• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj holky,

Tar - to je fakt hrozny, clovek by rekl, ze ti doktori vedi co delaji, ale takhle si clovek muze pomalu vybirat leky sam...ja ctu vsechny pribalove letaky a uz se mi to take vyplatilo - u jedne masticky co mi os stolu kozni doktorka napsala na vyrazku bylo, ze se nesmi davat pri infekci, tak jsem si jinde vyzadala stery a laborkuno a infekce tam byla. Takze jsem dostala jine leky.Nechci ani pomyslet jak by se mi to po te masti zhorsilo :frowning2: ....

Ofi - doktorka me prohledla, UTZ - odpovidame 31 a mame 1490g, ale cervix skore 2 , zkraceny 26mm:frowning2: , zatim nastesti bez dilatace, tak me poslala do nemocnice na pasy(CTG) a nastesti bez aktivity delozni (tak je to ve zprave). Mam byt doma a vice se setrit a na ko 8.1..Termin nastupu na materskou nam 22.1.

Mona, jakpak se dari, uz konecne odpocivas? A co ta spousta cukrovi, uz ji nekdo snedl?
Ja mam ve spizi 3 krabice,krere jsem dostala od rodiny budu to muset zamrazit, nikdo to uz neji...
30. pro 2009 v 16:04  • Odpověz
Ofi,
jeste k tem dasnim, vzpomnela jsem si ze moje mamka je moc spokojena s Corsodylem - roztok na vyplachy a docetla jsem se, ze se muze i v tehu.Zkus ho....
http://www.corsodyl.cz/index.php?corsodyl/mate-zdrave-dasne/tehotenstvi/
30. pro 2009 v 16:14  • Odpověz
oldri-uz je to zjedene :grinning:
Martin je kyselina hehe
30. pro 2009 v 16:26  • Odpověz
Tak to bych ho mohla pozvat na to nase :wink: , muj manzilek sladky nerad, radeji syrovo sunkovy strudl nebo slane tycinky - to jsem napekla. Jsem toho sladkeho snedla uz tolik, ze se musim krotit aby nemel malej cukrovku :wink:
30. pro 2009 v 16:29  • Odpověz
oldri-a ako sa citis?
30. pro 2009 v 16:36  • Odpověz
Jak jsem psala Ofince - trochu me vystrasilo to zkraceni cipku na 26mm, o svatcich jsem byla vice na nohou a asi se to projevilo, ale jsem rada ze prcek uz ma 1,5kg a ze se ma k svetu.Lezim a brousim po e-shopech co nam jeste chybi (mam notebook, tak muzu psat i na gauci :wink: . Dneska jsem koupila nejake veci do tasky do porodnice, radeji si ji uz pripravim. Doufam ze na ni bude ale jeste 2 mesice padat prach...
30. pro 2009 v 16:45  • Odpověz
oldri-no ja by som asi nedala sediet moc pri pc ja mam tiez laptop a lezim si v postely hlavne sa setri a nic nenos tazke :slight_smile:
ciem ze ta to znepokojuje ale kolko ich takych bolo a este prenasali neboj nic :slight_smile:
30. pro 2009 v 16:51  • Odpověz
Dekuju za podporu, take si rikam ze to neni nic hrozneho.Jsem ale rada, ze mam tak peclivou doktorku. Ted mi prisel manzilek domu, tak se mu budu venovat a vecer jeste nakouknu. Opatruj se. :wink:
30. pro 2009 v 17:01  • Odpověz
oldri- :slight_smile:
30. pro 2009 v 17:05  • Odpověz
no musela jsem pryč tak jsem nenapsala jak mě vytočil... ráno jsme přáli manželovi k svátku vše v pohodě.. a já šla připravovat snídani, pro nás kavu a pro něj mléko (pořád ho u nás pije) no a nejednou šel za manželem si stěžovat, že jsem se ho ani nezeptala a nalila mu mléko..no to mě vytočilo to jako nemá pusu aby řekl..hele šárko chci kakao nebo čaj? (je mu 8!!!) no ale neříkala jsem nic a dělala že jsem nic neslyšela..pak se s manželem chytli..no štěkali na sebe tak jsem vzala Sofinku a šla vedle..chudinka plakala..to nezná my s manželem se nehádáme-jako nekřičíme na sebe a tak.. no bylo to hnustý uplně ve mě vybrovalo.. to jsem zašila když jančil po telefonu..křičel na něj jak ho nemá rád a jeho táta je ten partner ex..a že chce k mámě atd.. no hustý..jako byla jsem fakt vytočená..at se na mě nikdo nezlobí ale rozmazlený jedináček.. nejhorší je, že to není ani Sofinkou..toto bylo i když jsme ji nečekali..i když je s ním manžel sám tak se naštve..je to hrozný herec..pak najednou láska tatínkova a v zoo se předváděl no fakt jsem se naštvala.. jako dělám s dětma x let, ale čeho je moc toho je moc.. jako řekla jsem manželovi, že ještě jednou taková scéna bude když tu ted bude s náma tak se seberu a jedu pryč..mě už to nebaví...
30. pro 2009 ve 20:13  • Odpověz
Oldri díky za odkaz paradontax mám a na ten cortyzol se zeptám snad to bude lepší, ale zítra jsem si říkala že budu jíst i kdyby mě ty zuby měli vypadat :frowning2: :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :astonished:

Sari dokážu si to žive představit my máme podobné příběhy a já vždy zuřím ale raději nic neříkám. Manželova dcera má 16 let ale když u nás bylo před dvěma lety tak pokud jsem jí neudělala něco k jídlu a nestrčila jí to až pod nos tak ona prostě nic nejdela a uklidit po sobě no ani náhodou. A to bych mohla vykládat do aleluja to je pořád něco. Neví o tom že čekáme mimčo tak jsem zvědavá jak bude o prázdninách reagovat. Na to jsem zvědavá, ale i z toho už tedka mám hrůzu,ale co nějak to přežiju a pak zas budu mít na rok pokoj.
Jo a taky se kvůli ní hádáme a to se s manželem taky nehádáme :slight_smile:naštěstí fakt jen jednou za rok.
30. pro 2009 ve 21:17  • Odpověz
Ofi já už jsem fakt unavená a řekla jsem taky manželovi, že na dovolenou někam mimo náš byt pojedu pouze v případě že se už bude chovat normálně..prostě bez těchto scén..já si nebudu kazit dovolenou tím, že on si vykonstruuje blbost..nebudu kolem něj přeci chodit pošpičkách... no Sofinka si toto ani nezkusí..by si týden nesedla.. no nic.. mám ho ráda, to rozhodně..ale jako ted je mu 8 co bude dělat v 15 netuším..
30. pro 2009 ve 21:23  • Odpověz
Ahoj Ofi,
ptej se na corsodyl ne cortyzol :grinning:.

Saronko, preji pevne nervy, decka dokazou delat naschvaly....
31. pro 2009 v 11:42  • Odpověz
Jinak vam vsem preji pohodove silvestrovske oslavy a hodne stesticka do noveho roku.
31. pro 2009 v 11:45  • Odpověz
Oldri :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jo jo corsodyl

taky přeji krásného silvestra my jdeme ke kamarádům tak myslím že to bude první silvestr kdy budu jen o vodě :frowning2:
31. pro 2009 v 15:03  • Odpověz
Ahoj holky, kráááásného Silvestra přeju. My jdem večer pryč, tak už se sem asi nedostanu. Páček a super Nový rok všem :wink: .
31. pro 2009 v 15:26  • Odpověz
zlaticka stastny novy rok pro maminky len to naj s mimiskami nech su zdravucky a robia len radost pre nas tehulky aby sme mali lahky porod a mimisci aby boli zdravucky,vela lasky peniazkov a zdravicka zelaju-MONIKA S DAVIDKOM :grinning:
31. pro 2009 v 16:00  • Odpověz
Take vsem preji krasneho Silvestra - my razime rovnez ke kamaradum, na lososa, mnam mnam :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takze uspesny start do noveho roku a v novem roce hlavne to zdravi :wink:
31. pro 2009 v 16:09  • Odpověz
holky přejem krásného silvestra a štastný nový rok :slight_smile:. My budeme doma jen jsem zvědavá zda ohnostroj vzbudí Toma nebo ne. oba Tomášci spí tak si jdu lehnout, noci ted stojí za houby
31. pro 2009 v 16:43  • Odpověz
autor
HOlky, přejeme všem krásného Silvestra a šťastný nový rok 2010 :dizzy_face: PF je v albu :dizzy_face:
31. pro 2009 ve 20:37  • Odpověz
Milé maminky, přeji Vám v novém roce hlavně zdravá, veselá miminka a ať máte všichni krásný život. PF 2010!
31. pro 2009 ve 20:44  • Odpověz
Krásný rok 2010 at vám dětičky krásně rostou :slight_smile: a nebo at je brzo máte u sebe případně at se brzo zadaří :slight_smile:
1. led 2010 v 08:55  • Odpověz
Ahoj holky!
Přejeme Vám pevné zdraví, usměvavé a spokojené děti a aby byl ten nový rok 2010 pro vás úspěšný po vše směrech :wink: !!! mamka Martina+Šimi+Kubíček bříškovec
1. led 2010 v 10:13  • Odpověz
Ahoj kočenky! :slight_smile:
Taky vám všem přeju krásnej rok 2010, ať je ještě lepší jak ten minulý a ať jste všechny šťastné, spokojené a zdravé - i rodinami! :slight_smile:
1. led 2010 v 10:18  • Odpověz
Krásný a štastný nový rok přeje Lucka, Petr a Petřík :slight_smile:
Jinak tři minuty po půlnoci porodila kamoška holčičku a to byli u nás do půl sedmé a pak jsme viděli auto asi v půl desáté, takže porod rychlej :grinning:
1. led 2010 v 10:21  • Odpověz
Ahoj Luci! :slight_smile:

Čtu si, co čeká peněžně maminky po novém roce a našla jsem tu něco, co se nezměnilo, ale myslela jsem, že je to jinak. Je to chyba "tisku" nebo to tak opravdu je? Píše se zde o penězích k nahlášené době strávené doma s dítětem. Co mě zarazilo je poslední 4-letá doba. Myslela jsem, že automaticky matka dostane jen těch 3800, ale z tohoto vyplívá, že první dva roky skoro bude mít 7600 stejně jako matka na 3 letech a pak až do zbývajícíc doby 4 let dostávat 3800. Je to tak? Kopíruju citaci:

"Pokud se rozhodne pro dva roky, bude dostávat 11 400 korun, pokud pro tři roky, bude pobírat 7 600 korun, a když se rozhodne zůstat doma čtyři roky, pak prvních 21 měsíců věku dítěte bude dostávat 7 600 korun a do zbývajících čtyř let dítěte 3 800 korun měsíčně."
1. led 2010 v 10:45  • Odpověz
krásný Nový rok 2010 všem maminkám a jejich dítkům a taky všem těhulkám a hlavně to ZDRAVÍ :slight_smile:

Ivi : myslím, že je to tak že první 3 roky dostáváš těch 7600 a potom ty 3700, a nebo jen dva roky ale to uplně nevím, ale je to pravda to co jsi četla
1. led 2010 v 11:19  • Odpověz
Ofi ahoj!!! tak to zase není tak špatný
1. led 2010 v 11:35  • Odpověz
Ahoj holky!
Přejeme všem maminkám, miminkům, těhulkám i snažilkám vše nej do nového roku a hlavně splněná všechna přání (hlavně snažilek!!!).

Jinak my jsme šli na Silvestra spát a nastavili si na půlnoc budíka, byli jsme strašně utahaní, malý v noci moc nespal a včera měl ěnjakou neklidnou náladu, chtěl se jen nosit na rukách a ještě jsme u toho museli chodit:slight_smile::slight_smile: no bylo to na bednu, dnes už je zase OK.

Včera jsme byli v poradně a v měsíci A 1 dnu a máme 5,2 kg, není to trochu moc??? :grinning: kolim váží vaše dětičky? jindříšek je fakt Valibuk:slight_smile:
1. led 2010 v 11:46  • Odpověz
krásné den v novém roce :slight_smile: :slight_smile:

ivi ahoj, u té 4leté varianty dostáváš do 21 měsíců dítěte 7600 a pak do 4let 3800, jak to sečteš co za celou dobu dostaneš nejlíp vychází ta 3letá varianta

radi my měli loni stejného silvestra jak vy, šli jsme spát a před půlnoci jsme vstali a přitukli si, popřáli do nového roku, kukli na ohnostroj a šli zas spát

Tom si v novém roce rozhodl změnit režim tak jsem zvědavá jak si ho mění, chodil spát v 11 a v 17, usínal mezi 21-22 a spal do 7:30 ale poslední dva dny už si to začal měnit a včera usnul až 23:15 a vstával po 7. jak se narodí Honzík asi mě trefí šlak
1. led 2010 ve 12:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.