• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ofi, ma to byt misa, s s hackem. Mam doma na notasu jen nemeckou klavesnici, proto pisu bez hacku a carek.
Normalne rozmicham tvaroh s mlikem, cukrem a hodne to posypu grankem. Driv se to prodavalo v obchodech. Mnammm. ofi jestli te boli dasne, mela by jsi si zajit na ustni hygienu, tj. vycisteni mezizubnich prostor. Ja uz byla v tehu 3x. Jestli chces poslu ti do IP kontakt do Brna na super dentalni sestru.
Jdu zehlit, posledni dobou mam pocit, ze nedelam nic jineho....
Holky, mam si brat do porodky i zavinovacku?
17. pro 2009 v 09:19  • Odpověz
leni : mě to dělala zubařka, ale říkala že s tím nic víc neudělam že to je prostě těhotenstvím no tak to budu muset nějak vydržet a jakou máš Leni zavinovačku tu rychlo ? nebo normální ? máš někde odkaz ?
17. pro 2009 v 09:56  • Odpověz
Leni já jsem ji neměla, všechno jsme měli erár a domů jsem ji oblékla do vlastního a měla jsem zavinovačku do autosedačky..ale samo můžeš mít vlastní ale ty klasické jsou zezačátku na tu manipulaci s mimískem výborný
17. pro 2009 v 10:20  • Odpověz
Sari, dekuju.
Ofi: ja mam dve klasicke bile zavinovacky a dve rychlozavinovacky. Vse jsem dostala od kamaradky, takze bohuzel neporadim.
17. pro 2009 v 10:49  • Odpověz
Ahoj kočenky! :slight_smile:
Teda já jsem čím dál línější vás dočítat. Vlasntě jsem teď trošku našponovaná, co ta Bekulka, už se jí to krátí a stěma jejíma problémama to můžeme čekat každým dnem! Neozvala se?
17. pro 2009 v 11:20  • Odpověz
ahojky holky, jdu vás pozdravit :wink:

ofi a nějaký vitamínky by na zuby nepomohly? Já taky trpím se zubama, ale můžu si za to sama, včera mi utáhla rovnátka a dnes to bolí jak čert! :rolling_eyes: Dnes jsem na "měkké" stravě :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, stačí mi jedna zavinovačka nebo je lepší mít dvě?

sluni, četla jsem, že používáš látkovky. Já o nich taky uvažuju. Prosím tě, kolik si jich mám tak nakoupit? A nemáš nějaký typ kde? A co k tomu ještě potřebuju kromě plínek? Takový ty gaťky na upevnění?
17. pro 2009 v 11:22  • Odpověz
A ještě jsem se chtěla zeptat, když jste se třeba rozčílili tak začne prcek hodně kopat?
17. pro 2009 v 11:23  • Odpověz
Ahoj anoli! :slight_smile:
Já teda problém nemám ani se zuby, ani s žáhou. Zuby a dásně mám prý "nádherný", jako bych těhu vůbec nebyla a žáha mě nepálí. Jen když se přežeru a lehnu si na záda, tak se mi to furt vrací, krkám to a pak mě to pálí až v místech, ke polikám. Ale to je minimum, že ani rennie nepotřebuju.

Jinak zavinovačky prý jsou lepší dvě. Když se ti náhodou stane, že prcek proteče až skrz plínku do zavinovačky, tak v čem by spinkal? Takže dvě jsou asi fakt lepší.

No a mě teda kopáním neobtěžuje celou dobu. Je to zlatíčko, sem tam se pomele a zašťouchá, ale jinak je to fajn. Nevyvádí. A já si vlastně nepamatuju, kdy jsem se rozčílila, snad jednou nebo dvakrát za tu dobu a to né kvůli sobě, ale "nad něčím", co se mnou nemělo nic společného, takže jsem v klidu. I když se teda furt neusmívám, to ne. Jsem nafučená a bez nálady kolikrát. Ale prcek je zlatíčko!!!! :dizzy_face:
17. pro 2009 v 11:29  • Odpověz
Anoli já měla jen jednu rychlozavinovačku a stačila ona z ní Sofinka brzo vyrosta a zavinovala asi tak prvních 14 dní pak už ne.
17. pro 2009 v 11:41  • Odpověz
Ivi, mě trochu někdy žáha pálí, ale dá se to vydržet... kdybych do sebe nehustila sladký, tak bych měla klid, jenže já jsem hroznej mlsal no... :unamused: :grinning:
S tím povlečením máš pravdu. Uvidím, jak nám to půjde s mamkou ušít a když jo, tak si koupím látku ještě na jedno nebo na dvě. Uvidím, jak pořídíme taky u jednoho manželovýho kolegy, protože on prodává věci po dětech, tak pokud bude povlečení o.k., koupíme i něco od něho. :wink:

sari, právě toho se bojím, že z toho prcek brzo vyroste, ani ty dvě pořádně nevyužiju, tak asi pořídím taky jen jednu. Díky za radu :wink:

Ivi, ještě k tomu kopání... ten můj pokládek je taky moc hodnej, ale dopoledne jsem se v práci tak rozčílila kvůli jednomu blbýmu klientovi, kterej na mě řval bezdůvodně do telefonu, až pak prcek začal docela dost kopat. Asi mě chtěl říct, že je se mnou. :wink: :dizzy_face:

Jdu na obídek, všem přeju dobrou chuť. :slight_smile:
17. pro 2009 v 11:58  • Odpověz
Anoli : no vitamíny na zuby to ani nevím teda které bych si vzala :frowning2:

Takže takovou ?????

http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/zavinovacky/2067-zavinovacka.html
17. pro 2009 ve 12:03  • Odpověz
Ofi jj takovou jsme měly..ona se mi pakvždycky odkopala dola jak byla větší..jinak jsem jí po to budu co měla zavinovačku dávala na bok ne na záda..a potom jsem ji měla na zádech..
17. pro 2009 ve 12:38  • Odpověz
ahoj holky, tak jsme se docela dobre vyspaly, mala usnula sice u me v naruci, ale po preneseni do postylky se neprobrala, coz povazuji za uspech :slight_smile:

rano tu byla PA a vazily jsme - Naty nam pekne pribrala, z tyden a pul 600g a to mela ten prujem :sweat_smile: to uz nam treba brzo bude 56 obleceni, zatim jedeme porad na 50

ted jsme byly na prochajde - je tam krasne, sviti slunicko...a ted uz budeme pomalu cekat na manzu, az se nam po dvou dnech vrati ze sluzebky
17. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz
jinak ja mam zavinovacky 3 klasicke +1 rychlo a pouzivam jen do kocarku, mala nesnese byt jinak svazana :sweat_smile:
17. pro 2009 ve 12:50  • Odpověz
ofi, já nevím, to byl jen takovej nápad. Nebo bych se zašla zeptat do lékárny, třeba tam něco na to mají. :wink:

sari, moc vám to se Sofinkou sluší :slight_smile:
17. pro 2009 ve 12:58  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak toník spinká v kočárku a manžel na gauči, tak se jdu podívat, co je nového :wink:

sari pěkná fotečka - traky jsem si ji změnila :wink:

zdeni to krásně přibíráte :slight_smile: a jak jinak po tom koupání?? přišlo ti, že sponkala malá lépe?

kdo se tu ptal na tu zavinovačku, tak já měla 2 klasické a 1 rycho. Klasické jsem nepoužila vůbec a rychlo jenom do postýlky - toník na ni ležel do 3 měsíců, ale niky jsem ji nezavinovala..byla jenom pod ním, aby to měl měkkoučké :wink: toník nesnesl být svázaný..
17. pro 2009 ve 14:56  • Odpověz
Tak jsme byli v první poradně, potkala jsme tam manžela od marku s malým štěpánkem, už je to kluk veliká, řádil s hračkama o sto šest:slight_smile: marku chodíš sem? jak se máš???
Jinak Jindrulka je zdravučký, vážíme už 4200g ale máme taky tu kýlu, jak jste se tu o ní bavili, ale snad zmizí...

Jindříšek od rána spinká, jen se napapká a zas spí,asi ho pak vzbudím, nebo mi nebude spát v noci. dnes v noci krásně spinkal od 20:30 do 00:30 a pak do 3:30 no a pak otevřel očiska dokořán a byl vyspinkaný. Pak mě přestalo bavit tam za ním pořád po 5 minutách chodit a nutit dudana,aby měl co dělat a tak jsme si ho vzala do postele :sweat_smile: :sweat_smile:
a spinkali jsme do 7 :grinning: si ho rozmazluju, já vím, ale manžel chudák musle brzo do práce a nebyl by vyyspaný...

Já používám klasickou zavinovačku do kolíbky, košíku i na venek a v pohodě to malý snáží, uvazuju mu to přes den jen jemně, jen aby se neodkopal...a rychlo mám jednu, ale na té jen leží:slight_smile: a bude z ní deka do kočárku, ej fleesová a dost teplá.

Holky pálení žáhy byl u mě nějvětší těhu problém, renie nebo kakao pomáhalo jn na chvilku, ale vydržte holky, už jste skoro všechny v cílové rovince, už jen pár dní a budete mít drobečky u sebe a po porodu užs tím problém fakt nemám, ten konec těhu je náročný, ale vydržte a užívejte si bříška, pak vám bude chybět:slight_smile:
17. pro 2009 v 15:28  • Odpověz
Mili: myslim si, ze Natalka spala trochu lip, sice ji trapilo brisko, ale nervala. PA mi dnes taky rikala, at ji zkusim 3 dny za sebou kolem 20-21 hod vykoupat, jestli to zabere, tak uvidime.

Radi, nerozmazlujes, jestli Jindrisek pak spinkal, tak to asi potreboval, byt s tebou a citit te.

Jinak mne tedy brisko nechybi, mam na nej pamatku v podobe strii :pensive: Ja si ted uzivam, ze me nic neboli, ze muzu dychat, chodit, vse delat, ze mi neni na omdleni a nepali me ta proklata zaha (ja brala taky Gaviscon).

prave mi dorazila odsavacka, tak to jdu hned nastudovat :grinning:
17. pro 2009 v 15:48  • Odpověz
Jo se striema mi ani nemluvte:slight_smile: neměla jsme ani jednu, teda nebyla žádná vidět, ale asi ta kůže vevnitř popraskala a ted mám ale jen an jedné straně uplně popraskané bříško a taky prsa mám fialové:slight_smile: ale to do léta vybledne, to neřeším:slight_smile:
17. pro 2009 v 16:01  • Odpověz
Holky já vám tak závidím jak vám dítka v nocí spinkají..já kojím 3x za noc..což oproti tomu že jsem kojila v noci co 2 hodiny když jsem přišli z porodnice je super, ale těším se až dojdeme do stádia jen 1x za noc..snad to bude brzo :slight_smile:) já nevím ten můj jedlík má furt hlad nebo co :slight_smile:)
Radi já když nemůžu večer usnout a jsem už tak unavená že nemám sílu za ní chodit taky si ji beru do postele.. nechci aby to bylo pravidlo ale beru.. někdy i k ránu když ji zlobí bříško..vím že potřebuje mít pocit, že jsem tam sní a nebojuje chudák s tím sama.
17. pro 2009 v 16:07  • Odpověz
autor
holky vy všechny máte postýlky v jiné místnosti?? já mám toníka vedle své postele, takže v noci ho mám na dosah - když chce pohladit nebo dudáčka, tak nemusím vstávat z pelíšku :dizzy_face: vstávám opravdu jenom na kojení..to bych se uchodila..nekdy kňourá co 5min :unamused: ale většinou je tak na půl vzhůru co hodinu a chce třeba jenom ruku...
17. pro 2009 v 16:19  • Odpověz
Čauvec holky, teda vás dočíst, to byl masakr :grinning: .
Ale všechno registruju. Jste holčičky šikovné, však si s mimískama poradíte, zírám, jak to všechno zvládáte perfektně. A Mili to už je hotovej mazák! - nebo mazačka??
Jinak ta jména včera, mě dost pobavila. Ale z vlastní zkušenosti - tam kde se vyskytují barevní spoluobčané, nebo ve školství, na úřadech a v různých organizacích, tam jsou jména, že člověk to někdy fakt nerozdejchá.
Například já na praxi v děcáku měla Arielu Horváthovou, Oktaviána Kekeny, Květoslava Škvora, no a o práci ani nemluvím - to mám taky kolikrát, co dělat, abych se netlemila - ale ty děti za to nemůžou.
17. pro 2009 v 16:24  • Odpověz
jo holky..co jste na mateřské a nebo vy co se vám mimísci narodí..tak aby jste věděly..jsem se dozvěděla od kamarádky.. že jako skutečně je to DOVOLENÁ co máme..ji píšu že jako jsem napekla jen 2 druhy cukroví a ona že je to super, když jsem doma si něco upéct a že na to mám čas..... jako nechápu co má za představu, že jako doma dělám.. já mezi běháním k sofince jsem zdobila čokoládou srdíčka..ruce upatlaný a ona mi řekne že mám na to čas..bych ji dala pětikorunu..
17. pro 2009 v 16:34  • Odpověz
mili: mam jeste jeden dotaz k odsavacce - vyvaris ji vzdy po pouziti? nebo jak ji udrzujes cistou? mne to z toho navodu neni nejak moc jasne :sweat_smile:
17. pro 2009 v 17:23  • Odpověz
Sari, no kamoska asi nema deti, ze?
Mili a Sari, mate krasny novy fotecky !!!
17. pro 2009 v 17:27  • Odpověz
nene nemá já jsem ji napsala, že ji nechci brát iluze o mateřské.. :slight_smile: co ji mám napsat.. ona vždycky chtěla svatbu a děti..jenže ten její se k tomu nemá tak ted tvrdí že děti nechce rozhodně ted ne, a svatbu taky ne..prostě když je mám ja tak ona to nechce.. :slight_smile: ona je dost zvláštní
17. pro 2009 v 17:30  • Odpověz
Sari, ta holcina se asi ani neda nazyvat kamaradkou..
Holky, pridala jsem konecne do albicka nove fotky. Tak se mrknete jaka je ze me kulicka :grinning: Dala jsem tam taky fotecky Arthurka z 3D UTZ, fesak, ze :wink:
Omylem jsem smazala fotky ve svatebnich satech a nikde jinde je ulezene nemam. Na konikovi asi neexistuje nejaky kos, kde bych je jeste nasla?
17. pro 2009 v 18:41  • Odpověz
autor
zdeni: nene, nevyvařuju ji po každém použití! vždy ji jenom celou rozložím a vymeju horkou vodou a kapkou jaru.Pak ji dám na čistou utěrku oschnout a pak suchou složím. vyvařuji jí pouze když jí třeba hodně dlouho nepoužiku. Ale celkem jsem ji vyvařovala tak 3x :wink:
17. pro 2009 v 18:47  • Odpověz
autor
lenousek díky :dizzy_face: ty máš krásné bříško!! :slight_smile:

sari to je no comment....i když já říkám, že s toníkem zatím na dovolené jsem, ale jasný, že to myslím trochu s legrací..On je fakt strašně hodnej, že mám čas na sebe i na věci doma a tak....ale není to tak jako že bych stíhala napéct a tak...to jako ne no..Ale kdo nemá děti, ten to nepochopí....
17. pro 2009 v 18:51  • Odpověz
holky co tu nového? já jsem KO a vůbec nemám čas tu přijít
17. pro 2009 v 18:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.