• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ofi to jo, to máš pravdu. Já doufám, že mi pomůžou sestry v porodnici. A taky jsem od kamarádky dostala tip na stránky www.jaknato.cz a tam jsou videa, jak přebalovat, koupat, kojit, oblíkat do mrazu atd... Fakt zajímavý a přínosný. Tak doufám, že mi to bude stačit. Hlavně na to taky není čas a nálada jezdit na nějaké kurzy.
2. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
CHTELA JSEM JESTE DOPLNIT POROD BEZ KOMPLIKACÍ.:slight_smile:
IVI KROMĚ BOLESTI ZAD, NOHOU A CELÉHO TĚLA, OBČASNÉHO TVRDNUTÍ BŘICHA A TED NOVĚ NATEKANIM NOHOU A PRSTŮ NA RUKACH. UZIVAM SI PROCHÁZKY S MANŽOU A PORAD NECO CPU DO PUSY, TATKA MI UZ NEREKNE JINAK NEZ SARANCE. VUBEC NEŘEŠÍM KOLIK MAM KG TREBA I 20 BUDU MIT NAHOŘE.
2. led 2010 ve 14:57  • Odpověz
Tak to je dobře, že se máš fajn Baru. Mě teda nic nenatýká a břicho netvrdne, ale jinak ty klasický obtíže mě trápí taky. No a s tím jezením je to fakt pech! 8. měsíc, kdy se nejvíc přibírá a nám do toho přišly vánoce! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
Ahoj holky,

Ofi ja se na kurz taky chystam, u nas jsou to jen 4 lekce, jestli tam pujde i manzilek netusim, zalezi jestli to bude stihat z prace a pak podle tematu.Jinak ted je zrovna manzel nachlazeny, tak doufam ze to take nechytnu.

Baru- me brisko tvrdne tak od 28 tydne, mam na to magnezko a klidovy rezim, ale uz me to polehavani moc neba. Co bych ale pro prcka neudelala...

ivi, diky za odkaz :slight_smile:
2. led 2010 v 17:00  • Odpověz
Ahoj Oldri u nás jsou to taky jenom 4 lekce tak uvidím jak to bude vypadat na tu první půjdu asi sama a pak uvidím
.
Mě taky bříško tvrdne, ale jen občas zato to pálení žáhy začíná být docela otravné včera jsem zkoušela i tu jedlou sodu a je to hnus takže zůstávám u Rennie :frowning2:
2. led 2010 v 17:20  • Odpověz
Holky mě teda asi břicho nikdy netvrdlo, protože nevím, jak to poznat. A když o tom tam suveréně píšete, asi jste to poznali, takže mě se to zřejmě vážně vyhlo, když nevím o čem je řeč.

Jinak ty odkazy jsou fakt dobrý. Je to i takový příjemný koukat na ty videa jak s prckem zacházet, když ho ještě u sebe nemáme. :slight_smile:

Ofi mě žáha pálíla snad 2x, ale co mě vadí je, že když se třeba víc najím nebo spíš vezmu něco šťavnatýho, třeba ovoce a přejím se a pak se natáhnu, tak se mi to všechno vrací. Vím, že by mi pomohlo si "odkrknout" :sweat_smile: , ale nejde to. Je to teda taky nepříjemný.
2. led 2010 v 17:48  • Odpověz
ahoj holky, my meli ted dve silene noci, uz jsem z toho byla na prasky. Na Silvestra jsme Natalku asi pretahli a ona pak nemohla vubec usnout. Strasili jsme do 4, pak prospala cely den a logicky tuto noc taky nespala. Doufa, ze to dnes bude lepsi...

Jinak jsme dnes meli pekny den, byli jsme v Ikei a Natalka byla moc hodna, na vse valila ocka :grinning: Uzili jsme si to, koupili si prima ramy na 3 velke cerno-bile fotky Natalky, ktere mame od fotografky. Uz se tesim, az si je povesime :dizzy_face:

Radi, nam Natalka presne v 5 tydnech vazila 4330g, takze o kilco min, ale ona mela min i pri porodu :wink:

Ivi, tvrdnuti briska bys fakt poznala, bud rada, ze se ti to zatim vyhlo :wink:
2. led 2010 v 18:03  • Odpověz
Zdeni ahoj! :slight_smile:
Tak to jste si teda užili! Snad se to postupně zase spraví to spaní do normálu. A to odpoledne v Ikei muselo být taky prima! Pak určitě pošli foto těch foteček na zdi nebo kam je dáte.
2. led 2010 v 18:55  • Odpověz
Baru, Leni, Smar, Tar... teď nevím, jestli jsem na někoho nezapomněla.... Určitě se sem aspoň ob den stavte, ať všichni vědí, že jsme ještě celé! Teď to bude celkem dost napínavý..... :confused:
2. led 2010 v 19:07  • Odpověz
dobry vecer.
Delam svickovou.....teda predpekam si maso, uz to tu voni. :grinning:

mili Jiricek ji pres den pak max po 2-2,5h. Takze ma do vecera tak 5-6 jidel a je spokojeny.
mili To se sejdeme po obidku, nebudes kvuli mne preci vyvaret. Mam ted rymu jako tram,davam ji tyden. takze pak ten dalsi tyden se muzeme sejit. nerada bych vas nakazila.... :wink:
2. led 2010 ve 20:18  • Odpověz
autor
ahoj holky:slight_smile:

sluni jasný tak až se uzdravíš, tak se dohodneme. a na obídek klidně můžeš, stejně vařím akždý den a ráda, takže NO PROBLEM :dizzy_face:
2. led 2010 ve 20:40  • Odpověz
mili dobre, tak se pak domluvime. diky za pozvani. :dizzy_face:
Jiricek ma spatny vecer,.....porad se budi. dnes nekakal, tak ho asi tlaci streva. :frowning2:
2. led 2010 ve 20:44  • Odpověz
autor
sluni chudák:( ale říkej si, že zítra bude zase lépe :wink: tak se drž :pensive:
2. led 2010 ve 20:55  • Odpověz
Ahojky holky!
Oldri, já taky na tvrdnutí bříška brala magnesko, měla jsem napsanou koňskou dávku (2xdenně 2 tablety) přišlo mi to moc tak jsem si brala vždy jen dvě večer. Teď už však od 36 týdne nesmím. A jestli jsem dobře pochopila tak teď se to tvrdnutí projevuje jako stahy dělohy a slabé kontrakce. Doufám, že se nepletu, kdyžtak mě holky zkušené opravte. Děkuji.

Ofinko, nejsi sama, taky se žáhou docela zápasím ale tablety Rennie jsou pro mě záchrana.

Zdeničko, snad už budete mít noci lepší. Nezávidím ti to. Držte se!

Ivi, kdyby něco přišlo, tak se ozvu, u těhotenské průkazky mám seznam s telefonními čísly. Napíšu některé z maminek.
2. led 2010 ve 22:53  • Odpověz
Dobré ránko maminky a těhulky :slight_smile: co máte dneska v plánu ? já si budu užívat poslední volný den a zítra mě čeká pracovní den, ale už se docela těším :slight_smile: budou to poslední dny v práci tak si to snad užiju :slight_smile:
3. led 2010 v 10:10  • Odpověz
Ahoj Ofi,
ja jako tradicne odpocivam a v troube se nam pece rybicka. Take se s manzilkem snazime spocitat finance pro dalsi mesice a roky :wink: .
Posledni prac dny si uzij, hlavne zadny stres.

Baru, tak to ja mam megakonskou davku 3x2 :grinning: , na pasech ale nastesti delozni aktivitu nezaznamenali.
3. led 2010 ve 13:52  • Odpověz
Ahoj holky, tak ja hlasim stav 2v1 :slight_smile: Dnes odjizdim k mamce a budu tam az do utery. V utery mam kontrolu, tak doufam, ze je vse v poradku a Arthurek jeste nespecha..
Jinak ja zadne kurzy taky nenavstevovala. Pomuze mamka, kamaradky..
Ofi, tak jeste co nejprijemnejsi posledni dny v praci!
3. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
Ahoj Oldri a Leni :slight_smile:

Oldri taky jsem mívala takovou dávku horčíku, ale to bylo kvůli křečím a to jsem měla 3x4 tablety.

Leni : Arturek určitě ještě vydrží, ale i kdyby tak už máte krásnou váhu a zvládli by jste to :slight_smile:
3. led 2010 ve 13:59  • Odpověz
ahojteeeeee :slight_smile:
ofi uzi si to este v praci :slight_smile: holky aj vy mate take kludne miminka v brusku?ja som tieto 2 dni musela malinkeho budit aby sa pohybal ci je v poriadku :slight_smile:
3. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
Ahoj Mona - asi ma zimni spanek :grinning:
Ofi, take jsem mela prechodne 4x2, ale ted to mam snizene, krece nastesti nejsou a prcek vecer docela kope, hlavne ve chvili kdy si lehnu na bok.Ale to muze byt tim ze je tak nizko...
Ted se jdu natahnout :wink:
3. led 2010 ve 14:14  • Odpověz
Leni - drzim palecky na kontrolu a at Arturek vydrzi. Me moje mamka pomoci moc nemuze,bydlime totiz v jinem meste. Budeme na to s manzilkem sami, takze kurz se hodi...
3. led 2010 ve 14:18  • Odpověz
Ahojky holky, přeji hezkou, klidnou a sněhovou neděli :slight_smile:
3. led 2010 v 15:11  • Odpověz
Ahoj Moni nás mimísek má taky dny kdy je klidný a moc se nehýbe a dny kdy pěkně kope :slight_smile:
3. led 2010 v 16:48  • Odpověz
holky hlásím se na sčítání, jsme ještě s Honzíkem v celku jen není čas tu nějak přijít ale už bych i rodila, už malého přemlouvám že pomalu může na svět tak uvidíme :slight_smile:

já na kurs chodila-u Toma ale fakt jen co se týkal těhu, porodu a pak kojení, kurs kde se probírá koupání, přebalování jsem nechtěla to se člověk naučí v praxi :slight_smile:
3. led 2010 v 16:51  • Odpověz
Moje zkušenost z předporodními kurzy je asi taková. Absolvovala jsem základní lekci zdarma, pak přednášku kojení, s manžou jsme absolvovali péči o novorozence a přípravu na porod, a mezitím jsem si odchodila kurz něžná náruč rodičů přes Kenny Klub (odkaz na knihu http://shop.ben.cz/cz/250383-nezna-naruc-rodicu.aspx) podle které jsme se učili, a tam když jsme si nacvičovali manipulaci a pak nám paní na přednášce péče o ...., ukazovala úplně jiné úchopy a opravovala mě když jsem to dělala podle naučeného tak jsem z toho byla špatná.

Ale samozřejmě záleží na každé z nás jestli se na kurzy cítí nebo ne.
3. led 2010 v 17:32  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile: dneska jsem byla v práci už v 6 hodin skoro celou noc jsem nespala boleli mě strašně zuby a už se to nedalo vydržet za chvíli budu volat zubařce a jestli mě s tím nic neudělá tak si ty zuby asi vytrhnu sama :frowning2:
4. led 2010 v 07:04  • Odpověz
Ahoj kočenky! :slight_smile:
Baru tak ty jsi ty kurzy vzala zodpovědně teda! Já bych klidně šla ráda na nějaké přebalování atd. To by se mi líbilo. Jenže oni chtějí vzít tam manžela, případně někoho z rodiny. A já bych šla nejradši sama. Jenže to se mě pak zase ptají a vy nemáte ani maminku nebo tak? Připadala jsem si jak pako. Manžel by se klidně rád přišel podívat se mnou, ale vidím, jak je chudák v křeči, i když mi řekne jo, já to nějak časově udělám. Vím, že je myšlenkama v domečku, aby se to stihlo, lítá večer z práce a zařizuje další a další věci, pak ještě na stavbu a já vůbec nemám myšlenky na to ho tam brát. A když jsem se dověděla, že poslední kurz krom obhlídky porodnice je i pohled na porod a ostatní (i když vím, jak to vypadá a viděla jsem to), nechci si to zbytečně připomínat. Jsem v klidu a tak chci aby to tak zůstalo. No a prohlídnout si prodnici mi teď už taky nepřijde důležitý, třeba budu v takovým stavu, že stejně nebudu vnímat, kam a kudy mě vedou a bude mi to fuk. Stejně mám jasně vybráno kde a to je hlavní.

Baru jsem zvědavá, kdy se nám ta vaše prdelka teda ukáže. Jsi první na řadě! :sweat_smile:
4. led 2010 v 09:37  • Odpověz
Čau holky, přiji krásné rano (tady konečně sněží) no a opozděně mnoho štěstí do nového roku...
Vidím, že se tady probíraly kurzy, taky teď o jednom v Brně vážně uvažuji a pořád nevím...přispívá na to pojišťovna a je to 15 týdení kurz. 2hod každý čtvrtek, hoďinu cvičíte a hodinu nějaká ta teorie, vedou to porodní asistentky z brněnských porodnic... nevím jak se rozhodnout, ale zas je to ucelený, probere se porod,kojení a seznámím se s maminkama v Brně. Navíc se přihlásila i moje kamoška, která je o tři týdny dýl těhu...
4. led 2010 v 10:06  • Odpověz
ahoj, tak se hlásím ze svého prvního nepracovního dne a hlásím stále 2v1
4. led 2010 v 10:25  • Odpověz
dobre ranko :grinning:
ja musim ist zasa vybavovat kopu veci do mesta
taaaak sa mi nechce do tej zimi
jo a jeste by ste mohli nafotit briska nez porodite :wink:
4. led 2010 v 10:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.