• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj Ofi,
jsem tu jen na skok.Ohledne kaficka, ted jsem cetla v casopise Maminka ze 2 kafca nebo 4 slabsi caje jsou bez problemu.Ten malinik pry od 34, ja pockam radeji na 36 kdyz je prcek tak nizko, abych to nahodou neuspisila :slight_smile:.Ted uz si jdu lehnout, nejak me zmohla prochazka. Pekny zbytek vecera.
10. led 2010 ve 20:49  • Odpověz
Dobre rano holky :slight_smile:
Ofi, ja piju rozpustny kafe 3v1, max. dve denne. V restauraci si davam vzdy bezkofeinovy. Malinik piju asi od 35 tydne, ale nejak mi nedela dobre, takze ne pravidelne. Nekde jsem cetla, ze se ma pit od 34 tydne 1x denne a od 36 2x denne.
Holky, masirujete nebo masirovala jste si nektera hraz?
11. led 2010 v 08:32  • Odpověz
lenousku ahojda
nekdo si masaz hraze chvali a masiruje...ale nekomu je to ze zacatku dost neprijemne. :wink: Ja jsem nemasirovala....stejne by mi to bylo k prdu. :sweat_smile: :wink:
11. led 2010 v 08:58  • Odpověz
Dobre rano sluni, no ja si prave taky myslim, ze mi to nepomuze, takze na to prdim, bo mi to teda prijemne neni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. led 2010 v 09:07  • Odpověz
Ahoj holky!
Je tu za víkend nějaký miminečko?! :wink:
11. led 2010 v 09:19  • Odpověz
Holky, jen taková informativní otázečka: když se někde píše, že v 38tt je dítě považováno za donošené, to myslejí opravdu až 38+0 nebo to počítají jako my, že 38tt je braný od 37+0 a dál?
11. led 2010 v 09:23  • Odpověz
ivi donosene mimi se pocita od 37+0. :wink:
11. led 2010 v 09:28  • Odpověz
Ahoj holky tak dneska jsem doma mám sice tento týden dovolenou ale pak už budu na mateřské zatím nuda ale snad si něco najdu manžel je taky doma tak si asi za chvíli polezem trochu na nervy :slight_smile:

nejhorší je co vymýšlet pořád na jídlo :frowning2:

za chvíli jdem vyměnit prstýnek, který jsem dostala od manžela k narozeninám, ale je mi trochu velký tak snad budou mít ještě menší.

Leni na kurzy nám říkali že ta masáž hráze moc nepomáhá, taky jsem to chtěla zkusit, ale nevím jestli to k něčemu je :frowning2:
11. led 2010 v 09:37  • Odpověz
Ofi, ja taky byla zvykla byt deset hodin denne v praci a mela jsem strach, ze se budu doma nudit. Ale jsem posledni dobou zase tak unavena, ze jsem fakt vdecna, ze uz nemusim do prace. Ja treba jen prevlecu postele a jsem z toho tak vyrizena, ze si musim lehnout :unamused: jinak mam asi ten syndrom uklizeni hnizda nebo jak se to jmenuje, mam furt tendence neco pucovat.. :wink:
11. led 2010 v 09:54  • Odpověz
Sluni díky! :wink:

Ofi tak to já se fakt nenudím, mám koníčků, že fakt je to moc fajn. No a teď jak finišujeme v domečku a konečně je tam kuchyň, mám teď teda fofr, protože jsem na nejviditelnějším místě linky (uprostřed "U", kde je trouba a velká digestoř) nechala 4 volné police, kde měli být velké zásuvky a já si místo nich naplánovala, že si do nich upletu koše. Takže se fakt bojím, abych ty 4 stihla. Zabere to fůra času. Ale snad to někaj klapně. :wink:
11. led 2010 v 10:05  • Odpověz
Ahoj holky..koukám, tady se zatím nerodí :slight_smile: tak už máte některé na mále..já rodila 37+5 :slight_smile: tak se držete.. ted to počasí není nic moc, tak budte na sebe opatrné :slight_smile:
11. led 2010 v 10:56  • Odpověz
Ahojky holky, hlásím stále 2v1. Noc v pohodě.
Šari, dnes jsem 38+0, takže jsem tě trošku překonala :slight_smile: Věřím, že se dostaneme opravdu dál.

Ivi, ty sis našla teda zábavu. Tak snad to stihneš :slight_smile: My jsme zaplatili spotřebiče 31.12. a ještě je nedodali, tak tam dnes jedeme, co se stalo.

Leni, mě naštěstí zatím syndrom uklízení nechytil. Spíše bych pořád jenom spala.
11. led 2010 v 11:10  • Odpověz
Baru Sárinka je už nachystaná takže je to jen na ní.. a rodila bys normálně..tedy ne předčasně.. takže v pohodě :slight_smile:
11. led 2010 v 11:56  • Odpověz
Jo jo holky letí to. Já teda budu ve středu 37+0, tak snad budu mít ještě ty 3 týdny k dobru! No jsem fakt zvědavá kdy to přijde a taky nervozní, protože nevím jak to přijde a co to se mnou udělá :confounded: Na pásy jdu opět ve středu zrovna v 37+0
11. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
Holky můžu mít dotaz k výplatě mateřský?
Přišel mi denní výměr, i když pouze do konce roku 2009 (protože od 1.1. je změna že). Ona částka je v "čistým" a bude to teda "krát" počet dní v měsíci? Nebo jak se to počítá? Abych si udělala představu, kolik mi pak bude chodit. I když to se dozvím až v únoru asi, protože to mi přijde ta první lednová částka s určenou denní výší.
11. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
ahojky hlásíme se stále 2v1

jinak jsem byla s Tomáškem na té neurologii takže celkem dobrý :slight_smile:. Zkoušel reflexa, poměřil mu hlavu a takové podobné "nesmysly", poptal se kdy co začal dělat (strašně se divil že říká jen mama, baba, ham, papa tak nevím zda by podle knížek měl říkat toho víc ale to neřeším) a že se mu zdá že to epilepsie není, nicméně 100% jistotu budeme mít až po EEG a na to je objednaný příští středu, ještě nás poslal na oční-udělat oční pozadí že by mohl mít něco z očička a proto u toho má ty oči v sloup-to jsme objednaní na konec února kvůli šilhání. No a trošku mě naštval a dal mu prášky-prý mu mám dávat 1/4 ráno a 1/4 večer a že uvidíme zda to bude dělat i po nich, má ho to prý zklidnit a ještě říkal že po nich bude dost spát. Už v ordinaci jsem byla rozhodnuta že mu je nedám a ted jsem si je na netu našla podle názvu a jsou to nějaké léky se sedativním účinkem a dávají se při léčbě schizofrenie a léčbě psychických poruch a je tam psané že dětem do 6let se nepodává takže mu je nedám ani omylem. No volala jsem to manžovi a ten mu je chce dát, že když to napsal dr. tak to mám dodržovat ale jsem proti, nebudu to zdravého dítěte cpát takový sajrajt. Počkáme na to EEG a uvidíme, ale vypadá to že je zdravý a prostě se mu to jen líbí a proto to dělá
11. led 2010 ve 13:31  • Odpověz
Ahoj smar! Tak držím palce, aby to dopadlo dobře.
11. led 2010 ve 13:37  • Odpověz
ivi dík určitě dopadne :slight_smile:, jen mě dostal těma lékama
11. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
OFICIALNI UPOZORNENI!!NUROFEN-JAHODA-SIRUP pro deti JE ZAVADNY. c.sarze909263, pouzitelnost do 4/2012!!! POSLETE DALSIM MAMINAM
11. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
radi dík, nurofen jahoda mám doma, hned se podívám zda to není on. ach jo je to síla :frowning2: člověk to koupí abyjim pomohl a pak je to závadné
11. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
autor
ahoj holky..

smar to jsem ráda, že jste dopadli relativně dobře. Uvidíte, jak to EEG. Ty prášky bych malému nedala ani OMYLEM!!! Máš pravdu, je to sajrajt a Tomášek na to e ještě moc malej - zvlášť, když si i dr. myslí, že to nid není...Počkala bych, až jak dopadne to EEG a až se stanoví jasná diagnoza. Jo a ještě ze všeho nejdřív bych pak zkusila homeopatika. Ale jaká Ti neporadím, to by chtělo konstituční lék a ten Ti předepíše jedině profesionální homeopat. Ale já si myslim, že ot nic nebude...prostě má jen momentální rozmar :wink: A to že toho říká tak málo...prostě každý dítě je jiný no... :wink:

radu: díky za info, my máme naštěstí Panadol Jahoda :slight_smile:
11. led 2010 ve 14:08  • Odpověz
mili ty prášky mu nedám ani omylem, vůbec o tom neuvažuju. Počkám na to EEG a pak se uvidí co dál ale kdyby se něco našlo přiznám se že bych ráda ještě názor jiného neurologa který je "normální" a necpe do asi zdravé dítěte prášky. Jo ty homeopatika mě taky napadli, zkusím najít nějakého homeopata tady u nás a zajít tam. Já si taky myslím že je to rozmar, že se mu to prostě líbí a dělá to ale přece jen raději at jsme šli k dr. zbytečně než něco zanedbat. No mám v okolí 2děti stejně staré jak Tom a říkájí toho zhruba stejně, takže myslím že to stačí :slight_smile: a podle tabulek jet nemusí
11. led 2010 ve 14:16  • Odpověz
ahojky holky koukam ze zadny mimi nepribylo ja ted byla trochu mimo nesel mi internet jinak malej roste uz mame 2,38kg a 47cm :sunglasses:
11. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
Smar : tak to je dobré že nic zásadního nenašli a víc budeš vědět až po EEG snad to bude dobré :slight_smile:

Ahoj Gol máte už krásnou váhu a v kolikátém týdnu jsi rodila ?

Ivi : já jsem byla fakt zvyklá být hodně v práci, takže na koníčky nezbyl čas takže tedka si nějaké najdu a zabavím se je to strašná změna pro mě bud jsem studovala vysokou a ještě k tomu pracovala a potom pracovala takže nikdy jsem neměla tolik volna :slight_smile:
11. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
ofi ja rodila ve 32+2 podle ultrazvuku
11. led 2010 ve 14:56  • Odpověz
autor
ahoj goly, to už jsou krásný míry - to mám radost!! a jenom k kojíš? koukala jsem an fotky, matyášek a je roztomilej:slight_smile:) ale už jste doma nebo ne?
11. led 2010 ve 14:58  • Odpověz
autor
smar jasný, mám stejněj názor. zkus nejdřív homeopatika, než cpát malého nějakou chemií...
11. led 2010 ve 14:58  • Odpověz
mili kojime plne uz jsme doma od 19 prosince :wink:
11. led 2010 v 15:02  • Odpověz
autor
goly já si to myslela, jen jsem si nebyla jistá:slight_smile: toje super, že plně kojíte, proto maty tak krásně přibírá :dizzy_face: a co mireček?? jak bere bráchu?
11. led 2010 v 15:10  • Odpověz
Matyášek je krásný klučík je to šikulka :slight_smile: a co přítel je to lepší ?
11. led 2010 v 15:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.