• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Holky ahoj!
Smar díky za objasnění, že je to tak, jak se tam píše. Já myslela, že se prostě po celý ty 4 roky dostává rovnou jen 3800. Ale určitě i tak budu volit tu 3. letou. I když na to je ještě čas....

Jinak mi letos šli spát normálně a vůbec nic jsme neslavili, ani se kvůli tomu nebudili. Pokud se nemůžeme jít někam pobavit, přijde mi to večer jako každej jinej.
1. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
Ivi je to tak, 4-letá MD- do 21měsíců 7600 a pak do 4 let 3800.
raada: taky budete mít doma chlapíčka :wink: ...Jindřišek se má k světu :dizzy_face: ....schválně jsem se šla kuknout do mých zápisků, kolik měl náš malý v jednom měsíci, neb měli ti naši kluci skoro stejnou porodní váhu(3,77) a našla jsem, že v 5 týdnech měl 5,1kg :grinning:
1. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
Radi, víš co by ti řekla Mudr. Nečasová....ale maminko, vždyť je plně kojený...to je krásné :wink: :wink: :wink:
1. led 2010 ve 12:20  • Odpověz
Radu tak 5 kilo máme ted v 10. týdnu odhaduju :slight_smile: ale Sofinka vážila 3240g při porodu
jinak holky..pokud platí jak na Nový rok tak po celý rok..tak vám řeknu..malý terorista a nemyslím tím Sofinku zase předvedl pěknou scénu.. už fakt z toho nemůžu.. ach jo
1. led 2010 ve 12:51  • Odpověz
autor
ahoj holky:slight_smile: tak já včer anevydržela, byla jsem strašně unavená, šla jsem spinkat i půl 12 :sweat_smile: Ale petardy Toníka nevzbudily, tak jsem byla ráda...

radu my měli na konci 6nedělí 6 kg :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

sari....to mě mrzí s tím manželovým synem..on u vás byl na Silvestra?
1. led 2010 ve 13:10  • Odpověz
Holky já mám teď takový blbý dny, vůbec nevím, na co se těšit nebo netěšit. Je to takovej začarovanej kruh. Když si vezmu, že se má prcek narodit na necelých 5 týdnů a vůbec netuším, kde se bude nakonec chystat postýlka a celkově ten pocit, že do porodu nebude asi nic pro prcka nachystaný, že nebudu moc čančat postýlku a jiný věci... že bude všechno furt stejný, budu doma sedět s mamkou a čekat, "kdy to přijde"... :unamused: ... Je to takový divný no, představa, že budu stále u našich, mě vůbec štěstím nenaplňuje, nemám skoro žádné soukromí. Můj pokoj slouží spíš i jako obývák, takže mamka je tu se mnou celý den, což mi teda vůbec nevadí. Proč by seděla sama někde vedle že? Ale představa, že tu budu mít prcka a nebudeme mít "svoje" soukromí anebo že mi ho mamka bude dopřávat a bude sedět někde vedle v místnosti sama... já fakt nevím, vůbec si to čekání na prďolu nemůžu vůbec užít, těšit se.... acho jo :frowning2: .

Holky vy vypadáte všechny tak spokojeně, i když to není jen o radostech.... Já si to fakt nedovedu představit, jak to pak bude, co bude a tak. A to jsem se divila kamarádce, když ji ke konci napadaly myšlenky jako jestli je to správně, že čeká mimi, jestli to opravdu chce nebo jak - prostě takový ty smíšený pocity. Mám z toho strach....
1. led 2010 ve 13:38  • Odpověz
Mili jj je tu od 27 do 5.1. říkám si už jen 4 dny..
1. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
Ivi máš se na co těšít..je to náročné ale nááádherné..hlavně se ničím nenech zvyklat..koukni na mě..já se týden před porodem stěhovala.. a dá se to zvládnout..Zkus to vydržet u vašich.. víš já se taky bála že mi máma bude pořád radit..vždycky to dělala..ale musím říct že zatím ani jednou mi neradila..jen když jsem se zeptala jak to dělala nebo zda je to či ono normální u dětí..hlavně bez stresu..užívej si pocitu, že máš v sobě Lucinku a budete brzo jen a jen spolu..budeš ji moci pomazlit, objemout, pusinkovat a vynahradí ti to všechno :slight_smile:
tak se drž.. a opatruj se..posílám pohlazení na bříško
1. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
Ahoj holky tak my jsme byli u kamarádů , bylo nás tam asi 10 a povídali jsme a šli jsme spát o půl 4 tedka jsem jak po velkém flámu :slight_smile:

Holky na FB psala Bekulka že už jsou s Honzíkem doma :slight_smile: tak snad za náma na chvilku skočí :slight_smile:

Sari to se ti nedivím, že jsi byla naštvaná já bych to asi nepřežila kdybych tady měla mít manželovu dceru přes nový rok musíš to vydržet a říkat si ještě 4 dny :frowning2: :astonished: :astonished: :confounded: :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. led 2010 v 15:53  • Odpověz
Ahoj holky, přeji ve neej v roce 2010 :slight_smile:
Ivi: je to normální, ty pocity, já je teda v těhu neměla, ale co si budeme povídat, jak se mimčo narodí, tak je to neuvěřitelná změna a ještě, když je mimčo hodně uplakané :pensive:
My byli včera s manželem na večeři a naši hlídali. Bilancovali jsme a často vzpomínáme na to, jak jsme si užívali.
Nikolku oba milujeme, ale jsme jen lidé a je to fakt někdy hooodně náročné, vůbec na sebe nemáme čas a jsme oba strašně unavení a tak se celkem hádáme :frowning2:
Tak to určitě není, že je člověk jen šťastný. Ale co by to bylo za život, nemít děti. Vžsycky si říkám, že bude líp a že přece to musíme zvládnout, když to zvládli jiní.
Jinak s Nikolkou je to lepší a lepší a doufám, že přijdou i nádherné dny :wink:
Jo a ty rodiče, taky jsem si myslela, že si budu chtít vše dělat sama po svém atd, ale můžu ti říct, že jsem byla a jsem ty první 3 měsíce tak unavená, že bych někdy měla sto chutí u rodičů zase bydlet :sweat_smile:
Ofi: to je dobře, že si si to užila
1. led 2010 v 17:02  • Odpověz
Ahoj holky. Vse NEJ do noveho roku. :dizzy_face:
ivanas Nedivim se ti, ze mas takove pocity....ono je to dost dane i tim, ze bydlite u rodicu. Kdyby jste bydleli uz ve svem, tak by jsi treba takove myslenky nemela. A je to taky dane tim, ze se uz telo chysta na porod a takovych negativnich nebo chmurnych myslenek proletne hlavou spousta. :sweat_smile: Ale jak porodis na vse negativni zapomenes a bude hned dobre, Lucinka ti dny naplni a nebudes mit cas premyslet o nicem jinem nez o ni. :wink:

sima Je dobree, ze jste byli s manzilkem na vece a uzili se navzajem. Verim, ze je to narocne, ale bude lip a lip. :dizzy_face:
Mala zacne za chvili spinkat celou noc a bude i spokojenejsi, na tyhle narocne dny hnedle zapomenes. :wink:

saronko Hmmm, takze synacek tatinka zlobi. To by si v tom mel manzilek rychle udelat poradek. Jasne mu rict, ze ho ma hodne rad a ze si od neho takovehle sceny nezaslouzi a ze ma pusu a snad si mi rict, co si preje za piti a podobne.

Chci vam moc podekovat za radu ohledne tech kapicek Baby Calm. Jsou vynikajici. Jiricek je uz skoro 14 dni velmi spokojene mimi a prdiky ho trapi minimalne. :dizzy_face: Zacal mi spat 11-12hod v noci bez jidla, takze se paradne vyspim i ja. :dizzy_face: Jen sponka s nami v posteli...ale vyhovuje nam to vsem. :wink:
1. led 2010 v 17:57  • Odpověz
Holky jste zlatíčka! :slight_smile: Moc děkuju za podporu a chlácholení.... Je pravda, že to co píšete říká fakt každá mamina, že je to nádhera atd. Je to všechno opravdu z toho, že nečekám v klidu "ve svém" a na vše už připravená (postýlka a ostatní) a čekám na ten den D a těším se. Ale jak vůbec nevím, co bude, nemůžu se na to pořádně ani těšit, nemůžu si ani užívat žádných příprav na ten den D. No co se dá dělat, vyšlo to takhle, svět se kvůli tomu nezhroutí. Snad to bude všechno v klidu a i kdyby jsme doma zůstali, tak snad jen nějaký ten týden a né dýl. Už opravdu finišujeme, teoreticky stíháme - ale víte jak to je, teorie a praxe je většinou trocho jiná. A já se nechci upínat na myšlenku, že se to stihne. Stejně tak se nemůžu pořád tak nějak smířit, že budu doma. S mamkou by to bylo úplně v pohodě, ona by mi nikdy nedělala nic, co by mi lezlo na nervy, ale nejvíc jsem vzpruzená z myšlenky, že otčím tu bude za starýho protivnýho morouse a já budu cítit, jak mu tu překáží Lucinky křik a tak. To mě nejvíc děsí. Vím, že by to tak moc nemyslel, ale stačí mi jedna protivná narážka a moje "hrdost" mi to nedovolí zkousnout a budu chtít být pryč, budu nervozní, naštvaná atd.... Ale třeba přeháním a nebude to tak. To je vlastně ta nejhlavnější věc, která mě děsí a nedovolí mi neřešit to, kde teda nakonec budeme. Tak asi tak.....

No kecám kecám, berte to jako dodatek k tomu původnímu. Je to velká změna a člověk má pocity smíšený. Takže konec této diskuze, nějak to dopadne a stejně to neovlivníme ne?! Jen když si představím, že teď už můžu jen čekat "kdy" to přijde, je teda mega zvláštní pocit! :sweat_smile:
1. led 2010 v 19:42  • Odpověz
Sluni to je super že kapičky vyhovují...já je už dlouho nepoužila...musím zaklepat... jinak závidím 11 hodin spánku :slight_smile:
1. led 2010 ve 20:02  • Odpověz
Ivi : já mám někdy taky takové pocity jako ty :frowning2: sice máme kde bydlet, ale s těmi penězi je to ted takove blbe a kdyz nejsou zakazky tak nejsou penize no a to mě tak trochu trápí :frowning2: no ale snad to bude dobré no a taky mám takový ten pocit jestli to všechno zvládnu a jestli se chci vlastně vzdát svého doted pohodlného života :slight_smile: no taky v práci už tedka mě ta práce chybí a nedovedu si představit co budu doma do porodu dělat. No jsem hodně aktivní a v práci jsem prostě v jednom kole a jsme tam docela důležitá a ten pocit mě bude asi chybět

no tak jsem si postěžovala a určitě si o mě myslíte že jsem strašně sobecká ,ale na mimíska se strašně těším a jsem na to zvědavá , ale jsou to takové smíšené pocity snad mě rozumíte :slight_smile:
1. led 2010 ve 20:31  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak toník už je v postýlce...byli tu naši a bylo to super - s Toníkem blbli a smáli jsme se..Byli tu i nakoupání - mamka asi po 3., ale taťka to viděl poprvé, tak se jim to líbilo, jak se směje a tak..tak z toho mám dobrou náladu i já :dizzy_face: Toník si na ně začíná pomalu zvykat, i na druhou babi s dědou, tak už za chvíli to zkusíme na hlídání - třeba na hoďku.. Jako myslím, když bude vzhůru. Jinak vozit choděj naši často, druhá babi moc ne... :unamused:

sari já jsem přestala dáva sabíka a baby calm dávám každý večer..Toník už se na to těší..tak prevenivně..Je to přírodní, tak to snad ničemu nevadí. Jinak chápu Tvoje rozhořčení..taky by mě rto štvalo..to se musí do budoucna nějak vyřešit.....jinak z něj vyroste pěknej sígr....mám to doma, brácha... :angry:

ivi: neboj, všechno bude oukeeej!! :dizzy_face: Tvoje pocity jsou normální!! :wink: Lucinka všechny chmury zažene!! :wink:

sluni to je paráda, že Ti Jiříček spinká celou noc - to spinká v kuse nebo se třeba budí na dudáčka?? jestli v kuse tak to je super, to Ti mooc přeju a zároveň se na to už taky těším :wink:

sima máš to opravdu s malou těžké a je jasný, že se to na vztahu projeví..my měli taky krizi, ale holky mají pravdu, bude se to jen a jen lepšit!! tak hlavně o tom hodně s manželem mluvte, buďte vzájemně tolerantní a ono bude zase líp, neboj!!! drž se!! je fajn, že jste byli na večeři :slight_smile: my taky občas chdíme, je to potřeba :wink:
1. led 2010 ve 20:32  • Odpověz
mili To vis, ze se budi na dudlik....ale parkrat mu ho nahodim, chytnu ho za rucicku a spinka dal......prvni jidlo ma vetsinou mezi 7-8hod. :dizzy_face: Je to fakt parada. Snad mu to vydrzi. :dizzy_face: :dizzy_face:

Dnes jsme Jirickovi udelali obtisk rucicky a nozicky, vypada to super-jsem zvedava, jak to bude vypadat az to ztvrdne. Dostal to od brachy a svagrove k vanocum, super darek. :slight_smile:

mili Kdypak vyrazime na nejakou prochazku??? Potrebuji pohyb jako sul....byla bych rada, kdybych neco schodila. Dietu drzet nebudu, ale chci se zacit vice hybat. Terezka bude opet od pondeli chodit do skolky a bude tam pondeli az ctvrtek odpocivat, takze budu mit do 14hod pree... :slight_smile:

Dobrou noc vsem.
1. led 2010 ve 20:51  • Odpověz
autor
sluni tak to je super:slight_smile: a moc Ti to přeju, protože po všech těch hrůzách ze začátku si to více než zasloužíš. A jak jinak máte režim přes den? První jídlo mězi 7-8 a pak? Jinak ten pískový otisk jsme dostali taky :grinning: Jak jste zvládli otisk ručičky?? Podle mě ji ještě Toník neudržíá v klidu, abych to otiskla..Jinak na procházku se těším, to bude super - on je teď manžel doma celý leden, enchodí do práce, tak se s ním dohodnu, jestli si na nějaký den nechce něco naplánovat a mohli byste s Jiříčkem přijet - dáme si tu i obídek a půjdeme se projít :wink:
1. led 2010 ve 20:58  • Odpověz
Krásný víkend všem! :slight_smile:
Ještě jednou moc díky za včerejší příspěvky :wink:
2. led 2010 v 09:24  • Odpověz
Dobre rano holky a dodatecne vse nejlepsi do noveho roku!
Ivy, Ofi: ja myslim, ze takovy pocity jsou normalni. Clovek ma proste strach jestli to zvladne a jestli je to to co chtel...
No lehky to asi na zacatku nebude, ale my to zvladnem :slight_smile:
2. led 2010 v 09:36  • Odpověz
Leni ahoj! :slight_smile: No máš naprostou pravdu. :slight_smile:
Už jsi ofic. doma na mateřské? A nachystáno vše nebo co tě teď vlastně čeká? Jsi jako Ofi a budeš mít problém doma vydržet a zabavit se nebo ti to ani nevadí?
2. led 2010 v 09:39  • Odpověz
Ahoj Ivy, na materske jsem od 14. prosince. Zatim mi to rychle uteklo, protoze bylo porad co delat. Uz mam vse nachystano. Ale prace mi urcite chybi a chybet bude :frowning2: 5.ledna mam kontrolu u moji Dr. a pak prvni v porodnici, jsem hrozne zvedava, kolik Arthurek vazi, jeste mi to nikdo nerekl.
2. led 2010 v 10:04  • Odpověz
Leni já doufám, že k těm pásům už nám budou váhu říkat snad pořád ne? Myslím, že se kontroluje, jak asi prcek bude velkej (jestli se nepletu). Kdy jdeš na pásy? Já ve středu, tak jsem taky zvědavá.
2. led 2010 v 10:15  • Odpověz
Ivy, ja asi v to utery 5.1. A jak se citis? Ja nekdy uplne v poho a nekdy sotva lezu, jak me vse boli. Dnes mam dobry den, tak doufam, ze to vydrzi :wink:
2. led 2010 v 10:26  • Odpověz
Leni jak píšeš. Stejně to mám i já. No od vánoc mě bolí často spodek, bodání při chůzi a zvedání né v podbříšku, ale až úplně dole jakoby někde u močáku a bolí mě i rodidla. Třeba když se zvedám ze dřepu nebo dám nohy víc od sebe a zaberu, tak mě celý spodek (mezinoží :sweat_smile: ) bolí. Na omak ale vůbec. Tak nevím no. Ale jinak dobrý.
2. led 2010 v 10:53  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile: dneska u nás sněží to je normální celou dobu co jsem doma tak po sněhu ani památky a tedka mám jet do práce tak bude sníh :frowning2: :frowning2: to mě dělá naschvál :frowning2:
já jdu na kontrolu 15. a už jsem zvědavá kolik budeme mít váhu :slight_smile: naposledy mě dělal ultrazvuk před 2 měsíci
Jo a včera mi psala sms sestra z nemocnice že v pondělí začínají ty předporodní kurzy --

Holky byli jste tam vždy s manželem nebo jste tam byli ze začátku sami ??
2. led 2010 v 11:12  • Odpověz
dobre ranko
ofi ahoj :slight_smile:
2. led 2010 v 11:32  • Odpověz
ofi já je nakonec zrušila a nešla nikam, teď mi to nepřijde podstatný a koukat na porod pár týdnů před tím se mi ani trochu nechtělo. jsem ráda, že mě ta myšlenka zatím vůbec nestraší.
2. led 2010 v 11:33  • Odpověz
AHOJKY HOLKY, DODATECNE VAM VSEM PREJI VSE NEJLEPSI V NOVÉM ROCE. AT MATE HODNE ZDRAVI, STESTI, LASKY, POHODY VZÁJEMNÉHO POROZUMENI. MIMISKY KTEŘÍ VAM DĚLAJÍ JENOM RADOST. TEHULKAM RYCHLY POROD A SNAŽILKAM CO NEJDRIVE MIMI V BŘÍŠKU:slight_smile:
U NAS ZAČALO SNĚŽIT AZ RANO ALE TED UZ JE TADY KOLEM 10CM.
MEJTE SE MOC HEZKY. PA
2. led 2010 ve 12:09  • Odpověz
Ahoj Baru. Jak se vůbec cítíš, nějací poslíčci, bolesti nebo tak?
Ahoj Mony a co ty? Jak je v AJ?
2. led 2010 ve 13:24  • Odpověz
Ahoj Moni : jak se cítíš ?

Ivi : no já bych se na porod taky nechtěla dívat, ale zase mě přijde docela přínosné některé věci jako je koupání přebalování a rady, které mi třeba trošku pomůžou a taky jsem si říkala že bych se tam mohla seznámit s nějakými tehulkami :slight_smile:
2. led 2010 ve 13:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.