• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a těhulky ze snažíme se první měsíc :)

(Zamčená)
13. dubna 2010 
Ahoj holkymi, tak jsem tu dnes jen na skok, mam totiz doma manzilka, nesel dnes hrat fotbalek protoze mi chtel vynahradit ty prescasy v praci z po a ut, takze se jdeme tulit :wink:.Zitra si vas ale poctive doctu.

Raada, ja take nevim jak rychle budeme bezplenkovku zavadet, ale je super vedet, ze to poznas a muze to fungovat.Uz mam i ten maly nocnicek - tedy slehaci misku o malem prumeru za 40 Kc, na netu je kolem 100,-

Ofi, je super ze jsi se optala na ty kojici podprdy,take to resim.Ja jednu blbec koupila supervyhodne za 200 pred 3 mesicema, ale je mi ted dost tesna a to jsem koupila o cislo vetsi(meli posledni), takze vyrazim do Rosmanna a CA obhlednout teren:slight_smile: a koupit novou.Snad jeste moc nevyrostu :slight_smile:. Vlozky do podprdy uz mam od chicca jednorazovky do porodnice a pak z ekorodinky objednane bavlnene a vlna hedvabi - praci.
13. led 2010 v 18:58  • Odpověz
Ahoj Saronko...

Baru, doufam ze jsi v poradku...

Holky, chtela jsem se zeptat, uz 2 dny me poboliva podbrisek, takovy ten tlak - tah, ktery jsem mela drive pred MS, myslim si ze se mi natahuji bocni vazy, prcek se ted dost mele a je hodne nizko, takze ma mene mista, ale radeji se optam, nemela jste to nektera?Vcera v noci jsem to chtela jit i rozchodit, vubec jsem se nevyspala.Stahy ale nejsou, jen tvrdsi bricho jako obvykle...
13. led 2010 v 19:06  • Odpověz
Oldri : mě se prsa zvětšili už tedka o 2 čísla a to tam nemám ještě mlíčko tak jsem zvědavá jak mi narostou :slight_smile: :slight_smile: jo a v obchodě mi říkala prodavačka že si tam tedka mám ještě strčit ruku abych věděla jak se ještě zvětší :grinning: :grinning: :grinning:
:grinning:
mě taky bolel podbřišek minulý týden- taky v noci ale pak přes den to přešlo doktor mi řekl, že se tam mimís prostě asi moc vrtěl a nebo se mi natahovaly ty svaly tak snad to u tebe nic nebude :slight_smile:
13. led 2010 v 19:16  • Odpověz
Ahoj Ofi, tak to jsi me uklidnila :slight_smile: ... Jinak mam podpurny pradlovy pas(pres cele brisko) i podprdu od Carywellu a jsem moc spokojena.Zitra mam v planu zajit na zapis do porodnice.Co taska uz mas komplet:slight_smile:?
13. led 2010 v 19:21  • Odpověz
tak zatim se loucim a preji pekny zbytek vecera...
13. led 2010 v 19:29  • Odpověz
Oldri vidíš to jsem chtěla dneska udělat a ani jsem to nestihla byli jsme nakupovat a jsme objížděli nábytek :slight_smile: ale ted se na to vrhnu díky že jsi mi to připomněla :slight_smile:
Jak jsi na tom s přibíváním? kolik jsi přibrala ?? já asi 11 kilo, ale moc to na mě nejde vidět :slight_smile:
13. led 2010 v 19:29  • Odpověz
Oldri pěkný večer s manžílkem :slight_smile: užijte si to
13. led 2010 v 19:31  • Odpověz
Smar, to ti závidím, že jste v 6. týdnech najížděli na 56,my dojíždíme 68:slight_smile:

Oldři, super, tak budem spolu bezplenkovat, ale já fakt až časem...

jinak dík za optání,na kyčlích vše ok, akorát mě vystresovalo, že děti 4 měsíční byly menší než Jindříšek...doktor se mě ptal,jestli fakt jdeme v 6 týdnech...ach jo, chudák, bude přerostlý...

jinak já podprdy kupovala za 100 kč v obchůdku, který rušili, původně byly za 790. jsme blbá, že jsem jich nekoupila víc..no ale nemohla jsem tušit, že tak poteču:slight_smile:.

holky jdu do sprchy a spát,dobrou.

Co naše těhule rodičky? no šup, šup:slight_smile:
13. led 2010 ve 20:00  • Odpověz
Ahoj kočenky! :slight_smile:
Teda to abych ještě nějaký dokoupila co? Myslím ty podprdy. Já mám jen dvě. A kupovala jsem si velikost stejnou co nosím normální a nosím je doteď, prsa se mi možná jen trošinku nafoukla a řekla bych, že snad ani možná ne, že mi jen "přibrala", jako jsem celkově přibrala na celém těle a ani to nemůžu pořádně poznat. A i ta podprda, co jsem si ji zkoušela v klasickém mém čísle mi byla volnější, takže jsem v klidu. Prsa se mi fakt moc nezvětší a doteď nezvětšila.

Jinak na kontrole dobrý, už se začínáme pomalu připravovat, prý je to na můj stav 37+0 normální, takže se nemusím bát, že se určitě ještě několikrát uvidíme. Napsala mi CS1 a to myslím snad jen proto, aby bylo vidět, že nějaká ta malá změna tam je. :grinning: . Příští týden tam nejsou, dovolená, takže půjdu až 38+5, tak snad se toho ještě dočkám - člověk nikdy neví.
13. led 2010 ve 20:23  • Odpověz
radi malý měl v 6týdne3h 3,77kj a 53,5cm a v roce měl 9,08 kg a 78cm takže není žádný kus chlapa

ivi podpra by měla být větší, snad o číslo nebo tak nějak protože se fakt po porodu prsa zvětší :slight_smile:, já mám ted ty svoje 2 co jsem měla předtím a pokud mi budou dobré tak si koupím zas tu samou :slight_smile: kdyby ne tak jinou, uvidíme. A k tomu co ti říkal dr. že se ještě několkrát uvidíte bych zas tak vážně nebrala, v úterý a středu mi říkali to samé, že to na porod není a že se uvidíme příští týden a v sobotu už byl na světě takže tak
13. led 2010 ve 20:29  • Odpověz
Smar myslím, že to číslo navíc se mi tam vejde :sweat_smile: .
No a s tím tvým porodem jsem si na tebe taky vzpomněla. Ještě že to připomínáš, napadlo mě se tě zeptat, nemilovali jste se třeba ten den nebo den předtím? Jen si říkám, jestli jsi tomu nějak i nechtěně nepomohla nebo se tak z ničeho nic všechno otočilo?
13. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
ivi snad jo :slight_smile: já uvidím zda mi budou pasovat ty co mám a když jo koupím, fakt jsem u TOma bez podprdy nemohla být a jak mi od těch 2měsíců spal celou noc nebo se budil ve 4ráno musela jsem jít v noci mlíko odstříkat jak jsem měla prsa plná a jak to teklo

ivi malý je v sobotu a milovali jsme se myslím ve středu, možná to mělo vliv ale nevím když nic nebylo na porod podle dr. připravené že by se to tak změnilo, ale je to možné.To je to co právě nevím a nikdy nezjistím zda by se narodil ve stejný den i bez sexu
13. led 2010 ve 20:57  • Odpověz
no to je fakt. ale je to zajímavý co? Rozhodla jsem se, že jak dopletu ty koše do kuchyně, což bude nejpozději začátkem příštího týdne, tak to tu doma trošku "posuneme" a nachystám postýlku. Přinejhorším se převeze, když se do porodu stihne dodělat domeček. Ale stejně si myslím, že takových 14 dní doma stejně zůstanu.

Smar já si fakt nedokážu moc představit, že budu mít vůbec nějaký mlíko nebo tolik jak většina mamin - mám v podprsence jen tak málo, aby to stačilo k tomu, aby každej poznal, že jsem ženská! :grinning: Ale jsme na tom podobně že? tak mi to přijde až nepředstavitelný, že i tobě to tak "teklo". snad bude i mě

jo a kdyže se Tomášek narodil, jaký týden?
13. led 2010 ve 21:11  • Odpověz
Holky tak Baruska mi psala na FB že už je doma :frowning2: že ji pustili že to byly jen poslíčci :frowning2:
no ale ona určitě napíše jak to bylo tak jen aby jste věděly :slight_smile:
13. led 2010 ve 21:20  • Odpověz
Holky, děkuji že jste na mě moc myslely, fakt mi to pomáhalo psychicky, zítra se ozvu dnes už jdu spinkat.
Jsme doma a vše v pohodě.
Mějte se hezky papa
13. led 2010 ve 21:44  • Odpověz
Ofi zrovna jsem ti chtěla poděkovat za info a Baruška už píše! Baru i když jsi byla asi dost "vyvalená", co se děje a že se to už děje, celkem ti i závidím, že máš takovou předpremiéru za sebou. Třeba budeš "na ostro" víc klidnější.

Holky víte co mě ještě trápí? Já nemám pro chumlu ani jednu hračku, nic na postýlku, do kočárku, do ruky, prostě nic! Chjo...
13. led 2010 ve 21:55  • Odpověz
Ahoj holky dneska jsem ještě v práci, ale sedí tu moje nástupkyně a tak tu nebudu a strašně mě štve jak mě sedí za zádama :frowning2: tak snad jí nezabiju :slight_smile:
14. led 2010 v 08:00  • Odpověz
ivi : já nemám taky žádnou hračku předpokládám, že malinký mimčo nebude hračku vnímat a třeba něco dostaneme tak to zatím řešit nebudu :slight_smile:
14. led 2010 v 08:01  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile:

ivi já nemám v podprsence skoro nic, nějak mi prsa zapomněli narůst ale na velikosti to nezáleží, Tom byl kojený do 5měsíců a pak jsme skončili ale ne proto že bych já neměla mlíčko toho bylo dost ale protože on už ho nechtěl, mlíko se mi pak dělalo ještě 2měsíce. Jo a Tomášek je přesně na termín :slight_smile: a asi tak bude i Honzíček bych řekla, v tomhle mám asi spořádané dětičky nebo dětičky chtějí maminku potrápit-at si to užije fakt až do konce :slight_smile:

ivi hračky neřeš-do ručky nebo tak je zatím něco zbytečné, kočárek to samé ale možná do té postýlky něco není špatné, u nás vedl ten kolotoč :slight_smile: ale fakt hned jak dojdeš z porodnice žádnou hračku nebude potřebovat a Tom dostal štěrkátka apod. když se narodil
14. led 2010 v 08:30  • Odpověz
Ahoj! :slight_smile:
Holky mě dneska teda všechno bolí! V noci už to moc nešlo, šíleně mě bolí kyčle, kor když jen na nich celý noci ležím. Ráno jsem si ještě doteď lehla, ale musela jsem vylézt, protože se to fakt nedá. A bolí to furt, už si připadám jak lazar. au au.
14. led 2010 v 08:36  • Odpověz
holky já mám jednu kojící kupovala jsem si jí před porodem větší a je mi stále velká takže ji nenosím, nemám ted žádnou nosím obyč podprsenky s kosticí a super, kojím i venku v restauracích a bez problémů. :slight_smile:
Baru díky za SMS, já jsem šla už spát, tak jsem neměla sílu odpovídat..drž se..a Sárinka, tě možná jen chtěla vyzkoušet, jak jsi připravená :slight_smile:
14. led 2010 v 08:44  • Odpověz
Holky - ty ještě před rozsypáním - jen tak mimochodem, krásná animovaná instruktář porodu.
http://www.maminkam.cz/porod/porod-video/
14. led 2010 v 08:48  • Odpověz
jeee to je moc hezky udělaný... mě Sofinku na bříško hned nedali, ukázali a pak hned do teplíčka a až ji dětská doktorka zkontrolovala tak mi ji zabalenou daly :slight_smile:
14. led 2010 v 09:01  • Odpověz
mi Toma teda na bříško hned dali-na chvíli a pak ho zkontrolovali,zabalili a šel ke mě, no a pak byl 2hodiny s tatínkem zatímco mě trápili s placentou, pak asi 10minut jsme byli všichni a pak už manža musel jít a malý šel na novorozence
14. led 2010 v 09:05  • Odpověz
Sari no myslím, že to tak asi dělají většinou, že mimi prvně umyjí atd. Stejně myslím, že je tak zmatené, že mu těch pár minutek "bez tebe" neublíží. No já už jsem moc zvědavá, jak bude Lucinka vypadat a až si na ni budu moct sáhnout, držet ji :slight_smile:
14. led 2010 v 09:05  • Odpověz
Jé smar tak to je moc hezký, že mu ho nechali tak dlouho. To by bylo krásný, kdyby to tak udělali i u nás. A to ten malej drobeček neřve?! Já si to asi nedokážu moc představit, ale připadá mi, že ti malí mrňouskové pořád brečí.
14. led 2010 v 09:06  • Odpověz
ivi pokud je vše v pořádku tak se mimčo nechává s maminkou na sále 2hodiny a pak jde mamča na šestinedělí, mimčo na novorozenecké (ale díky tomu že mi nešla ven placenta a museli to dělat operativně takže jsem měla narkozu tak byl malý po tu dobu s tatínkem-to byli 2 hodiny a porodní asistentky tam byli fakt tak hodné že počkali až se probudím z narkozy a ještě nás chvíli nechali spolu, kdyby nebyli hodné tak jsem ho hned po porodu skoro neviděla-jen tu chvíli co mi ho přiložili), TOm breček chvíli jak vylezl a pak jak ho ošetřovali a jinak ne a manža říkal že ty 2hodiny co byl s ním že prospal :slight_smile:

jdu najít jednu fotku ze sálu jak je hned po porodu na mě a dám ji do alba ale jen na chvíli
14. led 2010 v 09:10  • Odpověz
Ivi souhlasím, jako to je taková rychlost jak toho mimíska vyjmou ven..to je fakt šup šup..já si ani neuvědomuju poprvé co jsem ji viděla..jen si pamatuju jak se pak manžela ptali at si ji jde vyfotit, když ji vážili a koukali na ní a tak..jinak nám ji nechali tak hodinu- hodinu a půl a pak ji dali ještě vyhřát do inkubátoru.. já jsem tam byla ještě dalíš 4 hodiny kvůli tlaku..ale bylo to zvláštní..manžela jsem poslala domů spát, a já si myslela jak si taky schrupnu ale nešlo to..byla jsem jak kdybych vypila 3 redbully unavená ale naspeedovaná :slight_smile: pořád jsem se koukala na mobil, kde jsme měla její fotku, že to je jako pravda..dlouho to trvalo, než mi to došlo. no a malou mi vlastně odnesli po 6 ráno a než jsem se dostala na pokoj a tak, tak mi ji donesli až kolem jedný... a to poprvé sála..na sále přiložili ale byla tak chudinka unavená že spinkala a nic ne nedělo..a vidíš taky kojím :slight_smile:) hezky se pak laktace rozjela i bez toho..
14. led 2010 v 09:16  • Odpověz
dala jsem 2fotky jak je na mě ještě celý špinavý ale za chvíli smažu
14. led 2010 v 09:20  • Odpověz
jo je to v albu honzíček
14. led 2010 v 09:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.