• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
terezka si objednala palacinky, tak je pujdu zkusit udelat...... moc mi nejdou. :angry:
14. pro 2009 v 17:59  • Odpověz
autor
sluni no ja se z toho psychicky dostávala dost dlouho...a břicho mám taky dodělaný :frowning2: však jsem se o tom spolu bavily :pensive: i dobrkovský mě říkal, že se nediví, že bych podruhý na císaře nešla...ví, že je to kolikrát horší než normální porod. já třeba naprosto nechápu, jak někdo můž ejít na císaře dobrovolně... :unamused: :confused:
14. pro 2009 v 18:00  • Odpověz
autor
iva prostě každý porod bolí..někteý víc, některý míň, ale bolí každej no... U císaře být nemůže, max. za sklem. Je to velká břišní operace...

sluni jak to, že se Ti nedaří? jak je děláš?
14. pro 2009 v 18:01  • Odpověz
ja bych na cisare taky dobrovolne nesla..... vzdyt je to operace a prvni postaveni na nohy-jak jsi psala, zenska si sahne na dno. :pensive:
mne prave Dobrkovsky uz treti dite vylozene rozmlouval....
14. pro 2009 v 18:04  • Odpověz
mili Nevim, proste mi nejdou. asi delam spatne testo..... musim juknout na net a najit nejaky receptik.
14. pro 2009 v 18:05  • Odpověz
autor
sluni já mám na palačinky fígl - dávám 2 vejce a bílek rozšlehám na sníh :wink: jsou pak nadýchané.
14. pro 2009 v 18:06  • Odpověz
mili 2 vejce do 1/2l? A ten snih delas z tech 2 vajec?
14. pro 2009 v 18:07  • Odpověz
Teda Mili, fakt desny... :frowning2: No on kazdy porod je fakt asi jiny, kazda jsme si ho nejakym zpusobem protrpela, ale "normalni" porod je urcite lepsi - jak jsem jiz psala, tak jsem mela taky silene bolesti a u kazde kontrakce jsem rvala jak tur, zadny prostredky proti bolestem vubec nezabiraly, pak ten problem se srdecnimi ozvenami a nastrih - ale druhy den jsem byla fakt fit. Citila jsem siti, to je jasne, delohu taky, ale normalne jsem chodila, sprchovala se, prijimala navstevy atd. Uzivala si Natalku - to se s cisarem neda srovnat. Videla jsem to i sama v porodce - mamci po cisari se tam plizily jak pred smrti a mne bylo hej :grinning:

To jsem rada, ze si Isis chvalis, snad to taky zvladnu :wink: I kdyz po tom porodu uz si tak nejak rikam, ze zvladnu vsechno - minimalne mi posunul prah bolesti a nejaka injekce uz me asi taky nerozhodi ( ne jako driv)
14. pro 2009 v 18:07  • Odpověz
Já dělám palačinky od oka - mlíko, tak dvě vajca, hl.mouka a špetka soli, takové konzistence aby to stíkalo ze šufánku ne moc řídké, ale ani husté, prostě hustší tekutá hmota :grinning: a pánvičku si potírám olejem jen trošku.
14. pro 2009 v 18:08  • Odpověz
autor
zdeni: no právě že celá ta rekonvalescence po tom císaři je dlouhá a rozhodne nejsi v pohodě, aby se ses mohla starat o dítě...nemáš na to ani myšlenky :frowning2:

jinak já si dávám i mlíčko do mrazáku :wink:
14. pro 2009 v 18:09  • Odpověz
ivi Ono to u me bude asi tim, ze mam blbe panve.....ale od jeziska snad dostanu primo panev na palacinky, jsem si ji prala. :grinning:
14. pro 2009 v 18:10  • Odpověz
ivi, to se hned pozna, ze jsi z Brna - sufanek, to rikaval muj deda :dizzy_face: vajca zase kamaradka :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak u cisare dle me byt muze, pokud je planovany a jen s epiduralem, u akutniho urco ne - aspon tak mi to rikali tady, v CR to bude asi podobne
14. pro 2009 v 18:11  • Odpověz
autor
jinak já těsto na palačinky míchám mixérem, aby bylo bez hrudek :wink: a olej dávám jenom pod první palačinku, pak už ne..
14. pro 2009 v 18:11  • Odpověz
autor
zdeni jj je to tak, u akutního ne. u plánovanýho epi možná jo, ale ten v Hk stejně spíš nedělají.
14. pro 2009 v 18:12  • Odpověz
Mili, taky chci zamrazovat, dostala jsem na to uz od kamaradky takove ty kelimky taky od Aventu. Chci pridavat mlicko Natalce do vany, kdyz ji koupeme, ale nejsem schopna odstriknout ani kapku. :sweat_smile: Prestoze mi normalne tece, ze mi pomalu ani ty vlozky do podprsenky nestaci a mam hned pulku tricka mokrou
14. pro 2009 v 18:13  • Odpověz
muj muz by urcite nebyl u zadneho cisare!!! :sweat_smile:
A ja mam zase opacny problem.....kdyz mi daji narkozu, tak spim jako drevo-vubec si nic nepamatuji. Ani to, jak cloveka jeste na sale musi probudit a pak na JIP....ja se proberu az po delsi dobe. :sweat_smile:
14. pro 2009 v 18:14  • Odpověz
autor
zdeni já taky zamrazuju v kelímkách od aventu :wink:
14. pro 2009 v 18:19  • Odpověz
No vidíš Zdez :grinning: ani by mě nenapadlo, ře by ty slova byly jiná :grinning:
Miloš k porodu půjde, ale teď jsem se musela smát, jak se trošku připil a říkal: To bude něco ten porod, to teda nevím jak to zvládnu a rozdejchám :grinning: :grinning: :grinning: jojo ve víně je pravda :grinning:

Sluni pánvička je asi důležitá, to máš pravdu. Tak po ježíškovi můžeš vyrábět palačinky ve velkém :grinning:
14. pro 2009 v 18:19  • Odpověz
Ivi: rozdejcha...Andreas to taky zvladl, sice byl asi dost prekvapeny, ze to bylo az tak tvrde, ale jak rikas, rozdychal to :grinning: Pomahal mi hodne, drtila jsem mu ruce, visela na nem pri kontrakcich, coural se mnou po chodbach porodky, pripominal mi, jak mam dychat, bez nej bych se na to asi vybodla a rekla jim, at mi udelaji cisare a hlavne at uz mi daji pokoj a zbavi me tech silenych kontrakci :grinning: ale zvladli jsem to .... SPOLU... a bylo krasne ho pak s Natalkou pozorovat, jak byl dojaty, kdyz to volal rodicum a sestre, tak i brecel :dizzy_face:
14. pro 2009 v 18:27  • Odpověz
No právě Zdez, jsem hrozně ráda, že k tomu přistupuje, tak že to zvládneme SPOLU, že stím prostě počítá, že se to týká nás obou. Miminko si moc přál a myslím, že ho to taky vezme. No ještě je času dost, hlavně aby u nás drobek zůstal a ve čtvrtek bylo vše vpořádku.
14. pro 2009 v 18:38  • Odpověz
Palacinky hotove a povedly se. terezka si je objednala, protoze je videla v pohadce.....ale samozrejme je nejedla. :angry: Je to potvurka. :grinning:

ivi mimisek u tebe v brisku urcite zustane a bude vse OK. :dizzy_face:

zdez Moc pekne jsi to napsala. :dizzy_face: Ja jsem o tohle byla ochuzena.... :unamused:
14. pro 2009 v 18:54  • Odpověz
autor
sluni přesně tenhle pocit ochuzení mám trochu i já.....vím, že mě manžel miluje, ale myslím si, že kdyby byl u porodu, bude si mě třeba víc vážit..nebo spíš jinak vážit...i když něco viděl a tak..Ono je to těžké popsat.
14. pro 2009 v 19:00  • Odpověz
holky, já měla porod vlastně úplně v poho, asi taky jak byla Nikča malá a já už delší dobu otevřená..., sice jsem při porodu řvala, že ji vživotě nemůžu porodit a po porodu jsem řekla, že to jsou jatka, ale za 10 min po zašití mi vlastně nic nebylo a všem jsem ještě z porodního sálu volala, že se Nikča narodila :slight_smile:
Horší to bylo potom, měla jsem celkem slušné depky, fakt psycho, jak v porodnici, tak potom doma, ale za cca 3 týdny to přešlo a teď už jsem jen unavená ale šťastná :slight_smile:
14. pro 2009 v 19:30  • Odpověz
mili, sluni: to je fakt, taky jsem se toho bala, ze u vlastniho narozeni Natalky vlastne nebudu, jak se porad neotacela a hrozil nam cisar. Takhle jsem rada, ze jsem si to prozila a ze u toho manzel byl. Je pravda, ze si myslim, ze si me za porod dost vazi :dizzy_face:

Tak...mame tchanovce pryc, manza jel nekoupit neco dobreho a udelame si konecne uzce rodinny vecer :dizzy_face: :dizzy_face:
14. pro 2009 v 19:45  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile: jdu Vás dočíst
15. pro 2009 v 07:21  • Odpověz
Téda Mili vytrpěla jsi toho strašně moc a jsi šikula že jsi to zvládla. Já si to zatím nedovedu moc představit. Nikdy jsem nebyla na žádném zákroku, kde by mě něco potom bolelo, mám sice nějaké zdravotní potíže, ale nikdy mě v podstatě nic pořádně nebolelo, tak z toho mám docela hrůzu protože si to nedovedu představit :frowning2:
Mě taky hrozí císař protože mám problémy se srdcem, takže bych to nemusela udýchat no jsem zvědavá myslela jsem si že by to bylo i lepší, ale jak Vás tady čtu tak bych to asi ani nechtěla :frowning2:

Jinak reakce mužů je vždy srandovní můj manžílek se mě prví zeptal co po něm budou chtít ? chápete to po něm ????

včera jsem dokoupila nějaké dárky a tak bych už mohla začít něco péct mě to docela baví a ještě víc mě baví to jíst :slight_smile:
15. pro 2009 v 07:39  • Odpověz
tak holky pekne som si teras pri vas pobrecela
ale ja teras len vidim mimco a chce sa mi plakat dnes od 5 som uz hore maly mna zobudil :grinning: a niako nemozem spat uz si predstavujem ako mam malinkeho v naruci holky cim dalej som tak tim je to intenzivnejsie myslela som ze sa uz viacej ani neda tesit ale vidim ze je to cim dal viacej
mili-vytrpela si si a ani si to neviem predstavit ale urcite vzdy ako sa pozres na Tonicka tak je to za tebou :slight_smile:
zdez-jo aj pri tebe som si holka vyronila slzu jak ta dojal manza mna minule dojal moj mal slzicky v ociach hladkal brusko a povedal mi ze bude plakat ako maly chalan ked sa narodi malinky
ja som taky citaaaaaaaaaaaaak teras :dizzy_face:
15. pro 2009 v 08:20  • Odpověz
Ahoj Moni :slight_smile: jak se máš ? dívala jsem se do tvého albíčka a máš tam krásné věci :slight_smile: a ten kočárek už máte doma? koupili jste nový ?
15. pro 2009 v 08:47  • Odpověz
Ahoj holky.. tak můj porod byl rychlovka..na celém mě nejvíce bolelo šití, sice jsem nastřižené nebyla ale měla jsem drobné ranky kolem stydkých pysků což jsou jen nervová zakončení takže samotná injece byla pro mě utrpení a to si o sobě myslím, že vydržím hodně.. to fakt hodně bolelo..jinak si dovedu představit, že bych si za rok střihla porod znovu ale nedovedu si představit starat se o 2 děti :grinning: zatím mi stačí ta naše malá teroristka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ba ne.je to moje pusinka..
Mrkněte do albíčka dala jsem nové fotečky.. z toho udělám prarodičům kalendář :slight_smile:
Jinak dneska se Sofinkou frčíme do školy mám referát a snad dostanu i zápočet :slight_smile: Mamka přijede a bude mi malou hlídat když budu na hodině :slight_smile:
15. pro 2009 v 08:49  • Odpověz
Ahoj holky! :slight_smile:
Jen tak zběžně sem kukla, že zase řešíte porod. Já na to vůbec nemyslím a vůbec to neřeším. Nevím proč, ale tak nějak z toho vůbec nemám strach. Ani mi nedochází, že se to pomalu blíží a musím se přiznat, že jak ani nijak moc neprožívám to těhu, tak stejně tak ještě nevyhlížím ani prcka. Spíš bych řekla, že mám takový neutrální smíšený pocity... ze všeho novýho mám strach a říkám si, jestli je to dobře - i když v tomhle případě je to stupidní myšlenka, když děti chci! :sweat_smile: Ale prostě to tak na mě působí, jako jestli to zvládnu a tak. Připadám si, jako bych se rozhodla pro něco, co je pro mě nedosažitelný. No je to asi divný a kámošce jsem se taky divila, když mi tohle psala, ale je to tak.
Jinak vyfotila jsem kočárek, ale mobilem, bylo to ve 12 v noci, tak foto je husné. Až bude čas a dostaneme se domů dřív, nafotím ho foťákem v klidu. Moc se mi líbí, fakt vypadá jako na předešlé fotce z katalogu, jen je trošku tmavší.
15. pro 2009 v 09:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.