• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ivi my to tak taky vždy dělali a to až později, když jsme byli starší, třeba nad 15 a víc, už přesně nevím. Je to báječná atmosféra mít stromeček dýl a ještě jsme to dělali tak, že jsme postupně balili a postupně přidávali balíčky a kochali se :slight_smile:
15. pro 2009 v 18:35  • Odpověz
ivanas Muzu mit dotaz, mozna hloupy-predem promin. Proc nemel manzilek sako??? :sweat_smile:
15. pro 2009 v 18:42  • Odpověz
Nevadí. No protože jsme přemýšeli jak prakticky, tak se nám to i víc líbilo. Chodíme na plesy, takže manžel kalhoty unosí a rád, vestičky má taky rád. Všechno jsme museli koupit nový, protože se do všeho rval už několik let. No a kupovat sako se nám nechtělo, když by ho měl jen na úřadě, pak by ho na sobě nesnesl a vživotě by ho na sebe nedal. I tak se nám to líbilo takhle víc, tak nějak to k němu víc sedělo. Tak asi proto. Je to asi stejný, jako když si nevěsta místo šatů vezme kostýmek nebo netradičký jedoduchý šaty atd. Ale už jsme se setkali i s negativními ohlasy, jak jsme si to mohli vůbec dovolit atd. Ale to je mi fakt fuk, nám se to takhle víc líbilo. No snad to pro pochopení stačí :sweat_smile:
15. pro 2009 v 19:24  • Odpověz
Mili mám dotaz, vím že máš doma ostříkáno do zásoby..já jsem dostala takovou obyč ruční odstříkávačku a chci si odstříkat ale nevím kdy.. jako po kojení nebo před, z jakého prsa a tak :slight_smile: a hlavně kolik? jako do kdy teče?? nějak jsem v tom mimo :slight_smile:))
15. pro 2009 v 19:32  • Odpověz
Šary víš jak jsem to dělala já?Odstříkavala jsem po kojení ze zbytku a pak z druhého, za tři hodiny se ti vytvoří v pohodě další, tak se toho neboj, nejvíc se tvoří v noci, takže já měla nejvíc mlíčka ráno :wink:
15. pro 2009 v 19:56  • Odpověz
autor
cauky holky, tak tonínek je v postýlce a usíná :wink:

sari - lucka má pravdu. Já když si chci udělat zásoby, tak hned po kojení odsaju nejdříve z toho, co jsem NEKOJILA. A pak ještě zkusím to, ze kterého jsme kojila. Kolik to poznáš. Já to prso, ze kterého jsem nekojila odsávám, dokud teče a nemusím to z toho vyloženě ždímat. Nepřestane to nikdy, protože mlíčko se tvoří sáním/odsáváním. Já to dělám i když si chci zvýšit laktaci - kyž mám pocit, že mám moc měkký prsa... tak po každým kojení takhle odsaju, třeba 60ml - pak už bych to z toho vyloženě dolovala. Ale někdo odsaje v pohod třeba 100ml - to je indivinduální... A během tří dnů cítím, že mám krásně nalitá prsa po delší pauze, třeba v noci.
15. pro 2009 ve 20:33  • Odpověz
autor
sluni vy už strojíte stromeček takhle brzo?? to je hezké... :dizzy_face: My až 23.12. :wink: Ale dnes jsme si pro něj byli na Vysočině - máme krásný smrček :slight_smile:
15. pro 2009 ve 20:37  • Odpověz
Sary, dobry dotaz s tim odsavanim, za chvili se mi to bude hodit :slight_smile:

Mili, to se mas, ze Tonik usina, mne se Natalka prave budi :sweat_smile:
15. pro 2009 ve 20:50  • Odpověz
autor
zdeni v kolik koupete?
15. pro 2009 ve 20:52  • Odpověz
autor
jinak ohledn skladování mlíčka, kdyby vás to zajímalo - musí se hned použít nebo dát do ledničky - tam max. 24h - a a jinak do mrazáku - tam vydrží max. 3 měsíce. Než ho ale šoupnete do mrazáku, tak je dobré ho do té lednice na chvílu strčit, aby se zchladilo :wink:
15. pro 2009 ve 20:57  • Odpověz
mili, my koupeme zatim jen 1x do tydne, casteji nam nedoporucovali, ale chteli bychom prejit na obden
15. pro 2009 ve 21:10  • Odpověz
autor
zdeni fakt?? tak to my koupeme každý den hned od narození - máme to i jako určitý rituál a Toník pak nemá problém se spinkáním si myslím :slight_smile: Navíc vodu miluje a vždycy se tam cachtá jako malej vodníček :dizzy_face:
15. pro 2009 ve 21:13  • Odpověz
tady se traduje, ze voda neni pro pokozku mimi dobra, takze se koupe tak malo, ale chceme postupne pridavat, Natalka je pak taky zrala na postel...

mili, jak si zavadela tonikovi rytmus? budila jsi ho?
15. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz
autor
zdeni: já to beru tak, že mys jsme se taky koupali každý den a žijeme :grinning: :grinning: Ale jasný, že si to každá musí udělat podle svého. navíc Toník má suchou kůži, tak ho denně promazávám a do koupele přidáváme welledu už od narození - krásně vodńí a kůžičku to promastí :wink:

myslíš rytmus ve dne?? no ze začátku mimča pořád spí -to postupně odeznívá a ustalují se časy spaní samy - časem už poznáš, kdy je natílka ospinkaná a budeš jí dávat spinkat cíleně. tak do 3m mi toník usnul kdykoi v akdekoliv - te´d už musí do kočárku nebo vyjímečně uhoupat v autosedačce (na návštěvě...) JInak v noci jsem ho nebudila NIKDY, ve dne minimálně - pouze když byly v létě ty pařáky a když mi usnul tak, že to bylo více jak 4h od posledního kojení - tak kůli tekutinám. Teď bych ho nebudila. Takhle malý mimča dokáží přes den spinkat až 5h v kuse:wink: Teď ho budím pouze když jdeme ven tak v těch 17h - někdy spí i po příchodu domů, ale nenechám ho déle jak do půl 7. Ale to už se te´d skoro nestáva... nebo jaký rytmus jsi myslela?
15. pro 2009 ve 21:24  • Odpověz
Presne ten, na kojeni, koupani atd. u nas to totiz ted je tak, ze -naty spi pres den jak andelicek, usina po kojeni, ale v noci place, nebo si povida, proste nespi
15. pro 2009 ve 21:34  • Odpověz
mili mi malý dodneška usne kdekoli a kdykoli :grinning: :grinning: vidím že chce spát ale v postýlce řve jak hysterka, skáče tak ho vezmu zpátky a třeba za 10minut spí mezi hračkama nebo mi usne u jídla, v kočárku v rohlíkem v puse-řve jak hysterka když leží tak ho dám sedět a on si jí rohlík a usne. většinou teda usne v postýlce ale fakt jsou dny kdy prostě v postýlce hysterie a usne kdekoliv

co tu nového? já tu jen nakoukávám, od dnešního odpoledne se snaží tapkat kolem nábytku takže mám oči na štopkách a jen ho hlídám at si nenabije kokos ale fakt toho mám dost a to teprve začal
15. pro 2009 ve 21:35  • Odpověz
autor
smar tak to máš dobrý, mě toník usme přes den jinde než v kočárku spíše vyjímečně nebo ho musím nechat dlouho vyˇknourat. jako usne, ale spí tak 20min...takže u nás vede kočárek :wink:
15. pro 2009 ve 21:37  • Odpověz
mili tak Tom kdekoli-u mě nebo kohokoli v náručí, v kočárku, v jídelní židličce, mezi hračkama, už mi usnul i u oblíkání. A to ho dám spát ale ne řve jak hysterka ale pak to na něj přijde-třeba za 10minut a prostě chce spát tak spí. no vyknourávání u nás v úvahu nepřichází protože to je vyřvávaní a vydrží 2hodiny takže tudy u něj cesta nevede u nás
15. pro 2009 ve 21:40  • Odpověz
autor
tak my zase toníka nechováme a od začátku zákaz usínání v náručí - to šel hned do postýlky. na spinkání je u nás postýlka, lehátko nebo kočárek :wink: V postýlce večer nemáme sebemenší problém - polží a odcházím a už tam nejdu. Přes den by tam taky usnul, ale nespí tam dlouho - v kočárku i 2h..v jedoucím :grinning:
15. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz
ahojte maminky moje ako
15. pro 2009 ve 21:46  • Odpověz
autor
ahoj mono
15. pro 2009 ve 21:48  • Odpověz
mili-no co maminko :slight_smile: ako sa pripravujes na vianoce?
15. pro 2009 ve 21:50  • Odpověz
mili jo já zákaz usinání v náručí taky chtěla ale s Tomem to nešlo, jak nebyl u prsa nebo v kočáru tak fakt i ve 14dnech spal hodinu když jsme nešli ven takže jsme to řešili dlouhýma procházkama a prso jen v noci. Blbě jsem si ho naučila to vím ale potřebovali jsme se vyspat :grinning: :grinning: ale fakt je že dost dlouho trvalo než se to odnaučil. V kočárku teda vydržel i 4hodky, pak kojo a zas třeba 2hodky ale ze začátku taky jedoucím až později i v nejedoucím. metoda vyřvaní u nás nehrozila a nehrozí-mám odzkoušeno a zvládne ječet i 2hodiny až se začne dusit a je rudý a buzení už vůbec ne-- já ho vzbudím a on si poknourá že spát potřebuje, překoná krizi a pak jede třeba 6-7hodinek a usne mi o půlnoci, často se budí a vstává v 5. takže u nás fakt musí být tolerance toho co potřebuje on
15. pro 2009 ve 21:50  • Odpověz
autor
smar mě v nejedoucím začal spinkat až teď - spí mi tam dopoledne 40min. Odpolko chodíme ven a před koupáním zase na zahradě nebo jde manža...Až se mu odbourá tohle večerní spaní a bude i spát třeba 1x denně, chci ho učit na postýlku doma.
15. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz
autor
moni už mám zabalené dárky - některé ještě mají dosraz pošrou tento ýden, ale většina je hotová. jinak nepeču, nezdobím a jen si užívám toníka :slight_smile: už máme stromeček, ale zdobit budeme až 23.12. co vy? budete na slovensku???
15. pro 2009 ve 21:56  • Odpověz
mili mi začal spát jednou denně až ted po roce a to ještě záleží na jeho poledním spaní-chodí spát mezi 11-12 podle toho kdy vstával, pokud spí do hodky a půl tak jde pak ještě jednou mezi 16-17 hodinou, pokud spí nad hodku a půl už spát nejde a jde spát ve 20 hodin, pokud má dvě spaní jde ve 21
15. pro 2009 ve 21:57  • Odpověz
autor
smar jojo já vím, že začínají až okolo roka...ale myslím, že tohle večerní spaní se mu odbourá brzo, to spí nejkratší dobu..a třeba si protý´áhne odpolední spánek..no uvidím.jinak u nás vykňourávání platí:slight_smile:
15. pro 2009 ve 22:01  • Odpověz
mili uvidíš, kamarádka má dceru o 3dny starší a spí ji takhle: 6:30 budíček, 8-10 spánek, 12-13:30 spánek a 15-16 spánek, 19 jde spát. a fakt je malá na minutu ale ona si ji naučila buzením, od příchodu z porodnice si ji budila aby si ji naučila jak chtěla ona to já moc neuznávám
15. pro 2009 ve 22:03  • Odpověz
no nic já jdu spát, ráno vstávám po 5 a jdu k zubaři pro vánoční dáreček-nový zub, nechám mu tam trojku a můžu jít domů
15. pro 2009 ve 22:04  • Odpověz
mili-nie zostavame tu pre mna uz nieje dobre teras letiet a potrebovala by som aj papier od lekara darky este nemam vsetky a stromek ideme kupovat vo stvrtok
ale moc sa tesim na vanoce len vsetci robia do poobedia lebo anglani oslavuju az 25teho blbci ale mato bude koncit uz okolo 1dnej tak aspon ze tak
15. pro 2009 ve 22:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.