• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Sluni tedka je mi už prostě jen divně připadá že na mě něco leze , ale mimísek se hýbe tak snad by to mělo být v pořádku co myslíš ? v jakém případě by jsi ty jela ?
5. led 2010 v 11:06  • Odpověz
Ahoj holky,máme tu celou manželovurodinu, tak nestíhám na internet, alemáme seok, taky už sesnažíme o nějaký ten režim a víc napíšu zítra:slight_smile:

myslím na všecky těhule na rozsypání, aby to měli co nejrychleji za sebou, už se těším na další mimuška.a taky,až budu mít víc času sem chodit:slight_smile:

máme nové fotky na www.tuleja.eu, heslo jindra:slight_smile:
5. led 2010 v 11:15  • Odpověz
Sluni, tak to vypadá, že mě to asi čeká taky, včera jsem byla na procházce ve městě a fakt jsem chvílama myslela, že nedolezu dom, takovej bodanec vždycky do nohy z ničeho nica a víckrát po sobě...no budu chodit na to cvičení, tak třeba to trochu uleví....
5. led 2010 v 11:36  • Odpověz
Raad malej je krásnej a jak drží rozkošně hlavičku, fakt krásňoučkej :dizzy_face:
5. led 2010 v 11:42  • Odpověz
Ahojky holky, jak se máte dnes?

Kontrola dopadla dobře, monitor sestřička musela upravovat protože malá je otočená na střed. :slight_smile: Jinak váha zůstala přibližně stejná, doktorka má nový moderní ultrazvuk tak asi mají nastavené jinak tabulky mír. Čípek je pořád stejný a na porod to vůbec nevypadá. Kontrakce nepravidelné a děloha klidná. Takže snad vydržíme do termínu a kuchyň stihneme udělat.
Paní doktorku jsem pobavila když jsem ji říkala o našem milování a že malá se pak celou noc neozvala a až někdy v průběhu dne začala kopkat. Tak jsem si dělala srandu, že vyvolávání odmítá, a chce vydržet až do termínu. Prostě se jí to nelíbilo.

Ofinko snad ti bude co nejdříve lépe kdyby něco raději k doktorovi zajeď. Drž se!

Ivanau, takové bolesti jsem měla dříve, doktorka mi napsala žádanku na sono jestli nejsou utlačované ledviny a další orgány zvětšováním dělohy. A na bolesti zad jsem dostala vapnik v rozpustných tabletách. Zkus se zeptat.
Píchavé bolesti v zadku, stehnech a zad jsem měla až teď v osmém měsíci. Možná pomůže i to cvičení. Taky se drž!
5. led 2010 ve 12:25  • Odpověz
ofi Bud to bude jen od stydke kosti-ke konci tehotenstvi boli nehorazne a muze te od toho bolet cely spodek. A nebo jak pises ty, ze na tebe neco leze. Ale pokud by jsi mela jen malinke pochybnosti o tom, zda je vse OK, tak bych se ukazat jela a na nic bych necekala. Oni ti nevynadaji a ty budes klidnejsi. :wink:

Ja jsem si taky porad hrala na hrdinku a nakonec jsem i s nevysvetlitelnym spinenim skoncila na 4dny v nemocnici.... :unamused:
5. led 2010 ve 13:20  • Odpověz
Ahoj holky, tak mi dnes delali prvni monitor, pry vse v poradku. Cipek mekky, :wink: ale uzavreny. jinak vcera jsem mela asi prvni poslicky. docela to bolelo :frowning2:
Ofi: vzdycky je urcite lepsi jet k Dr. nez nejet. Myslim, ze ti nikdo nenada, kdyz si delas starost o mimiska.
Smar: ty jo, tak hlenova zatka je pryc, tzn. ze asi do tydne porodis, ze. Tak moc drzim palecky
5. led 2010 ve 13:26  • Odpověz
ahoj lenousku.
prvni poslicky.....ty jo,tak telicko se chysta. :dizzy_face:
5. led 2010 ve 13:29  • Odpověz
Ahoj!
Tak jsem vyrazila ráno k holiči, ale sotva tam došla. Jak se zvednu ze sedu (nejlepší je to v lehu), za chvíli začínám cítit ohromnou bodavou bolest do močového měchýře. Aspoň mě připadá, že je to přímo tam. Ale není to jak na čůrání s plným močákem, ale fakt hrozný bodání, se kterým jsem se musela vždy zastavit a lezla jsem tak tak, jen jsem šoupala nohy a né že chodila. To mě dělá dnes už od rána. Došla jsem tak tak i od ní a přitom tam v sedě celou dobu dobrý. Teď jsem dvě hodiny ležela, ale jak jsem se zvedla, zase jsem cítila, že to začíná pobolívat a zase to za chvíli začne bodat. Ach jo. To máme jen večer nakupovat do stavebnin poslední věci. Takhle dlouho mě to teda nikdy nedrželo. Bylo to jen nárazově sem tam, myslím snad jen 3x při nějaké chůzi, ale po odpočinku dobrý. A přitom se malá vůbec nehýbá, že by mě tam tlačila. Třeba ale mele jen hlavou, kterou já necítím a tlačí mi s ní dolů. Poslíčci by to asi být neměli ne?
5. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
holky tak jsem doma z poradny, na monitoru hezké kontrakce-hezky to skákalo k 70 a byli i bolestivé, začínám se otvírat a tot tak vše. Podle dr. můžu jet zítra stejně jako v tomhle stavu můžu vydržet do termínu, tak uvidíme :slight_smile: :slight_smile:. Nicméně pátek-pondělí je hlídání Toma pryč, jede lyžovat takže povolené jít ven má Honzík za týden, snad poslechne maminku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 17:21  • Odpověz
Smar no budem držet pěsti, ať je to termín na přání a malej se ještě udrží... :grinning:

Já se vydala ven, oblíkla se, nachytala a došla před barák, venku to klouže, tak jsem šla zas dom, nebudu zkoušet jestli sebou někde seknu... :unamused:
5. led 2010 v 17:53  • Odpověz
ivanau to jw dobre, ze jsi radsi sla domu. Ja jsem uklouzla s Terezkou, byla jsem asi v 3 mesici a nikomu nepreji ten strach, co jsem zazila. :frowning2: :pensive:

smar Taky drzim palecky, aby vysel termin, kdy se ti to hodi. :grinning: :grinning: :dizzy_face:
5. led 2010 v 18:11  • Odpověz
Holky děkuji moc za podporu tak jsem si odpoledne lehla a spala jsem a to jsem asi potřebovala, k doktorovi jsme nejeli uz me nic neboli jen me je tak nejak divne tak to snad nebude tak hrozné mimísek se tam čile vrtí :slight_smile: kdyby se nehýbal tak bychom jeli

Smar tak to vypadá že se Honzík chystá na cestu :slight_smile:

Leni ty už jsi měla poslíčcky??? :slight_smile: a jak to vypadalo trdnutí břicha nebo bolení ? ať vím co mě čeká :slight_smile:

zítra teda musím do práce tak doufám, že to přežiju :slight_smile: a bude mě dobře :frowning2:
5. led 2010 v 18:50  • Odpověz
Tak Smar asi nás předběhneš, teda aby Honzík vydržel alespoň tak jak si přeješ :slight_smile:

Ivanau dobře jsi udělala že jsi zůstala doma, není radno si zahrávat. Já takhle uklouzla v 8 měsící na ledu posypaným novým sněhem a měla jsem docela nahnáno. Ale vše ok.

Ofinko, je super, že je ti lépe. Odpočinek pomáhá. Držte se
5. led 2010 v 19:04  • Odpověz
Dobry vecer holky, nemela jsem vcera ntb, tak jsem nemohla napsat :frowning2: .

Ofi jsem rada, ze uz je ti lepe, ale priste se neboj a pokud mas nejake pochyby klidne k dr zajdi, je lepsi jet nekolikrat zbytecne nez jednou pozde.

Maximalne te daji na pasy jako me a zjisti zda je nejaka delozni aktivita a jak boucha srdicko. Trva to 20 minut a neboli to.
Ja jdu na kontrolu cipku az v patek a doufam, ze bude vse ok, dneska jsem totiz mela brisko jako kamen, az manzilek poznamenal, ze ho mam snad prehusteny :grinning: .Magnezko bastim a prcek se v brise mele o 106, snad to ty 2 mesice jeste vydrzi.
Smar, Baru - tak to jsem zvedava ktera z vas bude rodit drive, kazdopadne vam preji pohodove cekani a jeste pohodovejsi porod.
5. led 2010 ve 21:55  • Odpověz
Ahoj kočenky! :slight_smile:
Teda já z toho klouzání mám taky strach. Kor teď, když budu muset každej týden k dr. Snad sebou nikde neseknu, snažím se chodit fakt opatrně. Ale ono to ani jinak nejde, protože začínám mít problémy s chůzí. Všude se říká, že mimoušové by se měli hýbat míň a míň a já malou cítím pořád víc a víc, jak tam nemá to místo a nejhorší je, že mi naráží hlavou na močák a to jsou takový bodavý bolesti, že sotva chodím, musím se zastavovat a bohužel u toho někdy i dost zařvu, protože mě to fakt bolí. Budu vypadat na ulici jak blb a jestli to takhle půjde ještě těch pár týdnů, tak moc díky teda.... :frowning2:
6. led 2010 v 09:21  • Odpověz
ahoj holky.
U nas v noci opet vzruso. terezka mela ve 3h horecku 38st. Jsem do rana uz moc nespala, porad jsem ji chodila kontrolovat. Desim se meningokoka. :pensive: O pul 9 zvracela. A ted ma horecku 39.5. Davam ji cipky a srazeni. Mamka mi privezla dva druhy, tak ji je budu stridat po 3hod. Jinak ted reaguje celkem normalne, kouka na madagaskar. Pije caj po lzickach.
Snad to bude jen strevni chripka.....
jeste se budu bat, aby to nechytl Jiricek. :frowning2:
6. led 2010 v 09:53  • Odpověz
Ahoj sluni.
Chudáčci malý, takový starosti. Doufám, že to nebude nic vážnýho. Ale děti horečky mívají častěji jak dospělí že? A ještě Jiříček malinkej, snad se mu to vyhne.
6. led 2010 v 09:57  • Odpověz
ahoj holky, to je super, nemuset vstávát v 5:15 do práce... kdybych se celou noc nebudila bylo by to ještě lepší :slight_smile:
6. led 2010 v 10:40  • Odpověz
Ahoj tar! No to buzení je děs. Já chodím každou 1,5 hodinu na wc a normálně u toho jsem schopná vypít i půllitr pití. Přijde mi, že je furt přetopeno nebo co a musím se vždy aspoň napít. A to mívám i otevřené okno většinou. Ale ani mi to vstávání už nevadí, nějak mi to ráno nechybí, asi jsem si už zvykla. Kdy jdeš na pásy? První už máš asi za sebou že? A dobrý?
6. led 2010 v 11:33  • Odpověz
Ahojky holky, jak se máte při poledni?
6. led 2010 v 11:45  • Odpověz
Jééé,holky, tady se poslíčkuje a otvírá a miminečka se chystají,to je krásné,holky těště se, jak budete mit ty poklady v rukách, je to nádherné...a radím si všechno nachystat,povléct postýlku, nachystat plínky a přebalováky, jak dojedete z porodnice, nebudete mít ani čas, ani sílu.

Mi ted odjelipříbuzní a už jsem doma sama, bude mi tu samotné smutno, ještě, že mám vás:slight_smile: malý mi dospává v kočárku, dnes jsme byli jen na balkoně, je tam tolik sněhu, že se mi ten kočár nechce tahat:slight_smile: a odpoledne snad bude vozit sestrenka:slight_smile: jsem si ju ted najala na 3 dny:slight_smile: vzala si kvůli tomu i volno:slight_smile:jinak malého ted docela trápí prdíky, nemůže kvůli tomu spinkat a ten Sab simplex moc nezabírá, nejvíc mu pomáhá převracet ho na bok...ale je statečný, tlačí a tlačí a neplaká, takže to zvládáme.

Tak malý se pomalu budí, jdeme papkat. musím si projít vaše albíčka a omrknout miminka a pupíky, už se na to těším:slight_smile:
6. led 2010 v 11:49  • Odpověz
iva: zítra jdu na kontrolu do porodnice, takže tam mi asi budou dělat i monitor, ještě jsem na něm nebyla... jinak už jsem měla asi 2x poslíčky, docela hnus :frowning2:
6. led 2010 v 11:56  • Odpověz
jé tar a jak bys to popsala? já teda asi ne, to bodání je vždy v močáku, takže to dělá malá, jak se mele. ale je to taky hnus.
tar já jedu dnes odpoledne, tak se sem pak stavím, co mi dr. řekla.

radi to bych velice ráda měla všechno nachystaný, ale u mě to bude asi tak, že to budu dělat až dojedu. budu mít smontovanou jen postýlku, ale snad to zvládnu povlíct, přecijen malá povlečení potřebovat stejně nebude. no bude to zajímavý.
jinak radi celkem se začínám obávat a né těšit. mám dojem, že to nebudu moct zvládnout a budu z toho na nervy místo šťastná.
6. led 2010 ve 12:05  • Odpověz
Ahojky Sluni, takové starosti, snad čípky co nejdříve zaberou a Terezce bude lépe. Doufám, že to Jiřík nechytí.

Ivi, drž se, já naštěstí nic takového nepociťuju, nebudím se, jsem moc ráda, i když ráno mě bolí záda z toho jak spím ale jak mám zabránit tomu abych spala na zádech. Každé těhotenství má svoje neduhy :slight_smile:

Tar, je to fajn nemuset vstávat. Já každý den vstávám kolem 11 :slight_smile: Poslíčky vůbec nezávidím.

Raduško, děkuji za rady. Určitě se budu snažit vše si nachystat předem. Kdyby něco maminka nebo manžel to dokončí. Jindříšek je šikovný, že zvládá prdíky bez pláče, snad ho přestanou co nejdříve trápit.
6. led 2010 ve 12:14  • Odpověz
Ahoj holky tak jsem nějak doklouzala do práce cesta hnus :frowning2: a ještě je mě teda hůř než včera a dneska mě pro změnu bolí jako nahoře v břiše jakoby u prostřed takové malé píchání ? špatně se mi zohýbá nevím jestli je to normální a nebo se mám nějak znepokojovat ???

máte to taky ???
6. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
iva: no bolelo mě břicho jako bych to měla dostat a do toho mě to začalo vystřelovat do zad... pak to přestalo a třeba za 2 hodiny se to vrátilo, pomohla mi na to teplá sprcha. jsem zvědavá co mi řeknou zítra v porodnici, jestli už se něco chystá nebo tak něco :grinning:
6. led 2010 ve 12:22  • Odpověz
ofi Ahojda. Nechces se zajet radsi ukazat k doktorovi???

raadi A nechces misto sabu zkusit Baby Calm. Jiricek ma od te doby, co mu ho davam pokoj ód vseho trapeni. :dizzy_face:

Terezka je lepsi. Teplota ji klesla na 37.7, ale zacala si stezovat na bolest hlavy. :unamused:
jiricek spinka venku v kocarku.
6. led 2010 ve 12:23  • Odpověz
Baru ty teda vůbec nechodíš v noci na záchod?
Já teda chodím spát nejdřív v 10 a vstávám v 6 s manželem, pak si doma ještě tak dvě hoďky odpočnu. Mezítm se teda každou tu 1,5 hodinu budím. Takže celkem náročný, ale spí se mi celkem fajn, líp jak dřív.

teda tar, to vypadá jak na opravdový stahy, prý to hlavně s těm zádama má co dělat. poslíčci jsou jen břicho většinou a když to začne i do zad a pravidelně po sobě, už to nejsou poslové, ale doopravy. tak to ti teda nezávidím. já se dnes zeptám proč mě bolí pořád v rozkroku, jakobych ho měla naraženej nebo "sešitej" snad už. no a do toho ten močák au au
6. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
ahoj holky,

Radi, tak jsi navstevu zvladla? Sikulka! A Jindra taky, ze pri bolestech briska neplace - Natalka taky ne, jen se krouti a "nadava" u toho, nastesti ji to nebudi, jen opravdu zridka. :slight_smile:

Jinak ja vcera slavnostne ukoncila sestinedeli, ted uz by snad melo jit vse jenom lepe a lepe :grinning:
6. led 2010 ve 12:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.