• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
dobrá ráno holky přeju
16. pro 2009 v 07:18  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile: ted mě čeká porada a pak tu zase budu
a jak je Tar ? kdy nastupuješ na mateřskou?
16. pro 2009 v 07:31  • Odpověz
nastupuji od pondělka, tak třeba stihnu alespoň něco napéct :grinning:
16. pro 2009 v 07:43  • Odpověz
Dobre rano kocky. Dlouho jsem tu nebyla, nejak nestiham.
Mili: pri popisu tveho porodu jsem mela slzy v ocich. Ty jsi si teda vytrpela. Libi se mi, ze jsi uprimna, po pravde reknes, ze jsi si musela k Tonikovi cestu teprve najit.
My meli v patek rozluckovy vecirek v praci a od pondeli jsem doma na materske. O vikendu jsem z toho vseho mela fakt poradnou depku i jsem si porvala. No jo mam to na co svest, ty hormony...
16. pro 2009 v 08:01  • Odpověz
TAr tak to je super že ti to tak vyšlo aspon něco stihneš já tady budu muset tvrdnout až do vánoc a potom ještě něco po novém roce

Ahoj Leni : no ani se ti nedivím mě taky bude asi dost smutno po práci, ale zase to ranní vstávání mě teda chybět nebude :grinning: :grinning: :grinning: my máme v pátek večírek tak se tam budu taky v podstatě tak trochu loučit :slight_smile:
16. pro 2009 v 08:26  • Odpověz
Luci, Mili díky moc.. no zkusím..to bude zase operace mám tu ruční tak uvidíme jak to půjde..chci si odsát a zkusit jí to dát v lahvičce zda si veme, až budu chodit v lednu na zkoušky tak at mamka může hlídat doma a nemusím malou tahat sebou.. no uvidíme jak nám to půjde :slight_smile:) ještě dotaz, mám jeden kelíme od Aventu, kolik máš Mili namraženo??? já jen kolik si jich mám dokoupit, vím že kamaráda si je moc chválí i ted kdy navaří malému příkrmy a zamrazuje to v tom.
16. pro 2009 v 08:40  • Odpověz
holky nemáte nějaký recept na cukroví ..na těsto na vykrajování čokoládové??
16. pro 2009 v 09:21  • Odpověz
autor
ahoj holky:slight_smile:

sari ja tech kelimku mam asi 13 celkem. c mrazaku jich mam tak 8 plnych - 8x200ml :wink:
16. pro 2009 v 10:01  • Odpověz
ty jo to jsou zásoby :slight_smile:))) tak mrknu na net a nějaké ještě koupím :slight_smile:
16. pro 2009 v 10:07  • Odpověz
autor
sari je to pěkně drahý...musíš koupit zvlášť kelímky a zvlášť víčka :angry: Ale kelímky pak upotřebím pro Toníka na cesty na piškoty, zeleninku a tak...to se neztratí zase...
16. pro 2009 v 10:24  • Odpověz
jj to určitě.. ty se budou hodit ale tolik jich asi nekoupím. máš jen avent nebo i jinou značku??
16. pro 2009 v 10:31  • Odpověz
16. pro 2009 v 10:32  • Odpověz
Sari ty vypadaní suprově a ta cena se dá
jinak cukroví čokoládové vykrajované moc nemám, ale mám recept na išlské rohlíčky a to jsou takové kakaové vykrajované a jsou slepené krémem a polité čokoládou ale mám ho doma tak bych ti ho napsala až zítra :slight_smile:
jiank mám recept na takové ořechové princezky spojené čokoládovým krémém a ty jsou moc dobré a nejsou moc pracné :frowning2:
16. pro 2009 v 10:53  • Odpověz
Ahoj holky, tak malá večer krásně spala, ale v noci se začala dusit, jak se kroutila, zak si asi ublinkla, no hrůza, začala úplně hystericky křičt, se ji nedivím a já z toho byla taky dost v šoku,teď se budu bát spát :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak jsem se hecla a upekla jsem 3 štoly, snad budou dobré, ale víc nedělám, jsem grogy...
16. pro 2009 v 10:56  • Odpověz
Ofi taky si myslím jeden mám dostala jsem ho v porodnici v nějakém tom balíčku..
díky ten recept si vemu..já si původně myslela, že si kilo koupím a něco dostanu od našich ale řekla jsem si že něco upeču..asi jen tak pro sebe protože manžel o to moc nestojí :slight_smile:
Simi to je hrůza..tak snad bude dobře a žádné další noční dušení apod. nebude..já taky když slyším že se zakuckává tak k ní letím zda dýchá ona se občas zakucká bud při kojení nebo slinama...
16. pro 2009 v 11:10  • Odpověz
autor
sari mám avent ty větší - ten odkaz je na ty menší. Já mám 220ml. Na noc pije Toník i 200ml, proto jsem musela koupit větší, kdyby bylo potřeba. I proto mám v každém kelímku 200ml mého mlíčka. Sofince by třeba stačila 150..nevím... Já to udělala tak, že jsem to vyzkoušela, kolik večer pije a podle toho koupila ty větší :wink:

sima a máte monitor dechu?? A máte zvednutou postýlku??
16. pro 2009 v 11:11  • Odpověz
autor
holky mě toník dělal i to, že se dusil při kojení - nestáhal polykat, tak púřestal dýchat a jenom polykal, pak mu došel dech, tak zrudnul a rozkašlal se..To se stalo stad stokrát..Já ho vždycky jenom zvedla, buď s ním zaklepala, nebo zabouhala na zádíčka a pilo se dál :wink: Ale vypadalo to hrůzostrašně :unamused: Když se to stalo poprvé, byla jsem z toho taky dost vyděšená..pak už jsem věděla, co dělat :wink:
16. pro 2009 v 11:13  • Odpověz
holky, prosim o rady: co delat, aby mi mala v noci aspon trochu spala? driv se budila po3h a pak spala dal, ted jen breci a uklidni se jen u me v naruci, ale zas zacne, kdyz ji polozim. dneska jsem ji ze zoufalstvi nechala spat e me na brise :pensive:
16. pro 2009 v 11:14  • Odpověz
Mili je fakt, že nemám vůbec představu kolik toho vypije..no možná dneska nebo zítra až bude manžel doma zkusíme operaci odstříkání a dání v lahvičce..na zkoušku..
Zdeni a ona se budí kvůli hladu nebo jak to máte?? ty ji nakojíš a nemůže zabrat či co??
16. pro 2009 v 11:17  • Odpověz
ja ji nakojim, je v klidu, jak ji polozim, tak zacne jecet... a kdyz ji treba po hodine nejak uchlacholim, tak stejne nespi tak tvrde a dlouho jako pres den
16. pro 2009 v 11:19  • Odpověz
mili máme oboje
16. pro 2009 v 11:32  • Odpověz
no já nakojím a spíme.. kamarádka toto má taky..ale asi bych se zdeni bála, abys to Natálku nenaučila tak že prostě jí večer uspáváted..je to kažý den, po kažédm kojení?? a co dudlík?? ten nezabere??
16. pro 2009 ve 12:03  • Odpověz
mili, mě se taky někdy zakucká při kojení na začátku, je to na ni asi moc rychlí proud a nestíhá to. Taky mám podezření, jestli třeba nemá zadní rýmu, kterou polyká, odsávám, ale moc toho neodsaju.
Zdez mi máme to samé, po jídle pláče a kroutí se, ale je to různé, někdy usne celkem v pohodě, jindy naříká 10 min a je klid a někdy naříká a křičí do dalšího kojení, ale to už jen málokdy... No určitě to u nás není tak, že ji nakrmím a usne jako spokojené napapané mimčo, už jsem si na to trochu zvykla, ale je mi to líto :frowning2:
16. pro 2009 ve 12:03  • Odpověz
autor
sari jasný, zkuste to - ale mě chctěl toník lahvičku až na 4.pokus... Oni nevědí, co s tím :sweat_smile: Zkus jí třeba dát jenom 20ml z lahvičky a zbytek dokoj - aby si to nejdřív "ošahala " :wink: Ale třeba Ti to chtít bude...uvidíš.

simi: tak dobrý :wink: Neboj, já si myslím, že oni se spíš leknou...Toník taky vždycky vřískal, když se dusil u kojení..čím bude větší, tím to bude lepší :wink: A polohuješ jí na bok?
16. pro 2009 ve 12:07  • Odpověz
autor
zdeni - tak to měla známá..Tak to vypadá, že to má Natálk a otočené...Souhasím se Saronkou - neučte si jí na nějaké uspávání, pleteš si na sebe bič :frowning2: Říká se, že mimča lép rozlišují den a noc když mají nad 5kg..no ale do tý doby co...Asi bych to Zdeni udělal tak, ža bych ji přes den budila. Napiš mi, jak Ti spí přes,
16. pro 2009 ve 12:09  • Odpověz
zdez mi máme taky různé metody a spaní na břicho na břicho je jedna z nich, ona se uklidní a vyspíme se aspoň trochu obě, co to jen jde, tak ji šoupnu do postýlky. Ale to je ten krizovější scénář. No ale taky jsme měli dny, kdy nezabralo vůbec nic a když to dítě pláče třeba 4h v kuse, tak je to fakt síla, no snad už těchto večerů nebude tolik.
Doktorka říkala, že je to tím, jak ji nakrmíš, tak se to v těch střevech posunuje a třeba je to bolí a některá mimča to prostě víc prožívají. Ale jak poznám, jestli nekřičí hlady, to nevím :confounded: Vím, že ze mě vypije70ml a z flašky 60ml, myslím, že je to dost na to kolik váží :confused:
no prostě aby ten náš brouček spal v klidu od kojení ke kojení je pouze sen, ale sem tam to vyjde, tak snad se to bude zlepšovat.
Hlavně zdez až začne víc pozorovat a vnímat, bude jednoduší odvést pozornost od bolístek. Ná teď když odkrkává a kroutí se po jídle stále sleduje nalepené vločky na okně a je to strašná sranda, jak valí oči :grinning:
16. pro 2009 ve 12:11  • Odpověz
mili dávám ji na bok, na záda ji vůbec nedávám, když ona opravdu málo kdy spí klidně, jak ji bolí to bříško a snaží se vyprdkat, jak tlačí, tak ji to jde i horem, je jak žížala
No je fakt, že když už někdy nevím co s ní a ona ječí a ječí a nebo ne a ne zavřít oči, tak ji přestau nosit, dám do zavinovačku a šup do postýlky někdy ji to tak zaskočí, že usne :grinning: Taky už dělám to, že když začne v postýlce plakat a není to vyloženě řev, neberu ji hned na ruku, dm dudlík, pohladím a klidně to 5x zopakuju, někdy se uklidní a usne, tak mám radost
16. pro 2009 ve 12:16  • Odpověz
jinak musím dát zapravdu si Símě.. může to být i hlady nebo bříškem.....občas Sofinka taky nechce spinka..tedy během noci problém nemáme ale občas když mi spí dlouho odpoledne, tak prostě večer v 7 nezabere..když jsem hodně KO, beru si ji do postele.dívám se na TV a mám ji vedle sebe..hlavně NEHOUPU, NEUDRNDÁVÁM, jakmile zabere tak přesovám do vlastní postýlky ale snažím se aby to pravidlo nebylo. Co se týká střídání dne a noci tak já co máme Sofinku prostě večer je zhasnuto, už na ní mluvím minimálně, když přebaluju tak mám rosvíceno v chodbě a pouštím si světlo do koupelky....a musím zaklepat zatím funguje, ale kdo ví jak to bude dál že :slight_smile:) Jinak ta moje kamarádka má o 14 dní mladší dceru a jako závidím ji kojení jen 2x v noci jenže právě hodinů až dvě ji musí uspávat v náručí a houpat ji..včera mi říkala, jak už přes den ji neuhoupává a tak..no jo..jenže začala šátkovat..takže je vlastně na tom stejně..jen má volné ruce..

my zase bojujeme se spaním dopoledned.. jako dneska mi zatím spala od 7:30 tak 30 min, jako je hodná ted ji mám tady vedle sebe na hrací dece...pak jdeme odpol ven a spí mi ještě doma..
16. pro 2009 ve 12:19  • Odpověz
baby tu zacal padat snehhhhhhhhhh
ludia silia hehe cernosi sa divia heheh taku mam zabavu :grinning:
minuly rok tu napadol sneh prvy krat za 50 rokov a nikto neisiel do roboty ani metra nejazdili autobusy a kazdy mal platene volno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. pro 2009 ve 12:23  • Odpověz
sari, taky mi přijde, že když se vyspí přes den, tak večer nezabere, ale ona ůže být taky nevrlá, že je nevyspalá, npo mám v tom guláš :grinning: Hlavně abychom to obě ve zdraví přežily a už nejlépe běhala :grinning:
16. pro 2009 ve 12:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.