• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj holky, tady sněží a mě konečně popadá vánoční amok:slight_smile:
Malý dnes v noci nespinkal dobře, možná to bylo tím, že jsme nezvládli koupání a večerní mazání - tak spal, že se nedal vzbudita pak už byl ale vyspaný a do rána se budil po hodině nebo hodině a půl, takže hrůza, jinak mi v noci spinká krásně.

Zdeni, jinak přes den taky moc nespíme (jak vy v noci, vy to máte opačně) a rozhodně mi malý neusne tím, že ho strčím do kolíbky...usíná bud u prsu a odříhávání, nebo bojujeme, cpu mu dudana, kolíbám, zpívám ukolébavky, pouštím hrací hračku, nosím,... ale zjistila jsem, že asi nesnáší na spaní košík v obýváku, protože dnes jsme ho dala do kočárku, co máme an balkon a otevřela mu balkon a hezky usnul, ted v něm dospává venkovní procházku...jiak jsme včera udělala chybu a nechala ho od 16 spát v kuse jen s přestávkama na kojení a pak mi v noci nespal, takže dneska ho budu držet při životě do 18, pak okoupeme, to se on vzbudí a bude chvilku čučet na svět a snad pak hezky usne:slight_smile: on má ráno po probuzení a po koupání úžasné chvilky, kdy čučí na cokoliv s výrazem naprostého úžasu:slight_smile: je to miláček:slight_smile:

Holky já nemám odsávačku a neodsávám, dělám chybu? asi bych si měla pořídit zásoby, co? mi to odstříkávat moc rukou nejde a ted mám i dostr málo mlíčka, mi přijde,tím bych si tvorbu zvýšila, co?

Asi jdu hanastrošit vánoční výzdobu, popadla mě fakt vánoční nálada:slight_smile:
16. pro 2009 ve 14:51  • Odpověz
Chci, to jsem rada, ze nejsem jedina, kdo ma s uspavanim problemy :grinning: Uz jsem pomalu zacinala dostavat depku, ze vsechny deti spi a vubec nebreci :grinning: :grinning: :grinning: No, zkusim si to taky dneska s tim koupanim a mazanim a uvidime, jak na to ta mala raubirka zareaguje :wink:
16. pro 2009 ve 14:56  • Odpověz
Radi, ja taky jeste neodsavam, ale uz jsem si odsavacka objednala na netu a mela by zitra ci v patek dojit, tak jsem zvedava :wink:

Jeste jsem se chtela zeptat, jak mlicko pak ohrivate? Ve vodni lazni?
16. pro 2009 ve 14:58  • Odpověz
Holky, tak jsme přišly z procházky, jsem zvědavá, kdy se Nikča v kočárku vzbudí, když jsme vyšli, začalo chumelit a už je tam bílo a pozor v Praze, takže je to fakt svátek. Ale kvůli Nikolce bych radši tepleji, abych s ní mohla být déle venku.
Tak mě tak chytá depka, že si ty letošní Vánoce moc neužijeme, mám to tak ráda, ale jsme s manželem oba tak utahaní, budeme rádi, když ozdobíme stromek. No ale příští Vánoce už bude asi celkem sranda :slight_smile:
16. pro 2009 v 15:03  • Odpověz
Sima, tojo,příští vánoce už to i ty děti budou vnímat:slight_smile:

Zdeni, neboj, náš miláček teda sám neusíná, ale jsou ještě malinkatí a potřebují se ujistit, že jsme s nima, já ho popěstuju, zazpívám a šiup do kolíbky, zakolébám, zazpívám a jdu pryč a tak to opakuju, dokud neusne.rozhoděn nenechávám 14 denní mimčo vyřvávat, oni nechápou, co se děje, nepláčou cíleně, ale něco potřebují, i to pohlazení třeba... a prý dítě v 6 nedělí se nedá rozmazlit, tak v to doufám:slight_smile: užívám si mazlínka a užívají si ho všichni,manžel, dědček, návštěvy, všichni se s ním manlinkují a on je spokojený...Až začne vnívat a zkoumat svět, nebude už chtít jen ležet v náručí, tak si to užíváme ted...
16. pro 2009 v 15:10  • Odpověz
jee kalamajku taky zkusím hihi :slight_smile:) já si otevřu stránky se seznamem lid. písní dost jich znám a jedu od A :slight_smile:)
Simi my taky byly venku a u nás na tom našem konci Prahy tedy nesněží :slight_smile:
16. pro 2009 v 16:08  • Odpověz
Radu souhlas.. jako výchova ano ale má to své hranice..i ted ji nenechám vyřvat.. myslím si že na pořádnou výchovu je ještě čas ale člověk si může trošku ulehčit, když najede na nějaký systém a upřímně.. každé dítě je jiné to zaprvé a za druhé my jsem mámy a my nejlépe víme co je pro to naše dítě vhodné tudíž pokud mám pocit, že bych ji měla mít v náručí tak ji mám a tečka..
každá z nás má určitě něco co není zrovna výchovně to nejlepší ale prostě na něčem slevila..já například neudrndávám apod..ale zase jíi mám tu a tam večer v postely.. sice jsem to nikdy nechtěla ale pro klid doma člověk udělá cokoliv :slight_smile:
16. pro 2009 v 16:50  • Odpověz
Mili, Luci..mám dotaz.. když jsem vyvyřila lahvičku do které odstříkávám mlíčko.. tak tam zbyla voda..co s ní..asi se ptám blbně ale fakt netuším...
jo jinak jsem na zkoušku zase odsála..a za 2 minuty jsem udělala 20 :slight_smile: ale mám pocit, že do 200 mě to tedy bavit nebude.. kolik tak odstajete z obou prsou těch 200??
16. pro 2009 v 18:09  • Odpověz
ahoj holky
ja taky nenechavam jiricka vyozene vyrvat.....kdyz neco delam a trochu place, tak k nemu hned nebezim...a taky si ho malinko rozmazluji- to snad kazda mama. :wink: :dizzy_face:
16. pro 2009 v 18:18  • Odpověz
autor
zdeni jojo mlíčko pak ohřívám ve vodní lázni.. když ho mám v mrazáku, tak ho ale předtím nechám venku, třeba na kuchyňské lince, aby trochu povolilo samo :wink:

sari napsala jsi to pěkně, souhlasím s Tebou :wink: jinak já nechávám vyvařené věci oschnout na utěrce nebo je klidně vytři papírovou utěrkou... Někdy to i po vyvaření oplachuju ještě vodou, protože tam zůstává bilý povlak vodního kamene...jinak sari já neodsávám nikdy 200ml najednou!! to jsem i blbě napsala teda..já odsávám postupně - třeba 60ml, pak 40ml...jak to jde a jak mě to baví... A postupně to k sobě přilévám (mám to v lednici) a pak na konci dnes to dám do mrazáku. JInak můžeš přilévat i už k zamrazenému mlíčku:slight_smile:
16. pro 2009 v 18:45  • Odpověz
Holky, ja vam tak zavidim......porad me desne mrzi, ze jsem o mlicko prisla a ze se nam kojeni nedarilo :pensive:
16. pro 2009 v 18:49  • Odpověz
autor
sluni všechno má svoje pro a proti...ber to tak, že to takhle Jiříčkovi vyhovuje lépe :wink:
16. pro 2009 v 18:50  • Odpověz
Mili díky.. no jsem v tom pako..tak si to nedovedu představit..oki tak začnu zítra od rána ji dávát mlíčko stranou alespon do toho jednoho kelímku co mám :slight_smile: jinak stačilo trošku odsát a mám najednou nalitá prsa jak blázen hihi :slight_smile:)
16. pro 2009 v 18:53  • Odpověz
mili Ja vim. Vsichni ted Jiricka chvali, jak krasne vyrostl a ze vypada mnohem lepe. To je dulezite. :dizzy_face:
Ale stejne je to pro me jeste obcas dost litostiva zalezitost.. :sweat_smile:
16. pro 2009 v 18:55  • Odpověz
autor
sari přesně tak :slight_smile: od rána to "sbírej", nechávej v lednici a večer jí to zkus ohřát a ať ji to manža dá :wink: -...a zbytek dokojíš.. Jinak bacha - laktace se upravuje do 3 měsíců, takže zase neodsávej jako blázen - fakt spíše po menších dávkách..ať nemáš zbytečné zatvrdliny v prsou pak...
16. pro 2009 v 18:56  • Odpověz
autor
sluni to by asi bylo pro každou... i když mě bylo jedno jestli budu nebudu kojit, ale teď jsem za to ráda :wink:
16. pro 2009 v 18:57  • Odpověz
Sluni to chápu, že to mrzí na druhou stranu je Jiříček spokojený krásně baští a roste.. společné chvilky máte určitě taky.. nebud z toho Sluni smutná ...
16. pro 2009 v 18:57  • Odpověz
autor
sari jakou máš odsávačku?
16. pro 2009 v 18:58  • Odpověz
mili jasně...asi to nechám na pátek, zítra večer jdu do restaurace s kamarádkama je to taky kousek asi 5min.. takže nakojím a jdu..a až se malá vzbudí na kojení jsem do 5 min. doma :slight_smile: už se těším až vypadnu na chvilku ven :slight_smile:
16. pro 2009 v 18:59  • Odpověz
Holky, diky za podporu.
Dnes jsem byla s Jirickem na ko v nemocnici. Vse je v poradku, rany po operaci zcela zahojene. A nebude muset na operaci hydrokely, pry se vstreba. :dizzy_face:
16. pro 2009 v 19:00  • Odpověz
autor
sari tak to máš super:slight_smile: já už taky byla několikrát pryč:slight_smile: ale klidně odsávej a dej si to do mrazáku...ale ty máš zase jenom jeden kelímek vid..no tak o nech na ten pátek :wink: bude to mít aj čerstvé
16. pro 2009 v 19:01  • Odpověz
autor
sluni to je super:slight_smile: všechnno se krásně zahojilo :wink: co je hydrokela?
16. pro 2009 v 19:02  • Odpověz
autor
holky, jdeme koupat, po 20h tu ještě budu, pa
16. pro 2009 v 19:02  • Odpověz
vodni kyla na pytliku-ma tam tekutinu. Ale pry je uz tak mala, ze se to vstreba. :dizzy_face:
16. pro 2009 v 19:04  • Odpověz
Holky, teda ja cucim jaky jste expertky na odsavani, uskladnovani... Pro me je vsechno tohle spanelska vesnice. Mam si porizovat odsavacku uz ted, nebo az po porodu?
Zdeni: jake ma mala vlastne obcanstvi? Uz jsi ji zarizovala cesky rodny list?
16. pro 2009 ve 20:02  • Odpověz
autor
sluni aha..tak to je dobré, že se mu to vstřebá samo :wink:

lenousek: s tou odsávačkou...já ji měla už před a jak jsem byla ráda - když mi pak hned první den doma v noci ztvrdly prsa, musela jsem odsát..a ručně bych to dělala bůhví jak dlouho :unamused:
16. pro 2009 ve 20:20  • Odpověz
Ahoj holky,

Sluni jsi tu jeste? Pry pouzivas latkove plinky, muzes mi nejake doporucit? Ma vyhlednute Bambino mio ale chtela bych vzit par kousku na test od vice znacek...
16. pro 2009 ve 20:35  • Odpověz
Jeste me napadlo, ze kamaradka ma na mlicko spesl pytliky. Prodava treba Medela. :wink:

oldri jsem tu. :wink:
16. pro 2009 ve 20:53  • Odpověz
oldrisko Ja pouzivam popolini tencel dvouvelikostni. Jsem moc spokojena. Ja jsem nechtela vice druhu, protoze jsem se hned schledla tady v tech. Jsou tenci oproti jinym a nedelaji mezi nohama takovy ranec. :slight_smile:
16. pro 2009 ve 20:54  • Odpověz
autor
sluni kamarádka zamrazuje mlíčko i v sáčkách na led :wink:
16. pro 2009 ve 20:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.