• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ofi, co dasne? Zacinam mit take nejak citlive, jakoby prekrvene, nic prijemneho...Dneska jsem davala dohromady plenkovou vybavicku - latkovky, mamka jen koukala jake se dnes delaji (barevne, bambusove a nebelene), ony pry tehdy musely byt jako padly snih jinak jsi byla u dr za smudlu :grinning:
12. led 2010 v 18:12  • Odpověz
Tak uz jsem docetla, Bekulce gratuluju k mimiskovi pod stromecek. Baru drzim palce at ti to dobre dopadne, ja mit ko po 5 min tak take jedu...Jdu ted delat neco do prace, tak snad se tu nektera objevite :wink: ...
12. led 2010 v 18:30  • Odpověz
AHOJKY HOLKY, BYLA JSEM NA POSLEDNÍM MONITORU A NIC, MALÁ DOKONCE SPALA TAK JI SESTŘIČKA BUDILA A NIC. JE MALO PRAVDĚPODOBNÉ ZE SE ZAČNE NECO DÍT V NOCI, KDYZTAK NAPISU. ZITRA PAK VIZITA A DOMU. MEJTE SE HEZKY. PA
12. led 2010 v 18:37  • Odpověz
Ahoj Oldri :slight_smile: no dásná už jsou lepší , ale pro jistotu si je vyplachuji paradontaxem to mě docela pomáhá tak si to kdyžtak kup :slight_smile:

plínky mám jen staré nové jsem ani nekupovala protože všichni říkají že ty staré jsou o moc lepší

užíváš taky magnezko? a kolik za den ? a kdy budete mít kočárek ? my už jsme si ho dneska dovezli tak jsme trochu klidnější :slight_smile:
12. led 2010 v 18:42  • Odpověz
Ahoj Baru,
tak ti preji klidnou noc a zitra pisni co vizita.
12. led 2010 v 18:43  • Odpověz
Barus to je mi líto, že se nic neděje třeba se to ještě rozjede, ale když je to tak tak by bylo lepší kdyby tě asi pustili domů :frowning2: drž se a pak napiš
12. led 2010 v 18:43  • Odpověz
AHOJTE
bARUSKO-DRZ SA
holky uz mate postilky?
12. led 2010 v 18:44  • Odpověz
Moni vidíš to jsem se taky chtěla zeptat :slight_smile: no my už máme koupenou, ale ještě ji nemáme sestavenou
holky kdy jste seskládali postýlku a přichystali povlečení ?
12. led 2010 v 18:49  • Odpověz
Ahoj Ofi,
ja mam jen jednu starou plinku, vic jich mamka nezachranila.Ale mas pravdu, ze byli mnohem kvalitnejsi nez ty klasicke co jsou ted k dostani. Projela jsem diskuse a koupila to nejvice doporucovane - Imse vimse nebelene z biobavlny a k tomu uzasne svrchni kalhotky stejne znacky FOX a farma. Jsou sice drazsi, ale to jednorazovky take a tyhle by mohly vydrzet i na pripadne druhe :wink: .Mamka rika ze z latkovek jsme nebyli vubec opruzeni...No uvidime :slight_smile:

Jinak prcek se mi pred chvili nacpal na pravou stranu bricha a udelal mi z nej poradnou sisku :grinning: .
12. led 2010 v 18:49  • Odpověz
Ofi - nam predepsane magnezium lactici 3x2 tbl, pry do 36 tydne. Kocarek na nas ceka v detskem raji ve skladu, mame malo mista.

Ahoj Mona - postylku a komodu nam privezou z Prahy kolem 15.1., mam ji v Albicku, je to POP znacky MIBB
12. led 2010 v 18:52  • Odpověz
Oldri : a ty budeš používat látkovky?
já mám taky magnézko 3x2 docela mi tvrdne břicho tak to snad pomůže.
zdá se mi že se mimčo docela tlačí všude možně a je tam nacpané až až no všichni mě říkají že mám malé bříško,ale váhu máme dobrou tak možná pro to je tam nacpané .
12. led 2010 v 18:55  • Odpověz
Ofi me tvrdne brisko i po tom magnezku, ale je to lepsi nez bez nej. Podivej se jake magnezko mas, nekdo mel z pohotovosti Magnezko s B vitaminy a predavkovali ho (tam je davka mensi).Ja mam take mansi brisko, tedy podle ostatnich, ale do spicky - hodne dopredu.

No s tema latkovkama to chci zkusit, ale jednorazovkam na ven a vylety se nebranim. Take jsem si v knihovne pujcila supr knizku Bez plenky, doporucuju....Mamka aniz neco takoveho cetla to na nas podobne postupy zkousela a fungovalo to. A potvrdilo mi to vice stejne starych mamin, ale to je na delsi povidani :wink:
12. led 2010 v 19:03  • Odpověz
ahoj holky tak jsem zpátky z poradny a dneska žádná sláva, na porod to nevypadá zato to vypadalo na ležení v nemocnici, pořád se jim nelíbilo srdíčko malého a už mě chtěl dr. dát do nemocnice, až třetí monitor byl jakž takž tak že teda můžu jít domů, ještě málo přibírám - spíš teda hubnu a na porod to nevypadá. No a tot vše, zas za týden
12. led 2010 v 19:06  • Odpověz
baru je lepší že jste jeli, raději zbytečně než pozdě, ted jste si to vyzkoušeli a příště už pojedete na jisto a domů se vrátíte ve 3 :slight_smile: :slight_smile:
12. led 2010 v 19:08  • Odpověz
Smar : tak to je blbý,ale snad to vydrží a nebudeš muset ležet v nemocnici :frowning2: myslím na tebe
a to hubnutí není třeba stresem o Tomáška a tak všechno ??spaní a tak ? a jíš pořádně ?

Oldri no tak to si taky přečtu může to být zajímavé bez plínek :slight_smile: já mám magnézko v balení po 100 tabletách.

oldri a kdy budete sestavovat postýlku ?
12. led 2010 v 19:17  • Odpověz
Ahoj Smar, tak jeste ze ten 3 monitor dopadl lepe, davej na sebe pozor.A jakto ze nepribiras? Nemas chute.Ja ted strasne...
12. led 2010 v 19:19  • Odpověz
Baru nebo se malá prospí, zbalí se a jde ven :slight_smile: to je hned, moc toho na balení nemá :wink:

Holky taky mě napadlo, že to mohlo být mimi a vzdát to. Mě se to od toho mýho kalíšku nezdá, nědělala jsem test už skoro dva měsíce... MS mamka nemá, ale to je u ní normální, bere tu antikoncepci co se jí durch a u té MS je sem tam...no k Dr. jde zítra tak uvidíme. Třeba se jí rozjede MS a je.
12. led 2010 v 19:29  • Odpověz
Ofi já to spíš myslela tak, jestli se třeba už neotevírám a nevím o tom a tím bych to tak jen uspíšila, to by nebylo moc fajn. Ale snad ne, to byla jen taková řeč. :slight_smile:
Jinak pletu z novin, takže jestli víš, co to obnáší, umíš si představit, jak je to časově náročný - mnohem víc jak z pedigu. Ale snažím se co to dá! Když už nemůžu, tak si odpočnu a v noci se mi aspoň bude líp spát.

Baruško nevadí, stejně se ti to krátí a den D brzy přijde.

Smar, tak to je teda něco. Moc na tebe myslím, aby jste byli v pořádku. :pensive:

Já jdu na kontrolu zítra, tak se sem ještě předtím stavím - jedu po 3. odpoledne.
12. led 2010 v 19:40  • Odpověz
Ofi, postylku nam sestavi ta firma(obchod detsky design) co ji priveze:slight_smile:, takze hned po tom 15.1., chci aby to drevo vyvetralo.Povleceni pak manzilek znovu vypere az budu v porodce.

Ta knizka je fakt pekna, ukazky na
http://www.dharmagaia.cz/kniha/754-ingrid-bauerova-bez-plenky-laskava-moudrost-prirozene-hygieny-nemluvnat .
Ja ji nekupovala, nase knihovna ji ma. Plenky ale budu urco pouzivat jako pojistku :wink: a uvidime jak nam to pujde...

A co vy, uz sestavujete?
12. led 2010 v 19:41  • Odpověz
Ivi taky se mi zdá blbost, aby to měla z toho kalíšku - už to, že jsi ho vymyla, i kdyby studenou vodou, tak by tam nemohlo snad nic zůstat, aby to bylo na papírku vidět, natož horkou. Tak zítra napiš, jak to vypadá.
12. led 2010 v 19:42  • Odpověz
Ivanas - tak at ti kontrola dobre dopadne :slight_smile:
12. led 2010 v 19:44  • Odpověz
Oldři ahoj! No to mě nenapadlo, aby postýlka "vyvětrala". No já původně chtěla nic neřešit, až do porodnice, jak to bude vypadat, kde se nakonec postýlka sestaví. Asi počkám do toho 39+0 anebo do doby, než mi dr. řekne, že se to už chystá a asi si nachystám postýlku doma u našich. Jsou to jen dva týdny, pokud do tý doby neporodím a to se určitě stěhovat nebudeme. I když kdyby se to pak protáhlo třeba do dalších dvou týdnů (myslím i s pobytem v porodce, kdybych rodila cca v termínu nebo den dva po něm), tak už by se třeba v novým bydlet dalo. To je právě to, že je to tak na hraně, že se to prostě nedá odhadnout, bude to fakt kdo z koho - jestli já nebo domeček, kdo bude první.... :sweat_smile:
12. led 2010 v 19:46  • Odpověz
Mona - moc pekna slide show v abicku :slight_smile:
Ofi, jeste k te masazi hraze, ja se na to chystam, uz mam objednany olejicek.Doufam ze to bude fungovat, urcite se tim nic nezkazi...
Ivanau - take myslim ze z tveho vyplachnuteho kelimku to byt nemuze....Spis se neudrzelo nebo falesne pozitivni test....
12. led 2010 v 19:50  • Odpověz
ivi : aha takto je možné uvidíš co ti řekne zítra na kontrole tam by ti měli říct jestli se otevíráš nebo ne :slight_smile: tak budu držet pěsti aby bylo vše OK.

Oldri no my ještě nesestavujeme počkáme myslím tak pár týdnů a pak ji sestavíme aby to taky trochu "vyčuchlo"tak myslím do toho 36 týdne :slight_smile: strašně to utíká že ?
jinak výbavičku už máš všechnu ? a tašku do porodnice už máš nachystanou ?
12. led 2010 ve 20:29  • Odpověz
Iva ahoj :wink: - kazdy novy nabytek by mel myslim vyvetrat, natery atd. Uvidis, treba budes prenaset a bude to vse v novem domecku:wink: Jsem zvedava jak ti to dopadne.

Ted uz musim koncit, dochazi mi v ntb baterka a kablik ma manza v praci.Takze vsem klidnou noc.
12. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
Oldri :slight_smile: dobrou a zítra se tu zase ukaž :slight_smile:
12. led 2010 ve 20:37  • Odpověz
Jeste pro Ofi - tasku uz mam pro jistotu sbalenou, preci jen nam Cervix Score 2 a prcek je nizko, takhle jsem klidnejsi...Vybavicku jeste doplnuju a mas pravdu utika to opravdu rychle :slight_smile: .Zitra bych tu mela byt po 19 hod...Pa
12. led 2010 ve 20:39  • Odpověz
Oldři,knížku jsem četla a je super, chtěla jsme praktikovat, ale nemám na to sílu. Intuice funguje, vím co mimi chce, vím že tlačí, ale naše"sralena":slight_smile: tlačí pořád:slight_smile: zatím to neřeším, nechávám tomu čas a i ta stolice se zpravidelní. On obvykle talčí po spaní, tak uvidím, jak se ještě zžijeme. spíš s tím asi začnu až kolem půl roku, jak začne sedět, tak ho na nočník posadím, pohrajeme si na něm po spaní a třeba se mu podaří vykakat na něho.

holky, zajímají měi ty další knihy, co jste doporučovali, ale nevím přesné názvy a autory:slight_smile:
něžná náruč rodiče Saronka)
každé dítě se naučí spát (mili)
nejspokojenější batole(sima)
Holky, napiště víc, prosím:slight_smile: jnak asi pujdem do té chůvičky philips 510, ted budu hledat nějakou příznivou cenu, stojí kolem 2000, ale už to budme mít i pro další mimi a acheme tu, ze které na mimčo můžem i my mluvit a seřvat ho, at okamžitě zaleze do pelechu:slight_smile:

zítra jedem do zlína na kyčle, poprve se vydáme vlakem, v tom sněhu a mrazu, no bude zábava:slight_smile:
12. led 2010 ve 20:45  • Odpověz
rada : držím palce at všechno dobře dopadne a tu cestu ti nezávidím u nás je všude plno sněhu a hlavně ty kopy to bude s kočárkem náročné tak opatrně at někde nespadneš :slight_smile:
12. led 2010 ve 20:47  • Odpověz
Holky konečně jsem hodila mimi a sebe do albíčka, mrkněte pokud chcete :slight_smile:
12. led 2010 ve 20:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.