• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
dobré ranko, holky potřebuju radu začínám se být o malého jestli je v pořádku, začal mi dělat něco co se nám vůbec nelíbí a zvažujem zda není na místě návštěva psychologa nebo nějaká konzultace s ním. Dělá tohle: prostě sedí na nohách a pak se převrátí dozadu a je mu jedno kde to dělá. už mi o tom říkal tatka že to dělal o víkendu jak ho uspával-to sebou práskal o zed a pak řval ale já to neviděla a bylo to jednou tak jsem to neřešila ale včera jak bylo manžovii zle jsem ho vzala k nám do postele že tam třeba usne a dělal to hodinu a půl a dneska to samé taky před hodinu, no a když k tomu připočtu to co už dělá delší dobu-sedne si a zakloní hlavu, zavře oči a zvrátí hlavu dozadu a vrtí s ním, vadí mu šahat na ruce-to už ale od malička, nejde s ním třeba dělat paci paci pacičky, mávat umí ale dělá to strašně málo tak začínám mít strach zda není nemocný, hned včera mě napadl autismus :frowning2: :frowning2: :frowning2:. Mám ho vzít k psychologovi nebo myslíte že jen dělá blbosti?
7. led 2010 v 09:36  • Odpověz
Ahoj Smar no nedovedu to úplně posoudit, ale pokud se ti to nezdá a je to opravdu něco co děti nedělají tak by jsi s ním raději někam zajít měla ale zeptala bych se první svého obvodního a popřípadě bych se zaměřila na neurologa pokud by to něco mělo být tak psycholog to asi nepozná toto by mohli být příznaky nějaké poruchy a nebo to není třeba nic a jen blbne protože ho to baví. Ale je na tobě jak moc se ti to zdíá divné. Ale za návštěvu doktora nic nedáš . Aspon budeš víc klidu. Určitě to nic není, ale jinak tyto vady se můžou projevit až v tomto období.
7. led 2010 v 09:50  • Odpověz
ofi nezdá se mi to vůbec, je mu jedno kde to dělá-třeba sedí a pak začne padat dozadu a je mu jedno kde, tak padá třeba na stěnu a vydrží i hodinu a právě že tyhle vady se projevují až ted. Zítra jdem k dětskému a uvidíme co mi řekne
7. led 2010 v 09:56  • Odpověz
ahoj smar. jezis, to me mrzi, ze te Tomasek takhle desi. :pensive: Ale ja bych to urcite obvodacce rekla a zasla s nim na nejake vysetreni. Jak psala ofi, spis k neurologovi. Treba to bude jen nejake obdobi....drzim palce, at to nic vazneho neni.
7. led 2010 v 10:10  • Odpověz
Ahoj smar. Moc si nedovedu představit, jak přesně to dělá, ale určitě stojím za holkama, že pokud se ti to nezdá, zjišťuj kde můžeš, jestli to teda není něco vážnýho. Jak píše ofi, aspoň pro tvůj klid.
7. led 2010 v 10:14  • Odpověz
Smar no právě tyto různé vady se projevují až kolem 1 roku, ale pokud jdeš zítra k obvodačce tak jí to určitě řekni a uvidíš co ti na to ona řekne, ale věřím že to nic nebude a budu ti moc držet pěsti. Pak dej určitě vědět
7. led 2010 v 10:20  • Odpověz
Ahoj holčičky moje, jak se tady máte? :slight_smile:
Už jsem tu dlouho nebyla, ale máme se moc dobře :slight_smile: Petřík je moc hodné miminko, přes den mi i dobře spinká, když se nesměje a nepovídá, tak spí.Už ani nebrečí :slight_smile: Včera jsme odhrnovali sníh a Petříka jsem zaparkovala do sněhu u vchodu a hned byl tuhej :grinning: Je fakt že mě z toho bolí záda ještě teď ale nevadí, on by to nikdo jiný totiž neudělal, tak musí matka na mateřský, vždyť má času kolik chce,že, :grinning: :grinning: :grinning:
Petříkovi už zkouším dávat na noc kašičku, dokonce mu to zkouším dávat z misky lžičkou, ale zatím se rozčiluje, ale jde mu to. :grinning:
7. led 2010 v 10:37  • Odpověz
Ahoj Luci! Doufám, že ta naše Lůca bude taky tak hodňoučká jako Petřík. :slight_smile: No ale to uvidíme, snad mě z toho neklepne....
7. led 2010 v 10:40  • Odpověz
ofi jo jdem zítra k obvodačce kvůli jeho nožky, všimla jsem si že jak chodí vytáčí pravou nožku do prava a to nemá dělat takže se jdem poradit co s tím zda mi poradí on nebo zda nás pošle k ortopedovi, ach jo.

holky dík za podporu, doufám že to nic nebude že se to jen naučil a líbí se mu to tak proto to dělá ale raději půjdu k dr. zbytečně než něco zanedbat. Je to můj malý trdlínek. jo a všem mamčám držím palce at nemají tak hrozné dítko ve spaní jako je Tom, dnešní noc byla úžasná: vstával v 6, v poledne spal hodinu a půl, šel spát 20:30 a spal do 22, od 22-1 strašil, 1-3:30, spaní, 3:30-5 zas strašení a pak od 5do7 spal. Celý režim je v prdeli-starý nechce, nový zatím není a je to na mašlu-pro mě
7. led 2010 v 10:48  • Odpověz
ted smar.....to je vylozene nespave ditko. to je teda taky divny?! :confused: to nema potrebu spat nebo co? :rolling_eyes: a to se vam brzy narodi mimi....hmm, to budes mit mazec. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
sluni on je katastrofa nespavé dítko od narození ale v poslední době už byl fajn-spal pravidelně že jsme měli hezky naplánovaný den-jedno spaní jsem to tu poklidila a při jednom jsem spala taky :slight_smile:, jednou vstávat se dalo-to si dal ve 2mlíko, otočil se na bok a spal dál ale poslední týden to tak není a poslední 2noci jsou vyložená katastrofa. Ale nechápu co se děje, na zuby se mi to nezdá protože on nefnuká nebo tak jen stojí v postýlce a huláká mama mama a chce nám vykládat, povídat si ale je prostě v pohodě-no v pohodě je tak 45 minut když dělám mrtvého brouka pak už ječí na celé kolo že chce ven, jak to bude dělat až bude Honzík tak to budem vzhůru všichni 4. Asi koupím postýlku i do obyváku aby tam jeden z nás aspon z jedním z kluků mohl jít a spát. Nevím proč ta změna nechápu to: nic se nezměnilo měl svůj režim, vše před spaním stejné-vyvětrané, jeho usináček a plínečka
7. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
smar tak treba ma jen takove obdobi a za par dni ho to prejde.... Ja tohle neznam, tak nemuzu moc radit. :sweat_smile:
7. led 2010 ve 13:12  • Odpověz
sluni snad jo jinak mě odvezou, jsem fakt KO
7. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
smar to verim. doufam, ze druhe mimi bude spavejsi. :sweat_smile:
7. led 2010 ve 13:18  • Odpověz
sluni počítám ze stejně úžasným dítětem :slight_smile:
7. led 2010 ve 13:18  • Odpověz
Smar, máš to pěkně těžké a když si představím, že jste původně čekali dvojčata...to by zvládl jedině robot:slight_smile: ale Smar, myslím si, že to až tak normální není, to jeho padání a nespaní a určitě bych zašla k neurologovi - i kvůli epilepsii a tak, jistota je jistota a budeš klidnější. A on padá a bolí ho to a dělá to stále znova, nebo ho to nebolí? třeba to dělá jen tak, aby upoutal pozornost, nebo že ho to baví...
7. led 2010 ve 13:33  • Odpověz
radi zítra jdem k dr. tak uvidíme. Záleží kde padá někdy padá v postýlce nebo u nás v posteli to v pohodě ale zvládne to i na dlaždičkách a do stěny a to ho bolí, pořve si a zas nebo řve a dělá to. Právě mi to normální nepřipadá :frowning2:
7. led 2010 ve 13:43  • Odpověz
:wink: Smardi, jak psaly holky,netrap se a porad se s Dr. Nemusi to vubec nic znamenat. My jsme treba se segrou vzdy sedely v kresle a bouchaly do neho zadama nebo jsme pred usnutim bouchaly hlavou do polstare. nevim, proc jsme to delaly, zni to blaznive, ale myslim, ze jsme obe naprosto normalni.
7. led 2010 v 17:07  • Odpověz
čauvejs kočky moje :wink: .
Smar, tak já si myslím, že to až tak úplně normální není. Je fakt, že děti dělaj různý blbiny z různých důvodů. nejčastěji právě proto, že je to baví, nebo upoutávají pozornost. Ale pokud to dělá kdekoliv a i o dlaždice nebo kde to bolí, tak to normální není. Ani z trucu, vzdoru nebude sebou dítě mlátit o zem, protože ho to bolí, udělá to párkrát a víckrát ne. Pochopila bych to v posteli, do polštáře a tak - jak říkám, blbiny a hlavně to nebolí. Ale jestli to dělá vždy jen dozadu a otáčí oči v sloup, tak to určitě řekni Dr.. Doporučí ti nějaká vyšetření. Většinou neurologa a psychologa. Musí se najít přičina a odstranit - může si ublížit. A to noční nespaní taky nic moc, možná to s tím souvisí. Je divný, že není vůbec unavený. Jinak pokud mu něco bude, tak je opravdu doba, kdy se to projevuje, jak psaly holky - období do 2 let. Ale nepropadej panice, Dr. ti to vysvětlí. Myslím na tebe, dej vědět.

Sluni - tak to co má Terka - měla já taky. Každých 14 dní mi něco bylo a to jsem chodila jen do předškolky a pak do školy. Už tenkrát Dr. mámě říkala, že je to kvůli ségře. Že jí věnují veškerou pozornost a mě si nevšímaj. U nás se to upravilo tím, že jsem byla často u babičky a dědy- bydleli ve stejné vesnici. A tam jsem cítila, že mě mají hodně rádi, že si mě všímaj a tak. Jinak doma jsem u ničeho - se ségrou asistovat nemohla, od ségry mě odháněli, prej se báli, abych jí něco neudělala - jako aby třeba nespadla nebo abych jí nezmáčkla a tak. Takže to bylo vyloženě tím. Psychický původ, ale různý nemoci, od bolení hlavy a břicha, přes horečky, průjmy, nemocné průdušky. Ale vymyšlený to nebylo, fakt jsem byla nemocná. A to je ségra mladší skoro o 7 let. Takže tomu věřím, že to může být z toho.

Tak jsem chtěla tolik napsat a už si nic nepamatuju. Mno zase zítra přijdu.
Držte se holčičky všechny, papa.
7. led 2010 ve 23:49  • Odpověz
Ahoj holky . tak naštěstí jsem dneska do práce nejela u nás chumelí že ani není vidět ven no hrůza :frowning2:
tak zajdu jen do města ruší tam jeden obchod pro mimča a tak tam mají až 50 % slevy tak tam snad něco ulovím a pak jdu k doktorovi tak jsem zvědavá :slight_smile:
pak se ozvu :slight_smile:
Smar budu na tebe myslet a pak napiš co ti doktorka řekla
8. led 2010 v 08:45  • Odpověz
dobré ráno, tak se hlásím na sčítání, sjme 2V1. včera v porodnici vše v pořádku, na porod se nic nechystá :slight_smile:
8. led 2010 v 10:05  • Odpověz
holky to je napínavé, vás tu ted najednou bude rodit strasne mooooc,jupíííí.
8. led 2010 v 10:18  • Odpověz
ahoj
jdu vas pozdravit a zjistit jaky je tu stav :slight_smile: kdo bude rodit, kdo ma hodne a kdo zlobive deti :slight_smile:
8. led 2010 v 10:35  • Odpověz
Ahoj holky, u nás se chumelí jako blázen...jak na někde na horách... včera upadl manžel v práci na náledí, tak má zašitý loket :frowning2: , naštěstí to nemá zlomený...tak ho opečovávám, neschopenku nechtěl, večer jde do práce...akorát mu to natřeli nějakou přííšerně smrdutou mastí a všude to jde cítit jen se hne...no já se můžu po... :slight_smile:

Už mám zaplacený ten kurz, ve čtvrtek začínáme.... Holky dělá se v poradně i ultrazvuk?? Mě dělali naposled v tom 12tt a teď budu v poradně v 17tt a chtěla bych mimi vidět.. nebo myslíte, že až v tom 20tt?
8. led 2010 v 10:40  • Odpověz
ivanau: mě třeba ultrazvuk nedělala při každé poradně, taky v tom 12. týdnu a pak až velký utz v 21. týdnu :slight_smile:
8. led 2010 v 10:45  • Odpověz
Tery: No myslím, že to tak taky bude... říkala jsem manžovi, že se těším, až se začne mimi trochu hemžit, aspoň nějaká kontorla, že je tam... :sweat_smile:
8. led 2010 v 11:00  • Odpověz
holky tak jsme doma od dr. taky se mu nelíbilo co dělá, říkal že se mám pokusit to nahrát to by byl nejlepší tak musíme půjčit nebo koupit kameru a poslal nás na dětskou neurologii-že by to mohla být epilepsie, odpovídá to tomu tak ho jdu hned objednat, prý se mám snažit objednat co nejdřív, kdyby to fakt epi byla tak že je důležité se léčit co nejdřív, takže hned v pondělí fičíme na neurologii takže prostě žádný porod být nemůže to musí počkat, ted je důležitý Tomášek. Jo a ještě jsem mluvila o tom spaní a říkal že by to mohlo mít souvislost s tou epilepsií že to u těch dětí často bývá takže tak

ivanou mi UTZ nedělal zatím 2x jinak pokaždé
8. led 2010 v 11:08  • Odpověz
držím palce smar, aby Vám to dobře dopadlo
8. led 2010 v 11:16  • Odpověz
Ahojky holky, hlásím se ke sčítání 2v1 :slight_smile: Pořád vše v pohodě, ale dnešní noc byla nějaká divná, asi tím že jsme měli moc horko v pokoji nebo že jsme se pohádali s manžou. Snad to dnes už bude lepší.
U nás taky chumelí ale sníh mi nevadí, jen mi moc schází možnost si zalyžovat.

Smar, omlouvám se, nedokážu si představit tu situaci co máte s Tomáškem a nevím jak bych se vyjádřila. Snad doktoři zjistí co je příčina. Držte se!

Ivanau, já chodila do poradny každý měsíc a vždy mi doktorka dělala ultrazvuk, ptala jsem se jí jestli je to běžné ona mi říkala, že kdyby měli dodržovat pokyny pojišťovny hrazených 3 ultrazvuků, tak nemají kontrolu jestli je vše v pořádku. Proto ultrazvuky provádějí každou kotrolu a tím pádem odpadají jakoby "velké" ultrazvuky. Jestli mi rozumíš. Ale každý doktor to může mít jinak.
8. led 2010 v 11:25  • Odpověz
holky tak jdem v pondělí, sice si nedokážu představit tam třeba 3 hodiny sedět ale to je jedno hlavně že nemusíme čekat. Není to totiž na objednávku ale přijdeš a čekáš tak jdem hned ráno a je to :slight_smile: a budem chytřejší. Ale doufám že mu nic není a dělá jen blbosti
8. led 2010 v 11:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.