..tak s tím by snad problém nebyl...A s tou kyselinou jsem to nevěděla..tak to díky. Ještě to radši ověřím, než se do něčeho pustím.
14. pro 2009 v 11:12  • Odpověz
Ahoj raadi a mili :slight_smile:
Já mám teď tu prdelku na ruce, ale zkusím ji šupnout do postele, ona někdy hrozně ječí po jídle, jak jí to jde těma střevama, tak nevím, jestli je to taková hysterka nebo ji to tak bolí :sweat_smile: Ale myslím, že to ty děti fakt nafukují, byli jsme min. týden na kyčlích a jedna šestiměsíční holčička po vyšetření řvala jak tur a evidentně to vyšetření nebolí :grinning:
Tak mě to dost vyděsilo, myslela jsem, že už jsou ty děti v měs. rozumnější :sweat_smile:
Já zatím přebaluju před kojením a před koupáním, jinak by blinkala, teď se 2x začala dusit v kočárku, ublinkla so skoro 3h po kojení, tak to nechápu, bojím se ji tam teď nechávat :pensive:
Mili myslím, že můžeš dělat cokoli, hlavně se do ničeho nenuť a dělej co tě baví. Já bych chtěla chodit potom někam tancovat a možná plavat, jinak na cvičení moc nejsem. Ale plánuju to až na jaro, teď mi vystačí síly jen na Nikču
14. pro 2009 v 11:20  • Odpověz
pardon......jsem si odskocila povesit zaclony. :grinning:
Holky, mame se dobre. Ja i manzel uz jsme zdravy. Terezka jde zitra na kontrolu-dobira jeste antibiotika, ale je uz v pohode. Jiricek stale lehce zahlenen....ale oproti min tydnum je to o 70% lepsi.

Proc mi gynekolog nedoporucuje dalsi tehotenstvi. Za 1.-mam za sebou uz dva cisare, Deloha je uz 2x riznuta. :frowning2: Za 2. mam za sebou dalsi operaci bricha-odstraneni hematomu. :frowning2: Za 3. Dalsi tehu by bylo ukoncene planovym cisarskym rezem. Takze 4x rezane bricho. Rikal mi, ze by se bal.....ze je to uz ted pro telo dost silny zazitek (3x rezane bricho) a ze at jsem rada, ze ziju a jsem celkem v pohode. :frowning2: No, proste mam pech.

mili Jee, vy se mate-tatinka az do unora doma. To bude pohoda. Se krasne uzijete. :dizzy_face: Co vubec dela manzilek za praci??? A Tonik je krasny chlap. :dizzy_face: :dizzy_face:

raadi Ja mam stale nahore 10kg. :angry: A nechteji se hnout dolu. Uprimne reknu, ze me to stve.......ale u Terezky mi to trvalo rok nez jsem dala nabranych 25kg dolu, takze mam jeste cas. Ale planuji si, ze od brezna nebo dubna zacnu chodit cvicit-asi jumping a step aerobic.

mili Kojicim matkam se nedoporucuje zadne aerobni cviceni a zadne skakani....... :sweat_smile:

Jiricek se hlasi o jidlo.
Copak budete holky varit???
14. pro 2009 v 11:21  • Odpověz
Sluni, já se včera hecla a udělala lasagne a taky závin z listového těsta na slano- tuňák, špenát, šunka, sýr. Musím vařit, když Nikča milostivě usne, ne když je čas jídla. No ale jinak se sama většinou odbývám chlebem :wink:
14. pro 2009 v 11:28  • Odpověz
ja budu varit cocku na kyselo s parkem. :slight_smile:

simi to se nedivim, ze se bojis ........ja bych se taky bala, ale snad uz se dusit mala nebude. :astonished:
jirika prdiky trapi porad-taky si nekdy poplace a porad se krouti a kope nohama. je mi ho lito. a to mu davam probio kapky a sab simplex. snad se to 3-4. mesicem zlomi.

holky, vanoce se blizi. ja se tak tesim.....terezka uz je taky natesena. :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: me prvni vanoce, co sr tyce priprav..... Jake je u vas po cely den menu?
14. pro 2009 v 11:30  • Odpověz
sima ja taky nestiham varit presne na cas....... :frowning2:
ten zavin zni dobre....to jsem jeste nezkousela.
14. pro 2009 v 11:31  • Odpověz
sluni, taky čekám na spásný 3.-4. měs s prdíkama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No my už máme stromek, teda ještě ne ozdobený, ale koupený jo. Já nevím, jestli nějaké menu zvládnu. Loni jsem dělala všechno sama, kuchala a porcovala kapra, polévku salát a asi 12 druhů cukroví, letos nemám ani jeden druh, něco mi dá mamča. Ale plánujeme jít 23.12. k našim na kapra a 24.12. ke tchánovcům taky na kapra, tak asi udělám něco jiného.
14. pro 2009 v 11:38  • Odpověz
Simi : jste šikovní že to tak vše zvládáte. máš pravdu s tím že by Nikolka mohla být trošku ubrečenější kvůli těm stresům, ale tomu se nevyhneš :frowning2: sestřence zemřela maminka když byla těhotná a malá byla taky trošku plačtivější než ostatní . Ale už se to srovnalo . Tak snad se to brzi srovná :slight_smile:

Ivi : no barvu budeme chtít nějakou tu hnědou nevím jestli přesně tu na tom obrázku,ale takovou nějakou podobnou. Na ty vychytávky se na všechny nevzpomenu, ale třeba že na hluboké vaničce se dají vyndat ucha nést ji jen tak. Potom se dá zvednout v kobičce dno.V autosedačce jsou nějaké třipolohy na úplně malé mimčo na větší a potom se vyndá polštářek a je to ještě na větší. Jinak se dá ještě přehazovat i rukojet i se to dá přendat celé. Takže i u hluboké korby lze předělat jen rukojet sice nevím jak často to využiju, ale snad se mi tozhodí:slight_smile:
14. pro 2009 v 11:46  • Odpověz
simi My jsme stromek koupili vcera, za 800Kc. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, jo je z mesta. Tady u nas na vesnici jeden pan taky prodava, ale letos jsme zavahali.......mel uz tam sama kostata. :angry: :cry:

Ja mam upecene linecke a mandlove rohlicky. A 2kg cukrovi objednane. ted si rikam, zda jsem nemela vzit jen kilo, ze toho bude moc..... :sweat_smile:
A menu bude
snidane - vanocka
obed uzena polevka s fazole a zelim a pokud sezenu houby, tak jeste hubnik
vecere vinna klobasa, rizek a bavorsky bramborovy salat (kapr bude az druhy den k obedu-budu mit nervy, tak bych mohla spolknout kost :grinning:)

Jiricek je napapany a uz haja v kocarku na terase, :dizzy_face:
14. pro 2009 v 11:47  • Odpověz
ahoj ofi
A jaky budete mit kocarek-znacku??? prehazovaci rukovet je super....mam ji taky. :wink:
14. pro 2009 v 11:51  • Odpověz
pardon rukojet........jsem tele. :grinning:
14. pro 2009 v 11:53  • Odpověz
Sluni : je to značka Jedo A Typ Vedi právě se nám to moc líbí a je to docela praktické a jaký máte vy ?
14. pro 2009 ve 12:04  • Odpověz
ahojte idem vas docitat mam prve vysledky z mocu vsetko v poriadku tak este cakat na EKG a krv :wink:
14. pro 2009 ve 12:05  • Odpověz
sluni, my máme jedličku z Hornbachu za 390,-, tak to je celkem levné, tam je to se stromky jak v supermarketu, hrůza, ale cena dobrá. Jsi dobrá s tím cukrovím, možná taky upeču aspoň něco, ale to musí být víken, aby byl manža doma nebo večer, protože když Nikča spustí, tak bych na vykrajování neměla nervy :grinning:
Ofi ahoj, no jo, musí se to nějak zvládnout
14. pro 2009 ve 12:07  • Odpověz
Moni : super gratuluju k výsledkům a ty ostatní budou určitě taky v pohodě :slight_smile:
14. pro 2009 ve 12:13  • Odpověz
ofi-no jo dufam taky vanocni darek :slight_smile:
jeee ty si uz 29 tt to to leti :grinning: niako tie tyzdne teras skacu vsak? :grinning:
simi-malinka je nadhernucka :wink:
14. pro 2009 ve 12:15  • Odpověz
mona gratuluji jsis oddechla......... :dizzy_face:

ofi my mame gesslein
najdu odkaz a dam sem foto...... :wink:

my jsme ten stromek koupili u prvniho obchodaku,........jsem hrozna, ale nebudu objizdet obchodaky a shanet levnejsi.....vic bych projezdila. :sweat_smile: Ale ta cena je desna, ja vim :frowning2:
Vase ceny je super...... :wink:
14. pro 2009 ve 12:16  • Odpověz
ofi typ 921921
14. pro 2009 ve 12:19  • Odpověz
sluni-no jo ale estesom zvedava na tie ostatne tie by mali byt tento tyzden
14. pro 2009 ve 12:21  • Odpověz
mona urcite ti vse dobre dopadne. :dizzy_face:
14. pro 2009 ve 12:23  • Odpověz
sluni -a ty ako to zvladas 2 deturence :slight_smile:
14. pro 2009 ve 12:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.