• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj holky,
prave doma resim finance, muzete mi napsat jak pravidelne nebo nepravidelne vam chodila materska a co porodne? Je tu sice na to diskuse, ale tam jsou same stiznosti na Prahu, jak se ceka 2-3 mesice atd. Zajimalo by me jak je to jinde.Na materskou bych mela jit v 1/2 ledna, ted jsem od 10 listopadu v PN a na nemocenskou jeste cekam...
17. pro 2009 v 19:34  • Odpověz
Ahoj Oldri
taky jsem na to myslela, ale vůbec něvím jak mě to bude chodit manžel pracuje když jsou zakázky a pak když nejsou tak je to horší tak vůbec nevím jak to budeme dělat pokud mě nepříjde mateřská:frowning2: mám už z toho hrůzu :frowning2: :frowning2:
17. pro 2009 v 19:41  • Odpověz
Čau holky :grinning: tak riziko vad negativní, máme 5cm, pustili nám srdíčko, mimčo kopalo nožičkama, mrskalo ručučkama, vyšetřit se nechalo, ale focení už se mu nelíbilo, to se otočol zádičkama, paní doktorka do něj šťouchala, tak máme takovou polo fotečku :dizzy_face:
17. pro 2009 v 19:47  • Odpověz
Ahoj

Ivanau tak to jsou bezva zpravy, jen tak dal.Na foceni bude jeste prilezitosti dost :wink: .

Ofi, nazdarek :slight_smile: Z meho uctu odchazi nekolik pravidelnych plateb, takze prave resim kolik tam mam nechat rezervu...
17. pro 2009 v 19:52  • Odpověz
Ofi, do ted jsme to totiz meli tak, ze kazdy mame svuj ucet a na platbach jsme se podileli kazdy 1/2, jsme na tom totiz platove podobne - podobna prace. Na domacnost davame kazdy mesic do obalky. Me odchazeji z uctu pojistky, penzilko, zivotko atd. Manzilek mi sice rekl ze vezme vsechno na sebe, ale to nechci, preci jen ta materska a rodicak jsou prijmem jako kazdym jinym a tak to chci nejak rozumne upravit. No ale tezko se planuje kdyz slysim jak jim to vyplaceni dlouho trva a navic ani nevim jak to nakonec s tou materskou bude...Pry chteji jeste projednat ze by ji nesnizovali, ale do ledna to nestihnou projednat a pri me smule to vrati na puvodni castku nejdrive za 1/2 roku a to uz ji brat nebudu :frowning2:
17. pro 2009 ve 20:02  • Odpověz
autor
ivanau tak to jsou super zprávy, to moc gratulujeme :dizzy_face:
17. pro 2009 ve 20:11  • Odpověz
Ahoj Mili, tak sup sem s tvym zkusenostni s platbami materske a porodneho :wink:
17. pro 2009 ve 20:14  • Odpověz
ivi : moc gratuluju to je super že to dopadlo dobře.

Oldri tak to máme podobně my taky máme dva účty a z každého platíme něco a hotovost dostává jen manžel tak aspon nemusíme vybírat z bankomatu. No uvidíme pokud to bude chodit pozdě tak to budu muset platit asi hotově jinak nevím :frowning2:
17. pro 2009 ve 20:15  • Odpověz
Ofi, no uvidime :wink: . Jinak cetla jsemze te bolely dasne. S tim nastesti problemy zatim nemam, mela jsem jen tak 2 dny podrazdene, tak jsem si koupila lepsi kartacek - mekky TEPE a ted uz je to ok. Taky bastim kazdy den nejaky jogurt nebo neco mlecneho....
17. pro 2009 ve 20:21  • Odpověz
autor
oldri no já abych pravdu řekla, tohle jde nějak mimo mě...akorát vím, že porodný mi přišlo hned a mateřská chodí taky každej měsíc a víc nezkoumám :sweat_smile: sem ti moc nepomohla co.... :wink:
17. pro 2009 ve 20:24  • Odpověz
Jestli ti materska chodi kazdy mesic a necekala jsi na ni 2-3 mes tak to je pozitivni :wink:
17. pro 2009 ve 20:43  • Odpověz
zítra jdu na kontrolu ke svému Mudr tak mě držte pěsti aby bylo vše Ok dobrou.
17. pro 2009 ve 21:09  • Odpověz
Ahoj holky.. tak dneska noc nic moc.. kojila jsem 4x a zase nás zlobilo bříško..po dlouhé době.. no tak snad bude den klinější
Mili my máme jednu místnost takže mám Sofinku furt u sebe ale i kdybychom měli mega velký byt tak bych ji chtěla mít v ložnici..
jinak Sofinka je hodná a taky si to pořád dost užívám ale naštvalo mě to že se změ dělá člověk co sedí doma, čeká až se Sofinak ozve nakojím uložím a hotovo..
Oldři.. porodné příšlo hned další měsíc - v listopadu zažádáno zač. prosince došla..mateřská první došla pozdě ted je to ok. záleží z jakého jsi města..
Ivi velká gratulace..to je super..
Ofi držíme..
18. pro 2009 v 08:10  • Odpověz
ahojka holky:
sari: to bude ještě několikrát, že ti někdo bezdětná(ý) bude říkat :angry: , že mateřská je Havaj :sunglasses: . Ze začátku...asi první rok.. mě to šíleně dokázalo namýchnout. To nevíš, jak máš reagovat na tak blbou větu. Ale je to zbytečné...já vždy odpovídám.... pochopíš až na té mateřské budeš, jaké je to lehárko. Zatím nemá smysl se obhajovat, neb je to podvědomě u lidí daná věta...že je to DOVOLENÁ. :confused:
Ofi:když nepomáhá Rennie....tak na pálení žáhy je prý fajný Gaviscon, četla jsem v jedné těhu diskuzi. Mě stačí jen to mentolové Rennie...prozatím.Na ty dásně...to je boj:angry:...od začátku obou těhu mi při každém čištění zubů dost krvácejí a mám je i citlivé na chlad-te´d když venku mrzne , tak ani nemůžu moc mluvit, neb to opravdu bolí , nebo tvrdé jídlo:confounded:. Ale u prvního těhu se mi to hned po porodu ustálilo a bylo to dobrý. používám jen pasty jako je Sensodine a Lacalut, ale stejně bez efektu. zubní nitě te´d vůbec nehrozí. Takže u mě znamená jen čekat do porodu.
Ivanau: taky velká gratulace k dobrým zprávám z UTZ :dizzy_face:
Radi: hojka :slight_smile: , no můj mi včera říkal, že někoho potkal u dr. a že mě pozdravuje, ale nemohl si vzpomenout na jméno :confused: ...chlap no :grinning:
A až po chvilce vyptávání jsem usoudila, že jsi to byla určo ty s maličkým.To je mi i líto, že jsem tam nemohla jít s malým já, viděla bych Jindřiška.
Ale nešlo to,včera jsem byla na kontrole na hematologii v BKN a jelikož se tam objednává 2 měsíce dopředu, tak jsem to nechtěla už rušit a vyslala jsem k dr. kluky poprvé samotné. No na papíře měl můj přesně napsané intrukce co má říct Mudr. a co myslíš....stejně jí zapomněl půl věcí vyřídit :angry: :sweat_smile: .Ale nedá se nic dělat, musí se starat i tatínek, taky je to rodič.
To jsem zvědavá, kdy my se v tom městě potkáme :wink: ...chodíš nějak pravidelně s malým ven :dizzy_face: ? Já teď sice se Šímou lašuju spíš kolem baráku, když je tak nachlazený, jen na 15 minut,má zánět nosohltanu a ten mráz mu moc nepomůže. ale dr. tvrdí rehabilitačně chodit ven.
Oldři: tak u nás- porodné mi došlo do měsícea s mateřskou ani rodičákem, nemám vůbec problém....chodí nám to tu pravidelně...naštěstí!!!!!!!!!!
18. pro 2009 v 08:58  • Odpověz
Mili mám dneska odsávací den večer chci zkusit jak mi to veme z lahvičky..ted jsem odsála 50ml víc mě to nebavilo :slight_smile: mám to v ledničce. Mám ale dotaz, tu odsávačku musím zase steriliozvat nebo stačí opláchnout v horké vodě?? když jí budu zase používat?? a pak mám večer ohřát v teplé lázni?? jak moc teplé to má být..bože jsem jak pako ale bojím se abych nedělala nějakou chybu.. :astonished:
18. pro 2009 v 08:59  • Odpověz
autor
cauky holky:slight_smile:

sari však já taky toníka mám v ložnici!i když má svůj pokojíček.. ale ptala jsem se spíš proto, proč nemáte postýlky u své postele, abyste tam došáhly rukou...je to tak pohodlné :wink: Jinak my dnes máme rekord - kojila jsem až v 6h ráno!! :dizzy_face: Ale jasný, že nespal v kuse do té doby. Párkrát kviknul - chtěl dudáčka nebo pohladit... Sari ty dává Sofince prso hned jak se vzbudí? JInak k tomu odsávání . 50ml je super. Odsávačku stačí omýt horkou vodou a kapkou jau, aby šla pryč všchna mastnota. Pak to dej na čistou utěrku okapat. Až to uschne tak to slož. Někdy to i vytírám papírovou utěrkou, když chci aby to bylo rychle :wink: večer to ohřeješ ve vodní lázni - víš jak? Jinak teplota taková, aby když to kápneš na záěstí, tak jsi necítila ani že je to studené nebo teplé :wink:
18. pro 2009 v 09:53  • Odpověz
Mili zááávidím, já doufám, že se nám to upraví..kojím v noci 3x ale dneska 4x...myslíš jako v noci když se vzbudí?? no prvních 14 dní jo..ted vyčkávám až když začne fakt knourat a tak.. hned se neženu na kojení :slight_smile:)) ale je fakt, že ji nenechám uplně hlady křičet nebo nevím no..stále se v tom hledám kdy dát a tak..
jinak ohřívat vím.. brácha byl na sunaru takže v tom mám praxi :slight_smile:)
18. pro 2009 v 10:22  • Odpověz
autor
sari jo tak to děláš určitě dobře:slight_smile: já myslela jestli jí nedáváš prso hned na první kňourání :wink: já to dělala stejně a dělám...
18. pro 2009 v 10:23  • Odpověz
dobre dopoledne.
venku je bilo..... :dizzy_face: Jen me stve, ze je takova kosa. To Jiricka ven teda nedam....
18. pro 2009 v 10:31  • Odpověz
autor
sluni ahojky, řeším to samé....s Toníem dnes ven ůbec nepůjdu...takže jsem ho zčala učit spinkat pěkně doma :wink:
18. pro 2009 v 10:34  • Odpověz
mili ahojda Ja mam prave docela problem s tim, ze Jirik doma spatne spi. :unamused: Musime taky zacit trenovat. :sweat_smile:
Copak dnes varis dobreho? Ja mam od vcera hovei gulas.

A Terezka opet silene prudi a zlobi. Chybi ji skolka, ac to neprizna a se mnou se doms nudi.... :unamused:
18. pro 2009 v 10:39  • Odpověz
autor
sluni no my nemáme proablém s usnutím - i když ted už mi tady knourá půl hodiny, alenechávám ho... Ale když mi usne doma, je za 20min vzhůru :confused: No, počkám do 11 a pokud nezabere, tak půjdu jnom objet barák, to vím, že zabere hned, a dám o do chodby... Jinak my budeme mít bramboračku a krupicovou kaši. Odpolko musím na nákup, už tu nic není...
18. pro 2009 v 10:43  • Odpověz
autor
ale odpoledne jdem nekompromisně do postýlky.. Už tam takhle byl 2x. Předevčírem mi tam nakonec spinkal 1,5h..Ale byla jsem tam teda s ním a občas ho chytla za ruku a tak..než se to naučí...
18. pro 2009 v 10:44  • Odpověz
holky taky nejdeme.. mám za oknem -9,9 to by bylo za tres.. měla jsem mít sraz s kamarádkou a ta se šíleně diví že nejdeme.. a to má o 14 dní mladší dceru než je Sofinka.. jako jela bych sice MHD ale i tak.. vyžehlím a poklidím..zítra chci dozdobit cukroví,,budu míchat 2 čokolády tak musí manžel hlídat at nemusím odbíhat k Sofince :slight_smile:
18. pro 2009 v 10:48  • Odpověz
mili mame to podobne.... Jiricek vubec tak nejak spatne spi i v noci. Terezka byla na spani zlata, ale je pravda, ze ji netrapily prdiky. :sweat_smile:
18. pro 2009 v 10:48  • Odpověz
autor
sari s dětma se má chodit do -5 a jestli se ta kamarádka diví tak je fakt nezodpovědná, když má ještě mladší mimi :confused:

sluni to my naštěstí v noci spíme dobře.. i když se tak nějak na půl třeba budí...ale pohladím, dám dudáčka a je klid, kojím jenom 1x :slight_smile:
18. pro 2009 v 10:53  • Odpověz
mili Jiricek taky ji v noci jen 1x, ale porad se mele a kope nohama. prdiky ho proste budi. :angry:
kdyz nikam nemusim, tak bych teda s miminkem v tehle zime nikam nevyrazila. :astonished: zitra jedeme k prababi na obed a pak taky musime na nakup-na nedeli jsem pozvala brachu s rodinou na obed. udelam kure ala kachńa s knedlikem a sladkym zelim.
mne jeste zbyva slepit linecke, asi se do toho dam po obede. terezka mi treba pomuze. :slight_smile:
18. pro 2009 v 10:58  • Odpověz
autor
sluni a mas jirickovu postylku u sebe nebo spi sam v pokoji? jak casto se budi?? ja premyslim jestli s tim uz nezacnu neco delat, ale asi by se melo az od pul roku, co? Jako vim, ze hladem s enebudi a ani mu proste prso nedavam...Na to ma narok az nejdriv o půl 4 - ale většinou t dposledni dny kojim až kolem 5h ráno, dnes v 6h. Jinak bez probuzeni spi tak do 1:30, někdy déle...ale pak kňourá třeba co hodinu, půl hodinu...jako vyložně vzhůtu není, to ne...má zavřené oči a kňourá...když bych ho nechala, tak se asi vzbudí..Takhle jenom natáhnu ruku, pohladím ho, dám dudáčka, někd ho chytnu za ruku a spí dál...Ale vím, že s tí budu muset asi něco dělat..Podle mě si jenom vynucuje pozornost.
18. pro 2009 v 11:22  • Odpověz
ahoj holky, tak ja dnes v noci taky kojila 3x a mala dokonce i hned zaspala, jen ji pak taky bolelo brisko, tak knourala. No jo, ale uz se nam noci lepsi, tak je to fajn.

Dnes rano jsem taky odsavala, dala jsem za 5 min 60ml, jsem na sebe hrda :dizzy_face: :dizzy_face: vcera mi to moc neslo - jako vytvorit tam to vakuum, ale dnes uz ok.

Mame tu taky peknou zimu a snezi, tak budeme urco doma. Manzovi zacina dovolena, tak se tu budeme asi ve trech povalovat :wink:
18. pro 2009 v 11:24  • Odpověz
autor
ahoj zdeni:slight_smile: to jsme ráda, že se to lepší - bude to asi i tím koupáním, co myslíš? jinak mě taky trvalo než jsem se s odsávačkou naučila :wink:
18. pro 2009 v 11:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.