• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
ivanas Myslim, ze te boli stydka kost a porodni cesty. Uz se vse chysta na porod, takze ten konec je fakt dost bolestivy a do toho pak jeste samotny porod. :sweat_smile:

zdezli ahojdaa. gratuluji ke koncio sestinedeli. :dizzy_face:
6. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
iva: no tak hlavně pak řekni co Ti na to řekl doktor
6. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
sluni díky za první info, jsem ráda, že mi to někdo "odsouhlasil", taky jsem si to myslela, že je to stydká kost a porodní cesty (až na konci) :sweat_smile: . aspoň vím, jak to dr. pojmenovat.
6. led 2010 ve 12:42  • Odpověz
holky ještě dotaz - necháváte se (nechávali jste se - pro starší maminy) vozit na ty pásy a poslední kontroly nebo vyrážíte normálně pořád samy?
6. led 2010 ve 12:43  • Odpověz
ivanas ja jsem jezdila sama, ale stihla jsem jen dva monitory a pak me muj doktor poslal do nemocnice. :wink: ale v tehle slote bych se sama asi bala. :sweat_smile:
6. led 2010 ve 12:50  • Odpověz
Ivi, když se večer moc napiju, tak třeba jednou za noc, nejčastěji kolem 4, nebo když mě pálí žáha ale jinak na záchod nemusím chodit. Často chodím spát kolem 11, v půl 7 stávám s manželem abych mu uvařila čaj do termosky a nachystala jídlo a pak až odjede kolem 7 jdu zase spát třeba až do 11.
6. led 2010 ve 12:54  • Odpověz
Ivi: ja jezdila sama, jen jak jsme už přenášela, tak mě vezl manžel. A neboj se, všezvládneš, je to přirozená věc, já si to taky nedovedla představita ted poznám, jestli jindrula brečí kvůli hladu, nebo chce pozornost - a je to pro ěm nepochopitelné ještě ted, jak to můžu poznat, ale fakt, je to přirozená věc, jen poslouchat instinkty:slight_smile::slight_smile: takže vše bude Ok a užiješ si to a budeš super mamina se spokojeným mimuškem.
Zdeni: já končím šestinedělí v pondělí a už se citím fakt dobře, i ten režim jakýsi máme a cítím se jistější. Jo a jinak manžel se strašně těší, až mi skončí šestinedělí, hádejte proč:slight_smile::slight_smile: já z toho mám trochu teda obavy, ale uvidíme, třeba to bude OK:slight_smile:
6. led 2010 ve 12:55  • Odpověz
sluni tak jsi mě uklidnila, já taky budu sama. jdu na bus a z busu hned k dr. i když dnes mám ještě asi hodinu čekání potom, ale půjdu opatrně, zima tam není, snad to moc neklouže. příště zkusím domluvit pásy na pozdější hodinu, kdy bych rovnou z busu šla tam a rovnou od dr. by mě manžel vyzvedl cestou z práce a dovezl až domů.

holky tak se mějte, pomale se chystám, budu tu tak před 6. pa
6. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
raduško děkuju :dizzy_face:
baru fakt zírám, já bych chodila i kdybych nepila. tak teď už fakt pa.
6. led 2010 ve 12:58  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
ofi já bych radši k doktorovi zašla, měřili ti někdy teď tlak? Jestli není vysoký, někdy u toho bolí břicho nahoře.

Holky všem co se blíží porod moooc držím palce, ať je to rychlé co nejmíň bolestivé a ať se mají miminka k světu :slight_smile:
Myslím na Vás :wink:
Sluni :frowning2: chudáčci, musí to být náročné, snad to u Terezky rychle pomine. Sousedky holčička je taky nemocná, asi něco řádí :angry:
Radi, zdez, teda utíká to co, jste šikovné, že to tak zvládáte, já byla ten první měsíc na odstřel...

Jinak Nikča teď spinká a odpol půjdem ven. Už se blížíme ke 3. měsíci a musím říct, že teda změny jsou.
Možná už bude i nějaký režim u nás :grinning: V noci spiká v kuse 6h od 24 do 6 a potom krmení a ještě zaspí do 9.
Před polednem ji dávám na hodinku spát a před tím si s ní hraju, tak je celkem unavená a usne dobrovoně. Odpol chodíme ven a spí v kočárku, Jen večer je vždy mrzutá, ale nejsou to už ty 4h řvací záchvaty.
A hlavně to nejdůležitější, umí se už smát od ucha k uchu, mamči je to faaakt nádera :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Jinak pást hříbátka ji moc nešlo, ale dnes dopol se vybičovala a vydržela několik min, jen pořád zvedá levou ruku :unamused:
No ale je o měsíc dřív narozená, tak po ni nemůžu chtít zázraky, ale beru ji jako 3měsíční, tak to má holka se mnou těžký :grinning:
Jo a u kojení vyvádí pořád, ale zatím to nevzdávám, už 2 měs kojím a dokrmuju, tak snad to ještě chvíli tak půjde.
6. led 2010 ve 13:03  • Odpověz
holky - těhule a co tak děláte celé dny, když jste doma? :slight_smile:
6. led 2010 ve 13:04  • Odpověz
jo a tajemství toho, že Nikča i někdyspí, je pevné zavinutí i s ručičkama do pleny, moc ji to pomáhá, spí mnohem klidněji, možná, že kdybych to věděla dřív, tak by to bylo lepší už před tím
Pomohla mi kniha -Nejšťastnější miminko v okolí - Harvey Karp, je perfektní, píší tam o kolice, že je to vlastně spíš psychický problém, no prostě bych se mocrozepsala, taky je kniha Nejšťastnější batole a fakt zajímavý a je to sranda.
6. led 2010 ve 13:08  • Odpověz
tak jsem zas tady holky
děkuji za rady uvidím jak dojedu domů jak mi bude a kdyžtak si skočím na ty křivky at jsem v klidu :slight_smile:
6. led 2010 ve 13:43  • Odpověz
radi: my uz mame premieru za sebou - no...pokud muzu radit, tak opatrne, jak uz jsem siti necitila, tak pri tuleni tedy ano, a dost :sweat_smile:
6. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
ahojky člověk tu chvíli není a vy toho nakecáte :grinning: :grinning:

já mám dost noc dneska stála za houby a ted jsme byli od 9:30 do 13:30 venku na procházce, ale Tomík je krásně prospaný a vyvětraný :slight_smile: :slight_smile:

tar já neporadím co dělám celé dny, mám totiž Toma tak je to jiné, ted jsme byli skoro 4hodiny venku
6. led 2010 ve 13:54  • Odpověz
Ahojky Simi, jsem moc ráda, že se to s Nikčou uklidnilo. Je to super. Jste šikulky :slight_smile:

Zdeničko a Raduš, je super, že už Vám končí šestinedělí. Určitě to skvěle s mimísky zvládáte.

Ivi, ať Vám kontrola dopadne dobře. Můj manžel má o nás pořád strach, dříve když jsem měla kontroly jednou za měsíc a navíc brzo, tak si to v práci vždy domluvil, od konce listopadu jsem však dostala rozepsané kontroly po 36 týdnu i s monitory a navíc na nevhodný čas, je to kvůli velkému množství těhulek se s podobným termínem porodu, včera jsem měla jet autobusem ale naštěstí se manžel urval z práce a odvezl mě. Byla jsem moc ráda. V tom sněhu se fakt necítím jistá.
6. led 2010 ve 14:01  • Odpověz
Baru, no snazim se..taky se pokousime o rezim, ne vzdy to vyjde, ale snaha je a snad brzy prinese i sve ovoce :slight_smile:
6. led 2010 ve 14:11  • Odpověz
autor
ahoj holky tak už máme nějaká nová miminka?:slight_smile: Já jsem poslala chlapi ven a chvíli jsem se natáhla a nic nedělala...je to pohoda, když je manža doma. A ještě měsíc snad bude:slight_smile: Pak mi to zase nastane. Za chvíli jedeme na další konrolní ultrazvuk s ledvinou, tak na nás myslete..jsem zvědavá, co se s ledvinkou za ten měsíc stalo...

sluni to mě mrzí, že je terezka zase nemcna :pensive: Tak se z toho brzy dostaňte!! Určitě to bude jeno chřipka, neboj. Každopádně s ní jdi k doktorce, ať jsi klidnější... A jiříčka drž dál :pensive:

zdeni tak už máte po 6n, to je fajn. Ještě máš očistky? Ze mě šly 7 týdnů!! no hnus...
6. led 2010 ve 14:15  • Odpověz
autor
barush mě na monitory vozil manžel. já už neřídila někdy od 8. msíce. rodina mi to zakázala, i doktor se na to netvářil. měla jsem fakt ohromné bříško, otokya nízký tlak..tak to nebylo moc bezpečné. navíc se mi stejně řídilo přes břicho naprosto hrozně...byla jsem strašně nemotorná a akorát bych brzdila dopravu:sweat_smile:
6. led 2010 ve 14:17  • Odpověz
autor
Jinak holky asi máme problém...se sedačkou do auta..Toník je jaksi veliký a začíná mu překukovat hlavička i nožičky, což by nemělo....Sice ještě nemá 11kg (do kterých je sedačka určena), ale asi už z ní bude muset pryč nebo nevim vůbec jak to vyřešit. Do těch větších se mají dávat děti až když sami sedí..Toník zatím sedí s oporou...takže fakt nevim. Jak jste to řešili vy holky mamky - sluni smar....?
6. led 2010 ve 14:22  • Odpověz
ahoj mili
jak se mate?? Co Tonicek?
6. led 2010 ve 14:22  • Odpověz
mili my máme ted sedačku 9-18 kg, jak je mu malá je na houby. Tom taky neměl 11kg když šel do větší, některé sedačky se dají polohovat tak koukej na něco takového, my máme römer
6. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
mili My jsme to ted zrovna resily na jine diskuzi a jedna mamina tam psala,ze snad existuji vetsi autosedacky, ktere se daji dat jeste proti smeru jizdy. Pry je dost nebezpecne davat takhle male deti do autosedacek po smeru jizdy. :pensive: Ja jsem tohle resit nemusela. Terezka sla do vetsi autosedacky v 11 mesicich a mela maxi-cosi tobi myslim. :slight_smile:

at vam utz dopadne dobre. :dizzy_face:
mili Ja uz jsem z tech vsech nemoci, co jsme za posledni 4 mesice prodelali uplne mimo....uprimne me to desne stve. Byla bych jeste vic sprosta, ale nechci. Vubec nevim, co ted Terezce je.......podle me mirnejsi strevni chripka a nebo to bude klasicka chripka. :frowning2: A ona chce jit zitra do skolky. :rolling_eyes:
6. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
autor
smar já ještě po žádných ńekoukala, ale romer chci taky, slyšela jsem o ni dost...ale už asi není žádná tahle větší, co se dá nasadit na kočárek, co... :confused:

sluni ahojky, za chvíli jdeme na ultrazvuk, tak se uvidí, co dál..jak je terezce? zkoušela jsi ji dát octové ponožky?? je to na sražení teploty - recept mojí babičky :wink:
6. led 2010 ve 14:30  • Odpověz
autor
sluni tu sedačku právě musíme nějak vyřešit..Téník je prostě mimotabulkové dítko :pensive: :grinning:
6. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
mili ne ty větší se nedají žádné nasadit na kočárek, to určitě ne. Já tohle skoro nevyužívala nelíbí se mi jak jsou děti zkroucené, autosedačka je pro nás na ježdění v autě a tím to končí. My zkoušeli römer a maxi cosi ale v té maxi cosi se malému nelíbilo.
6. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
mili octove ponozky jsem ji nedala. teplotu ji srazil cipek panadol. dalsi jsem ji dala o pul 1 a ona ho za 15min vykakala.... :unamused: Vypada celkem dobre. jen si stezuje na bolest hlavy a obcas rika, ze je unavena.

Jiricek spinka v kocarku venku. jeste, ze ho mam kam dat...
6. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
Terezka ma römer tedka.....je super, svlikaci potah, ktery se da vyprat. maxi cosi se libila me a terezka v ni taky byla nadsena. bude ji mit i Jirik-jen koupim jiny potah. :wink:
6. led 2010 ve 14:35  • Odpověz
teda mne.....to sjou hrubky.
6. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
Mili, ať Vám kontrola s ultrazvukem dopadne dobře. Určitě ano!!
Užívejte si manžílka a tatínka doma.
Řídit auto mi nevadí, jen mi ho nikdo nechce půjčit. Máme ho nové a v zimě jsem ještě s ním nejezdila, takže nevím co a jak funguje, když je mnoho sněhu. Je to složité.

Sluni je to možná blbá poznámka ale nemůžou být ty nemoci způsobené psychicky. Kvůli narození Jiříčka. Asi je to blbost.
6. led 2010 ve 14:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.