• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
ahoj holky...tak koukam zatim zadna nova maminka, no vsak mate jeste trosku cas :wink: U nas vse pri starem, mame trochu zivejsi noci, ale jinak vse ok. Ted se snazime zavest Natalce jakztakz rezim - zaciname tim, ze ji budim v 17 hod, dve hodinky si hrajeme a povidame, v 19hod koupeme a kolem 20 jde do postylky. Vcera usnula sice az kolem 22:30, ale alespon v noci docela spinkala, sice se budila na kojeni, ale pak relativne rychle zabrala. a je mi rozhodne milejsi, kdyz je ziva vecer nez od dvou do peti rano jako predevcirem :wink:
4. led 2010 v 10:35  • Odpověz
Ahoj všem!
Taky se těším, jak se to tu bude zase rozrozovat! (blbý slovo co?! :grinning: ). Bříško nafotím ve středu, to budu přesně 36+0 a půjdu na první pásy. Teď je foťák na stavbě.
4. led 2010 v 10:52  • Odpověz
Ivi : tak na ty kurzy bych asi šla pokud máš tu možnost a je to i se cvičením tak bych toho asi šla :slight_smile:
no nic já jdu za chvíli k zubařce tak mi držtě pěsti ať mám aspon trochu pokoj :frowning2: :frowning2:
4. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
Ivi, přikládám se k Ofi. Pokud máš možnost, tak jdi. Já to mám blbý i s dojížděním, mám to 30km a bez auta se tam nedostanu. Auto jsem ani doma neměla a stejně teď už omezuju řízení, když auto doma mám (večer) jen z ulice do ulice, jídlo chlapům na stavbu. Celkem mě mrzelo, že mi časově (skrz dopravu) nevycházelo ani to cvičení. Ty to jako jedinná z nás podchytíš už od začátku, což je fajn. :wink:

Ofi myslím na tebe, četla jsem, jak jsi skoro nespala... :pensive:
4. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
holky hlásím se na sčítání 2v1, ale odešla mi zátka, od rána je mi blbne a břicho bolí jako při MS a tvrdne tak uvidíme zda z toho něco bude či ne. Zrovna tento týden by se porod moc nehodil
4. led 2010 ve 13:05  • Odpověz
tý jo smar, tak zátka je pryč!!! :astonished: Copak tomu tento týden brání? V minulém vzkazu jsi psala, že už by Honzík vylézt mohl. Jak dlouho to pak trvá, když zátka odejde? To asi není tak rychlý, jako když odejde voda co? Já se teď furt dívám na intimku, jestli neuvidím něco neobvyklého. I když je ještě čas, precijen stát už se teď může cokoliv! Tak se hlavně hlaš!
4. led 2010 ve 13:28  • Odpověz
ivi jo Honzíka bych venku chtěla ale je to na houby ted v práci u manži-zas mají něco co musí být rychle udělané takže ho nepustí z práce a tím pádem by nebyl u porodu a hlavně by nemohl hlídat TOma-ten by byl snad u mých rodičů nebo u kamarádky nebo já nevím, tohle je komplikace se kterou jsme moc nepočítali že by nemohl zůstat doma takže se to ted nehodí. Od zátky se prý většinou rodí snad to týdne ale nejsem si jistá, u Toma mi odešla až na sále kdy jsem měla kontrakce co 5minut a byla už otevřená na 4cm
4. led 2010 ve 13:35  • Odpověz
ivi no a ještě manža včera seknul s kouřením-ze dne na den ale kouřil fakt hodně-přes 20cigaret denně tak má co dělat ted sám se sebou takže porod by ted fakt byl blbej
4. led 2010 ve 13:36  • Odpověz
smar tak to je teda pech! ale ať to dopadne jak chce, vše nakonec bude Honzíkem vykoupený. Ono bohužel nic není tak, jak si člověk maluje. Ale držím palce, aby to dopadlo dobře. Kdy jsi byla naposledy na pásech? Tam žádné výkyvy a tak? Ale ty jsi to neměla ani předtím co?
4. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
ivi já doufám že do příštího týdne zůstane kde má :slight_smile: a to u maminky, jo na monitoru jsem byla ve středu a jdu zítra a čípek už povoloval, nějaké kontrakce na monitoru byli ale to zas není nějak směrodatné (u Toma ve středu nic, čípek držel, monitor ani čárka prostě nic a v sobotu byl na světě) uvidíme no. ale pro jistotu jsem ted poklidla a vařím malému do zásoby a dám to do mražáku, Tomovi jdu ještě převléct postýlku a koupila jsem pro jistotu malému i skleničky at má co papat kdyby to z mražáku nechtěl, moc mu to zrovna nejede
4. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
Ahojky holky, hlásím stále 2v1.

Ivanau, tobě ty týdny těhotenství krásně naskakují, když máš takovou možnost přednášek i se cvičením tak bych do toho šla. Je to super! Využij toho.

Ofi, drž se! Snad ti doktorka pomůže. Zuby mě trápily dříve. Teď už naštěstí ne.

Taras, odpočívej a užívej si volno. Já ho už mám půl roku a jsem moc ráda.

Zdeničko, snad se vám rychle podaří zaběhnout nový režim :slight_smile:

Mony, bříško nafotím co nejdříve.

Smar, nemáš to jednoduché snad Honzík ještě vydrží, žádné předbíhání. Každá se na mimi těšíme.
4. led 2010 ve 14:16  • Odpověz
Ahojka holky,
teda smardi u vás se to už chystá na porod :dizzy_face: , zátka pryč :fearful: ...taky jsem četla, že většinou do týdne se porod rozjede. mě po odchodu zátky po třech dnech, takže asi průměr :confused: .
Ikdyž píšeš, že raději bys byla ještě týden 2v1 viď. tak třeba Honzíček posečká :wink: a ještě si chvilku pohoví u mamče. Jinak můj manža 1.1.2010 prohlásil že taky opravdu přestane kouřit :grinning: ...no každoroční předsevzetí :grinning: :angry: ....už se mu jen směju, neb nechápu proč to vyslovuje, když sám tomu nevěří, že to vydrží. Já jsem teda nikdy nekouřila, tak nevím jaké to je přestat, ale věřím, že nic lehkého. proto smekám před těma, kteří svého předsevzetí dostojí.
Holky já když vidím ty vaše týdny a že se vám to všem tak rychle už blíží, tak se mi to zdá až neuvěřitelné, jak rychle uběhlo :slight_smile: .
Já už bych měla taky opravdu začít chystat vecičky pro prcka, neb na poslední kontrole mi dr. říkala, že to taky nevidí do termínu. Čípek zkrácený, magnezko nasazené na max. A stejně mi břicho hodně tvrdne. příští týden jdem na ten poslední skreen. UTZ, kde mi doufám řeknou už i váhu malého, neb mi ji doposud nikdy neřekli. A hlavně jsem zvědavá, jak to vypadá s tou dilatací ledv. pánviček Kubíčka. Mám to pořád v hlavě a modlím se aby to bylo v pořádku a celkově abychom vydrželi ještě aspoň 7 týdnů. Ach jo. Nějak na mě dopadají poslední dobou špatné nálady. Ani nevím čím to :unamused: .
4. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
marku ahoj snad ještě Honzík vydrží, od pondělka by už to zas šlo :slight_smile: možná už snad o víkendu ale ne ted přes pracovní týden. No manža v sobotu řekl že přestává kouřit-že dokouří krabičku co má a už kouřit nebude tak kouřil málo a vychunával a včera ráno v 7měl poslední cigaretu a už nic, tak uvidíme no jak dlouho to vydrží. Protivný je pořádně. Já právě taky nikdy nekouřila takže nevím jaké je to přestat a jsem ráda

baru dám ti přednost :grinning: :grinning: :grinning:
4. led 2010 ve 14:40  • Odpověz
Smar, přednost bych si nechala líbit, jenže malé se ven nechce, má ještě čas :slight_smile: ale to všechny naše miminka :slight_smile:

Marku tak se držte! Kubíček určitě bude v pořádku :slight_smile:
4. led 2010 v 15:04  • Odpověz
baru už to klidně může přijít kdykoliv :slight_smile:, mě zrovna došla poslední věc pro Honzíčka-super zavinovačka takže máme vše :slight_smile: a zrovna se mi posralo dítě podle toho zápachu co se z něj line :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. led 2010 v 15:09  • Odpověz
:grinning: Smar máš to veselé.
Vím, že to může přijít kdykoliv, manža by si to moc přál a já mám trošku strach ale těším se, prostě rozporuplné pocity.
4. led 2010 v 15:20  • Odpověz
Holky to je mazec, teď se to tu rozjede snad ne?! Já teda zatím nechci.... Tak doufám, že vydržíme do termínu, klidně i nějakej ten čas po něm, pokud nebude vše nachystaný. A když už bude, tak Lucince klidně pomůžem :sweat_smile:
4. led 2010 v 15:23  • Odpověz
Včera chtěl manža malé pomoci na svět takže jsme se tulili ale trošku nás vystrašila, celou noc a ráno se neozvala žádným kopanečkem, tak jsme se báli jestli jsme ji něco neudělali. Docela mazec.
4. led 2010 v 15:26  • Odpověz
baru jo je s ním sranda, je to malý tchořík. Z nočníka ma zatím srandu a slouží jen na rychlý útek z něj, jako klobouk a na kutálení :grinning: :grinning:

baru my ted teda pomáhali Honzíkovi už od pátku každý den ale ne tulením ale milováním
4. led 2010 v 15:35  • Odpověz
Smar, myslím, že Baruška myslela přesně to samé :wink: ... Já teda abstihnuju a plánuju to tak nechat až do termínu. Fakt je pro mě důležitější, abych porodila do novýho a né to popohnat. I když mě to teda štve, ale co se dá dělat, nechci to pokoušet.
4. led 2010 v 15:44  • Odpověz
Jo holky, zítra nám přijedou montovat kuchyň i se spotřebiči a pojedeme nakoupit zbytek věcí, jakou jsou dlažba a světla a pomalu budeme malovat! :dizzy_face: Ještě necháme udělat ložnici a koupíme co nejdřív postel a stůl se židlema do kuchyně, namontujeme sprcháč a další "keramiku", kamna a topení, spotřebiče co nejsou do kuchyně (pračka atd.) dovezou 22.1. a teoreticky můžeme bydlet! :sweat_smile: Moc doufám, že to vyjde, přes svátky to začalo vypadat fakt nadějně, před vánoci jsem tomu ještě nevěřila, ale to nejhorší se právě udělalo a teď v týdnu dodělá a nachystá k výmalbě.
4. led 2010 v 15:48  • Odpověz
autor
ahoj holka, tak koukám, že smar se pomau chystá :wink: tak to sem budu častěji nakukovat. smar máš kdyžtak třeba na mě číslo? kdyžtak písni :slight_smile:

marku vy máte taky tu dilataci??? tak to máte to samé, co my...nám na to přišli ve 32.týdnu. Teď v únoru jdeme na další kontrolu a pak na tu operaci....už nám ji jednou odložili.
4. led 2010 v 16:15  • Odpověz
ahoj holky.
teda smar....snad maly jeste v brisku vydrzi. :wink:
ja jsem byla dnes s Jirickem v poradne. Ma 5100g a 57cm. Dr ho moc chvalila. Dostal prvni ockovani-hexu a za mesic pneumokoka. Vyuzjem ockovani zdarma. Jsem zvedava s cim se vzbudi, snad nebude zarovat. :pensive:
4. led 2010 v 17:19  • Odpověz
Ahoj sluni! Já vůbec netuším, jakou mají mít děti v jeho věku váhu, tak nemůžu chválit :sweat_smile: , ale když vás chválí paní doktorka, je to určitě moc fajn! Jak je to s tím očkováním prosím tě, budu to moc využít na jaře i já? Vím že smar tu kdysi psala, že se nějaké očkování (teď nevím, jestli pro Tomáška nebo až Honzíka) vyjde na několik tisíc.
4. led 2010 v 17:23  • Odpověz
Ahoj Mili,ano, bohužel to tak zatím vypadá že i my s tím budem bojovat :frowning2: .Pamatuju si, že jsi několikrát psala, že Toníček má problém s ledvinama, ale nevěděla jsem přesně co :confused: . Měli jste nějaké nefrologické vyšetření hned po narození???co nás vůbec čeká, jestliže se nám to taky nevyhne?Vím jen, že bude třeba zákrok. Zatím jsem to ani moc nevyhledávala na PC, neb dr. říkala, že ještě není nic 100%. Kluci to mají prý poměrně často. Zatím mi jen řekli, že se na to zaměří te´d při tom posledním velkém UTZ v 31tt na který jdeme příští úterý. Čím víc se to blíží, tím víc jsem z toho nervozní. Nechci zatím nijak panikařit nebo tak, ale přeci jen klid v duši stejně mít nebudu, dokud malého neprohlédnou pořádně, což bude asi až se narodí.Jak často chodíte na kontrolu? A nevíš kdy se ten zákrok dělá....myslím tím , je to omezené třeba od určitého měsíce věku??
4. led 2010 v 17:23  • Odpověz
ivi za 3 mesice pribral 3kg a od 6 tydnu co ho nekojim skoro 2kg. Ona vaha u deti na umelem mlicku skace rychleji neu u deti kojenych. :wink:
Pro vsechny deti narozene od srpna 09 je ockovani na pneumokoka zdarma, jinak jedna vakcina stoji 1700Kc a davaji se tri. Ja jsem si u terezky platila hexa vakcinu a vyslo nas to na 7000 myslim.....uz si to presne nepamatuji. :sweat_smile:
4. led 2010 v 17:34  • Odpověz
autor
marku: nefro vyšetření jsme měli až měsíc po porodu - nejdřív udělají malému utz hned po narození a dle stupně té dilatace se stanoví diagnoza. My máme hydronefrozu IV.stupně (toho nejvyššího bohužel:frowning2: ) Pak se jdem na další utz asi po měsíci a pak jsme byli na rentgenu pod kontrastní látkou - tam se zjišťuje, zda se moč nevrací z močáku do ledvin - to se jmenuje reflux ta diagnoza a to my nemáme. To malého cévkovali..ale nesl to statečně. Další vyšetření byly izotopy - do krve mu pustili radioaktivní látku a zkoumali, jak se vstřebává do ledvin a za jaký čas odtéká. Tím se zjišťuje funkčnost ledvin..Jinak na utz chodíme pravidelně. Už jsme měli i termín operace, ale díky tomu, že se ta dilatace nezhoršovala, ba dokonce to bylo o málo lepší, nám to odložili...Takže v únoru nás čekají další vyšetení, včetné znovu těch izotopů. Víš, ono dost záleží na to, jaký stupeň hydronefrozy budete mít, jestli budete mít reflux atd. Někdy se stane i to že se to uplně spraví po porodu, až se mimi poprvé vyčůrá - tím se prý protrhne nějaká chlopeň či co. Takže opravdu se to jen sleduje a nikdo Ti nic dopředu neřekne jak to bude a tak. Ale neboj se, dělají se dost často po porodu utz, aby se právě vidělo, jak se to vyvíjí. Nikdo vás hned na operaci nepožene - teda pokud to nebudete mít nějaké akutní, že by to ohrožovalo tu ledvinu. Ono je právě strašně moc variant, jak se to může vyvíjet nebo nemusí...Ani my nevíme, co bude nebo nebude. To víš, že taky klidný nejsme.. Znám miminka, kterým to dělali třeba ve věku 2 měsíců, ale některým třeba až v roce a půl a některým vůbec..takže si vyber :unamused: je to hrozně indi vindi. Každopádně držíme palečky!!! V republice jsou na to prý výborné jen 2 nemocnice, kde dělají tyhle operace - a to Olomouc (dr. Šmakal) a Hradec Králové (dr. Novák). My chodíme do Hradce.

sluni to jsem ani evěděla s tou vakcínou zdarma..takže nás to minulo o 4 dny chceš říct jo.... :angry: :confused:
4. led 2010 v 18:19  • Odpověz
Ivi děkuji, Smar, já to tak myslela jen jsem to špatně napsala. :wink:

Ivi, vypadá to s Váma a domečkem dobře. Jen tak dál, určitě to s takovou stihnete. Sice jak píšeš je toho moc ale manžel je šikovný!

Sluni, Jiříček krásně roste. Snad nebude moc plakat po očkování. :slight_smile:
4. led 2010 v 18:37  • Odpověz
baru tobe se to taky pekne krati. :dizzy_face:
jiricek place a place, je dost mrzuty. :pensive: uz dostal cipek
4. led 2010 v 18:43  • Odpověz
autor
sluni nás čeká asi 1. hexa až koncem ledna..oddalovalo se to kůli té operaci..takže ještě nemá ani 1 dávku...
4. led 2010 v 18:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.