• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Smar, super, že jsi to hend pořešila, mě totiž hned,jak jsi to napsala, napadla ta epilepsie, však jsem ti to sem psala, nechtěla jsme tě strašit, ale naš Ondra to totiž měl taky a jak se vyvrátí ty oči, tak to jede, jenže právě je nebezpečné, že to nejsou velké záchvaty, ale tyto malé, jako by nepostřehnutelné, nemrká u toho rychle očima a nedívá se do blba???i kdyby to epilepsie byla, dá se to velki dobře léčit lékama a není to žádný problém, drž se holka, před porodem to není vůbec jednoduché...
8. led 2010 v 11:56  • Odpověz
Ahoj holky, dobré poledne.

No Radu máš pravdu, oči v sloup a padání, to bývá většinou epi záchvat.
Smar držím palečky, ať vám to dobře dopadne. Radši běžte hodně brzo, třeba už v 6 - 7, ať pak nečekáte několik hodin. Hele u nás třeba při odběrech mají děti přednost, že to napsáno na dveřích a i sestra, když vyleze, tak bere prostě děti hned. A ostatní si počkaj. Není to u vás taky tak? A kor, když jsi těhu, mohli by tě všichni pustit, nic by se jim nestalo. Zkus to uškemrat.
8. led 2010 ve 12:30  • Odpověz
Ahojky! :slight_smile: Mizím snad naposledy s manželem nakupovat - kvůli zařízování baráču, obklady, postel, stůl atd., tak tu zase nebudu.
Smar, je moc dobře, že se doktor stará a že můžete jít na neuro hned v pondělí. Budu na vás myslet, na tebe, ať to tam zvládneš a i na Toma, ať mu to dobře dopadne. A hlavně, aby přišli na to, co to je, s tím se pak už něco dělat dá, i kdyby jen preventivní opatření.

Ivi, je to asi jak kde s tím utz. Někdo dělá opravdu jen ty předepsané 3 utz, které jsou povinné (nebo jsou jen 2?) a jinej dr., hlavně když ho má přímo v ordinaci tak pokaždé. Mě ho nedělali snad jen jednou nebo dvakrát a to jsem tam jela po 14 dnech, tak mě to ani nevadilo. Teď teda taky nevím, jak to bude u těch pásů. Ve středu jsem byla poprvé a utz mi dělala a hlavně pro mou orientaci jak je asi malá velká, protože to měřili na začátku prosince a to měla o kilo míň. Tak teď taky nevím, jestli to budou měřit každý týden nebo až při porodu, fakt nevím.
8. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
autor
ahoj holky:slight_smile: taky iu vás tak sněží? tady sype o 106....to bude sněhu...ani jsem nejela ven, dala jsem toníka do garáže...manžel mi nejprve musí vyměnit kolečka u kočárku za velké...s těma sportovníma bych asi ani nevyjela z garáže.. :grinning: navíc je potřeba nejřív odházet sníh....Zrovna dneska je pryč, tak musím počkat, až přijede. Ale to neva, chvilku si apoň sednu a budu si číst. Snad bude Toník spinkat dlouho :wink: Jiank ráno jsme byli na prvním očkování - dostal 1. dávku hexy. měli jsme to odložené kůli té plánované operaci. Jinak se to dává ve 3m.

smar to mě mrzí, že máš taková trápené s Tonáškem....uvidíte, co vám řeknou, ale já věřím, že to nic nebude. Každé dítě dělá "kraviny" - můj brácha si pamatuju, že scháně bouchal hlavou o zeď, když seděl na sedačce....prostě jen momentální rozmar. Třeba to tak bude i u Tomáška. Přeju vám, ať se ta epi nepotvrdí :pensive: Myslíme na vás... Je určitě dobe, že jsi to začala řešit takhle brzo!! To je dobře. Jak říká raada, dnes se dá všechno léčit zavčasu, jsou na to léky. Podívej my s tou ledvinkou - taky to víme a může se to řešit, než abychom čekali, jestli z toho bude njaký průser nebo ne...
8. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
holky dík za podporu, já doufám že to bude v pořádku ale jdem hned v pondělí at případné problémy řešíme fakt hned, čím dřív tím líp kdyby se na něco přišlo

radi kdyby u toho neměl ty oči v sloup a vnímal mě řekla bych že dělá blbosti, ale díky tomu si to nemyslím :frowning2: ale snad jo. Určitě to řešíme hned, nějaké čekání na místě není-nic bychom tím nezískali. I kdyby se něco našlo tak jsme na to snad přišli včas a bude se to moct léčit-pravidelné kontroly, léky a nevím co na to ještě je, to budu zjištovat pokud bude třeba. I dr. říkal že u epi je důležitá včasná diagnozo že pokud se to léčí včas stačí léky a je to v pohodě ale pokud později může to už být problém a vážné problémy, ale potěšil mě říkal že u tak malých dětí je těch forem hodně a že hodně jich do puberty zmizí tak snad jo

jo a abych Tomáška jen nepomlouvala jak je hrozný ve spaní tak ho musím pochválit jaký byl v noci, asi věděl jak jsem unavená takže mě nechal vyspat-usnul 20:30 a spal do 7:30, byl jednou vzhůru ale to žádný pláč a vztekání, něco nám povykládal, zapnul si svého usináčka a spal dál :slight_smile:
8. led 2010 ve 14:47  • Odpověz
ahojda
smar to je dobre, ze to takhle rychle resis. urcite to bdue bud nejaky Tomaskuv rozmar. A kdyby ne, jak jsi o tom sama presvedcena a byla to epilepsie....tak se to da lecit. :dizzy_face: Budu drzet palecky. A v pondeli koukej v cekarne poradne ukazovat brisko, aby kazdy pochopil, ze mas prednost a nemusis tam cekat... :dizzy_face:

My ted byly dve hodiny venku. parada. Krasne tam pada...nejdriv prochazka a pak hrabani snehu, ale to uz pomalu neni videt. :sweat_smile: Manzilek prijede az vecer...ma hokej, snad zajede do garaze. :grinning:
8. led 2010 v 15:12  • Odpověz
Ahoj holky tak jsem zpět od doktora u nás je teda naprostá kalamita už tu máme tak 25 cm sněhu měli jsme jet na chalupu, ale tam už je ted půl metru takže se nikam nejede :slight_smile:

Smar : tak snad se to nepotvrdi a bude to jenom Tomíkův rozmar :slight_smile: ale je fajn že tě hned v pondělí vezme ten neurolog aspon Vás to snad uklidní :slight_smile: budu na tebe moc myslet na Vás oba :slight_smile:

Tak u doktora všechno v pořádku čípek máme trochu měkčí, ale jinak dobré a už máme asi 2 kila tak se mi to zdá docela dost :slight_smile:na příště už jdu na křivky do nemocnice a 18.1. nastupuju ofiko na mateřskou :slight_smile:

Tak se mějte my jdeme s manžílkem na večeři a tak si dám něco dobrého je to jen kousek tak aspon nezapadneme :slight_smile:
8. led 2010 v 16:42  • Odpověz
Holky díky za info...

Smar vám držím moc pěsti, ať to nic není...a snad pro uklidnění, známí mají chlapečka, teď má 4 roky, ale už tak dva to řeší, zůstával jim mimo najednou z ničeho nic a Dr. mu našli epileptická ložiska, ale je to jak říkáš, říkali, že s největší pravděpodobností se to postupně upraví, malej je bez omezení, když jsem s nima nepozoruju, ež by tomu cokoli podřizovali. A měla jsem ve třídě páťáka s epi a taky v poho, jel snama i na ŠVP, sice jela i maminka, ale kluk dělal vše normálně, ona dohlížela jen aby pravidelně pil, jedl a moc nelítal - třeba hrál fotbal a pak si musel odpočnout....jediné co měl víc než ostatní bylo, že musel chodit pravidelně spávat - večer - program neprogram, prostě v 8 musel jít spát. No budu na vás myslet a držím pěsti....
Ještě holky k tomuto tématu od tety neteř, měla epi záchvaty drobné, tak ju vyšetřili a víte co jí to zbusobovalo??? Takové ty svítící hvězdičky na stropě!!!!!! Jak na to večer koukala... Museli je sundat a od té doby nic...jen ju hlídají, ani léky nebere...

Manža jel do práce..tak doufám, že tady do rána nezapadnu sněhem:grinning:
8. led 2010 v 16:44  • Odpověz
Dobry vecer holky,

Smar - drzim palce at vysetreni dopadne dobre, jinak u nas take doktori berou tehu a matky s detma prednostne, tak snad te tam nenechaji dlouho cekat.

Ofi - uzijte si veceri.Super ze kontrola dopadla dobre, 2 kg jsou ve 33 ukazkove :slight_smile: . Ja mam take cipek mekci, ale podle dnesni kontroly se to nastesti nezhorsuje.

Ivi, me delala UTZ kazdou poradnu, ale proto, ze prcek je dost nizko.

Jinak u nas na Liberecku take poradne chumeli, tak uvidime jestli se zitra pujdeme projit nebo stavet snehulaka :grinning:
8. led 2010 v 18:46  • Odpověz
ČAuvec, tady sněží, sněží a sněží, katastrofa. Ee nemám ráda sníh a zimu.
Holky včera jsem albíčka, to je krása, moc vám to všem sluší.

Jako poslední jsem prohlížela Lenouška a Radu - těch 95 fotek mě asi totálně skolilo, protože se mi v noci o Radce zdálo. Že jsem byla u nich doma a ptala se jak se jmenuje manžel, když mu říká Maťo. Byla jsem přesvědčená, že je Jindřich jako synáček. Ale v tom snu mi došlo, že Slováci nemají ř, tak mi to vrtalo hlavou až jsem se vzbudila a musela se smát, co se mi to zdá za hovadiny.

Fotečky nádherný nádherný. A Lenoušek to moc sluší, krásný bříško roztomilý.

Mili, to je dobře, že to Toníček dnes tak krásně zvládnul. Je moc statečný a ty taky.

Tak se pěkně opatrujte, pěkný večer všem. Papa
8. led 2010 v 19:12  • Odpověz
aji, old my jdeme přímo na dětskou neurologii takže tam budou jen děti, šance že nám teda dají přednost moc není ale je to jedno to se nějak zvládne-vezmu hračky a malému botky at může capkat a nakonec s námi jede dědeček takže kdyby tam třeba před námi bylo 5lidi jeden z nás bude čekat a druhý půjde s malým ven a dojde až jak bude mn lidí nebo tak. Nevím přesně co mu budou dělat, jen vím že EEG.

ale mám strach že na něj něco leze, začal pokašlávat a je červený, má lesklé očička, ufnukaný a polehává ale teplotu nemá tak uvidíme co z toho bude, já doufám že nic, ted už spí

mili můžeš mi poradit nějaké homeopatika co by malý mohl na nachlazení? kdyby se to náhodou začalo rozjíždět? nechci hned do něj cpát léky, zatím jsem mu dala jen bylinkový čajík na nachlazení
8. led 2010 ve 20:15  • Odpověz
autor
ahoj smar, tak jestli mu teče vodnatá rýma z nosu, hodně kýchá, teče mu z očí, pokašlává - tak na to je super ALLIUM CEPA. Kdyby nezabralo, tak EUPHRASIA :wink:
8. led 2010 ve 20:45  • Odpověz
Ahoj Oldri : večeře byla naprosto výborná :slight_smile: nacpala jsem se , ale úžasně :slight_smile:

A kolik váží ten váš prďolka ?? tak to je fajn že tobě kontrola taky dopadla dobře a že se ten čípek nezhoršuje :slight_smile: snad to bude už dobré.

Ahoj Ajko :slight_smile:
8. led 2010 ve 20:53  • Odpověz
mili zatím jen furt kýchá a trošku pokašlává a je uplakaný, sám od sebe polehává no prostě je to hromádka neštěstí ale rýma není, snad ani nebude. Dík zítra zajdu do lékarny, snad budou, měla jsem se zeptat už dřív a mít je doma, ted jak je mít nebudou mi je objednají ale dojdou až v pondělí asi, ach jo
8. led 2010 ve 21:02  • Odpověz
autor
smar o Allium cepa zkus nejdříve, to je super. tonía to z nachlazení vytáhlo za 2 dny :wink: jinak na klasickou chřipku kdy jsou i teploty je super GELSEMIUM (i pro děti i pro dospělé) aky to mám sama na sobě ozkoušené.
8. led 2010 ve 21:11  • Odpověz
ahoj mili Ty jeste nespis? :grinning:
8. led 2010 ve 21:11  • Odpověz
autor
ahoj sluni nene :grinning: chodím až dýl..a sejěn mám poslední dobou pěkný problémy s usínáním :pensive:
8. led 2010 ve 21:13  • Odpověz
autor
jak se máte?, co terezka??
8. led 2010 ve 21:13  • Odpověz
jak to, ze mas problemy s usinanim? Mas myslenky na operaci?
8. led 2010 ve 21:14  • Odpověz
mame se dobre. Dnes jsme byli dve hodky venku, fakt jsem si to uzila. :dizzy_face: Tesim se, ze zitra s nami vyrazi i manzilek.
Terezka uz je dobra. Dnes byla opet plna energie, takze radila a desne me provokovala. :angry:
Co Tonicek, uz spinka??
Ja cekam na manzela. Byl na hokeji.
8. led 2010 ve 21:16  • Odpověz
asi si pujdu oholit nohy-vypadam jako opice a jeste hodim sprchu.
8. led 2010 ve 21:19  • Odpověz
autor
sluni asi tak..prostě jsu spát třeba v 10 nebo i dýl to je jedno, ale do 1-2 prostě nespím. Koukám do stropu a hlavou se mi honí různý myšlenky..Nejen na operaci. Ale třeba si probírám znovu porod, to dost často...nemůžu za boha usnout prostě. Naštěstí to na sobě nějak nepocitˇuju a áno jsem odpočatá, tak to neřeším, ale to děs. To jsem ráda, že už je Terezka ok. Tak to byla jenom chřipka :wink: Toník už spinká. Byla utahanej - dnes jsme byli na 1. dávce hexavakcíny, tak mi odpoledne prospal 3h....asi ho to zmohlo :sweat_smile: Zítra se taky těším an procházku.. Co budeš zítra vařit?
8. led 2010 ve 21:19  • Odpověz
Hmm, tak snad to brzy prejde a budes zase spat v pohode. :dizzy_face: Ja taky casto myslim na porod....byla to fakt sila, ale spis ten tyden po cisari a dalsi operace. :pensive:
Tonik zvladl ockovani dobre, prospi se a bude v pohode. :dizzy_face:

Varit....mam v planu kureci smes nebo spagety bolognese. a ty??
8. led 2010 ve 21:22  • Odpověz
autor
no já s ebudim i dost v noci, více než Toník :sweat_smile: A kolikrát pak nemůžu usnout..prostě mám spánek nějaký celý rozhašený. Ale dokud přes den nepadám na hubu, tak mi to je jedno :sweat_smile:

zatím nemá toník ani teplotu tak uvidíme..chodím ho kontrolovat ale není horkej...

já asi udělám kuřecí na kari s rýží nebo těstovinama...
8. led 2010 ve 21:29  • Odpověz
jsem si oholila nohy.....jsem asi o kilo lehci. :grinning:

jee, to jsem nikdy nevarila....jak to delas???

Mam doma manzilka, jeste venku hrabe snih. :slight_smile:

tak se snad brzy spanek zase upravi... :wink:
8. led 2010 ve 21:33  • Odpověz
autor
sluni :grinning: :grinning: :grinning:

kuřecí nakrájím na kousky, obalím v Podravce (nebo Harmonie chuti), kari koření, promíchám, dám pár lžiček Solamilu a trochu bylinek - třeba bazalku, petrželku. osmahnu na pánvi, zaleju smetanou, nechám prohřát. Když jsme nekojila, dávala jsem ještě nakonec porek a fazole a nechala prohřát Pak k tomu uděláš rýži nebo těstoviny nebo jenom natrhanej ledovej salát a dáš do tortilly a posypeš sýrem..je to mňam :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. led 2010 ve 21:54  • Odpověz
Ahoj kočenky! :slight_smile:
Tak jsem dnes ráno zjistila na obou pižamech a teď i na podprsence, že už mi "slintá" levý prso. :sweat_smile: Ale jen to jedno. Vím, že je to normální, ale všimla jsem si už dřív, že na pravý bradavce mám troupky, jako kdyby byla ucpaná a ta levá je čistá. Nebude to problém při kojení nebo je fakt normální, že ta tekutina vytíká jen z jednoho prsa?
9. led 2010 v 10:12  • Odpověz
Ahoj holky zdravím do zamrznutého rána :slight_smile:
Ivi takto neporadím já mám zatím jen ty stroupky :slight_smile:

Jinak my pečeme králíka na smetaně a budou tu naši na oběd tak jsem zvědavá jak to zvládneme-- ještě jsem ho nedělala :slight_smile:

a co máte v plánu vy ?
9. led 2010 v 10:18  • Odpověz
ahojda.
Mili diky za receptik, nekdy vyzkousim. Ja budu delat spagety bolognese z mleteho masa.
ivi To urcite nevadi...neboj, s kojenim snad problem mit nebudes. :wink:
Ja mam v planu utrit prach, umyt koupelnu a uvarit... :grinning:
9. led 2010 v 10:24  • Odpověz
Ahojky holky, u nás teda prší a všechno mrze takže docela maras.

Ivi, taky neporadím, protože mi tak před 14 dny tekly obě prsa a teď někdy po sprše když je zmáčknu tak se taky objeví nějaká kapička. Jinak ne. A stroupky nemám.

Holky, maminky mám dotaz, včera večer jsem měla na kalhotkách trochu krve - mohlo to být kousek zátky, a pořád ze mě něco teče, jakoby voda, ale je to spíše asi nějaký výtok, intimka je často úplně mokrá. Omlouvám se za podrobný popis.

Manžel se pustil s tchánem a mými bratry do demolice kuchyně takže nastávají bojové dny. 14 dní bude sranda :slight_smile:
9. led 2010 v 11:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.